DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 31 z 96
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 96
 #984547  autor: jarekt
 20 mar 2018, 12:26
@marcinb, no własnie ten fragment z FAQ o korzystaniu z pakietów, nie mówi wcale, że chodzi o wykupione wcześniej płatne pakiety (o których mowa jest linijkę wyżej w FAQ). Nawet tego nie sugeruje.
Cennik natomiast wyraźnie (moje pogrubienie w poście wyżej) mówi o "zakupionych" pakietach.

Ja Ci odpisałem, że pakiety FAQ w tym zapisie odnoszą się do płatnych pakietów ale nie dlatego, że tak z tego FAQ wynika, tylko dlatego że tak z Cennika wynika, a w FAQ o tym nie napisano.
Znam osoby, które myślą - na podstawie tego FAQ właśnie - że korzystanie z pakietów (dowolnych pakietów, również darmowych internetowych) jest "aktywnością" i zwalnia z opłaty 2zł.

@MaciejLoret, "Tak" na wszystkie Twoje pytania, z tym, że jeśli masz już wykupiony pakiet, to po prostu z niego skorzystaj (połącz się i rozłącz z internetem na kilka sekund), wyślij 1 SMSa poza sieć P4 (aby zszedł z pakietu) albo wykonaj 2-3 sekundową rozmowę z jakąś infolinią np. Orange.

Przecież za 5zł masz pakiet 100 SMSów. Nawet jeśli wszystkich, do których dzwonisz i SMSujesz masz w P4, to wyślij 1 raz w każdym miesiącu SMSa do kogoś, kto jest spoza P4.
I dodatkowo sprawdź potem, czy rozliczono SMSa z pakietu, czy był darmowy (ta osoba mogła przejść do P4 i Cię o tym nie poinformować).
Taie 100 SMSów za 5zł wystarczy Ci na 8 lat...

Można na kilkadziesiąt sposobów sprawić aby 1 raz w każdym miesiącu (w zasadzie cyklu) wykonać "aktywność" i aby kosztowało to grosze albo dziesiętne części grosza.
 #984556  autor: Maciej Loret
 20 mar 2018, 12:46
jarekt pisze: @MaciejLoret, "Tak" na wszystkie Twoje pytania, z tym, że jeśli masz już wykupiony pakiet, to po prostu z niego skorzystaj (połącz się i rozłącz z internetem na kilka sekund), wyślij 1 SMSa poza sieć P4 (aby zszedł z pakietu) albo wykonaj 2-3 sekundową rozmowę z jakąś infolinią np. Orange.
Korzystanie z internetu niestety odpada bo jest darmowe 6GB. Chyba, że po 16.05.2018.
jarekt pisze: Przecież za 5zł masz pakiet 100 SMSów. Nawet jeśli wszystkich, do których dzwonisz i SMSujesz masz w P4, to wyślij 1 raz w każdym miesiącu SMSa do kogoś, kto jest spoza P4.
I dodatkowo sprawdź potem, czy rozliczono SMSa z pakietu, czy był darmowy (ta osoba mogła przejść do P4 i Cię o tym nie poinformować).
Taie 100 SMSów za 5zł wystarczy Ci na 8 lat...
Dokładnie o tym myślałem. Tyle, że to nie mój telefon, ale doglądam go dla kogoś...
Problem w tym, jak to sprawdzić w P24? W Orange jest fajnie, bo w historii możesz sprawdzić sieć do jakiej dzwoniłeś, a w Play24 jak to zrobić?)

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #984560  autor: jarekt
 20 mar 2018, 12:49
Jeśli masz ten darmowy 3x6GB, to on niestety (albo stety) schodzi przed wykupionym pakietem neta i dlatego w tym momencie (do 16 maja) oczywiście net w OdN odpada jako "aktywność" zwalniająca z opłaty 2zł.

Wyślij testowo (tamta osoba niech wyśle) z tego numeru SMSa do P4 (mając włączony SD), i zaraz potem jednego SMSa poza P4 (do osoby, która najprawdopodobniej nie jest w P4). Zapamiętaj czas wysyłki.
Sprawdź w bilingu (czasami może minąć wiele godzina do jego zaktualizowania) w P24 jak się te SMSy rozliczyły: będzie inna nazwa w kolumnie "Nazwa salda" i/lub "Koszt".
Koszt takiego testu, to góra 5 groszy przy wykupionym pakiecie 100SMS/5zł.
 #984566  autor: 24bis24
 20 mar 2018, 13:15
Maciej Loret pisze:albo po prostu doładować za kolejne 2 złote...
Ale najmniej możesz za 5zł :) .

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #984570  autor: Maciej Loret
 20 mar 2018, 13:21
jarekt pisze: Sprawdź w bilingu (czasami może minąć wiele godzina do jego zaktualizowania) w P24 jak się te SMSy rozliczyły: będzie inna nazwa w kolumnie "Nazwa salda" i/lub "Koszt".
Koszt takiego testu, to góra 5 groszy przy wykupionym pakiecie 100SMS/5zł.
Czyżby reklamacja?
Początek cyklu 19 dzień miesiąca.
A 26.02 było wysłane kilka SMS-ów (w kolumnie Koszt zawsze widnieje wpis "1szt."). Tego samego dnia - np. rozmowa poza Play z adnotacją w P24 jako "Minuty do wszystkich". Obie te interakcje są chyba wg leguraminu płatne?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #984610  autor: TomLee
 20 mar 2018, 16:52
Litości. Nie popadajmy w paranoję z pomysłami jak uniknąć kosztów wysłania 1 smsa za 5 groszy/miesiąc. Paczka smsów za 5 zł, jak napisał jarekt, wystarczy na 8 lat. Należy to przyswoić i tyle.
 #984613  autor: TomekErek
 20 mar 2018, 17:00
Oto wskazówka jeśli dla kogoś 1 sms z pakietu to zbyt drogo - na upartego może być jeszcze taniej - można mieć płatną aktywność w postaci połączenia telefonicznego choćby na numer np. infolinii Plusa - nr 601 102 601.

Dzwonimy na dosłownie 1 sekundę - lektor z plusowego IVR z pierwszego zdania "Witamy w sieci Plus" powie zaledwie "wita..." a my się możemy już rozłączyć.

1 sekunda połączenia to 1 grosz zdjęty z konta głównego i płatna aktywność już zaliczona. I cztery grosze taniej niż wysłanie smsa buahahah :D
 #984626  autor: mateo1995
 20 mar 2018, 17:34
haha ale jak kocham te rozkminy i to forum, sorki oftop, nie mogłem się powstrzymać, ale to uczucie że za nic w życiu się nie przepłaca, bezcenne :)
 #984628  autor: jarekt
 20 mar 2018, 17:43
Dla nieśmiertelnych :) no i dla przypomnienia:
jarekt pisze:@Kryniczanin, jeśli już tak tę ofertę "rozpatrywać", to:

WARIANT 1 - zakup pakietu 100 SMSów do wszystkich sieci za 5zł pozwala korzystać ze Stanu Darmowego przez 8 lat i 6 miesięcy - raz w miesiącu wysyłamy jednego SMSa poza sieć (dodatkowe 2 miesiące otrzymujemy za: doładowanie 5zł i zakup pakietu).

WARIANT 2a - zakup pakietu 1GB (1024MB) do wszystkich internetów za 5zł pozwala korzystać ze Stanu Darmowego przez równo 175 lat (2100 miesięcy) - raz w miesiącu łączymy się na moment z internetem, sesja jest zaokrąglana do 500kB (taktownie wg promocji) - co nam wystarcza na 2098 połączeń (dodatkowe 2 miesiące otrzymujemy za: doładowanie 5zł i zakup pakietu).

WARIANT 2b - zakup pakietu 1GB (1024MB) do wszystkich internetów za 5zł pozwala korzystać ze Stanu Darmowego przez równo 874 lata (10488 miesięcy) - raz w miesiącu łączymy się na moment z internetem, sesja jest zaokrąglana do 100kB (taktownie wg cennika) - co nam wystarcza na 10486 połączeń (dodatkowe 2 miesiące otrzymujemy za: doładowanie 5zł i zakup pakietu).

W powyższych "obliczeniach" założyłem, że na koncie mieliśmy 0zł (przenieśliśmy np. jakiegoś leżaka z innej taryfy), doładowaliśmy za 5zł i za te 5zł wykupiliśmy jeden z powyższych pakietów (na koncie zostało się 0zł). Oczywiście jeśli mamy na koncie już 5zł to nie ładujemy 5zł (tracimy wtedy jeden miesiąc :) ).

---edit---
Jeśli nie wykupimy żadnego pakietu (tylko doładujemy 5zł lub nie ładujemy jeśli już posiadamy 5zł):

WARIANT 3 - korzystamy ze Stanu Darmowego przez 1 rok i 5 miesięcy - raz w miesiącu wysyłamy jednego SMSa poza sieć za 0,29zł (plus ewentualnie dodatkowy 1 miesiąc za doładowanie 5zł).

WARIANT 4a - korzystamy ze Stanu Darmowego przez 41 lat i 8 miesięcy - raz w miesiącu wykonujemy 1 połączenie poza sieć trwające maksymalnie 2 sekundy - koszt około 1 grosz (plus ewentualnie dodatkowy 1 miesiąc za doładowanie 5zł).

WARIANT 4b - jeśli udałoby się zrobić połączenie 1 sekundowe i system je poprawnie rozliczy jako około 0,5 grosza to korzystamy ze Stanu Darmowego przez 83 lata i 4 miesiące - raz w miesiącu wykonujemy 1 takie połączenie poza sieć (plus ewentualnie dodatkowy 1 miesiąc za doładowanie 5zł).

WARIANT 5a - korzystamy ze Stanu Darmowego przez 41 lat i 8 miesięcy - raz w miesiącu łączymy się na moment z internetem, sesja jest zaokrąglana do 500kB (taktownie wg promocji) - 5zł wystarcza nam na 500 takich sesji 500kB (plus ewentualnie dodatkowy 1 miesiąc za doładowanie 5zł).

WARIANT 5b - korzystamy ze Stanu Darmowego przez 3 lata i 6 miesięcy - raz w miesiącu łączymy się na moment z internetem, sesja jest zaokrąglana do 100kB (taktownie wg cennika) - 5zł wystarcza nam na 42 takie sesje 100kB (plus ewentualnie dodatkowy 1 miesiąc za doładowanie 5zł).


PS. 1GB = 1 024MB = 1 048 576kB (w zasadzie powinienem napisać GiB/MiB/KiB :) )
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 20#p920918
 #984656  autor: Dorotea
 20 mar 2018, 19:52
Inny wariant, nie najtańszy, ale nie trzeba żadnego wysiłku w utrzymaniu taryfy, oczywiście poza finansowym.

Aktywujemy "Wiadomości na e-mail" za 1.99 zł, czyli koszt roczny 23,88 zł.
 #984658  autor: 24bis24
 20 mar 2018, 20:02
Dorotea pisze:Aktywujemy "Wiadomości na e-mail" za 1.99 zł, czyli koszt roczny 23,88 zł.
a po co w takim razie komu taka taryfa co by nie korzystać a płacić?.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #984676  autor: Maciej Loret
 20 mar 2018, 20:53
24bis24 pisze:
Maciej Loret pisze:albo po prostu doładować za kolejne 2 złote...
Ale najmniej możesz za 5zł :) .
Na pewno nie da się doładować za mniej niż 5zł?
TomLee pisze:Litości. Nie popadajmy w paranoję z pomysłami jak uniknąć kosztów wysłania 1 smsa za 5 groszy/miesiąc. Paczka smsów za 5 zł, jak napisał jarekt, wystarczy na 8 lat. Należy to przyswoić i tyle.
Ale dotarło do Ciebie , że wykupione były nawet 2 paczki po 100SMSów? I nie wystarczyło...
Dorotea pisze:Inny wariant, nie najtańszy, ale nie trzeba żadnego wysiłku w utrzymaniu taryfy, oczywiście poza finansowym.

Aktywujemy "Wiadomości na e-mail" za 1.99 zł, czyli koszt roczny 23,88 zł.
A tańszej wersji nie ma?

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #984681  autor: Remington
 20 mar 2018, 21:15
TomLee pisze:Paczka smsów za 5 zł, jak napisał jarekt, wystarczy na 8 lat. Należy to przyswoić i tyle.
Dlaczego proponujesz mniej korzystne rozwiązanie? Paczka SMS-ów starczy na nieco ponad 8 lat, co daje aż 62,5 gr rocznie.

Tymczasem paczka netu starczy na 170 lat, co da zaledwie 3 gr na rok. 21-krotnie taniej niż opcja z SMS-ami!
 #984785  autor: Maciej Loret
 21 mar 2018, 11:01
Miałem właśnie telefon z Play. Nastąpił błąd systemowy. Co ciekawe, na koncie głównym od 3 miesięcy nie było nic, więc nic nie zostało pobrane. Natomiast system sam z siebie wyłączył SD.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #986650  autor: zoltan666
 01 kwie 2018, 10:25
Właśnie zaczął mi się nowy okres rozliczeniowy w Play odNOWA i korzystanie z darmowego internetu w prezencie 6GB w poprzednim okresie zostało u mnie potraktowane jako płatna aktywność i nie naliczono dodatkowej opłaty 2 zł. Potwierdzone na 2 numerach, na których jedyny ruch wychodzący to właśnie ten internet z stan darmowy.
 #986676  autor: Gregrin
 01 kwie 2018, 14:05
Tak. Wielokrotnie było wspominane ze korzystanie z pakietów to płatna aktywność. Korzystanie z pakietu netu to podobno najtańsza opcja na "płatne aktywności" i jeśli miałyby tylko do tego służyć to pakiet 1GB za 5zl może wystarczyć na ponad 100 lat ;) W temacie są gdzieś dokładne obliczenia ;) Mnie wychodzi ze 1024MB starczy na 2048 sesji internetu rozliczanego co 0,5MB czyli 170 lat ;)
 #986689  autor: zoltan666
 01 kwie 2018, 14:52
Ok. Tylko ja potwierdziłem, że korzystanie z darmowego pakietu internetu tez jest traktowane jako płatna aktywność, a to już nie było do końca takie pewne,jeśli chodzi o aktualną promocję. Dla przykładu:
jarekt pisze:Jeśli masz ten darmowy 3x6GB, to on niestety (albo stety) schodzi przed wykupionym pakietem neta i dlatego w tym momencie (do 16 maja) oczywiście net w OdN odpada jako "aktywność" zwalniająca z opłaty 2zł.
Przy okazji. Dziś kilka minut po północy w Play24 na jednym numerze zleciłem zmianę taryfę na Play odNOWA i do chwili obecnej taryfa nie została zmieniona. Wcześniej to trwało jedynie kilka minut, a dziś się przeciąga, a zależało mi by okres rozliczeniowy zaczynał się pierwszego dnia miesiąca.
 #986698  autor: Gregrin
 01 kwie 2018, 16:03
zoltan666 pisze:Ok. Tylko ja potwierdziłem, że korzystanie z darmowego pakietu internetu tez jest traktowane jako płatna aktywność,
Racja, umknęło mi to. W takim razie dobra wiadomość :)
zoltan666 pisze:Przy okazji. Dziś kilka minut po północy w Play24 na jednym numerze zleciłem zmianę taryfę na Play odNOWA i do chwili obecnej taryfa nie została zmieniona.
Wtedy dużo system przetwarza wiec to nie najlepszy moment. Nie wiem czy infolinie dziś czynne ale może tam coś pomogą...
 #986699  autor: PACYFIKATOR
 01 kwie 2018, 16:06
Myślę ze jeszcze dziś zdąży się taryfa zmienić i będziesz miał od 1, a co do tego ze się nie zmieniła taryfa to jeśli się nie zmieniła od razu wejdź na play24 i zrób to ponownie bo w nocy wiele pakietów które włączyłem nie włączyło się a włączałem je kilkakrotnie. A dziś za pierwszym razem. Dodam ze wszystkie poszły normalnie do realizacji ale się nic w nocy nie zmieniło.
  • Strona 31 z 96
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 96
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 96