DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 5 z 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
 #991048  autor: kpc211
 28 kwie 2018, 21:26
Dzięki.

Wiem, że na sieci P4 działa wiele marek i operatorów, ale warto wiedzieć, że w praktyce Stan Darmowy obejmuje też połączenia do MVNO działających na sieci Play.

Jeśli piszesz, że bonusu za przeniesienie nie dostanę, to nie będę się w to bawić, chyba że przeniesienie do innej sieci i powrót do Playa/Faktu.

Ale tutaj: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 51#p986551 ktoś pisze, że przeniósł z Play Fresh (czyli, jak ktoś potem zauważył, ta karta musiała być od dawna w Playu) i jakimś cudem bonus mu zadziałał. Za drugim razem mu nie zadziałał (i otrzymał, słusznie, negatywną odpowiedź na reklamację).

Czy mam rozumieć, że normalnie to jednak nie działa, i akurat tamten user miał takiego farta, że trafił na jakiś bug w systemie, przez który udało mu się z tego bonusa skorzystać?
 #991052  autor: jarekt
 28 kwie 2018, 21:45
Musisz złożyć wniosek w salonie Play aby przenieść numer i otrzymać BzP (zgodnie z regulaminem).
Zmieniając taryfę kodem, nie składasz żadnego wniosku w salonie - nie przenosisz więc numeru tylko migrujesz (zmieniasz taryfę) i system to wie i BzP nie przyzna.
No chyba, że zgłupieje, co się zdarza :). Czasami jest głupi dosyć długo :) i to od nowości :).
 #991053  autor: Johnny
 28 kwie 2018, 21:47
kpc211 pisze:Czy mam rozumieć, że normalnie to jednak nie działa, i akurat tamten user miał takiego farta, że trafił na jakiś bug w systemie, przez który udało mu się z tego bonusa skorzystać?
Tak
 #991079  autor: Burito
 29 kwie 2018, 10:52
Witajcie mam pytanie o ofertę Rodzina (na kartę) czy za każdy numer trzeba płacić 25 zł miesięcznie czy jest możliwość zakupu samego pakietu np. na rozmowy? Tak jak u A2Mobile są trzy pakiety po 9,90 zł i w zależności co chcę to aktywuję.
 #991086  autor: bolek2004
 29 kwie 2018, 12:04
Nie ma czegoś takiego w play na kartę jak sam pakiet na rozmowy bez limitu. Musisz wykupić ten pakiet za 25zł.
 #991091  autor: rodrigoXXL
 29 kwie 2018, 12:38
Burito pisze:Witajcie mam pytanie o ofertę Rodzina (na kartę) czy za każdy numer trzeba płacić 25 zł miesięcznie czy jest możliwość zakupu samego pakietu np. na rozmowy? Tak jak u A2Mobile są trzy pakiety po 9,90 zł i w zależności co chcę to aktywuję.
oferta faktmobile ma szeroki wybor pakietow roznego typu nawet za 9zl.. zalezy jak duzo dzwonisz i.lub piszesz smsy :smt006 :smt006 :smt006

https://www.faktmobile.pl/oferta/atrakcyjne-pakiety/
 #991199  autor: Burito
 30 kwie 2018, 11:04
To ma być dla matki, która głównie dzwoni. Wiem, że nie ma takiej oferty w PLAy. Muszę wykupić cały pakiet za 25 zł, co dla mnie jest nieopłacalne. Chyba trzeba przenieść numer do A2Mobile.
 #991223  autor: kpc211
 30 kwie 2018, 14:13
Pytanie, ile ona miesięcznie wydaje na te rozmowy. W Playu ceny połączeń można obniżyć np. pakietem 100 minut w Playu i na stacjonarne za 5 zł. Chyba, że matka dzwoni często do innych sieci komórkowych.
 #991226  autor: bolek2004
 30 kwie 2018, 14:33
Nic lepszego niż a2 w play się nie trafi. Z tego co jest do innych sieci to pakiet 10za5, 30 minut za 6zł, 100 minut play/stacjonarne, 100 minut w odnowa za 15zł. W fakcie 9zł za 100 minut, albo no limity za 19 czy 19,95. Ewentualnie rbm energy i pakiet no limit za 20zł.
Więc 10zł w a2 za no limit na rozmowy jest w każdym przypadku bardziej opłacalny niż jakieś pakiety z play.
 #991236  autor: Burito
 30 kwie 2018, 15:34
Aktualnie ma w Play stan nielimitowany, więc w ramach sieci ma 0 zł. Bardziej chodzi mi o to aby poza sieć i na stacjonarne również mogła dzwonić bez limitu. Ewentualnie by te 100 min=ut starczyło. Ale chyba faktycznie lepszej oferty jak A2Mobile raczej nie dostanę.

Martwi mnie tylko jedynie brak HD Voice w A2M.
 #991241  autor: iphoneski
 30 kwie 2018, 16:55
Burito pisze:Martwi mnie tylko jedynie brak HD Voice w A2M.
No niestety, albo rybki, albo akwarium w tym przypadku. Też kilka osób na forum pisało, że ogólnie w tym A2 jakość rozmów jest... taka sobie. Ale za te pieniądze nie ma co wybrzydzać. Ja jakoś jestem uprzedzony do takich operatorów. Dla mnie poważna firma ma posiadać swoje salony z prawdziwymi ludźmi, operator ma mieć własną sieć, bank bankomaty własne itd itp.
 #991264  autor: adacomp
 30 kwie 2018, 20:48
Nie przesadzajmy z tymi własnymi.
Dziś Sieć, Bank czy inna firma tnie koszty aby być konkurencyjnym i tańszym dla konsumenta.
Wiele rzeczy załatwimy przez neta lub telefon przecież.
Sam używam 2x A2M od roku i nie narzekam a obecnie jestem roamingu UE i nolimit za 19,90zł pięknie się spisuje


Wymoderowano. Morvius

P.S.
Nie pisz post pod postem tylko edytuj poprzedni wpis, masz takie narzędzia. To taka delikatna uwaga dla nowego usera. BTW. Witaj :smt006
 #991269  autor: iphoneski
 30 kwie 2018, 21:09
Wiesz, czasem lepiej dopłacić i załatwić wszystko od ręki. Dla przykładu uszkodzi się karta sim, może się tak zdarzyć. Jak masz salon to idziesz, 5 minut i dzierżysz w dłoniach nową kartę. W przypadku takiego A2 musisz to zgłosić, potem 3 dni idzie paczka i na końcu cały dzień czekania w domu, żeby to odebrać o ile kurier nie postanowi zostawić awizo i papa. Moim zdaniem 5 minut a 3 dni to różnica istotna na tyle, że wolę prawdziwych operatorów. Chociaż jak ktoś ma tyle wolnego czasu to niech go sobie marnuje jak lubi, jego sprawa :)
Żeby jeszcze różnice w cenie były jakieś znaczące to można by się zastanawiać nad takimi sieciami, ale przy obecnych ofertach za 25 zł za wszystko dla mnie nie ma to sensu.
 #991279  autor: Maciej Loret
 30 kwie 2018, 21:54
Witam,

potrzebuję dobrać taryfę w Play i okolicach: SD + 10-20min + 50SMS + min. 1-2GB. Co będzie najtańsze?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #991281  autor: iphoneski
 30 kwie 2018, 22:13
Najtaniej chyba odnowa ci wyjdzie.
 #991299  autor: kpc211
 01 maja 2018, 00:58
Formuła Play na Kartę:
- 20 minut - 5,80 zł
- 50 SMS-ów - 4,50 zł
- GB nie liczę

W odNowie SMS kosztuje 29 groszy zamiast 9 groszy, więc te 50 SMS-ów wyjdzie 14,50 zł.

Więc tak jakby Formuła bardziej się opłacała. Przy doładowaniu nawet za 5 zł ważność konta przedłuża się o 50 dni. Bo co z tego, że ważność konta będzie bezterminowa (czy jaka tam ona w rzeczywistości jest), jak i tak wydasz więcej na SMS-y, a ważność konta z Formuły i tak ci wystarczy?

Internet. Gdyby nie wykupywać żadnego pakietu, wyjdzie cię za 2 GB:
- w odNowie: 1 gr / 500 kB -> 2 gr / 1 MB -> 40,96 zł / 1 GB -> 81,92 zł / 2 GB
Nijak się nie opłaci bez pakietu.
- w Formule: 2 gr / 100 kB -> 20 gr / 1 MB -> tu już w ogóle wyjdzie cię to jakieś absurdalne kwoty.

Czyli musisz mieć albo jakieś bonusowe GB, albo pakiet na internet. Zapewne lepiej bonusowe GB - bo na pakiet wydajesz kasę z konta, a na bonusowe GB nie.

I jak to ma być w sieci Playa ze względu na Stan Darmowy - to bonusowe GB są w Red Bull Mobile.

Oferta Siema Na Kartę (nowa) - po doładowaniu za 50 zł masz 20 GB na 100 dni. Co daje w przeliczeniu 15 zł i 6 GB na 30 dni. Ceny połączeń są jak w Formule.

Można też doładowywać za 25 zł na 30 dni, ale to nie ma sensu, bo za tę kwotę w kilku sieciach można mieć wszystko bez limitu, nawet z 10 GB internetu.

Jest też stara oferta Red Bull Mobile Energy. Kwestia bonusów wygląda tam podobnie. Zaletą Energy jest dostępność pakietów na rozmowy i cyklicznych pakietów na internet, w Siema są dostępne jedynie pakiety na internet i to jedynie jednorazowe, a nie cykliczne. Z drugiej strony, te pakiety, które w Siema są, są atrakcyjniejsze od swoich odpowiedników z Energy.

Z taryfą Siema były jakieś problemy techniczne (opisywane na forum), ale chyba już przeszły.

Co jeszcze... bonus internetu z taryfy Siema nie jest w ogóle dostępny w roamingu międzynarodowym, w przypadku Energy leci kasa z konta w wysokości 4 gr / 1 MB do momentu wyczerpania bonusu; potem, jeśli dobrze rozumiem, jest się objętym lejkiem do 32 kB/s i płaci się 3,072 gr / 1 MB, z tym, że z takim lejkiem to chyba w dobę nie nabije się złotówki. Tak więc Red Bull jest generalnie mało atrakcyjny pod kątem internetu, ale jeśli już, to dużo lepsze jest Energy.

Jeśli zależy ci na pozostaniu w Playu i chcesz mieć internet, najbardziej chyba opłaci ci się właśnie jedna z tych dwóch ofert od Red Bulla. Jeśli rozważasz zmianę sieci, podobne oferty są też w Orange, Plusie i Plushu.

Ale ta oferta z RedBulla nie wiem, czy nie będzie mimo wszystko dla ciebie najatrakcyjniejsza. Taniej można mieć tylko w Plushu doładowując po 10 zł miesięcznie, ale za tę kwotę dostajesz tylko 1 GB internetu. Za 5 zł dokupisz co prawda pakiet aż 5 GB, ale z doładowania pozostanie ci tylko 5 zł, co zdecydowanie nie wystarczy ci na minuty i SMS-y, szczególnie, że będziesz musiał płacić za rozmowy i SMS-y do Playa.

A, i bonusy za doładowania są jeszcze w taryfie Lubię To Playa, ale ona jest mocno przestarzała, nijak się nie opłaca w porównaniu z Red Bullem.
 #991391  autor: Maciej Loret
 01 maja 2018, 21:20
kpc211 pisze: I jak to ma być w sieci Playa ze względu na Stan Darmowy - to bonusowe GB są w Red Bull Mobile.

Oferta Siema Na Kartę (nowa) - po doładowaniu za 50 zł masz 20 GB na 100 dni. Co daje w przeliczeniu 15 zł i 6 GB na 30 dni. Ceny połączeń są jak w Formule.

[...]

Jest też stara oferta Red Bull Mobile Energy. Kwestia bonusów wygląda tam podobnie. Zaletą Energy jest dostępność pakietów na rozmowy i cyklicznych pakietów na internet, w Siema są dostępne jedynie pakiety na internet i to jedynie jednorazowe, a nie cykliczne. Z drugiej strony, te pakiety, które w Siema są, są atrakcyjniejsze od swoich odpowiedników z Energy.

[...]

Co jeszcze... bonus internetu z taryfy Siema nie jest w ogóle dostępny w roamingu międzynarodowym, w przypadku Energy leci kasa z konta w wysokości 4 gr / 1 MB do momentu wyczerpania bonusu; potem, jeśli dobrze rozumiem, jest się objętym lejkiem do 32 kB/s i płaci się 3,072 gr / 1 MB, z tym, że z takim lejkiem to chyba w dobę nie nabije się złotówki. Tak więc Red Bull jest generalnie mało atrakcyjny pod kątem internetu, ale jeśli już, to dużo lepsze jest Energy.

Wybór będzie chyba pomiędzy RBM Energy na kartę a Siema na kartę - w obu doładowując za 50zł mam spokój na 100 dni czyli 15zł/miesiąc. Coś tańszego i łatwego w utrzymanie znajdzie się?

Powstał dodatkowy problem. Właściciel tej taryfy w październiku na tydzień udaje się do Hiszpanii i będę musiał jakoś ogarnąć ten roaming. W zasadzie przydałoby się 1GB internetu i tanie odbieranie rozmów przychodzących z Polski, bo inna aktywność będzie pewnie szczątkowa... Czyżbym musiał zmienić taryfę na ten okres?
Patrzę w cennik Siema na kartę ale nie rozumiem zasad ograniczenia internetu w roamingu. Tzn. można korzystać z 20GB za doładowanie 50zł czy trzeba wykupić osobno Internet i wówczas można z niego korzystać?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #991446  autor: adacomp
 02 maja 2018, 11:37
Bonusy za doładowania w RBM nie działają w roamingu.
Tylko jak wykupisz dowolny płatny pakiet danych, no-limit itp.
Za każde wydane 5zł za pakiet masz 323MB lub w przybliżeniu 0,31GB w UE.

https://www.play.pl/resources/pdf/2018/ ... 012018.pdf

https://www.play.pl/resources/pdf/2018/ ... 032018.pdf

https://www.play.pl/kampanie/roaming/#prepaid
 #991458  autor: Maciej Loret
 02 maja 2018, 11:59
adacomp pisze: Za każde wydane 5zł za pakiet masz 323MB lub w przybliżeniu 0,31GB w UE.
Z czego to wynika? Nigdzie nie widzę tego przelicznika...
Najbardziej interesuje mnie RBM Siema na kartę, gdzie chyba za 9zł byłoby 0,57GB a za 20zł 1,26GB (swoją szosą dlaczego nie 1,71GB jakby mogło wynikać z przeliczenia GB w kraju?).
Pewnie dlatego, że przeliczają złotówki a nie GB...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
  • Strona 5 z 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10