DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 97 z 173
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 173
 #959131  autor: adacomp
 02 lis 2017, 22:43
breakout pisze:Wcześniej dzwoniąc z Plusa na kartę na nr będący w sieci a2mobile nie były naliczane opłaty, a teraz za rozmowy pobierają $$. Też ktoś to zauważył?
Prawidłowo.
To dwie różne sieci są przecież a nie submarki Polkomtela jak Plus/Plush.
 #959154  autor: bobiwr
 03 lis 2017, 08:00
adacomp pisze:Prawidłowo. To dwie różne sieci są przecież
Wierzysz w to co piszesz? :shock:
Znam firmy które powstały z jednej wielkiej, tylko dlatego żeby obejść URE . A jak popatrzysz w ich papiery to wszystkie nici prowadzą w jedno miejsce. Tak samo (względy biznesowe) zdecydowały, że są dwie sieci ale wiadomo o co chodzi.
Zobacz na Play: Stan darmowy obejmuje Virgin i chyba Viking, a to zupełnie odrębne podmioty. Czyli to jest NIEPRAWIDŁOWO?
 #959406  autor: muchakk
 04 lis 2017, 15:08
bobiwr taka jest polityka PLUS'a. Zauważ, że bezpłatne połączenia do plusa nie działają też do lajt'a, a to operator działąjacy na infrastrukturze PLUS'a i nawet na ich billingu. A2mobile ma swoją platformę billingową. Zresztą czy to tak duży problem w dobie nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci ?

Co do a2mobile to jestem od 2 dni na ostatnim lejku 512kbps, w przeglądarniu stron takich jak telepolis, onet etc nie widać różnicy między tym, a normalnym "pełnym" netem. Problem pojawia się w serwisach z dużą ilością multimediów. Na lejku tym też bez problemu da się oglądać YT w 360p. Biorąc pod uwagę to jakie lejki są w innych sieciach stosowne (32kbps)to ja zdecydowanie wybieram lejek z a2mobile (który można zresetować za symboliczne 5zł). Co najlepsze taki sam lejek jest w droższych taryfach PLUS'a które posiadają nielimitowane LTE. Tam też jest 512kbps w drogim abonamencie i tylko w lte, a tutaj są wszystkie technologie ;).
 #959412  autor: TomLee
 04 lis 2017, 16:04
Dokładnie. Lejek 512kb w a2m pozwala nawet na oglądanie netflixa na smartfonie. Moja córka przeważnie pół każdego miesiąca leci na tym lejku i jest zadowolona. Wszelkie komentarze o tym, jak to się nie da na tym lejku używać internetu, uważam za mocno przesadzone.
 #959415  autor: TomekErek
 04 lis 2017, 16:20
bobiwr pisze:
adacomp pisze: Zobacz na Play: Stan darmowy obejmuje Virgin i chyba Viking, a to zupełnie odrębne podmioty. Czyli to jest NIEPRAWIDŁOWO?
Zgadza sie. Oczywistą oczywistością jest to, że mając numer w Play ze stanem darmowym dzwonimy i smsujemy za 0zł do każego Play, Redbull Mobile i Fakt mobile, bo są wszystkie połączone pod parasolem play i aby się między nimi poruszać wstarczy kod typu *163*10#, *163*99# czy *163*12#

Ale SD działa także dzwoniąc z Play do Viking Mobile i Virgin Mobile, bo one bazują na sieci Play i mimo tego, że aby być w tych sieciach trzeba złożyć wniosek MNP i po prostu przenieść numer to system Play rozpoznaje te sieci jako "swoje" i nie kasuje za połączenia i SMSy.


a co do A2mobile to mam kartę SIM z tej sieci, którą używam w tablecie i przyznaje, ze nigdy nie przekroczyłem 15GB w skali miesiąca nie wiem jak wygląda lejek 512kilo. Dojechałem góra do 12 - 13GB i mając lejek 1mega naprawde nie mogłem narzekać
 #959436  autor: Snowman
 04 lis 2017, 17:51
a ja mam "lejek" juz na starcie,tam gdzie na Lycamobile smigało LTE od 15-40 mbs teraz mam 3-4 mbs w a2mobile w przedziale do 5 GB. za 20pln/unlimited nie narzekam jednak,bo płacę za to co wykorzystuję. Rozmów nie rwie,za granicą dodatkowy 1 GB,mms tylko nie działa/nie mogę ustawić.
 #959609  autor: TomLee
 05 lis 2017, 16:01
Jak dotąd, żaden operator poza a2mobile nie zdecydował się w ofercie na kartę dać internet z lejkiem 512 kb. I to po 15 GB internetu. U pozostałych jest dycha i potem praktycznie stop.
 #960046  autor: ign123
 08 lis 2017, 00:08
Koledzy, pomóżcie:
W poniedziałek po południu złożyłem na stronie a2m wniosek o przeniesienie numeru z Play, wyświetlił się komunikat z potwierdzeniem jego przyjęcia. Zdziwiło mnie to, że wniosek został przyjęty bez zatwierdzenia go kodem wysłanym na przenoszony numer - czy to w normalne w a2m? Czyli wysyłają kuriera nie mając pewności, czy jestem użytkownikiem tego numeru?
Jako formę komunikacji wybrałem adres e-mail (bo karta sim leży w tej chwili "w szufladzie"), nie dostałem na niego potwierdzenia założenia wniosku (co też mnie zdziwiło) - czy dostanę chociaż info o terminie wizyty kuriera?
 #960070  autor: macc
 08 lis 2017, 09:33
Trzeba dodać, że na "pana kuriera' trzeba oczekiwać na tyłku w domu cały dzień nie wychodząc, nie pracując, nie wychodząc po zakupy czy z psem na spacer bo w rozmowie telefonicznej nie potrafi jaśnie pan kurier określić czasu swego przybycia do pazia.
 #960074  autor: ign123
 08 lis 2017, 09:48
Dzięki za informacje!
Dziś rano był kurier, na szczęście jeszcze byłem w domu :D Dostałem tylko starter, resztę dokumentów zabrał doręczyciel.
@dalmashin: Czy dostałeś chociaż maila z terminem przeniesienia numeru?
 #960075  autor: macc
 08 lis 2017, 10:02
Dostaniesz smsa tylko kiedy twój stary operator wyznaczy termin przeniesienia.
 #960100  autor: GaduAirowiec
 08 lis 2017, 12:44
Widze ze z Rzeszowa wysylaja dokumenty i nowa karte SIM dla migrujacych do A2 Mobile. Skoro w 3 dni kurier przybywa z dokumentami to chyba w kolejny 1 dzien powinny sie one juz znalezc u operatora a w kolejnym u dotychczasowego operatora? To musi trwac az tydzien? Zaznaczylem 1 dzien na przeniesienie numeru.
 #960125  autor: starapiczka
 08 lis 2017, 14:43
Hey, zależy od kuriera. Numery już 3 przeniesione i kurier za każdym razem dzwonił czy ktoś jest w domu czy będąc w mieście nie ma potrzeby zajechać w miejsce pracy. Dlatego tutaj duży plus dla tej osoby. Przeniesienia zlecane w niedzielę, kurier zawsze był we wtorek. Tak było też wczoraj. Numer z wtorku na środę kolejnego tygodnia zawsze był już w nowej sieci. Nie było znaczenia czy wcześniej był w Play, czy VM, czy Orange. Procedura zawsze wyglądała tak samo.
 #960136  autor: Gregrin
 08 lis 2017, 16:02
GaduAirowiec pisze:To musi trwac az tydzien?
Tak podpisali sobie umowę z firma kurierska ze ta chyba raz na koniec tygodnia wszystkie zebrane wnioski dostarcza.
 #960986  autor: starapiczka
 14 lis 2017, 12:35
starapiczka pisze:Hey, zależy od kuriera. Numery już 3 przeniesione i kurier za każdym razem dzwonił czy ktoś jest w domu czy będąc w mieście nie ma potrzeby zajechać w miejsce pracy. Dlatego tutaj duży plus dla tej osoby. Przeniesienia zlecane w niedzielę, kurier zawsze był we wtorek. Tak było też wczoraj. Numer z wtorku na środę kolejnego tygodnia zawsze był już w nowej sieci. Nie było znaczenia czy wcześniej był w Play, czy VM, czy Orange. Procedura zawsze wyglądała tak samo.
I kolejny numer trafił do a2. Wszystko podobnie, jak inne numery. Od momentu wypełnienia wniosku do uruchomienia w a2, minął tydzień.
 #960991  autor: GaduAirowiec
 14 lis 2017, 12:59
W przypadku mojej mamy zlozylem wniosek o przeniesienie do A2 Mobile 1.listopada-numer zostal przeniesiony 11.listopada (po 10 dniach). 3 dni robocze po zlozeniu wniosku pojawil sie kurier z karta SIM i dokumentami do podpisania.
  • Strona 97 z 173
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 173
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 173