DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 22 z 77
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 77
 #957507  autor: lord_kr
 24 paź 2017, 19:16
piotrzet pisze:Siostra jest w Niemczech od początku czerwca i do dzisiaj brak takich SMS ani na karcie T-Mobile z abonamentem ani karcie Heyah z tą ofertą za 25zł
Poczekam miesiac i jesli nadal T i O nie beda wdrazac FUP to przenosze numer :) spodziewalem sie ze Plus bedzie pierwszy jesli chodzi o dodatkowe oplaty przeciez nawet wnioskowal do UKE jaki to jest biedny :)

Wysłane z mojego Commodore 64 przy użyciu Tapatalka
 #957522  autor: Remington
 24 paź 2017, 21:08
No właśnie zastanawiam się jak to będzie z tymi dopłatami. Nie przekroczymy FUP to będzie drożej o dopłaty. Ale co po przekroczeniu FUP-a? Będą tylko stawki te obecne czy obecne + dopłaty?
 #957524  autor: habish
 24 paź 2017, 21:14
Przecież jedno nie łączy się z drugim.
Dopłaty w ramach RLAH wprowadza od 1 Listopada Premium Mobile, wówczas zawsze będąc za granicą płacisz stawki które wprowadzają.

W Plusie RLAH działa tak jak w kraju ale jesteś pod 4 miesięczną obserwacją, jeśli w tym okresie większość czasu spędzasz za granicą i generujesz tam większy ruch niż w Polsce to mogą wprowadzić opłaty o których mowa w powyższych SMSach na screenach.
 #957526  autor: adacomp
 24 paź 2017, 21:17
Kolega siedzi w Niemczech od dawna z prepaidem Orange i T-M i nie załapał się na FUP nigdy.
 #957527  autor: Remington
 24 paź 2017, 21:19
Patryk7588 pisze:Przecież jedno nie łączy się z drugim.
Dopłaty w ramach RLAH wprowadza od 1 Listopada Premium Mobile, wówczas zawsze będąc za granicą płacisz stawki które wprowadzają.

W Plusie RLAH działa tak jak w kraju ale jesteś pod 4 miesięczną obserwacją, jeśli w tym okresie większość czasu spędzasz za granicą i generujesz tam większy ruch niż w Polsce to mogą wprowadzić opłaty o których mowa w powyższych SMSach na screenach.
Czyli:
- dopłaty UKE, brak RLAH, obserwacji i FUP-a
albo
- RLAH, obserwacja, FUP i dopłaty "unijne" po przekroczeniu FUP
?
 #957529  autor: habish
 24 paź 2017, 21:28
Przykłady:
Premium Mobile, od 1 Listopada wprowadza dopłaty o które wnioskował w UKE.
Stawki: rozmowy wychodzące – 8 groszy za minutę, SMS – 3 grosze oraz za 1 MB danych – 2 grosze (Link: http://antyweb.pl/zgoda-uke-na-doplaty- ... wprowadzi/).
Czyli wyjeżdżając za granicę chociaż na 1 dzień od razu płacisz stawki jak wyżej.

Plus.
Działa RLAH więc korzystasz jak w kraju ale jesteś pod obserwacją w okresach 4 miesięcznych, jeśli pod koniec tego okresu z analizy wynika że ponad połowę czasu spędziłeś za granicą i wygenerowałeś tam ponad połowę ruchu to mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty jak te opisane w SMS.
 #957533  autor: Remington
 24 paź 2017, 21:33
Czyli przebywając na stałe za granicą będę miał w Premium 1 GB danych za ok. 20 zł, a w Plusie przekroczę FUP i będę mieć 1GB za ok. 40 zł?
 #957535  autor: habish
 24 paź 2017, 21:59
Nie.
W Premium Mobile także powinna być analiza 4 miesięczna i jeśli przekroczysz jej warunki to twoje opłaty będą się składały z RLAH z dopłatami + stawka cennikowa.
Należy jednak pamiętać że ta analiza 4 miesięczna jest opcją dodatkową i operator wcale nie musi z niej skorzystać, jak będzie, wyjdzie w czasie.
 #957537  autor: Gregrin
 24 paź 2017, 22:09
Patryk7588 pisze:W Premium Mobile także powinna być analiza 4 miesięczna i jeśli przekroczysz jej warunki to twoje opłaty będą się składały z RLAH z dopłatami + stawka cennikowa.
Z tym ze oni są wirtualni i nigdy nie będą mieli przychodów z roamingu wiec może ta opłatę będą mieli cały czas.
 #960166  autor: DaveX
 08 lis 2017, 19:03
Czy u jakiegoś innego operatora niż Plus zauważono wysyłkę ostrzeżeń w ramach Polityki Uczciwego Korzystania w Roamingu Regulowanym?
 #960254  autor: Kamil7878
 09 lis 2017, 11:09
Ja mam a2 mobile większość po 15 czerwca roaming i nic zero reakcji ze strony opa, czy ktoś z was dostał tego typu sms czy to tylko szum w mediach
 #960580  autor: lord_kr
 11 lis 2017, 20:54
U mnie po kilku kolejnych SMSach z pogrozkami zaczeli naliczac. Pretensji nie mam zdaje sobie sprawe ze "brak limitu" na cala Europe za 29 pln to strata dla Plusa.

W najblizszym czasie bede okolo miesiaca w Polsce. Czy wowczas magiczne 4 miesiace zaczna sie od poczatku ?

Pozdrawiam.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Commodore 64 przy użyciu Tapatalka
 #960587  autor: Kamil7878
 11 lis 2017, 21:21
W takim przypadku proponuję lycamobile, mam jeden numer około 2 lat I odbieranie było zawsze za free

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 #960588  autor: Kamil7878
 11 lis 2017, 21:23
Kamil7878 pisze:W takim przypadku proponuję lycamobile, mam jeden numer około 2 lat I odbieranie było zawsze za free

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
Lub zmienić sieć na inną teraz za przeniesie są spore bonusy.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 #960610  autor: lord_kr
 11 lis 2017, 23:28
Kamil7878 pisze:
Kamil7878 pisze:W takim przypadku proponuję lycamobile, mam jeden numer około 2 lat I odbieranie było zawsze za free

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
Lub zmienić sieć na inną teraz za przeniesie są spore bonusy.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
Szczerze ? Nie chce mi sie :-) Z Polska rozmawiam na tyle malo ze jestem w stanie to przebolec a jesli zanosi sie na dluzsza pogawedke prosze o odzwonienie. 5gr/min nie majatek.

Lycamobile nie ufam i raczej nie powierzylbym im mojego 16-letniego numeru. Nie wiem jak w Polsce lecz w Uk slyna oni z ciaglych zmian regulaminow, 'mieszania" w promocjach i najgorszego biura obslugi gdzies w Indiach.

Wysłane z mojego Commodore 64 przy użyciu Tapatalka
 #960616  autor: zwariowany.kurczak
 12 lis 2017, 00:13
Jeśli ktoś ma PL numer np. w UK na stałe, bo.. sms z banku czy w PL urzędach podany, a wygada ze 2h na mc na PL numery, to nikt mu nie będzie FUP walił... Co innego jak permanentnie wydzwaniasz po całej GB :) A już całkiem nie rozumiem ludzi jadących z pakiety GB, zamiast lokalne Wi-Fi które i tak w domu mają i np. video whatsapp...

A jeśli i nawet na dopłaty się załapie, to umówmy się, TANIOCHA....
 #960623  autor: lord_kr
 12 lis 2017, 02:50
zwariowany.kurczak pisze:Jeśli ktoś ma PL numer np. w UK na stałe, bo.. sms z banku czy w PL urzędach podany, a wygada ze 2h na mc na PL numery, to nikt mu nie będzie FUP walił... Co innego jak permanentnie wydzwaniasz po całej GB :) A już całkiem nie rozumiem ludzi jadących z pakiety GB, zamiast lokalne Wi-Fi które i tak w domu mają i np. video whatsapp...

A jeśli i nawet na dopłaty się załapie, to umówmy się, TANIOCHA....
I tu sie mylisz gdyz wlasnie dokladnie odpowiadam scenariuszowi ktory przedstawiles. Transmisji danych nie uzywalem w ogole, moze 2h rozmow na miesiac, kilkadziesiac SMSow.... a FUP jest

Wysłane z mojego Commodore 64 przy użyciu Tapatalka
 #960630  autor: bobix
 12 lis 2017, 09:07
lord_kr pisze:
zwariowany.kurczak pisze:Jeśli ktoś ma PL numer np. w UK na stałe, bo.. sms z banku czy w PL urzędach podany, a wygada ze 2h na mc na PL numery, to nikt mu nie będzie FUP walił... Co innego jak permanentnie wydzwaniasz po całej GB :) A już całkiem nie rozumiem ludzi jadących z pakiety GB, zamiast lokalne Wi-Fi które i tak w domu mają i np. video whatsapp...

A jeśli i nawet na dopłaty się załapie, to umówmy się, TANIOCHA....
I tu sie mylisz gdyz wlasnie dokladnie odpowiadam scenariuszowi ktory przedstawiles. Transmisji danych nie uzywalem w ogole, moze 2h rozmow na miesiac, kilkadziesiac SMSow.... a FUP jest

Wysłane z mojego Commodore 64 przy użyciu Tapatalka
Ale ile cie to kosztuje? Dodatkowe 5£ na miesiąc?
No bez jaj.
 #960645  autor: habish
 12 lis 2017, 11:00
@lord_kr
Gdy będziesz w Polsce generuj bardzo dużo ruchu krajowego, żadnych komunikatorów tylko rozmowy i SMSy.
Siostra będąc tydzień w PL w okresie Wszystkich Świętych poprawiła sobie statystyki FUP w SMS i w tej usłudze nie ma dodatkowych opłat, dodawałem tutaj screena.
Faktycznie w Niemczech nie wysyła ich prawie wcale dlatego łatwo poszło, gdybym wiedział że tak będzie to generowałbym jej numerem więcej sztucznego ruchu.
  • Strona 22 z 77
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 77
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 77