DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 22 z 99
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 99
 #947010  autor: Remington
 24 sie 2017, 15:21
W OdNowa taktowanie cennikowe jest co 100 kB, a promocyjne co 500 kB. Pakiet 1/5GB jest taktowany co 500 kB, choć powinien być wg cennika, bo żadnego związku pomiędzy obiema promocjami nie ma. Różnica wydaje się być niewielka, ale gdy telefon skacze między operatorami, to każda rozpoczęta sesja oznacza 500 kB z pakietu w plecy.
 #947016  autor: Kompan
 24 sie 2017, 15:46
Po zmianie taryfy w Play24 nie mam opcji roaming.Muszę doładować kartę?Czy w tej taryfie wyłączyli opcję ustawień roamingu?Jest też saldo promocyjnych złotówek 0 zł ważne do 2031r. to z doładowań będzie czy jak?
 #947028  autor: playmax
 24 sie 2017, 16:48
jarekt pisze:@Glebo, dlatego zasugerowałem delikatnie, że @Gregrin Cię nie zrozumiał, bo jeśli RWK Ci się kończy, to jeśli chcesz mieć SD i "niby RWK" (bo w OdN ważność jest bezterminowa) to możesz od razu zmigrować do OdN z RBM7MNP, a nie jak napisał @Gregrin za pośrednictwem rbmE.

Chyba, że chodziło mu o wykorzystanie przez 14 dni GB w rbmE (konto wydłuży się o 14 dni, a GB zostaną), ale teraz po tych wszystkich zmianach w Play/RBM nie wiem jaka będzie praktyczna ważność konta gdy ostatniego/przedostatniego dnia zmigrujesz do rbmE - być może 14 dni.
I wtedy mógłbyś jeszcze z tych GB przez 14 dni korzystać pod warunkiem, że i one mają ważność i nie przepadną, co właśnie jest w tech chwili niewiadomą.
No niestety, wczoraj migrowałem z RBM 5 do RBM ENERGY i do FORMUŁY, w każdym z tych przypadków 14 dni się nie dodało.

PRZED ZMIANĄ | RBM 5 | ważność: 28.08.
MIGRACJA | RBM ENERGY | ważność: 28.08.
MIGRACJA | FORMUŁA | ważność: 28.08.

Widac, że PLAY załatał naprawdę wszelkie dziury w systemie.
 #947029  autor: KC-KARLOS
 24 sie 2017, 16:51
Remington pisze:W OdNowa taktowanie cennikowe jest co 100 kB,
Skąd wiesz, że cennikowe taktowanie jest co 100 kB, skoro zabierają jak za 500 kB? Testowałeś? Masz wynik z billingu na Play24?
Kompan pisze:Po zmianie taryfy w Play24 nie mam opcji roaming.
Roaming m/n jest aktywowany na każdej głosowej karcie prepaid Playa, więc jeśli był przed zmianą taryfy aktywny, po zmianie też będzie.
Kompan pisze:jest też saldo promocyjnych złotówek 0 zł ważne do 2031r. to z doładowań będzie czy jak?
Albo z ewentualnych promocji doładowań dla odNOWY albo z ewentualnych rekompensat czy reklamacji i indywidualnych ustaleń z P4.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #947116  autor: Kompan
 24 sie 2017, 21:24
Do Play24 mam podpięte inne numery z różnymi taryfami i w zakładce "Roaming" mogę wł/wył +aktywować paczkę internetu w roamingu.W odNowa mam tylko tańsze połączenia i smsy na Ukrainę.Zauważyłem też,że zmieniając taryfę na odNowa karta była nieaktywna przez około 10 minut.Przy wcześniejszych zmianach na inne taryfy sim była aktywna bez przerwy.
 #947134  autor: Remington
 24 sie 2017, 23:12
Karlos20 pisze:
Remington pisze:W OdNowa taktowanie cennikowe jest co 100 kB,
Skąd wiesz, że cennikowe taktowanie jest co 100 kB, skoro zabierają jak za 500 kB? Testowałeś? Masz wynik z billingu na Play24?
Cennikowe określa cennik - co 100 kB. A że z pakietu zabierają co 500 kB to widać w P24. Teraz zajrzałem do dokumentów i taktowanie netu z pakietów co 500 potwierdza regulamin z 18.05.2017, ale pierwsze jego wersje z kwietnia nic o taktowaniu nie mówiły.
 #947178  autor: KC-KARLOS
 25 sie 2017, 11:52
Cennik oficjalny mówi o 12 groszach za 100 kB, ale stawka nie jest stosowana.
Powtarzam, występuje sytuacja, jak w ofertach Formuła Play na Kartę oraz MINI MAX na Kartę (stawka 2gr/100 kB, jako promocyjna działa jak cennikowa - do odwołania). I w odNOWIE jest identycznie, tyle, że jest inne taktowanie paczek, jak w PLAY INTERNET NA KARTĘ oraz INTERNET NA KARTĘ w PLAY.
A oferty promocyjne mają przewagę nad opcjami cennikowymi, dobrze o tym wiecie. Te z rozliczeniem za transmisję danych w dwóch taryfach prepaid trwa już kilka lat, odNOWA istnieje kilka miesięcy, a w taryfie data INK w Play również.
Regulamin promocyjnej stawki w odNOWIE: http://www.play.pl/resources/pdf/2017/R ... 042017.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #950057  autor: Gregrin
 11 wrz 2017, 10:39
Takie pytanko do praktyków. Czy pakiety netu w odnowie dają tez jakiś net w UE ?? Standardowe taryfy za każde wydane 5zl na pakiet netu dają +256MB w UE. Z tym ze te pakiety maja ważność 30dni a w odnowie tej ważności nie ma...
 #950843  autor: masseter
 15 wrz 2017, 22:57
W aplikacji Play24 mam coś takiego:

Obrazek

21.08 było wykonane połączenie z pakietu 100 minut do wszystkich sieci, więc nie powinno pobrać 2 zł. Błąd systemu?
 #951011  autor: PawlusG
 17 wrz 2017, 16:24
Ewentualnie okaże się teraz, że pakiety nie są uznawane jako korzystanie z sieci :D

:)
 #951032  autor: masseter
 17 wrz 2017, 18:20
To by było niezgodne z cennikiem taryfy, w razie czego jest podstawa do reklamacji.
 #951086  autor: Blank
 17 wrz 2017, 22:39
Skoro pakiety w Odnowie działają w roamingu, to limit do wykorzystania w roamingu jest także bezterminowy?
I łączenie limitów także działa? Można wykupić np. 4 pakiety i mieć bezterminowo 5 GB w UE?

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #951096  autor: Gregrin
 17 wrz 2017, 23:18
artsky pisze:http://promocje.play.pl/roaming/pdf/Lim ... _karta.pdf
Dzieki.
Blank pisze:Skoro pakiety w Odnowie działają w roamingu, to limit do wykorzystania w roamingu jest także bezterminowy?
I łączenie limitów także działa? Można wykupić np. 4 pakiety i mieć bezterminowo 5 GB w UE?
Ja tak to właśnie rozumie.
 #951364  autor: masseter
 19 wrz 2017, 17:00
masseter pisze:21.08 było wykonane połączenie z pakietu 100 minut do wszystkich sieci, więc nie powinno pobrać 2 zł.
Nie pobrało. Czyli po prostu wprowadzają tym komunikatem w błąd, zachęcając do wyrzucania pieniędzy w błoto.

Na wszelki wypadek wysłałem SMS-a do Orange z bramki Playa i żadna opłata nie została pobrana, a nie mam pakietu SMS-ów. Czy da się coś zrobić, żeby korzystanie z bramki liczyło się jako płatna aktywność? Ewentualnie czy jest inny sposób na uniknięcie opłaty 2 zł bez fizycznego dostępu do telefonu?
 #951491  autor: Gregrin
 19 wrz 2017, 23:48
masseter pisze:Na wszelki wypadek wysłałem SMS-a do Orange z bramki Playa i żadna opłata nie została pobrana, a nie mam pakietu SMS-ów. Czy da się coś zrobić, żeby korzystanie z bramki liczyło się jako płatna aktywność? Ewentualnie czy jest inny sposób na uniknięcie opłaty 2 zł bez fizycznego dostępu do telefonu?
Ale wysłanie esa z bramki (po zalogowaniu) powinno byc traktowane jak wysłanie esa z telefonu i normalnie za niego policzyć. Zobacz czy nie naliczyło z opóźnieniem i upewnij się ze numer na który słałeś nie jest w sieci do której jest SD (virgin, play itd.).
Jakimś sposobem jest tez posiadanie 0zl na koncie (np wydajać na pakiety) ale wtedy trzeba chyba co miesiąc ponownie włączać SD.
 #951497  autor: garfield-
 20 wrz 2017, 07:16
masseter pisze:Na wszelki wypadek wysłałem SMS-a do Orange z bramki Playa i żadna opłata nie została pobrana
stary błąd w playu, a czkolwiek jak pamiętam to dotyczyło RBMa
 #952375  autor: fdjasdl123
 23 wrz 2017, 14:46
masseter pisze:Ewentualnie czy jest inny sposób na uniknięcie opłaty 2 zł bez fizycznego dostępu do telefonu?
Wg tego wątku na forum play:https://forumplay.pl/showthread.php/138 ... 4%99/page2 można doładowywać konto zwykłym przelewem bankowym. Teoretycznie wystarczy więc ustawić sobie cykliczny przelew na 0,01 zł co miesiąc.

Poniżej cytaty najistotniejszych postów:
https://forumplay.pl/showthread.php/138 ... 1#post6199:
Po zalogowaniu na Play24 widoczny jest nr konta bankowego:
Rozumiem, że jak wyślę na nie pieniądze, to moje konto w Play zostanie zasilone? Ile czasu będę czekał na doładowanie?
https://forumplay.pl/showthread.php/138 ... 1#post6574
Na te konto bankowe można sobie przelać dowolną kwotę (nawet grosz) i jest do 2 dni jak zwykły przelew księgowana.
Dopiero od 5 zł jest przedłużana ważność konta.

Testowałem sam kilkukrotnie i działa.
https://forumplay.pl/showthread.php/138 ... 1#post6673
Do każdego konta prepaid play jest przypisany numer konta, po co nie wiem ale jest. Pewnie do tego że jak ktoś przechodzi z karty na abo. Wystarczy wpisać *124# i mamy co i jak. Co ciekawe jest też kod *125# który mówi o fakturach, u mnie kiedyś się pojawiła nawet jakaś kwota przez chwilę mimo że od zawsze tel był w prepaid.
 #952377  autor: Remington
 23 wrz 2017, 14:49
Najświeższy z podanych przez Ciebie linków ma ponad 5 lat. Wtedy to działało, od dłuższego czasu jednak nie działa. Gdzieś widziałem wpisy ludzi na ten temat, zwracali im potem przelaną kasę.
  • Strona 22 z 99
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 99
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 99