DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #910000  autor: Marek_G
 07 lut 2017, 22:46
Stałem się posiadaczem Android TV Boxa. Mam zainstalowaną Iplę. Zauważyłem, że dla klientów Plusa pakiety są o połowę tańsze niż normalnie. W związku z tym chciałbym zapytać czy dotyczy to też ofert na kartę? Oraz jezeli tak to jaką taryfę wybrać żeby mieć Rok ważności konta? W Ipli interesuje mnie pakiet Sport który kosztuje 10 zł miesięcznie (pobierane z konta klienta Plus). W ciągu roku wyjdzie to 120 zł. Czy można za takie doładowanie mieć RWK czy trzeba dokupywać jakiś pakiet aktywujący RWK, a może jest do tego darmowy pakiet?
 #910012  autor: darkangel
 07 lut 2017, 23:35
Tak dla oferty prepaid też są tańsze pakiety.
Korzystam z pakietu Ipla Extra z prepaid Plusa, wygląda to tak że płace cyklicznie za dostęp do usługi.
Możesz mieć jakąś taryfę z RWK, lub przy rejestracji numeru można też sobie uzyskać RWK przedłużaną SMSem.
 #910293  autor: Marek_G
 09 lut 2017, 14:27
Dziękuję za informację.
Kupiłem starter zwykłego Plusa na Kartę. Aktywowałem 5te doładowanie gratis i usługę Premia za staż. W połączeniu z możliwością kupna taniej doładowania przez internet czy plusowych promocji X% gratis które lecą na konto główne wychodzi tanio.
 #910299  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 09 lut 2017, 14:48
Marek_G pisze:Dziękuję za informację.
Kupiłem starter zwykłego Plusa na Kartę. Aktywowałem 5te doładowanie gratis i usługę Premia za staż. W połączeniu z możliwością kupna taniej doładowania przez internet czy plusowych promocji X% gratis które lecą na konto główne wychodzi tanio.
Kolego, tylko sprawdź czy Ipla nie będzie mieć problemu z niektórymi programami. Np u mnie Eurosport wywala błąd DRM na TV BoxieObrazek
 #910306  autor: Marek_G
 09 lut 2017, 16:31
U mnie wszystko działa idealnie. Mi Box 3 nie wywala żadnych błędów przy transmisji. Może dlatego, że to Android TV a aplikacja jest dostosowana do tego systemu.
 #910397  autor: Marek_G
 10 lut 2017, 00:28
Plus sam mnie poinformował o tym pakiecie Ipla Plus tylko wbiłem sobie numer Plusa n Kartę w konto Ipli.
A o tej darmowej transmisji fakt, warto pomyśleć. Posiadam mobilny internet Play więc czasami może się opłacać przełożenie karty plusa do rutera przed jakąś dłuższą transmisją.
Dzięki również za informację.
 #910600  autor: sql
 11 lut 2017, 18:16
Na jakim TV Boxie IPLA działa Wam OK ?
Ja mam jakiś chiński i niestety obecnie problemem jest zaakceptowanie warunków licencji tzn. nie mogę zaakceptować ze względu na układ graficzny więc być może istnieją TV Boxy "natywnie" wspierające IPLĘ.
 #910619  autor: Marek_G
 11 lut 2017, 21:37
Pewnie masz Boxa ze zwykłym Androidem. Tutaj zdarzają się takie problemy bo w końcu interfejs standardowego Androida jest dla telefonów i tabletów (BTW słyszałem też o problemach z przesyłaniem chronionych plików przez HDMI).
Ja mam Mi Boxa z Android TV. To jest specjalna wersja Androida wydana przez Google właśnie do TV Boxów. W tych Boxach aplikacje mają typowo telewizyjny interfejs i są przystosowane do obsługi pilotem. Niestety nie jest tak różowo bo:
Ipla - jest przystosowana do Android TV i działa świetnie
YouTube - tak samo
VOD.pl - tak samo
Videostar - ma ubogi interfejs ale działa dobrze
TVP Stream - o ile transmisje na żywo działają dobrze to przełączanie pomiędzy nagraniami wideo nie działa w ogóle
Jednak jeżeli chcesz zainstalować takie TVP.pl czy Player.pl to licz się z tym, że nie ma ich w Sklepie Play na Android TV (pytałem TVNu i nie mają narazie w planach aplikacji na Android TV a TVP w ogóle mi nie odpisało). Więc jeżeli chcesz te serwisy mieć to musisz się liczyć z koniecznością pobrania pliku apk i ręcznej instalacji; z tym, że Player będzie działał tylko z myszką a TVP VOD nie będzie działało w ogóle.
Żeby uzupełnić braki tych dwóch dużych serwisów musisz ratować się aplikacją Kodi (która działa na Android TV bardzo dobrze) i dodatkami typu SD-XBMC.
Tak wiec widzisz są plusy i minusy obydwu wersji Androida. To od Ciebie zależy co wybierzesz. Ja kupując Mi Boxa kierowałem się ceną i prostotą obsługi (bo to głównie dla rodziców) więc mam co mam, ale jestem zadowolony; zwykły Android dałby mi dostęp do wszystkich aplikacji ale obsługa tego byłaby trudniejsza.

P.S.
Spróbuj zainstalować aplikację "Set orientation" http://apk-dl.com/set-orientation/ może przy zmianie układu na pionowy da się coś zdziałać.
 #910748  autor: marko20
 12 lut 2017, 19:29
Jeżeli potrzebujesz na przykład internet do tabletu to możesz wybrać opcję Plus Ja+ Internet na Kartę. Złotówki idą na pakiety Ipla a internet, które otrzymujesz w formie bonusa wykorzystujesz. Jedyna istotna rzecz, której trzeba pilnować to ilość bonusowego internetu. Po wykorzystaniu bonusowego pakietu danych internet działa dalej i zjada kasę z konta. Warto ustawić ostrzeżenie w tablecie/telefonie niższe niż wartość przyznanego bonusu po doładowaniu.
 #964924  autor: habish
 07 gru 2017, 19:38
Do 7 stycznia odkodowane 16 dodatkowych kanałów w pakiecie Ipla Plus:
-Golf Channel Polska
-National Geographic
-Nat Geo Wild
-Kino TV
-AXN HD
-AXN Black
-AXN White
-AXH Spin HD
-Sci Fi
-Sundance TV HD
-TNT HD
-13 Ulica
-E!
-Cartoon Network HD
-Boomerang
-DaVinci Learning

Promocja Ipla Plus wraz z pakietem danych bez limitu za 0zł została przedłużona do 31.12.2018.
Link: https://www.ipla.tv/pakiet/PLUSFREE#/content/channels
 #965909  autor: dixie3
 12 gru 2017, 20:01
Witam,
mam pytanie do użytkowników MVNO Plus'a. Z jakim wirtualnym operatorem Ipla jest w 100% zgodna. Miałem już konto połączone z:

Plus Ja+ na kartę,
opłaty za pakiety bez problemu pobierane z konta, jednak jako oferta GSM trochę droga (29gr za minutę i 19gr za SMS).

Klucz Mobile,
połączenie numeru z kontem Ipli bez problemu, jednak po upływie 14 dni nie można ponownie wykupić pakietu (pakiet PlusFREE działa dalej).

Interesuje mnie sprawdzenie przez użytkowników a2mobile, Lajt mobile, Lycamobile i innych operatorów którzy oferują co najmniej rok ważności konta i przestępne ceny za minuty i SMSy.
 #965921  autor: dixie3
 12 gru 2017, 20:42
Tak, jadę na stawkach cennikowych :D świadomie! numer jest używany głównie do odbierania telefonów na ogłoszenia, czasami muszę oddzwonić (billing mówi ok 30 minut miesięcznie) i SMSowania też ok 30 SMS-ów miesięcznie. Normalnie pasuje Virgin Freemium - tyle, że z Iplą nie połączę by mieć pakiet sportowy za 10 zł za miesiąc.

W Plus na kartę korzystam z promocji okazjonalnych (x0% więcej do doładowania), po doładowaniu RWK, 5te doładowanie gratis, premia za staż itd. Mimo to, jeśli można w a2mobile mieć pakiet za pół darmo chciałbym skorzystać ;)

Klucz przetestowany, pakiet PlusFREE działa tyle, że zapłacić nie mogę za dodatkowe, transakcja kończy się takim oto komunikatem "WYSTĄPIŁ PROBLEM PODCZAS PRZETWARZANIA PŁATNOŚCI."

Podsumowanie:
a) Lycamobile i a2mobile (prawdopodobnie wRodzinie też): przy próbie weryfikacji numeru telefonu w Ipli - brak SMS zwrotnego z kodem,
b) Klucz i Lajt: otrzymanie SMS'a z kodem umożliwiającym powiązanie numeru telefonu z kontem Ipla, pakiet PlusFREE działa poprawnie, pozostałe pakiety tylko promocyjne 14 dni po tym terminie nie są przedłużane i nie zostaje pobrana kwota z konta głównego,
c) Plus JA+ na kartę, wszystko działa jak w regulaminie,

Więc jeśli komuś wystarczy pakiet PlusFREE wystarczy numer w Kluczu lub Lajcie. Jako ciekawostkę mogę podać, że numery z Lyca i a2 korzystają tylko z nadajników Polkomtela na warunkach roamingu (litarka "R" przy zasięgu) natomiast Klucz i Lajt z całej infrastruktury (numer będący w tych sieciach rozpoznawany jest na stronie http://jakasiec.pl jako numer Plus'a)
 #1007429  autor: mp107
 11 sie 2018, 18:55
Jak aktualnie najtaniej uzyskać RWK w Plus, aby móc korzystać bez konieczności doładowań w międzyczasie z pakietu IPLA PLUS/PlusFREE (nie jestem pewien jego obowiązującej nazwy)?
Karta ma sobie leżeć, używać jej ponadto nie planuję.
Karty jeszcze nie kupiłem, wolę najpierw zapytać.
 #1007434  autor: mp107
 11 sie 2018, 19:17
24bis24 pisze:
mp107 pisze:Jak aktualnie najtaniej uzyskać RWK w Plus
włączasz RWK i doładowujesz za 5 zł
Kupić starter w dowolnej taryfie (JA+, Plus na Kartę), potem RWK kodem *136*11*10#, tak?