DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #924117  autor: darekka
 05 maja 2017, 14:05
Pewnie, że wzór brytyjski byłby krokiem milowym ale u nas niestety to lata potrwa aby tak dobrze było...co do wizyty w salonie to cuż-nie wszedzie są, a jechać ok 20km mi się nie uśmiecha, bo czas i koszt wtedy po mojej stronie "opłacany"(a mieszkam pod Łodzią więc nie na wygwizdowie jakimś).

Salony fajne są jak ma się pod oknem.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #924134  autor: Gregrin
 05 maja 2017, 15:01
mpiter pisze: Prawdziwym ułatwieniem byłoby coś na wzór brytyjski,
To chyba dla sieci bron obosieczna bo zmniejsza koszty ale ułatwi czyli zwiększy przepływ klientów a to już nie w smak operatorom. Zaczną nad tym myśleć gdy koszty/ruch w przeniesieniach online zacznie rosnąć a tym samym koszty obsługi tych przeniesień (kurierów itp.).
 #924219  autor: artix
 05 maja 2017, 23:51
@jarekt
Piszesz, że nie ma limitu prędkości, a przecież stoi w regulaminie taki zapis:
Kod: Zaznacz cały
Korzystanie  z  transmisji  danych  w  ramach usług odbywa się z prędkością do 15Mb/s dla pobieranych i wysyłanych danych.
 #924220  autor: jarekt
 05 maja 2017, 23:54
Tak mi się niestety z rozpędu napisało i zapomniałem skasować. Już poprawiam. Dzięki @artix.
A tak poza tym to regulaminy T-Mobile fatalnie się czyta i analizuje.
Drobna czcionka bardzo, mała interlinia, po prostu ściana tekstu, która powinna być przynajmniej na 3 stronach, a nie na 1.
Czy oni oszczędzają na papierze (bo przecież drukują regulaminy w salonach)?
 #924225  autor: darekka
 06 maja 2017, 07:46
Raczej chodzi o możliwość chwalenia się "prostotą" regulaminów, bo te mieszczą sie na tylko jednej stronie.
@jarekt Nie "piję" poniżej do Ciebie.
Z drugiej strony są one coraz czytelniejsze i bez problemu da się przeczytać ze zrozumieniem(choć to dla wielu nadal zbyt trudne-wystarczy poczytać komentarze pod artykułem na ten temat). ;-)

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #924229  autor: biala1991
 06 maja 2017, 08:44
@Czytelny regulamin
Czy obiecane wydłużenie ważności konta do 365 dni nie skończy się znanym wirtualnym RWK? :) Po wymaganym doładowaniu konto zostanie przedłużone o rok ale w 4 miesiącu, kiedy uruchomi się płatna promocja no limit i 10GB za 25zł, RWK pewnie zacznie działać na warunkach tej oferty czyli masz "konto ważne rok" jeśli co miesiąc zasilasz 25zł. Oferta aktywuje się automatycznie więc nie będzie możliwości nie skorzystania :) z niej i zachowania starej 365-dniowej ważności konta
 #924233  autor: darekka
 06 maja 2017, 09:09
Po mojemu RWK będzie się odnawiać co miesiąc po warunkiem aktywnej usługi. Po 120dniach jeśli się ona nie odnowi(brak kasy) na 90dni się zawiesi(jak doładujemy to sama się reaktywuje jak będzie 25zł), jeśli upłynie 90 dni bez usługi konto skruci się do 30dni(tu można znowu jednorazowo ją wykupić i wydłużyć w praktyce konto o 150dni).

Po polsku długość konta od dnia zdobycia ostatniego"RWK" i braku jakiegokolwiek doładowania(suma na koncie poniżej 25zł) wyniesie 90dni+30dni licząc od ostatniego jego przydzielenia(dostajemy co odnowienie usługi nowe RWK).
Przykład: numer w promocji, doładowanie za 25zł. i aktywacja promocji 1 czerwca 2017. Przez 3 msc. mamy usługę za darmo i 4-ty msc za doładowane 25zł(te na początku)czyli usługa działać będzie do 1 pażdziernika 2017. Jak nie wykupimy dalej usługi to od 1 pażdziernika 2017 konto ważne będzie 90dni+30dni jeszcze czyli do około 1 lutego 2018.

Jak zdechnie usługa po 120dniach(brak kasy) to mamy jeszcze 120dni na dzwonienie :lol: .

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #924244  autor: jarekt
 06 maja 2017, 10:24
darekka pisze:@jarekt Nie "piję" poniżej do Ciebie.
Dobrze, że to napisałeś bo po przeczytaniu kolejnego zdania bym się bardzo pogniewał ;) bo bym pomyślał, że pijesz do mnie ;).
Dodam na przyszłość, że można mnie krytykować i się ze mnie śmiać. Pozwalam :). Inna sprawa, to jak zareaguję (bójcie się!) :)

Tak - jak się zastanowić na szybko to faktycznie największy problem będzie znowu (jak to u T-Mobile) z tym "jednorazowym" RWK. Z każdą kolejna promocją im się system coraz bardziej komplikuje i jest mało prawdopodobne aby to wszystko - szczególnie to RWK - działało poprawnie tak jak powinno.

Ale nie dla każdego to będzie problem. Niektórzy z prepaida korzystają z pełnym rozmachem: widzą reklamę - 25zł/miesiąc za no-limit i 10GB i "najlepsza" sieć T-Mobile, pierwsze 3 miesiące gratis dla przenoszących numer, idą do salonu i kupują starter lub przez www przenoszą numer (aby mieć 3 miesiące gratis), nie czytają w ogóle regulaminu - sugerują się tylko reklamą (bo przecież "operator by mnie nie oszukał czy wprowadzał w błąd - poza tym ufam Lindzie i Lewandowskiemu"), ładują od razu 150zł aby wystarczyło na pół roku (lub 9 miesięcy jeśli przenosili numer), niczym się nie przejmują, korzystają, a po pół roku (lub 9 miesiącach) ładują kolejne 150zł na kolejne pół roku, itd.

Wyobrażam sobie, że tak robi Linda i Lewandowski :) jeśli mają prepaida i to od T-Mobile :)

darekka pisze:Po mojemu RWK będzie się odnawiać co miesiąc
Cytat z regulaminu:
2.3. (...) Użytkownik otrzymuje w każdym 30-dniowym Cyklu Rozliczeniowym możliwość:
(...)
2.3.4. wydłużenia Ważności Konta na połączenia wychodzące do 365 dni (jednorazowe wydłużenie).
Co by się zgadzało, że regulamin jest z jednej strony jasny, a z drugie niejasny.
No bo trochę to bez sensu, że co 30 dni dostajesz jednorazowo RWK...
Przy 10GB nie ma dopisku, że co 30 dni dostajesz je jednorazowo.
A RWK dostajesz co 30 dni jednorazowo...
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 10:29 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #924246  autor: darekka
 06 maja 2017, 10:28
Zerkni proszę troszkę wyżej w ten paragraf-to jest element USŁUGI ZA 25ZŁ, którą darmo na 90dni dostajemy, a zmienisz zdanie co do RWK. W szczególności cały pkt.2.3 opisujący co dostajemy-dostajemy na 90dni za darmo usługę "Nielimitowane Rozmowy,sms i 10GB za 25zł" https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 014115.pdf.
Wycinki z Regulaminu promocji dla przenoszących http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2 ... ulamin.pdf:
Zdjęcia
Zdjęcia

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #924247  autor: jarekt
 06 maja 2017, 10:40
Mnie się wydaje, że oni chcieli dawać co 30 dni no-limit i 10GB przez 3 takie cykle, a RWK jednorazowo na samym początku tego okresu 90-dniowego. Dopiero od 4 cyklu kiedy wchodzi regulamin "25zł/no-limt/30dni" RWK działa trochę inaczej.
Niestety ktoś ten podpunkt o RWK "włączył" do tego punktu 2.3 i wychodzi, że RWK będzie przyznawane co miesiąc ale jednorazowo :).
Bo gdyby miało to być RWK jak w "25zł/no-liit/30dni" to przecież nie byłoby tego dopisku "jednorazowe wydłużenie" (w tamtym regulaminie nie ma takiego zapisu!).

Ale najważniejsze jest pytanie: jak to "zaprogramowano" w systemie :)? Tak jak ktoś chciał żeby to działało, czy tak jak jakiś informatyk zinterpretował te zapisy o RWK w tym regulaminie (a jak zinterpretował?)? I czy programując tę funkcjonalność sam dodatkowo czegoś nie zepsuł?
 #924248  autor: darekka
 06 maja 2017, 10:44
Z tego co napisano w regulaminach dostajemy przez 3 msc. za darmo, a dalej za 25zł. usługę ze wszystkim jej warunkami(comiesięczne nowe RWK przydzielane wraz z reaktywacja/aktywacja usługi). Dopisek "jednorazowo" precyzuje, że raz w cyklu dostajemy RWK.
Oczywiście realizacja naszej promocji moze być zgoła inna i dla nas korzystniejsza(pożądne stałe RWK) ale raczej to byłby "błąd" niż zgodnośc z warunkami oferty.

Co do mojej interpretacji to zauważ, iż w pkt.2.2 napisano "W ramach Oferty Użytkownik otrzymuje możliwość korzystania z Usługi " a w pkt.2.1 wyjaśniono jaką usługę dostajemy czyli:"Nielimitowane Rozmowy, SMS-y i Internet na 90 dni za darmo” oraz w pkt.3.4 gdzie szukać więcej wyjaśnień czyli regulaminie usługi „Nielimitowane rozmowy, SMS-y i 10 GB za 25 zł”.
Czyli "RWK" to maks 120dni od ostatniej aktywacji usługi(oczywiście jeśli jej nie wydłużymy).
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 10:50 przez darekka, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #924250  autor: jarekt
 06 maja 2017, 10:48
darekka pisze:Dopisek "jednorazowo" precyzuje, że raz w cyklu dostajemy RWK
No to wytłumacz dlaczego takiego dopisku nie ma przy 10GB i no-limicie (w obydwu rehulaminach) i przy RWK (w regulaminie "25zł/30dni") ?
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 10:50 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #924251  autor: jarekt
 06 maja 2017, 10:49
jarekt pisze:Ale najważniejsze jest pytanie: jak to "zaprogramowano" w systemie? Tak jak ktoś chciał żeby to działało, czy tak jak jakiś informatyk zinterpretował te zapisy o RWK w tym regulaminie (a jak zinterpretował?)? I czy programując tę funkcjonalność sam dodatkowo czegoś nie zepsuł?
Dodam, że tym informatykiem (lub grupą informatyków) w przypadku T-Mobile jest Hindus (lub grupa Hindusów), która regulamin, wytyczne, dodatkowe opisy itp. ma w języku hindi ("hinduskim", "indyjskim") przetłumaczonym z angielskiego, który był tłumaczeniem z polskiego, którego część oryginalnych wytycznych była po niemiecku. Do tłumaczenia na szybko używa się Google Translatora...
Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 11:03 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #924252  autor: darekka
 06 maja 2017, 10:53
Oczywiście mam nadzieję, że informatyczna grupa Hindusów tak skopie RWK, że będzie 365dni bez względu na inne warunki. Tego sobie i Wam serdecznie zyczę.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #924256  autor: jarekt
 06 maja 2017, 11:16
Ja obstawiam, że 31. dnia od doładowania 25zł w tej promocji czyli od jej aktywowania się na numerze, ważność konta się nie zmieni (nie "odnowi się" RWK na kolejny rok).

RWK w zamyśle miał być przyznany JEDNORAZOWO (stąd ten wyjątkowy dopisek, którego brak przy RWK w regulaminie obowiązującym od 4. miesiąca), a tylko ktoś niefortunnie dodał go do grupy usług (w tym samym podpunkcie), które są wymienione jako otrzymywane co 30 dni.

Oczywiście informatyk może zignorować ten dopisek "jednorazowe wydłużenie" i co miesiąc wydłużać RWK, ale może też zignorować zapis "co 30 dni". No bo jak zaprogramować przyznawanie czegoś jednorazowo ale co 30 dni? Niby 10GB też jest przyznawane jednorazowo ale co 30 dni no ale z kolei nie ma tam dopisku, że 10GB jest przyznawane jednorazowo. A przy RWK jest!

Uważam więc, że to drobny błąd w zapisie regulaminu i że nie bez powodu dodano ten wyjątkowy zapis przy RWK "jednorazowe wydłużenie".
No ale co zrobił informatyk?

Czekam na raport od użytkowników :)
 #924262  autor: darekka
 06 maja 2017, 11:37
Ja to czekam na jakikolwiek odzew od sieci(wczoraj formulaże wysłane z rana) ale przenosiny od 20maja. 3 numery z rodziny tak zleciłem,a po 4msc. się zobaczy co dalej.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #924305  autor: jarekt
 06 maja 2017, 14:51
lucfej pisze:Rok Waznsci Konta na miesiac
Witamy w T-Mobile Polska!

Gdybyś nie wiedział to są u nich (lub były) jeszcze warianty:
- RWK na jeden dzień;
- RWK bez RWK;
- RWK na tydzień;
- RWK na 90 dni;
- RWK na pół roku;
- RWK po złożeniu reklamacji;
- RWK bez RWK bo "RWK nie ma w naszej ofercie";
- RWK w regulaminie ale nie na Twoim numerze;
- RWK za zgody "wysłane" kodem ale tylko w regulaminie;
- RWK za rejestrację przez kuriera ale bez RWK;
- jest jeszcze kilka innych RWK w T-Mobile i Heyah :).
 #924311  autor: mpiter
 06 maja 2017, 15:58
jarekt pisze:
lucfej pisze:Rok Waznsci Konta na miesiac
Witamy w T-Mobile Polska!

Gdybyś nie wiedział to są u nich (lub były) jeszcze warianty:
- RWK na jeden dzień;
- RWK bez RWK;
- RWK na tydzień;
- RWK na 90 dni;
- RWK na pół roku;
- RWK po złożeniu reklamacji;
- RWK bez RWK bo "RWK nie ma w naszej ofercie";
- RWK w regulaminie ale nie na Twoim numerze;
- RWK za zgody "wysłane" kodem ale tylko w regulaminie;
- RWK za rejestrację przez kuriera ale bez RWK;
- jest jeszcze kilka innych RWK w T-Mobile i Heyah :).
Nie sądziłem, że ktoś ogarnia te ich wszystkie warianty RWK. Nawet T-Mobile o to nie podejrzewałem :D