DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 2 z 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77
 #932341  autor: adziu82
 17 cze 2017, 19:59
@kaspeed w tym ja nie pomogę. Ale jakieś 3-4 m-ce temu myślałem o tej ofercie co piszesz. Na weekend, czyli 2-3 dni jak znalazł dla mnie. Ale okazało się, że wejdę w coś innego.

RawStyle
 #932352  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 20:48
No każda oferta jest de fakto podobna.Nie wielkie różnice ze względu na zmowę cenową operatorów.

Najważniejsze by prędkości były normalne a nie lejkowane.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932419  autor: adziu82
 18 cze 2017, 09:55
adziu82 pisze:@reboot, nie pisałeś prędzej o tym. Chyba, że przeoczyłem post. A wiesz jakie to ważne
Ok, trochę pisania będzie, więc zaczynam.
Obecnie używam kartę pre-paid VM,mam również RBM, ale zgubiłem, więc poszedłem do Play po duplikat abym mógł gdzieś przejść z ta kartą na mnie, na pre-paid z wysoką opłatą, aby mieć GB, a w zanadrzu karta LTE dla domu, na żonę z 4GB, żeby się nie gryzło.

Wchodzę do Play, dwie laski,myślę, że o roamingu nie ma co zaczynać(wezmę duplikat i uciekam), bo widzę że nie będą kumate.
Ale zacząłem gadać z jedną, właśnie o tym ,,i'''.
Mówię, że Play i Orange dało ,,i'' a T-Mobile dało ,,lub''. Uśmiechnęła się:-)
Jako że byłem( jestem ) po nocce, wiedziałem o co mi chodzi, ale jakoś szare mendy nie działały dobrze.
Ale zakumała, i tłumaczy, że w ciągu 4 miesięcy suma nie może być większa niż 2 miesiące na nadajniku zagranicznym ,,i'' wykorzystanie sms-ów/danych/rozmów nie może być większe w roamingu jak w kraju.
Jak jeden spełnimy, to drugi już nie musi być.
To ja jej mówię, że można ten FUP ominąć, uśmiechnęła się po raz kolejny, i powiedziała, że nie może o tym oficjalnie rozmawiać. Mówię, że myślimy podobnie, a ona - tak, myślimy o tym samym.
Więc ja zaczynam, jak to ominąć a ona przytakuje.
Mamy 10 GB w kraju i 3 GB za granicą, zużywamy 3GB w roamingu, wracamy na jeden dzień w ciągu 4 miesięcy i zasysamy 6 GB, FUP ogarnięty, a że mamy ,,i'' to druga opcja nie wchodzi, czyli ta z czasem zalogowania się do nadajnika.
A ona daje drugą przykład z rozmowami, kładziemy się do łóżka będąc w PL i 2 godziny leci połączenie z jakimś numerem, tak aby nadrobić roaming.
Mówię do niej, że jak miną 4 miesiące, Play się z tego wycofa, odpowiedziała, że na razie Play-a nie interesuje ile siedzimy w roamingu, aby było spełnione wykorzystanie roaming/kraj i oczywiście na odwrót, czyli logowanie się.
To nie koniec, udaję się do Orange, jest gość i wiem, że jest kumaty, bo już mi mówił o roamingu, że w Orange jest tak, że trzeba raz lub dwa razy zalogować się do nadajnika, że u nich nie ma sumy dni, tylko nie możesz być zalogowany 2 miesiące non-stop. Dziś, to po raz drugi mi to potwierdza na 100%.
Mówię mu o tym ,,i'' że jeżeli jedno spełnimy, to drugiego już nie musimy, a on, że wie o tym. Więc prosty temat jest.
Orange 1/2 razy zalogować się do nadajnika Polskiego a druga opcja, czyli większe/mniejsze wykorzystanie w roaming/kraj już nas nie obowiązuje.
Play, ma sumę 60 dni w ciągu 120 dni, jak to ogarniemy, to wykorzystanie większe/mniejsze w roamingu/kraju nas nie interesuje i odwrotnie, czyli jak ogarniemy większe zużycie danych/sms-ów/minut w kraju, to logowanie nas nie interesuje, bo jest to ,,i''.
Plus ma tylko jeden FUP, logowanie z tą ,,sumą''
T-Mobile ma najgorzej wg mnie, ma ,,lub'' więc obie opcje muszą być spełnione.

To tyle. Może jeszcze dziś będę dzwonił do Orange z apki ,,mój orange'' o ten FUP czy mają czasowy, czy może 1/2 razy zalogować się do krajowego nadajnika,bo jakoś za pięknie to wygląda.
Jeszcze odniosę się do mojego posta cytowanego wyżej.

T-Mobile wychodzi chyba najgorzej, patrząc oczywiście na FUP-a, jest to suma 60 dni w ciągu 120 dni i do tego przewaga wykorzystania w kraju niż w roamingu, więc oferta raczej typowo dla osób podróżujących na wczasy kilka razy w roku. Bo załóżmy, że ogarniemy sms-y/minuty wykonane/dane ( nie wiem jak z odebranymi w sumie ) i będzie przewaga w kraju nad roamingiem, to i tak FUP czasowy nas załatwi, przynajmniej nas, pracujących za granicą, czy w kilkudniowych terminach, jak ja, czy to 1-2 miesiące.
Plus w miarę, ma FUP-a jednego tylko czasowego, na razie nic nie widać z wykorzystaniem roaming/kraj.
Najlepiej wychodzi Orange i Play.

Jeżeli komuś w pre-paidzie zależy na dużej ilości GB w roamingu, to nju za 39 zł. 2GB będzie, ale nie wiem jak załączają się te stacjonarne, bo ogólnie cena jest 29zł, bez stacjonarnych, nie wiem czy muszę wykonać połączenie na stacjonarny i się załączy 10zł i automatycznie 0.5 GB dostanę za to, plus 1,5 GB za cenę no-limitu 29zł, czy to będzie trzeba wydzwonić ze 30 minut na stacjonarne, aż dojdzie suma do 10zł i wtedy no-limit.
Może ktoś wie?

RawStyle
 #932427  autor: adziu82
 18 cze 2017, 10:39
Dzwoniłem przed chwilą na infolinie, na temat tego regulaminu, czyli 2/4 oraz tego ,,i''.
Nic nie jest w stanie powiedzieć gość, niby zostało to zgłoszone wyżej, aby doprecyzować to.
Masakra, jakie ,,wielkie'' prawnicze głowy ustalają regulamin, że sami nie wiedzą o co w nim chodzi.
Również nie wie, co z tym ,,i'', mówię, że FUP do obejścia jest, bo jak zużyję więcej w kraju niż w roamingu, to 2/4 już nie obowiązuje, i na odwrót.
Przynajmniej ja to tak rozumuję. On mniej więc podobnie.

RawStyle
 #932432  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 10:57
I przez takie zgłoszenia mogą poprawić regulaminy.Brawo ty. :mrgreen:

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932435  autor: adziu82
 18 cze 2017, 11:01
Eeeee, no a napisz jak Ty to widzisz, mam nadzieję, że Ty to widzisz tak, jak ja bym to chciał :-)
Czyli wszystko na rękę dla mnie, korzystam do woli.
Mówił, że mają już na ten temat wiele zgłoszeń, i podał, że @kaspeed, również o to pytał :-)

RawStyle
 #932436  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 11:05
Ja widzę to podobnie ale mowie przez takie zgloszenia mogą uwalić temat.Uskutecznić regulamin.

Ja bardziej jestem dalej ciekaw i czekam na raporty posiadaczy tmobile/heyah w prepaid

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932441  autor: adziu82
 18 cze 2017, 11:11
Tak, rozumiem, ale co mamy korzystać nie wiedząc jak działa regulamin?
Jak czegoś nie rozumiesz, też na pewno dzwonisz i dopytujesz, aby nie wkopać się np w abonament na 2 lata czy aby nie nabiło Tobie kasy, za coś co w sumie może Ci nie jest potrzebne.

RawStyle
 #932442  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 11:13
W moim wypadku pytam kolegi;) z Technicznego :) w Wypadku Tmobile zas koleżanki w salonie;)
Ale zadnego zgłoszenia nie robie na infolinii( aby nie poprawili czegoś co dla nas proste) A ewentualne reklamacje to co;) zawsze mozna zareklamować

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932446  autor: reboot
 18 cze 2017, 11:16
Jak mogą zmienić regulamin? Przecież napisanie "lub" zamiast "i" nie wynika z przepisów prawa, tylko jest widzimisię operatora i raczej będzie umożliwiało wypowiedzenie umowy bez kar itp. :)

WKS
 #932450  autor: adziu82
 18 cze 2017, 11:21
@reboot już też o tym myślałem :-) wziąć abo w Orange i jak zmienią regulamin uciekać.
Bo to co jest w regulaminie, jest dla mnie dobre, wykorzystanie kraj/regulamin jest dla mnie do ogarnięcie.
2/4 jak będzie ,,ciągłość'' też, ale jak suma, to już nie, liczyłem i tak 2,5 m-ca w tych 4 m-cach jestem za granicą.

RawStyle
 #932451  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 11:23
Oj wszystko mogą poprawić.Poza tym jest jeszcze coś takiego jak błąd w druku zastrzezony.Różne cyrki widziałem w sieciach zarówno komórkowych jak i internetowych ISP.
U mnie prędkości do 10mega = gwarantowane 10mega;) tak mi przy podpisaniu umowy powiedziano.I faktycznie spada poniżej 9,5 juz po telefonie poprawiają....I niemam wcale gwarancji prędkości;)
Tyle offtopem.

Wracając do tematu głownego czyli roamingu w prepaid. Bardzo czekam aż ktoś z usługą heyah masz złotowke powie jak to wygląda w praktyce u nas


A i wrocmy proszę do tematu dyskusji czyli ROAMING PREPAID nie abonament /mix

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932453  autor: adziu82
 18 cze 2017, 11:34
@kaspeed, widzisz, ja nie mam takich znajomości i muszę pytać na infolinii, czy e-mailowo, aby nie wkopać się.

RawStyle
 #932467  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 12:06
Przydało by się jakieś info z Tmobile prepaid.Bo na dziś mamy tylko 1 potwierdzenie za 30zł pakiet płatny i roaming.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932511  autor: TomekErek
 18 cze 2017, 13:32
A jak to jest gdy ktoś w Play na kartę Lubię to czy w Virgin Mobile na kartę ma lejek netu do 32kb/s?

Czy też moze uzywac darmowego lejkowego neta (przez chocby Operę Mini czy Facebook Lite) w UE?
 #932526  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 14:47
Darmowy lejek nie obowiazuje poza Polską( patrz regulaminy ofert z lejkami)
Nawet Zdaje się Virgin mobile to potwierdziło. :mrgreen:

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932544  autor: lord_kr
 18 cze 2017, 15:39
Mam Plusa na kartę w taryfie "JA+ na kartę". Przebywam w UK. 15.06 aktywowałem pakiet "Full Opcja" za 29 złotych zawierający nielimitowane połączenia, SMSy oraz 6 GB transmisji danych. Pomimo otrzymania SMsa z potwierdzeniem pakiet nie działał (naliczane były stawki podstawowe) aż do dziś kiedy to cudownie magia zaskoczyła ale nie do końca a mianowicie transmisja danych dalej jest rozliczana spoza pakietu. Zanim jeszcze zauważyłem że pakiet działa rozmawiałem z przemiłym panem z BOKu który poradził mi złożyć reklamację twierdząc że na sześc godzin jego dzisiejszej pracy ponad pięć to rozmowy na temat roamingu :-) Jednocześnie przyznał że ponieważ zmiany w taryfach roamingowych były robione na ostatnią chwile to nie wszystko jeszcze działa i wciąż są robione poprawki w HLR.

A teraz pytanie: Ile tak +/- internetu powinienem mieć w używanym pakiecie ? Czy może czegoś nie doczytałem i nic mi się nie należy ? Chciałbym to wiedzieć zanim napiszę reklamacje...

A tak BTW to nawet jeśli za cztery miesiące nałożą mi FUP to i tak sporo zaoszczędzę...No limit za 30 złotych to jest jakieś sześc funtów i internet działający na każdym zasięgu to jest coś :-)
 #932547  autor: Rogi
 18 cze 2017, 15:43
W przybliżeniu wychodzi ponad 250 MB za każde 5 zł brutto wartości pakietu.
 #932584  autor: miki4g
 18 cze 2017, 18:53
Czy teraz porównując oferty na kartę nolimit na wszystko mamy następujące opcje:

1) T-Mobile 25 zł (No limit+10 GB w kraju w tym 1,26 GB W UE)
2) Plush 25 zł (No limit+10 GB w kraju w tym 1,3 GB w UE)
3) Orange 28 zł (No limit+min. 23 GB w tym 1,76 GB w UE)
4) Play 25 zł (No limit+6 GB w tym 1 285 MB w UE)

Jeżeli ktoś ma iPhone to Orange wydaje się bezkonkurencyjne oferując jako jedyne voWiFi i VoLTE
  • Strona 2 z 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77