DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #937028  autor: adziu82
 06 lip 2017, 17:58
kaspeed pisze:Zwiększa sie ruch w strefie przygranicznej bo wolimy za 0zł zadzwonić ''w roamingu' niz po cenie 2zl;)
A co, nie korzystałbyś :-) bug, czy nie bug, jest to się korzysta.
Może nie dzwonię za dużo, kilka/kilkanaście minut jak potrzebuję wykonać połączenie, nie aby sobie pogadać o d...e Maryny.
Już pisałem, jak dali.....
Ale powtórzę się, VM jeżeli ma problem tylko z tym, to ma rację.

RawStyle
 #937032  autor: kaspeed
 06 lip 2017, 18:00
No to o to chodzi.Ogólnym problemem Virgin jest właśnie dopłacanie do interesu.Nie dosyć że muszą płacić PLAY to jeszcze mają osobne umowy z innymi operatorami.I wszystko sie kręci wkoło kasy i problemów z realizacją RALH i tak miło ze zostawili 29gr min.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #937034  autor: adik
 06 lip 2017, 18:02
dobrze rozumie że jak jestem przy granicy i wybiorę sobie dowolnego zagranicznego operatora to dzwonie no limit po całej europie a jak dzwonie z polskiego operatora to 2 zł tak ?

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #937039  autor: kaspeed
 06 lip 2017, 18:04
No dokładnie przez te nasze prawa.Ja tam bym na miejscu Virgin brał 20zł za samą usługę roamingu i wtedy niech klient decyduje.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #937049  autor: lord_kr
 06 lip 2017, 18:23
To ja juz nic nie rozumiem.
Z Plusa Na Karte z aktywnym No Limitem zalogowanym w UK mam darmowe polaczenia TYLKO na polskie numery.

Na brytyjskie nalicza spoza pakietu (zdjecie ponizej) Obrazek

Wysłane z mojego Lenovo A2016a40 przy użyciu Tapatalka
 #937051  autor: kaspeed
 06 lip 2017, 18:27
Nie wiem jak w plusie ale testowane: A2mobile, PLAY , TMOBILE, ORANGE wszystkie te prepaidy które mialy darmowe krajowe własnie w UE będąc miały również 0zł za min na nr brytyjskie czy niemieckie./Raz nawet Irlandia sie kłaniała z a2mobile

Tylko że w kazdej z taryf które były na kartach miałes w cenniku zapis o strefie1.PLUS ogolnie jest inny;)Albo błąd platformy albo tak jak powinno być.Choć patrzyłem to Plush ma takie same zasady w regulaminie jak inni.Czyli W strefie 1 do strefy1.Nie zapominajmy ze UK wychodzi z UE i moze to jest też powodem?
Ostatnio zmieniony 06 lip 2017, 18:29 przez kaspeed, łącznie zmieniany 1 raz.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #937052  autor: lord_kr
 06 lip 2017, 18:28
Sprawdziłem: nalicza 0.29 PLN za minutę na numery brytyjskie i irlandzkie. I według mnie prawidłowo.
 #937053  autor: adziu82
 06 lip 2017, 18:29
No faktycznie, dziwna sprawa. Może zadzwoń do BOK-u, jak masz możliwość, albo napisz, dlaczego tak się dzieje.

RawStyle
 #937054  autor: kaspeed
 06 lip 2017, 18:30
Zobacz regulamin swojej konkretnej oferty.Jeśli zapisu o strefie1 i do strefy1 brak to owszem prawidłowo.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #937056  autor: adziu82
 06 lip 2017, 18:32
Raczej prawidłowo to nie jest. Chyba jakiś błąd. Sam mam błąd w Orange LTE dla Domu, mam 20 GB, w roamingu mam 4 GB, i powinno schodzić z pakietu 20GB, a nic nie schodzi, do tego jak jestem w kraju, to również nie schodzi z tego pakietu 20GB.
Zadzwoniłem na infolinie, babeczka powiedziała, że powinienem się cieszyć, że schodzi ze 150 GB a nie z 20GB :D

RawStyle
 #937061  autor: lord_kr
 06 lip 2017, 18:40
Dla mnie to logiczne. PAKIET zapewnia mi nielimitowane połączenia do KRAJOWYCH sieci komórkowych i stacjonarnych. Pozostałe połączenia rozliczane są według stawki podstawowej dla mojej taryfy (JA+ Na Kartę) lecz nie wyższej niż maksymalna dozwolona w EU

Dlatego dziwi mnie to co robi np Lycamobile (zarówno w UK jak i PL) stosując stawki wyższe niż maksymalne dozwolone w roamingu (pisałem o tym w wątku o roamingu EU w prepaid)
 #937141  autor: reboot
 06 lip 2017, 23:50
Patryk7588 pisze:
kaspeed pisze:Tylke ze jak będziesz w UE i zadzwonisz np z Czech ( z polskiej karty) Na czeski /niemiecki etc nr będzie darmowe( pod warunkiem ze masz no limit)
Nie prawda.
2147 postów na forum i TAKIE HEREZJE...

Połączenie międzynarodowe to połączenie wykonane W ZASIĘGU MACIERZYSTEJ SIECI na numer OPERATORA ZAGRANICZNEGO (czyli np. mam Plusa i będąc w Łodzi dzwonię na numer w norweskiej sieci Telenor).

Natomiast każde połączenie wykonane Z SIECI OBCEGO OPERATORA to połączenie ROAMINGOWE - kwestią jest, że rozmowa z terenu Wietnamu do Norwegii lub z Bangladeszu, Australii itp. to koszty pewnie 5-10-15 zł/min, ale połączenie wykonane W ZASIĘGU SIECI OPERATORA Z KRAJÓW EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO na polski numer lub na numer DOWOLNEGO operatora należącego do kraju z EOG jest obecnie traktowane jako podlegające pod RLAH, więc w większości przypadków "schodzi" z pakietu nielimitowanych krajowych połączeń.

Obrazek
Powyżej połączenie wykonane z polskiego T-Mobile z terenu Czech na FRANCUSKI NUMER (kierunkowy +33) - TARYFIKOWANE JAKO 0 zł !!! BO TO JEST ROAMING W EOG, A NIE ŻADNE POŁACZENIE MIĘDZYNARODOWE.
lord_kr pisze: PAKIET zapewnia mi nielimitowane połączenia do KRAJOWYCH sieci komórkowych i stacjonarnych.
A zasada RLAH przewiduje, że pakiet minut do KRAJOWYCH sieci można wykorzystać w roamingu w UE/EOG na połączenia do polskich, krajowych sieci oraz na numery krajów UE/EOG.

kaspeed - cieszy mnie, że w końcu zrozumiałeś zasadę działania RLAH i różnicę między roamingiem a poł. międzynarodowymi i starasz się naprostować piszących herezje.
Najgorsze nie jest to, że ktoś ma złą wiedzę na ten temat, ale że pisze to na publicznym forum i różne osoby czytające telepolis powtarzają potem bzdury typu "ZNIESIONO ROAMING" albo "W ROAMINGU ROZMOWA DO OBCEGO KRAJU TO POŁĄCZENIE MIĘDZYNARODOWE".

WKS
 #937146  autor: jutek
 07 lip 2017, 00:41
Krótko mówiąc na plusowym numerze @lord_kr jest błąd, że będąc w UK i mając "no limit" nalicza mu 29 groszy za minutę gdy dzwoni na brytyjskie i irlandzkie numery, zgodnie z prawem, wszelkimi prawidłami i praktyką takie połączenia powinien mieć bezpłatne.
 #937148  autor: lord_kr
 07 lip 2017, 01:06
Sprawdzalem na jeszcze dwoch kartach Plusa u zony, znajomej i jest to samo. Na wszystkich jest błąd ? Za SMSy tez liczy. Probowalem na rozne numery EE, O2, niemiecki Telekom wszedzie to samo. Jutro poprosze BOK o wyjaśnienie

Wysłane z mojego Lenovo A2016a40 przy użyciu Tapatalka
 #937162  autor: kaspeed
 07 lip 2017, 08:47
Jestem po szkoleniu dla.pracowników pewnej.sieci a w zasadzie koleżanka.Mam sporo materiałów i jest.tam tez.zapis wlasnie.o.strefie;-)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #937189  autor: kaspeed
 07 lip 2017, 10:35
Przez zapis prawny UE.Stąd taki kwiatek. virgin jasno opisała sprawe w prasowym dla mediow.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen: