DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
 #910532  autor: ja.michal
 11 lut 2017, 06:14
Wydaje mi się ze numer tymczasowy jest przyznawany tylko dla wygody użytkownika oraz po to by nie komplikować sprawy z osobnymi starterami bez numeru.
Chyba tak bo kiedyś, o ile dobrze pamiętam (jak przenosiłem numer jeszcze z Ery do Playa), SIM nie miał numeru tymczasowego tylko i karta nie logowała się do sieci przed przeniesieniem.
Gregrin pisze:skąd maja numer (tu już mogą kręcić)
I w 99% przypadków niestety kręcą - "numer został losowo wygenerowany".
 #910542  autor: asdaf
 11 lut 2017, 09:53
Dziś po raz pierwszy włożyłem do telefonu kartę z numerem tymczasowym. Chyba otrzymałem numer używany, bo pierwszymi smsami jakie odebrałem były " ZADZWOŃ teraz", " Zadzwoń dziś"-pisownia oryginalna . Mój numer tymczasowy zaczyna się od 509 a numer z którego przyszły smsy 504 i jest podobny do tego który dzwonił do mnie na numer przenoszony ale jeszcze aktywny u dotychczasowego operatora. Smsy noszą datę wysłania 09.02.2017.
 #910566  autor: zwariowany.kurczak
 11 lut 2017, 12:36
Pytanie gdzie to wycieka? W dziwny sposób jest dostarczana umowa, moja w 3h przeleciała waw-wro? Myślę iż raczej baza firmy kurierskiej drukuje umowy, załącza sim i jedziemy...
NIKOGO nie oskarżam, ale strasznie to dziwne, a nowe telefony są wolne od spamu, zablokuje się takie numery i jest spokój. Ale jednak niesmak pozostaje.
 #910618  autor: Placeks
 11 lut 2017, 21:36
Panowie

Dzięki Waszym wpisom pierwszy raz w mojej karierze będę przenosił się na ofertę prepaid - mam dość walki z DUK Plusa i zbójeckimi ofertami (a płacę ok 60zł)

Teraz pytania do Was - przepraszam jeżeli zbyt trywialne:

1. Czy fakt że w Orange mam Osoby z rodziny (zarówno na karcie jak i w Abo) może jakoś mi pomóc w obniżeniu kosztu - jakieś promo moze ?
2. Umowa w Plusie kończy mi się 9.04 - kiedy powinienem wypełnić wniosek w Orange żeby wszystko przeszło płynnie, czy muszę oddzielnie składać wypowiedzenie w Plusie?
3. Nigdy nie kupowałem usług prepaid - czy na początek kupuje samą kartę czy może od razu jakieś dodatkowe pakiety - zależy mi na ofercie 28zł w dużym pakietem danych
4. Czytałem wątek (http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 55#p903755) ale nie zrozumiałem czy jest opcja na kumulowanie GB - fajnie żeby np na wakacje mieć więcej GB które nie zostały zużyte w ciągu roku.
 #910620  autor: manyaky
 11 lut 2017, 22:05
1. Nie.
2. Nie. Najlepiej teraz.
3. Najpierw przeniesienie, potem 24h oczekiwania na pełną aktywację karty, potem doładowanie i aktywacja pakietu kodem.
4. Tak. 18GB w tej ofercie to tak naprawdę 2 pakiety - 8GB i 10GB. Pierwszy się nie kumuluje, drugi tak. Schodzą wg kolejności 8GB, 10GB, tj.
- jeśli zużyjesz 2GB (z 8GB), to przechodzi na kolejny miesiąc 10GB,
- jeśli zużyjesz 8GB (z 8GB), to przechodzi na kolejny miesiąc 10GB,
- jeśli zużyjesz 12GB (z 8GB oraz 10GB), to przechodzi na kolejny miesiąc 8GB.

Oczywiście to teoria dla pierwszego miesiąca, bo dzięki promocji po 6 miesiącach będziesz miał do wykorzystania 14GB i 10GB.
 #910635  autor: Gregrin
 12 lut 2017, 00:23
Placeks pisze:1. Czy fakt że w Orange mam Osoby z rodziny (zarówno na karcie jak i w Abo) może jakoś mi pomóc w obniżeniu kosztu - jakieś promo moze ?
Jakiś orange open może ale to chyba tylko po przepisaniu swojego numeru na osobę z takimi zniżkami wiec trochę kłopotliwe.
Placeks pisze:4. Czytałem wątek (viewtopic.php?p=903755#p903755) ale nie zrozumiałem czy jest opcja na kumulowanie GB - fajnie żeby np na wakacje mieć więcej GB które nie zostały zużyte w ciągu roku.
GB z pakietu który kupujemy za 28zl się nie sumuje (ale w opcji cyklicznej z każdym miesiącem przyrasta o 1GB). Za to, za samo doładowanie dostajemy bonus GB który przy każdym doładowaniu się sumuje i może być ważny nieograniczenie.
janekiwan pisze:Jaka promocja sprawia, że po 6 miesiącach jest 14GB zamiast 8GB?
Pkt 1.0 [Zestawienie] Oferty No Limit i 3w1 w ofercie na karte
 #910714  autor: Gregrin
 12 lut 2017, 15:49
Placeks pisze:1. Czy fakt że w Orange mam Osoby z rodziny (zarówno na karcie jak i w Abo) może jakoś mi pomóc w obniżeniu kosztu - jakieś promo moze ?
Jeśli byłaby opcja przepisania numeru na taka osobę (wtedy ona musi być osobiście i później tylko ona może robić zmiany na tym numerze) to rabaty jakie można dostać są dość konkretne. Wpierw musiałbyś się dowiedzieć co maja znajomi i na jak długo i czy w ogóle się zgodzą "męczyć" się z tym a później można zajrzeć do tematu http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 06#p910706 i popytać o te opcje (pewnie trzeba by mieć jakaś usługę stacjonarna i jakiś plan wspólny ale na pewno trzeba by o to zapytać w nowym temacie w dziale o abonamencie).

PS. Ponownie odnoszę się do tego punktu bo trafiłem na konkretny link i chyba warto wyróżnić takie info skoro sam autor brał pod uwagę taka opcje.
 #910762  autor: Placeks
 12 lut 2017, 20:50
Gregrin

Na początek - maga sprawa że zbierasz to wszystko do kupy - dla laika jak ja pewnie znów skończyło by się abonamentem gdyby nie Ty:)

Przyznaję że patrząc na stopień formalności potrzebnych do powoływania się na rodzinę w Orange jednak odpuszczę ten kierunek.
Bardziej chcę przyłożyć się do tego żeby prawidłowo poodpalac te wszystkie usługi co by mieć, no właśnie:

- chciał bym mieć miesięcznie jak największy pakiet z opcją kumulacji - te 10GB jak będzie zostawało to świetnie
- wszystkie połączenia z SMS - też super - MMS nie używam

Pytania jakie mi zostały:
- Na jak długo takie konto mam ważne i o czym muszę pamiętać - chciał bym to jak najbardziej zautomatyzować i nie myśleć
- Czy te GB danych mają jakiś lejek ?

I teraz podpowiedz mi proszę jak to ogarnąć logistycznie, zakładam że:

- składam wniosek Online w Orange już dziś
- Orange przenosi mój numer z Plusa
- dostaję nr tymczasowy aż do aktywowania mojego obecnego w Orange czyt do dnia przeniesienia
- w dniu zakończenia przygody z plusem(ok 9.04) automatycznie jestem już w Orange i wtedy odpalam wszystkie pakiety czy co tam potrzeba?
- rozumiem że żeby korzystać na max z zakresu danych muszę na dzień dobry wyłożyć 200 lub więcej zł przez co aktywuje mi się odpowiednia usługa ?
- czy te wszystkie pakiety i ilość zachowanych GB mogę kontrolować przez apkę Orange ?

Wiem że masa tu chaosu ale nigdy wcześniej tego nie robiłem czyt. prepaid i nie chcę czegoś przeoczyć.
 #910772  autor: Gregrin
 12 lut 2017, 21:31
Placeks pisze:- Na jak długo takie konto mam ważne i o czym muszę pamiętać - chciał bym to jak najbardziej zautomatyzować i nie myśleć
Po przeniesieniu będzie ważne rok. Jak już wszystko powłączasz (skarbonkę i pakiet cykliczny) to będzie trzeba tylko doładowywać i dla wygody przedłużać konto i bonusy na rok (co jakiś rok ;)) :)
Placeks pisze:- Czy te GB danych mają jakiś lejek ?
Jeśli tylko doładujesz to te bonusowe GB z doładowania nie są chronione lejkiem. Lejek masz gdy masz aktywny jakiś pakiet z GB (czyli ten za 28zl) czyli na 30dni lub nonstop jeśli masz cykliczny (wtedy nawet te GB z doładowania są chronione lejkiem).
Placeks pisze:- w dniu zakończenia przygody z plusem(ok 9.04) automatycznie jestem już w Orange i wtedy odpalam wszystkie pakiety czy co tam potrzeba?
Jeśli przeniesiesz się teraz, to w kwietniu będziesz mógł jeszcze włączyć (czas to 60dni od przeniesienia) darmowy 30dniowy bonus za rejestracje.
Placeks pisze:- rozumiem że żeby korzystać na max z zakresu danych muszę na dzień dobry wyłożyć 200 lub więcej zł przez co aktywuje mi się odpowiednia usługa ?
Nie. Zwykle doładowanie za 30zl da ci bonus 10GB i będziesz mógł włączyć pakiet za 28zl. Jednak najbardziej opłaca się ładować za 100zl (najpierw warto włączyć usługę skarbonka a to mozliwe jest po 31dniach od przeniesienia ;)) bo na konto główne wpada 110zl (5zl do skarbonki) i mamy 50GB (ładując za 30zl było by 30GB wiec widać opłacalność). Potem tylko włączamy pakiet cykliczny za 28zl (na orange.pl jest widoczny w cenie 35zl ale nam uruchomi się w promocyjnej cenie) i tyle.
Placeks pisze:- czy te wszystkie pakiety i ilość zachowanych GB mogę kontrolować przez apkę Orange ?
Niby tak ale dziwnie to pokazuje na o.pl ;)
 #911025  autor: tomek11
 14 lut 2017, 19:31
U mnie jakiś błąd systemu, po wielu rozmowach nawet nie mogą anulować zamówienia w Orange, to czekam na kuriera od Mobile Vikings, jeśli zasięg będzie odpowiadać to zostaję, jeśli nie to pod koniec pakietu próbuję znów Orange :D
manyaky pisze:4. Tak. 18GB w tej ofercie to tak naprawdę 2 pakiety - 8GB i 10GB. Pierwszy się nie kumuluje, drugi tak. Schodzą wg kolejności 8GB, 10GB, tj.
A czy przypadkiem nie jest odwrotnie, najpierw 10 GB z bonusu? Czytając regulamin coś o tym widziałem :wink:
  • Strona 5 z 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10