DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77
 #932526  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 14:47
Darmowy lejek nie obowiazuje poza Polską( patrz regulaminy ofert z lejkami)
Nawet Zdaje się Virgin mobile to potwierdziło. :mrgreen:

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932544  autor: lord_kr
 18 cze 2017, 15:39
Mam Plusa na kartę w taryfie "JA+ na kartę". Przebywam w UK. 15.06 aktywowałem pakiet "Full Opcja" za 29 złotych zawierający nielimitowane połączenia, SMSy oraz 6 GB transmisji danych. Pomimo otrzymania SMsa z potwierdzeniem pakiet nie działał (naliczane były stawki podstawowe) aż do dziś kiedy to cudownie magia zaskoczyła ale nie do końca a mianowicie transmisja danych dalej jest rozliczana spoza pakietu. Zanim jeszcze zauważyłem że pakiet działa rozmawiałem z przemiłym panem z BOKu który poradził mi złożyć reklamację twierdząc że na sześc godzin jego dzisiejszej pracy ponad pięć to rozmowy na temat roamingu :-) Jednocześnie przyznał że ponieważ zmiany w taryfach roamingowych były robione na ostatnią chwile to nie wszystko jeszcze działa i wciąż są robione poprawki w HLR.

A teraz pytanie: Ile tak +/- internetu powinienem mieć w używanym pakiecie ? Czy może czegoś nie doczytałem i nic mi się nie należy ? Chciałbym to wiedzieć zanim napiszę reklamacje...

A tak BTW to nawet jeśli za cztery miesiące nałożą mi FUP to i tak sporo zaoszczędzę...No limit za 30 złotych to jest jakieś sześc funtów i internet działający na każdym zasięgu to jest coś :-)
 #932547  autor: Rogi
 18 cze 2017, 15:43
W przybliżeniu wychodzi ponad 250 MB za każde 5 zł brutto wartości pakietu.
 #932584  autor: miki4g
 18 cze 2017, 18:53
Czy teraz porównując oferty na kartę nolimit na wszystko mamy następujące opcje:

1) T-Mobile 25 zł (No limit+10 GB w kraju w tym 1,26 GB W UE)
2) Plush 25 zł (No limit+10 GB w kraju w tym 1,3 GB w UE)
3) Orange 28 zł (No limit+min. 23 GB w tym 1,76 GB w UE)
4) Play 25 zł (No limit+6 GB w tym 1 285 MB w UE)

Jeżeli ktoś ma iPhone to Orange wydaje się bezkonkurencyjne oferując jako jedyne voWiFi i VoLTE
 #932587  autor: sa
 18 cze 2017, 19:01
TomekErek pisze:A jak to jest gdy ktoś w Play na kartę Lubię to czy w Virgin Mobile na kartę ma lejek netu do 32kb/s?

Czy też moze uzywac darmowego lejkowego neta (przez chocby Operę Mini czy Facebook Lite) w UE?
Na klasycznych telefonach typu nokia 206 czy SE Cedar da się, na smartfonach raczej nie.Oczywiście z operą mini jako główną przeglądarką.W fakcie mobile całkiem płynnie to działa ten lejek, w pnk lubię to też, na VM z tego co pamiętam też problemów nie miałam.
 #932588  autor: Rogi
 18 cze 2017, 19:14
@miki4g VoWiFi w Orange nie działa w prepaid za granicą.

Poza tym nie została doprecyzowana kwestia pakietu dla przenoszących 28 zł vs regularny za 35 zł. Na razie przyjmuję większą wartość, ale teoretycznie powinni odjąć te 7 zł z limitu data.
 #932592  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 19:17
Rogi pakiet za 28zł jest równy z tym za 35zł więc na dziś ma 1,76gb

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932606  autor: adziu82
 18 cze 2017, 19:34
Tak się zastanawiam, czy mając jakiś no-limit za 25 zł i za 10 GB ( 1,25GB w roamingu ) obojętnie który operator, i np dokupując paczkę danych załóżmy za 20 zł ( 5 GB, to tylko tylko przykład, 1 GB w roamingu niby powinno być ).

Ale czy będzie tak? W sumie było by 2,25GB, ale jak to będzie rozliczone? Chodzi mi o FUP zużycia roaming/kraj, czy no-limit za 25zł będzie swoją drogą szedł ( mówię o paczce 10 GB ) a dokupiona paczka za 20 zł z 5 GB będzie szła swoją drogą, czy będą rozliczane razem na FUP-ie zużycia w kraju i roamingu.
Mam nadzieję, że rozumiecie co mam na myśli.

RawStyle
 #932607  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 19:38
Ja poczekam az Tmobile da za 20zł 500mb ;) dodatkowe i za 40 lejek:)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932622  autor: motov3
 18 cze 2017, 21:13
Zawsze najpierw idzie rozliczenie z pakietu dodatkowego, dopiero jak sie skonczy - idzie z pakietu glownego. Czyli najpierw zejdzie pakiet dokupiony, a potem standardowy.

A swoja droga na ta chwile w mojej ocenie 2 sieci daja niezle warunki.(mowimy o PREPAID)

PLUSH (prepaid) 25zl
1,25GB

TMOBILE
1,26GB (prepaid) 25zl

Obrazek
 #932624  autor: Remington
 18 cze 2017, 21:26
Czy nadal obowiązuje narzucony przez UE limit wydatków na net w roamingu? Można go samemu wyłączać i zmieniać. W Plusie zwie się to Data Limiter.

Drugie pytanie - czy i w jakiej wysokości jest to w Lajt Mobile?
 #932626  autor: adziu82
 18 cze 2017, 21:31
@motov3 Może to być ważne w roamingu.

Np 1,25GB mamy w roamingu za abo 25zł, w kraju mamy 10GB, zjemy 1,25 GB w roamingu to w kraju z tego 10GB musimy wykorzystać więcej niż w roamingu, załóżmy 2GB.

Drugie, mamy do tego kupiony pakiet 5GB za 20zł. Mamy w roamingu 1GB, wykorzystamy go, to w kraju musimy wykorzystać więcej, załóżmy 2GB.

Ale jeżeli pakiet dokupiony schodzi pierwszy, to wychodzi na to, że musimy wyczyścić go, aby móc pobrać te 2GB, żeby był większy od tego 1,25GB.
A jeżeli się roamingowe GB połączą, nie będą rozliczane osobno, to wtedy pobierzemy w roamingu 2,25GB a w kraju musimy pobrać jakieś 5GB dla pewności.
Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.

Ale oni tym regulaminem wszystko utrudnili, panowie, przecież osoba która nie jest w temacie, nawet nie będzie wiedziała co napisać do BOK-u dlaczego ma FUP-a.
,,PRZECIEŻ MIAŁO BYĆ JAK W KRAJU !!! ''
Ostatnio zmieniony 18 cze 2017, 21:41 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.

RawStyle
 #932629  autor: adziu82
 18 cze 2017, 21:42
Blank pisze:Testował to ktoś czy jest tak faktycznie? Bo od strony prawnej, to nie jest ten sam pakiet.
Też tak mi się wydaje, płacisz 28 zł,wydaje mi się, że nie mamy 1,75GB jak za 28 zł.

RawStyle
 #932630  autor: Rogi
 18 cze 2017, 21:46
Zapytałem o to Orange na Twitterze. Tak jak myślałem, sami nie wiedzą. Mają sprawdzić i dać znać. Tak to jest z tymi regulaminami pisanymi na kolanie.

A czy ktoś testował już pakiet no limit na połączenia/SMS lub inny w Orange? Tu znowu nie jest to takie jasne dla wszystkich odnośnie rozliczenia.
 #932632  autor: GaduAirowiec
 18 cze 2017, 21:54
Co do Play na Kartę: http://promocje.play.pl/roaming/pdf/Zmi ... _karte.pdf

Operator może doliczyć opłaty dodatkowe, o których mowa w punkcie 5 w przypadku
niewłaściwego lub niestandardowego korzystania z usług, tj.:

gdy w okresie co najmniej 4 miesięcy dana Karta SIM/USIM była zalogowana do sieci partnerów roamingowych w Unii Europejskiej przez ponad połowę tego okresu i użycie usług w roamingu międzynarodowym na
terytorium Unii Europejskiej było większe niż na terytorium Polski, przy czym przed naliczeniem
opłat dodatkowych Operator poinformuje o tym fakcie Użytkownika za
pośrednictwem wiadomości SMS, telefonicznie lub w inny dopuszczalny sposób,
dając dwutygodniowy termin na zmianę schematu korzystania


Tak więc jest "i" a nie lub. Jak pojadę na tydzień i zużyję 2 razy więcej w roamingu niż w Polsce to wg regulaminu niczego nie powinni mi zrobić:))
 #932644  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 22:42
Kolega sprawdzał ten pakiet za 28zł po przeniesieniu i drugi za 35zł w obu wypadkach pobral 1,76gb danych.JEden numer w Orange free z pakietem za 28zł po przeniesieniu drugi w Popie z aktywnym pakietem za 35zl Co ciekawe normalnie nie liczy za rozmowy czyli jest jak w kraju;) sms tez( mms nie sprawdzal) Sprawdzano w Irlandii

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 3 z 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 77