DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 103 z 173
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 173
 #963583  autor: macc
 30 lis 2017, 08:21
Znów dzisiaj w UKE jest problem z przenoszeniem numerów.
 #963615  autor: dusk
 30 lis 2017, 12:20
mam a2mobile, ustawiłem apn ale telefon w ogóle nie łączy się przez 4g, dual sim, na drugiej karcie sim jest 4g z playa
niby jakiś tam internet jest, ale działa strasznie wolno :x
 #963633  autor: dusk
 30 lis 2017, 13:46
owszem, to ze dzialal na playu to tylko dlatego ze zmienilem na karte playa zeby w ogole sprawdzic czy w ogole jakies lte dziala
 #963634  autor: aree1987
 30 lis 2017, 13:49
Kurier wziął ode mnie papiery parę dni temu, dostałem info wczoraj z a2mobile że będę brał udział w promocji Black Friday czyli wniosek przyjęli. Kiedy oni będą występować z wnioskiem do Orange o przeniesienie numeru kiedy umowa w Orange kończy mi się 24.12 ? Czy dowiem się wcześniej jeśli Orange odrzuci wniosek? Nie chcę zostać bez numeru w sytuacji kiedy Orange odrzuci z jakichś powodów wniosek, a ja zostanę bez numeru bo umowa się skończyła...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 #963644  autor: kemsinenu
 30 lis 2017, 14:50
Bez obaw, numeru nie stracisz. Umowa stanie się umową na czas nieokreślony lub przedłuży się na kolejny okres. Warto sprawdzić co jest zapisane.

Dostaniesz SMS z info o decyzji Orange oraz terminie przeniesienia w najbliższych dniach.
 #963675  autor: macc
 30 lis 2017, 19:22
Nie wiem czy już zauważyliście, ale w najnowszej karcie od a2 w zakładce roaming wstawili nowe funkcje jak wybór języka - polski - angielski i
wybór sieci a w nim jest
automatyczny i reczny
a jak wejdziemy do reczny to jeszcze dzieli sie to na zagranica-kraj.
 #963680  autor: Gregrin
 30 lis 2017, 20:48
macc pisze:Nie wiem czy już zauważyliście, ale w najnowszej karcie od a2 w zakładce roaming wstawili nowe funkcje ....
wybór sieci a w nim jest
automatyczny i reczny
a jak wejdziemy do reczny to jeszcze dzieli sie to na zagranica-kraj.
A nie było to cały czas ??
 #963682  autor: macc
 30 lis 2017, 21:10
Gregrin pisze: A nie było to cały czas ??
nie, u mnie na starszych kartach jest kraj- zagranica i to wsio.
 #963683  autor: jutek
 30 lis 2017, 21:18
Potwierdzam, na "starych" kartach nie ma trybu automatycznego. Najwyraźniej nowe karty ułatwiają korzystanie z roamingu.
 #963774  autor: mkkot
 01 gru 2017, 17:11
Przeniosłem dziś numer do a2mobile z Play. Okazało się, że telefon będzie mi dzisiaj potrzebny, bo była konieczność zadzwonienia na infolinię enel-medu i umówienia wizyty. Aparat Blackberry Q5, wcześniej bez problemu działający w sieci Play, na infolinii 22 23 07 007 jakość głosu w 3G mniej więcej taka, jak w Sylwestra. Efekt zwalniającej taśmy, szatkowanie słów, urywane sylaby. Nie dało się skorzystać z IVR-a. Połączenie z Plusem na 2100MHz oraz z innym nadajnikiem Aero2 na 900MHz. Na obu ten sam efekt. Zasięg na 2100MHz -91dBm, na 900MHz -85dBm, wszystkie "kreski" (niestety mój telefon nie pokazuje Ec/Io). Po wymuszeniu 2G trochę lepiej, ale IVR nadal nie chce współpracować, przechodzę po 2 pozycje menu naraz. Dzwoniła właśnie żona i stwierdziła, że słychać mniej jakbym siedział na 2G.

Dla porównania to samo połączenie ze służbowego abo w T-mobile bez najmniejszych problemów przy podobnym poziomie zasięgu i tej samej lokalizacji nadajnika. Mieszkam na górze w przeszklonym domu w Gdyni i do nadajników mam: 0.5km do Plusowego i ok. kilometra do aero2. Te nadajniki obsługują też 10-piętrowy "apartamentowiec" i osiedle.

Aż chyba z ciekawości kupię starter Plusa dla porównania. Teza badawcza jest taka, że a2 ma najniższy priorytet. Ogólnie to i tak chciałem wrócić do Play, ale nie spodziewałem się aż takiej kaszany.
 #963783  autor: muchakk
 01 gru 2017, 17:45
Gregrin pisze:Przeprowadziłem 3 takie same rundy dla a2 i dwie dla plusa https://imgur.com/a/qyiFN

W innym rejonie mojej miejscowości pokrycie plusa i a2 już się tak nie różniło i było bardzo zbliżone (czyi bardzo słabe) ale była tam dziura zasięgowa a2 po wpadnięciu do której komórka już pozostawała tylko na alarmowych a przełożenie karty na plusową pozwalało złapać jedna kreskę.
Tym jednym screenem udowodniłeś jaką masz wiedzę na ten temat. Fajny sposób na porównywanie zasięgu :D
mkkot pisze: Aż chyba z ciekawości kupię starter Plusa dla porównania. Teza badawcza jest taka, że a2 ma najniższy priorytet. Ogólnie to i tak chciałem wrócić do Play, ale nie spodziewałem się aż takiej kaszany.
To nie kwestia priorytetu tylko braku HD Voice w a2mobile. Spróbuj wykonać na jakiś inny numer jeszcze połączenie. Zacinająca się infolinia niekoniecznie musi być winą a2mobile. Ja mam takie cyrki czasami w Orange i w normalnym Plusie. :)
 #963791  autor: aeroxd
 01 gru 2017, 18:48
Dobra sieć a2mobile, całą rodzinę do niej przeniosłem, wszystko działa niezawodnie, nie potrzeba mi żadnego HD Voice, bo i tak używam telefonu w paśmie GSM 900/1800 MHz.
 #963825  autor: muchakk
 01 gru 2017, 21:39
Ja tam dalej widzę 1023MB w "Niewyczerpalne wszystko". 1,26 GB jest w "Pakiet Suty".
 #963840  autor: mkkot
 01 gru 2017, 22:45
muchakk pisze:
mkkot pisze: Aż chyba z ciekawości kupię starter Plusa dla porównania. Teza badawcza jest taka, że a2 ma najniższy priorytet. Ogólnie to i tak chciałem wrócić do Play, ale nie spodziewałem się aż takiej kaszany.
To nie kwestia priorytetu tylko braku HD Voice w a2mobile. Spróbuj wykonać na jakiś inny numer jeszcze połączenie. Zacinająca się infolinia niekoniecznie musi być winą a2mobile. Ja mam takie cyrki czasami w Orange i w normalnym Plusie. :)
Co Ci HD voice pomoże na infolinii? No i czyja to jest wina, skoro o tej samej porze numer z T-mobile normalnie działa? Parę godzin później A2 już też normalnie działało. Nadajniki przeciążone, ot co. Poznaję ten efekt, bo dokładnie tak samo rozmowy wyglądają w Nowy Rok. Zresztą w mojej okolicy planowana jest nowa inwestycja z Plusa, pisałem o tym w wątku o modernizacji sieci Plusa.
 #963870  autor: jovi123
 02 gru 2017, 07:58
mkkot pisze:
muchakk pisze:
mkkot pisze: Aż chyba z ciekawości kupię starter Plusa dla porównania. Teza badawcza jest taka, że a2 ma najniższy priorytet. Ogólnie to i tak chciałem wrócić do Play, ale nie spodziewałem się aż takiej kaszany.
To nie kwestia priorytetu tylko braku HD Voice w a2mobile. Spróbuj wykonać na jakiś inny numer jeszcze połączenie. Zacinająca się infolinia niekoniecznie musi być winą a2mobile. Ja mam takie cyrki czasami w Orange i w normalnym Plusie. :)
Co Ci HD voice pomoże na infolinii? No i czyja to jest wina, skoro o tej samej porze numer z T-mobile normalnie działa? Parę godzin później A2 już też normalnie działało. Nadajniki przeciążone, ot co. Poznaję ten efekt, bo dokładnie tak samo rozmowy wyglądają w Nowy Rok. Zresztą w mojej okolicy planowana jest nowa inwestycja z Plusa, pisałem o tym w wątku o modernizacji sieci Plusa.
problem jest tylko taki że obciążenie sieci w A2 jest wieczne ponieważ posiada najniższy priorytet, jest to metoda stosowana od zawsze w spółkach Polsat, powiedział mi o tym sam pracownik BOK , osoby płacące wysokie abonamenty o najwyższych pakietach są najwyżej w kolejkowaniu, sprawdzałem to osobiście , pakiet 100gb w plusie i pakiet 20GB na tym samym przekaźniku jeden 35mb/s drugi 100mb/s. Śmieszą mnie trochę te testy i płacze o zapchanych przemiennikach nikt nie zdaje sobie sprawy co jest za to odpowiedzialne, dla Solorza jest się partnerem jak się płaci , taką od chłopina ma mentalność. Mam internet w Plusie słaby sygnał -107dbm i z racji tego że najwyższy pakiet prędkość nigdy nie spada poniżej 95mb/s, testowana przez dwa dni usługa A2 niestety potwierdziła swe pochodzenie, poza teoretycznym wizualnym zasięgiem na tel , nic dobrego o tej sieci nie da się powiedzieć.
  • Strona 103 z 173
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 173
  • 1
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 173