DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
 #910202  autor: reboot
 09 lut 2017, 00:03
Kiedy numer się aktywuje na ichnim starterze - w momencie przeniesienia czy dopiero jak włożę do urządzenia i wykonam pierwsze połączenie? Wiadomo dlaczego pytam - chodzi o 30 i 60 dni na uruchomienie bonusów :)

Czy jest opcja zachowania tymczasowego numeru?

WKS
 #910207  autor: Wosiu96
 09 lut 2017, 00:40
zwariowany.kurczak pisze:Proszę o info czy po kilku dniach będą dzwonić gary i odkurzacze, miałam tak NA KAŻDYM MNP do orange/nju przez kuriera.... ZAWSZE na 8 numerach, no niemożliwe nie :smt005
Procedura widzę taka sama jak w NJU/orange abo, jeśli masz czarną SIM w czarnej kopercie, dostajesz normalny starter Orange MCP - one nie mają już "zaszytej" karty pre-paid więc są zwolnione z kontroli PIN. Jeśli centrala O coś robi, to robi to dobrze, salony własne też, wydziwiają partnerskie.

I CHYBA nastała normalność, pre-paid tylko on-line, w sklepie abo i usługi łączone... Klient się musi wysilić a mi się nie chce = kupi abo :)

Czarna koperta ale karta w formacie micro i nano koloru białego ;)
 #910208  autor: zwariowany.kurczak
 09 lut 2017, 00:49
Wosiu96 pisze:Czarna koperta ale karta w formacie micro i nano koloru białego ;)
Czyli normalna sim orange z bonusem wyłączenia PIN, takie dają w salonach do abonamentów ale z wymuszonym PIN - nie wiem jak aktualnie, skoro zrezygnowali z karty zaszytej, może domyślnie PIN jest wymagany....
 #910256  autor: Wosiu96
 09 lut 2017, 12:26
Wczoraj otrzymałem maila i zastawia mnie 1 zdanie mianowicie ''Informację o rozpatrzeniu wniosku o przeniesienie numeru przekażemy Ci SMSem''. Wiecie może na jaki numer przekazują tego smsa? Obecny czy tymczasowy?
 #910288  autor: ign123
 09 lut 2017, 14:17
reboot pisze:Kiedy numer się aktywuje na ichnim starterze - w momencie przeniesienia czy dopiero jak włożę do urządzenia i wykonam pierwsze połączenie? Wiadomo dlaczego pytam - chodzi o 30 i 60 dni na uruchomienie bonusów
Mi też to pytanie "chodzi" po głowie :) Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
 #910296  autor: Gregrin
 09 lut 2017, 14:32
reboot pisze:Kiedy numer się aktywuje na ichnim starterze - w momencie przeniesienia czy dopiero jak włożę do urządzenia i wykonam pierwsze połączenie?
W momencie przeniesienia (czyli po północy) w systemie zmieniają ze dla danej karty sim obowiązuje nowy numer. Zanim się to rozpropaguje to na obu kartach będzie ten numer ale tylko na stara da się dodzwonić do momentu w którym dawca go wyłączy i zaktualizuje swój system (przed aktualizacja w systemie dawcy ci z systemu orange już pewnie będą mogli się dzwonić na nowa kartę a ci od dawcy będą mieli komunikat ze numer nie istnieje). U mnie było tak do południa w dniu przeniesienia.
Teoretycznie ten numer będzie na karcie sim ale nie wiem od kiedy policzą aktywacje jeśli się tej sim nie włoży do telefonu. Ktoś ostatnio pisał ze na aktywacje takiej karty w play, są 3 lata.
Co do bonusów to chyba jest osobny temat ? I pytanie jak w regulaminie odliczają te 30/60 ? Pewnie od przeniesienia a nie aktywacji.
 #910460  autor: Wosiu96
 10 lut 2017, 15:14
I dobra wiadomość dziś ;) Mimo podpisania tylko jednej strony na umowie dziś dostałem informację, iż pozytywnie został rozpatrzony wniosek ;D Czyli brednie Pana konsultanta o tym, że muszę czekać 60 dni okazały się tylko jego wymysłem.
 #910469  autor: artix
 10 lut 2017, 16:14
A ja postanowiłem sprawdzić empirycznie, czy można przenieść numer tymczasowy, bez uszczerbku na przeniesieniu głównym. Złożyłem wniosek i czekam z zapartym tchem na zgodę Orange :lol:
 #910472  autor: areksz
 10 lut 2017, 17:18
To napisz,co i jak.Jak się uda Tobie, to ja mam zamiar jeszcze numery z Klucz i pały4 wytransferować, może trafi się fajny numer tymczasowy :) który zostanie przeniesiony do Plusa na jakiś czas tylko ;)
 #910473  autor: artix
 10 lut 2017, 17:26
Właśnie Orange wyznaczył termin przeniesienia numeru tymczasowego na jutro. W takim wypadku powinni mi dać kolejny numer tymczasowy :lol: Ale pewnie wyłączą starter, tylko czy przeniosą wtedy na niego numer pierwotny? Ciekawe, ale tego dopiero 16.02. się dowiem.
 #910479  autor: Gregrin
 10 lut 2017, 17:54
artix pisze:W takim wypadku powinni mi dać kolejny numer tymczasowy :lol:
Wydaje mi się ze numer tymczasowy jest przyznawany tylko dla wygody użytkownika oraz po to by nie komplikować sprawy z osobnymi starterami bez numeru.
Do przeniesienia numeru nie jest ci potrzebny numer tymczasowy tylko karta sim do której przypiszą ci numer a tą już masz.
Jeśli się nie mylę to play stosuje simki bez numeru do przenoszenia.
artix pisze:tylko czy przeniosą wtedy na niego numer pierwotny?
Jesli podczas przenoszenia jakoś dodatkowo go nie oznaczają jako nieaktywny czego później z automatu system by nie zmieniał to automatycznie może być problem ale po zgłoszeniu technicy pewnie dają rade. Zobaczymy czy to przewidzieli ;)
 #910496  autor: asdaf
 10 lut 2017, 19:36
Gregrin pisze:Jeśli się nie mylę to play stosuje simki bez numeru do przenoszenia.
Wszyscy inni dają startery bez numeru tylko Orange (+ Nju) tak ma.
Ps. Na mój przenoszony ale jeszcze nie przeniesiony numer (na szczęście leżak) zaczęły dzwonić nie znane mi numery (czyżby garnko-sprzedawcy?).
 #910501  autor: Gregrin
 10 lut 2017, 20:02
asdaf pisze:Ps. Na mój przenoszony ale jeszcze nie przeniesiony numer (na szczęście leżak) zaczęły dzwonić nie znane mi numery (czyżby garnko-sprzedawcy?).
To nieciekawie info w zestawieniu z pogłoskami (pojawiającymi się na forum) ze z orange "wyciekają" numery do firm reklamowych.
PS. Warto odbierać i pytać co to za firma (to muszą powiedzieć) oraz skąd maja numer (tu już mogą kręcić) i wtedy można w firmie wyrejestrować swój numer i zgłaszać takie sytuacje. Dla innych to tez cenna informacja. Numer który zaczyna nas gnębić można tez podać ale wydaje mi się ze więcej korzyści przyniesie jeśli o tym będziemy dyskutować w osobnym wątku ;)
 #910532  autor: ja.michal
 11 lut 2017, 06:14
Wydaje mi się ze numer tymczasowy jest przyznawany tylko dla wygody użytkownika oraz po to by nie komplikować sprawy z osobnymi starterami bez numeru.
Chyba tak bo kiedyś, o ile dobrze pamiętam (jak przenosiłem numer jeszcze z Ery do Playa), SIM nie miał numeru tymczasowego tylko i karta nie logowała się do sieci przed przeniesieniem.
Gregrin pisze:skąd maja numer (tu już mogą kręcić)
I w 99% przypadków niestety kręcą - "numer został losowo wygenerowany".
 #910542  autor: asdaf
 11 lut 2017, 09:53
Dziś po raz pierwszy włożyłem do telefonu kartę z numerem tymczasowym. Chyba otrzymałem numer używany, bo pierwszymi smsami jakie odebrałem były " ZADZWOŃ teraz", " Zadzwoń dziś"-pisownia oryginalna . Mój numer tymczasowy zaczyna się od 509 a numer z którego przyszły smsy 504 i jest podobny do tego który dzwonił do mnie na numer przenoszony ale jeszcze aktywny u dotychczasowego operatora. Smsy noszą datę wysłania 09.02.2017.
 #910566  autor: zwariowany.kurczak
 11 lut 2017, 12:36
Pytanie gdzie to wycieka? W dziwny sposób jest dostarczana umowa, moja w 3h przeleciała waw-wro? Myślę iż raczej baza firmy kurierskiej drukuje umowy, załącza sim i jedziemy...
NIKOGO nie oskarżam, ale strasznie to dziwne, a nowe telefony są wolne od spamu, zablokuje się takie numery i jest spokój. Ale jednak niesmak pozostaje.
  • Strona 4 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10