DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 8 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 #911888  autor: manyaky
 19 lut 2017, 16:51
manyaky pisze:1. Nie.
2. Nie. Najlepiej teraz.
3. Najpierw przeniesienie, potem 24h oczekiwania na pełną aktywację karty, potem doładowanie i aktywacja pakietu kodem.
4. Tak. 18GB w tej ofercie to tak naprawdę 2 pakiety - 8GB i 10GB. Pierwszy się nie kumuluje, drugi tak. Schodzą wg kolejności 8GB, 10GB, tj.
- jeśli zużyjesz 2GB (z 8GB), to przechodzi na kolejny miesiąc 10GB,
- jeśli zużyjesz 8GB (z 8GB), to przechodzi na kolejny miesiąc 10GB,
- jeśli zużyjesz 12GB (z 8GB oraz 10GB), to przechodzi na kolejny miesiąc 8GB.

Oczywiście to teoria dla pierwszego miesiąca, bo dzięki promocji po 6 miesiącach będziesz miał do wykorzystania 14GB i 10GB.
O, taka ciekawostka.

Właśnie odnowił mi się pakiet "8GB" (12GB), na którym zostało parę GB z poprzedniego miesiąca. Oba się skumulowały i są ważne miesiąc. Czyli w obu pakietach (no limit i bonus za doładowanie) środki przechodzą na kolejny miesiąc.
 #911931  autor: manyaky
 19 lut 2017, 20:05
Gregrin pisze:A na pewno dobrze patrzysz ?? Bo orange dziwnie te pakiety wyświetla (łącznie ze złotówkami przeliczonymi na GB). I ile masz tych GB ?? 12?? Czyli czwarte odnowienie ?
Tak, czwarte odnowienie. Dzisiaj o 02:00 jeszcze miałem ok. 2,5GB - dzisiaj po 09:00 (moment odnowienia) 14,5GB.

A miałem wczoraj 6GB i je "na siłę" zużywałem - jak widać niepotrzebnie. Gdybym wiedział, że pakiet się jednak kumuluje, to bym je zostawił. :P
Marens pisze:Identycznie u mnie skumulował się pakiet "8GB" z pakietem "9GB"
Czyli nie tylko mi się skumulowało. Super. Coraz bardziej mi się podoba ta oferta. 8)
 #911939  autor: Gregrin
 19 lut 2017, 20:38
manyaky pisze:A miałem wczoraj 6GB i je "na siłę" zużywałem - jak widać niepotrzebnie. Gdybym wiedział, że pakiet się jednak kumuluje, to bym je zostawił. :P
No ale to przez te cztery razy tylko raz zostały ci GB żeby się skumulować czy tylko raz się skumulowało ? Bo trochę chyba sugerujecie ze główny pakiet nie przepada tylko kumuluje się przy odnowieniu a tutaj mamy raczej jednorazowy przypadek z opóźnieniem systemu w kasowaniu pakietów.
 #911942  autor: manyaky
 19 lut 2017, 20:58
Nie. W poprzednich miesiącach wykorzystywałem cały główny, więc nie mogłem tego sprawdzić.

Ale to chyba pewniak, bo mamy 2 przypadki kumulacji vs 0 przypadków przepadania.

Pakiet normalnie ważny jest do 23:59, natomiast odnowienia następują o 09:00, więc w sumie logiczne, że się łączy.
 #911954  autor: sa
 19 lut 2017, 22:36
rudymax pisze:
Gregrin pisze:Nie ma, bo przenosił przez salon i w regulaminie oraz w praktyce wtedy normalnie ustawiają konto na rok. W regulaminie (i praktyce) przenoszenia online jest RWK jako usługa.
Przeczytaj mój poprzedni wpis jeszcze raz. Przecież moje pytanie było do koleżanki @sa. Wiem co napisał wcześniej kolega @janekiwan.
Tak na marginesie, widzę, że nie możemy się zrozumieć :) Zasugerowałeś poprzednio, że piszę to samo. Otóż różnica polega na tym, że mimo wyłączonej usługi RWK u nas obu, kolega @janekiwan miał 0 zł ważne 31 dni na wychodzące, gdy ja miałem 1 zł ważne 366 dni na wychodzące. Chcę przenieść jeszcze jeden numer przez salon i dlatego drążę temat, bo istotne jest dla mnie, żeby uzyskać konto ważne 366 dni na wychodzące bez włączonej usługi RWK. Odpowiedź koleżanki @sa może mi w tym pomóc. Przeniesienie numeru wnioskiem online odpada, bo skutkuje automatycznym włączeniem RWK. Po uruchomieniu startera, przychodzi od razu sms z numeru 8002 o włączeniu usługi.
Mam nadzieję, że teraz już wszystko wyjaśniłem zrozumiale :-)
Na 100% nie mam włączonej usługi RWK ,bo przed chwilą sprawdzałam,w w.w. zakładkach,i nie mam nic zaznaczone ,a RWK pisze wyłączone. RWK jednak jest jako gratis przy przenoszeniu numeru i działa do tego dotyczy też tego 1zł na start choć u mnie jest już tylko 99gr,które też ma RWK, tylko promocyjne oryginalnie 1 GB ,otrzymane na start teraz zostały mi tylko resztki w mb są ważne do 28 lutego.Kolega Janekiwan powinien napisać reklamację do orange że nie dostał tego przy przenoszeniu w salonie w standardzie.Więc tu kolega Gregrin opisał prawidłowy stan faktyczny który u niego też jest faktem.Każdy kto dostał przy przeniesieniu numeru w salonie inaczej, powinien to Zareklamować. :roll:
 #911992  autor: Gregrin
 20 lut 2017, 10:13
rudymax pisze:Na wszelki wypadek przy przenoszeniu też wybiorę smart.
Ja zapomniałem sobie wybrać taryfy wiec smart jest wybierana domyślnie. Ktos pisał ze do free nie można przejść w salonie ale nie wiemy jaki konsultant mu to powiedział ;)
 #912015  autor: rudymax
 20 lut 2017, 11:59
Gregrin pisze:Ja zapomniałem sobie wybrać taryfy wiec smart jest wybierana domyślnie. Ktos pisał ze do free nie można przejść w salonie ale nie wiemy jaki konsultant mu to powiedział
Niektórzy twierdzą, że da się przenieść przez salon do Free, ale ja nie mogłem. Przenosząc poprzedni numer poprosiłem właśnie o Free, ale konsultant stwierdził, że nie ma możliwości wskazania tej taryfy i odczytał mi wszystkie możliwe. Trochę przypadkowo, bez zastanowienia wybrałem ONE.
 #912148  autor: Placeks
 21 lut 2017, 08:59
Panowie
Zapytam finalnie.
Zbliża mi się koniec umowy abo i chcę zrobić płynne przeniesienie.
Czy wypowiadać umowę u obecnego opa czy wystarczy złożyć wniosek na Orange i oni wszystko załatwią ?
 #912422  autor: artix
 22 lut 2017, 15:08
Dzisiaj dostałem odpowiedź telefoniczną na reklamację, że skoro przeniosłem numer tymczasowy, to Orange nie potrafi przenieść numeru właściwego na starter, który dostałem. Polecono mi udać się do salonu, by złożyć ponownie wniosek o przeniesienie numeru i wydanie nowego startera... Swoją drogą, ciekawy jestem jak oni ten wniosek by zrobili, skoro VM oddało numer i jest teraz po stronie Orange, a jak wiadomo przenoszenie z Orange do Orange jest zakazane :D
 #912424  autor: Gregrin
 22 lut 2017, 15:17
Orange nie umie wykonać części procedury przyjęcia numeru wiec musi ja zacząć od nowa. To ze numer jest oddany nie znaczy ze jest przyjęty i będzie przenoszony z o do o. Pewnie nawet teraz byś go nie umiał przenieść do innej sieci bo jeszcze do końca nie jest w o (chociaż nie wiadomo ;))
Ciekawe czy uda im się wykonać procedure przyjęcia skoro pierwsza cześć (ustalenie oddania numeru) znowu im będzie robić problemy ;) Ciekawe czy będą umieli to pominąć ;)
 #912426  autor: artix
 22 lut 2017, 15:28
Tak jak pisałem wcześniej, strona jakasiec podaje, że numer jest w Orange. Nie wiem, jaki może być problem, by włączyć numer na starterze, na który miało być przeniesienie. Wklepać numer startera, aktywować numer i gotowe. W dobie lotów kosmicznych wydaje się to być proste ;)
Do salonu nie chce mi się iść, bo już widzę te kłopoty konsultanta nie do przezwyciężenia. Musiałbym mieć cierpliwość darekka ;) Nie mam sentymentu do tego numeru, zresztą na moim głównym takich testów bym nie przeprowadzał :)
 #912504  autor: garfield-
 22 lut 2017, 23:41
hm .... na luty już nie można przenieść ... coś przeoczyłem ? Czeka mnie zatem wycieczka ...
 #912511  autor: asdaf
 23 lut 2017, 05:17
Gregrin pisze:To jak ci się nie chce iść do salonu to przenieś gdzieś gdzie da się to zrobić online (virgin, lajt ?)
Jeśli Garfield nie ma w tej chwili aktywnego numeru na żadnej karcie (w VM numer wyłączyli a w Orange nie włączyli) to nie odbierze smsa z kodem i przenosiny online nie zostaną nawet rozpoczęte. W realnym salonie też pewnie będą trudności ale może uda się, jeśli trafi na konsula któremu będzie się chciało męczyć i będzie znał system.
 #912514  autor: macc
 23 lut 2017, 07:14
Problem w tym, że ludziom w salonach orange za bardzo się nic nie chce. Łaskę robię, że się odezwą. U mnie w mieście jak mam iść do salonu orange by zapytać o najmniejszą rzecz to dosłownie dostaje dreszczy skóry i do wymiotów mi się zbiera. Te baby ciągle są jakieś nieszczęśliwe i niezadowolone z życia jakby non stop miały ' okres'.
  • Strona 8 z 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10