DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #926158  autor: rudymax
 16 maja 2017, 11:12
Myślę, że na razie trzeba jeszcze poczekać na ustosunkowanie się operatorów do zastrzeżeń Komisji Europejskiej:
Nielimitowane w kraju połączenia i SMS-y powinny być nielimitowane także w roamingu, więc jakikolwiek limit ilościowy (np. 500 minut rocznie) nie jest zgodny z nowymi zasadami.

Nielimitowane dane (lub dane w konkurencyjnej cenie) mogą mieć ograniczenia ilościowe w roamingu. Po przekroczeniu tego limitu mogą być naliczane drobne opłaty (ale nie wyższe niż stawki hurtowe 7,7 euro za gigabajt plus VAT). W przypadku miesięcznego planu taryfowego limit ten powinien także być miesięczny, a nie roczny. Powinien być także skalkulowany zgodnie z wprowadzaną regulacją.

Opłata za minutę, którą ogłosił jeden z operatorów (29 gr/min, czyli 7 eurocentów) jest powyżej dozwolonego poziomu 3,2 eurocenta plus VAT. Opłata powinna być naliczana tylko w przypadku wykrycia nadużycia za pomocą mechanizmu kontrolnego.


źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/ofer ... 38854.html
 #926189  autor: Gregrin
 16 maja 2017, 14:13
kaspeed pisze:Po co1gb by dali w lejki skoro później kase by jedli?
Bo ma być "jak w domu". Skoro w Polsce masz za darmo w lejku to w UE tez musieli dać. Jako ze do polityki uczciwego korzystania powymyślali limity to na net tez dali. To nie jest pakiet 1GB tylko limit!! Technicznie to to samo ale trzeba patrzeć na "podejście" do tej kwestii.
rudymax pisze:Opłata za minutę, którą ogłosił jeden z operatorów (29 gr/min, czyli 7 eurocentów) jest powyżej dozwolonego poziomu 3,2 eurocenta plus VAT.
Kto stosuje takie dopłaty ? Wychodzi ze mogą do stawki podstawowej doliczyć max ~18gr.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2017, 14:19 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #926191  autor: kaspeed
 16 maja 2017, 14:17
W Polsce lejek jest darmowy. W ue wychodzi ze jakims cudem wykorzystam 1gb z lejkiem to potem.lejek i płatny?no sorry cos nie bardzo mi pasuje

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #926196  autor: Gregrin
 16 maja 2017, 14:34
kaspeed pisze:W ue wychodzi ze jakims cudem wykorzystam 1gb z lejkiem to potem.lejek i płatny?no sorry cos nie bardzo mi pasuje
Nie chce się sprzeczać bo tylko dywaguje ale skoro ciężko będzie wykorzystać ten 1GB w lejku (raczej więcej niż liczył jarekt bo nawet 1/4 pakietu może nie być zajęta przez dane tylko przez informacje techniczne. Ktos kiedyś walczył z play ze przy standardowych ustawieniach ramki i lejku 8Kbps nie było już miejsca na przesył danych) to tez raczej ciężko się biedzie załapać na opłatę ;)

Mniej prawdopodobnie brzmi ze za darmo będziemy mieli 1GB w pełnej prędkości w UE i to przy każdej zmianie taryfy odnawiany ;)
 #926203  autor: Gregrin
 16 maja 2017, 15:28
roobb992 pisze:Ludzie, W Regulaminie FAKT jest napisane 1GB Bezpłatnie. Co to oznacza ?
To nie oznacza że jest Limit, tylko oznacza, że 1 GB jest bezpłatny.
W cenniku tez jest bezpłatnie z lejkiem 32Kbps. Wiec bezpłatny 1GB internetu będzie na zasadach tej taryfy, prawda ?
Swoja droga skoro np t-mobile w prepaid ma ograniczenie 15Mbps to za granica go nie będzie i będzie działać lepiej niż w kraju ?
 #926211  autor: garfield-
 16 maja 2017, 15:49
Gregrin: w t-mobile to nigdy nic wiadomo ;) oni sami niewiedzą jak to będzie działać tak naprawdę ;)
 #926212  autor: Gregrin
 16 maja 2017, 15:54
reboot pisze:Gregrin - Virgin też ma darmowy internet, ale jakoś nie dali ani 1 GB... jedynie dali lejek :)
Czyli nie maja limitu na tym lejku po którym mieliby pobierać opłaty mimo lejka tak jak to ma miejsce w play...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2017, 16:00 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #926213  autor: reboot
 16 maja 2017, 15:55
Gregrin - równie dobrze można argumentować "roam like at home" pod kątem VoLTE - skoro mam w kraju VoLTE, to również powinienem mieć w roamingu.
Na razie wiadomo, że nic nie wiadomo :) Play wprowadził pule, jednak nie napisał jak sprawdzać dostępne limity. Ciekawe czy zdążą przed 15.06 :)

Przetłumacz mi na polski, co napisałeś o VM, bo się pogubiłem :)

WKS
 #926216  autor: Gregrin
 16 maja 2017, 16:03
reboot pisze:Gregrin - równie dobrze można argumentować "roam like at home" pod kątem VoLTE - skoro mam w kraju VoLTE, to również powinienem mieć w roamingu.
Nie, bo mówisz tu teraz o kwestiach technologicznych dodatkowo mogących być zależnymi od miejsca. Dodatkowo to nie podlega regulacji.
 #926378  autor: Marcel82
 17 maja 2017, 14:52
Czy w Fakcie jest jakiś pakiet danych w roamingu?
Znalazłem tylko kosmiczną cenę podstawową w cenniku 1,02 PLN/MB

Jeśli nie, to nie wiem jak można dawać 1GB z prędkością 32kbps (o ile to prawda)...
A może ja chcę pominąć ten "wolny" 1GB i zapłacić 1044 PLN za "normalny" 1GB :)
Rozumiem, że trzeba czekać miesiąc i wymacać organoleptycznie?
 #926840  autor: aster
 19 maja 2017, 17:02
Według mnie "lejek" nie jest nieograniczonym internetem u operatora lecz takim prezentem w postaci "bezpiecznika" przed wyzerowaniem konta opłatami za net płacąc za każdy MB... To taki gest od operatora, że net się wyczerpał i teraz nie ogołocą nam konta tylko pozwolą jeszcze zrobić jakieś niezbędne rzeczy (wysłać wiadomość przez komunikatora lub maila posłać) lub nawet doładować konto online.

W wielu krajach (też jestem "ofiarą") skończył mi się net a wtedy rabunkowe ceny bez pakietu wymazały mi stan konta do zera w mignięciu oka. I wcale nie przesadzam bo GB w pakiecie był już od $5 , a jak się skończył pakiet to GB wychodził za $2.000 według cennika. :)

Pytanie natomiast jak na długą metę będą wyglądały sprawy:

1) zmiany taryfy - czy zresetują nam "liczniki europejskie"? jeśli nie w ramach Play to może między Play a RBME czy Fakt?

2) nowych kart - czy ludzie nie kupią sobie nową kartę tylko na pojedyncze wakacje zagraniczne, aby wykorzystać cały roczny limit... a kolejny wyjazd = nowa karta?

Oczywiście nie chodzi mi o jakieś początkowe ustalenia w pierwszych miesiącach tylko jak to się utrzyma w dłuższej perspektywie (jak ludzie zaczną nadużywać wszystkiego co się da). :)

No i fajnie jeśli w Play24 będzie też licznik tego co już wykorzystaliśmy poza krajem.
 #926844  autor: aster
 19 maja 2017, 17:45
rudymax pisze:Pełne zestawienie w załączniku:
http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2 ... g_2017.pdf
Hmm, a gdzie jest Formuła Unlimited na kartę (25zł/mies)? :) Czy po prostu wszystkie Formuły podlegają pod "Formuła Play na kartę?
 #926969  autor: reboot
 20 maja 2017, 14:06
Unlimited to nie jest taryfa tylko usługa za 25zł.
Taryfa się nazywa FPnK, są stawki cennikowe np. 29gr/min a 3w1, 4w1 itp. to tylko usługi dodatkowe (pakiety).

WKS
 #927003  autor: aster
 20 maja 2017, 20:10
Racja, to są takie 30-dniowe pakiety, w Playu samoodnawialne a w RBME do manualnego przedłużenia.

W tym momencie ciekawi mnie porównanie dwóch podobnych taryf(+pakiet) w Playu: Formuła Unlimited z RBME. Dla osób chcących nolimit to wybór jest między nimi.

W roamingu od 15 czerwca jest zaś ciekawa różnica:

Formuła: 200 minut przychodzących i 0 internetu
RBME: 100 minut przychodzących i 1GB internetu

Formuła: 90zł/GB w roamingu
RBME: 40zł/GB w roamingu

Różnice spore...

Ciekawe zaś jak się będą prezentować pakiety danych w roamingu zamówione wcześniej np. przez Play 24. Obecnie największy pakiet to 500MB... za 69zł (data ważności 14 dni!).
 #927144  autor: aster
 21 maja 2017, 19:46
Tak jest, to będą normalne stawki za użycie netu w roamingu. Tak więc mimo iż pozostałe ceny będą jak w Polsce, czyli 29gr za wydzwanianie i 5gr za odbieranie połączeń, to net będzie jednak drogi.

Stąd o rozmowy się nie będę martwił, ale net trzeba będzie jednak przedkupić zanim się wyjedzie. Czekam aż Play ogłosi nowe pakiety na UE a ceny muszą mocno spaść z cennikowego 69zł za 500MB.