DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 96 z 173
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 173
 #958264  autor: passat99
 28 paź 2017, 20:24
Witam, aktualnie jestem w lajt ale zanosi sie na przeonosiny bo nie oferuja nic konkurencyjnego po strzale w 10, mam zamiar przejsc do a2 , ostatnio przegladam ich profil na fb i ludzie narzekaja podobnie jak na profilu virgin, brak zasiegu, brak kontaktu z bok dlugie oczekiwanie na kontakt z nimi, zakładam ze zasieg bede miał podobny jak w lajt bo obie sieci uzywaja plusa ale zastanawiam sie czy to napewno dobry pomysł czytając opnie z fb. proszę osoby ktore uzywaja a2 o szczera opnie jak to jest z kontaktm z nimi czy pakiety sie terminowo właczaja ? etc..bede wdzieczny za opinie. dzieki
 #958270  autor: TomLee
 28 paź 2017, 21:09
Wielokrotnie dzwoniłem do BOK i nigdy długo nie czekałem. mam 5 numerów i jestem bardzo zadowolony. Jest już nawet aplikacja do zarządzania kontem. Musiałem ostatnio wymienić jedną kartę sim, dostałem ją kurierem na drugi dzień, nic mnie to nie kosztowało. Nic nie ryzykujesz bo to oferta na kartę. W każdej chwili możesz numer przenieść. Polecam a2mobile.
 #958297  autor: zolvio
 29 paź 2017, 00:41
Też mam 5 numerów (limit na użytkownika).
- kontakt w porządku, są pomocni. Czasami trzeba kilka razy podzwonić, pocisnąć żeby pospieszyli. Mi wadliwą kartę SIM wymieniali 2 tygodnie, kol. TomLee jest szczęściarzem.
Jedyną awarię której nie umieli usunąc to ginąca kasa z doładowań plusowych (tylko ich a2m ze strony działają). Ten problem wystąpił tylko na jednym numerze, ale nie umieli go rozwiązać.
- głównym atutem są niskie ceny.. czasami szybkości transferu spadają, ja używam tego a2m jako główne łącze w domu około 15GB/msc schodzi, czyli końcówka już na lejku. Wcześniej używałem T-M, był dużo szybszy na tym samym sprzęcie, ale ceny wysokie i kasa znikała z konta.
W a2mobile nic mi nie zginęło, raz tylko nie włączyli pakietu, za który pobrali pieniądze. Po dwóch dniach od zgłoszenia pakiet się pojawił.
- zasięg jest plusa + aero2, sprawdź czy nie masz masztu koło siebie
- telefon czy modem trochę dłużej rejestruje kartę (roaming).
- trzeba przetestować. Każdy ma inne wymagania/oczekiwania - to że TomLee lub ja jesteśmy zadowoleni, nie oznacza że wszystkim ta sieć spasuje. Zauważyłem, że czasami gubi mi zasięg - ale to może być związane ze sprzętem. Kilka miesięcy temu przestały działać MMS na kilka dni, problem na dwóch telefonach jednocześnie, czyli raczej coś ze siecią.
Podsumowując: jest jak w dyskoncie: dobrze bo tanio. Jeżeli coś nie jest dobrze...to przynajmniej masz tanio.
Polecam tak na 50%.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #958300  autor: trecik
 29 paź 2017, 01:07
Ja czekam na odpowiedź z boku już tydzień. Dostałem tylko potwierdzenie po wysłaniu wiadomości. Chodzi o znikającą kasę z konta. Możliwe, że jest to związane z chwilową dziurą między pakietami jak lejek wskakuje na niższy poziom. Zwykle to 1-2gr ale ostatnio mi zjadło piątaka.

Poza tym to jeśli chodzi o transfer, to czasami miewam pingi po 8s (tak, osiem sekund). Pewnie zamulona sieć na 3g.

Z normalnego użytkowania, to jak wyjdę poza zasięg (na grzybki do lasu ;]), to potem telefon miewał problemy z ponownym złapaniem sieci.
 #958302  autor: macc
 29 paź 2017, 05:10
Też czytam wasze opinie o a2 bo niedługo również przenoszę dwa numery z lajta, więc jak ktoś korzysta z a2 a ma jakieś spostrzeżenia odnośnie a2 to chętnie poczytam..
 #958318  autor: MPUltra
 29 paź 2017, 09:15
@trecik a czy doświadczyłeś przerw przy wchodzeniu pakietu na następny miesiąc (cykliczny) bo właśnie na tym mi najbardziej zależy.
 #958336  autor: djdred
 29 paź 2017, 10:41
Podzielę się i ja moim A2 :)
Jestem w sieci dwa miesiące wcześniej Viking Mobile. Ogólnie nie ma różnicy w użytkowaniu od momentu jak mamy aplikacje lecz dodałbym autodoładowanie z karty itp. CO do zasięgu to widzę poprawę na Kaszubach jak jadę pod namiot a w Trójmieście zasięg ten sam. Jedyny mankament to jak mam na 3G to po wpisaniu strony trzeba dłużej poczekać zanim internet zaskoczy (4-5sek) niżw Vikingach. Używałem A2 najpierw na Mi4c a obecnie Leeco Le3 Pro, żadnych różnic bo u mnie chyba nie ma LTE b20 które już ma Leeco. Poniżej wstawiam test z 4G i 3G z dziś (Gdańsk Oliwa w mieszkaniu)



Obrazek
 #958343  autor: Remington
 29 paź 2017, 11:42
djdred pisze:Jedyny mankament to jak mam na 3G to po wpisaniu strony trzeba dłużej poczekać zanim internet zaskoczy (4-5sek)
Też to zauważyłem w a2m, ale w Platy również to miałem. Jakby połączenie z netem było "usypiane". Co ciekawe, mimo tej samej infrastruktury nie stwierdziłem tego w Plusie. Wie ktoś z czego to wynika?
 #958350  autor: pesmichal23
 29 paź 2017, 12:15
Jedyny mankament to jak mam na 3G to po wpisaniu strony trzeba dłużej poczekać zanim internet zaskoczy (4-5sek) niżw Vikingach.
Wcześniej gdy miałem ofertę play i korzystałem z roamingu plusa to przy zasięgu 3g też kilka sekund oczekiwałem zanim telefon przełączał na HSPA+ i wtedy dopiero zaczynał działać internet.

Drugie pytanie, czy mmsy pobierają i wysyłają wam bez włączonych danych pakietowych ?
 #958364  autor: trecik
 29 paź 2017, 13:48
MPUltra pisze:@trecik a czy doświadczyłeś przerw przy wchodzeniu pakietu na następny miesiąc (cykliczny) bo właśnie na tym mi najbardziej zależy.
Wskakuje zawsze o 7 rano i zwykle nic wtedy nie ściągam, więc nie wiem.
 #958365  autor: muchakk
 29 paź 2017, 14:02
Ostatnio intensywnie korzystam z internetu z A2mobile (mam kartę w dualsimie) gdyż na głównej karcie skończył mi się internet w ramach abonamentu (plus). Nie widzę żadnych różnic między karta abo a kartą A2mobile. Odnosiłem wręcz wrażenie że strony wczytują mi się szybciej niz w plusie. Obecnie jestem na lejku 1Mbps i nie mogę potwierdzić waszych obserwacji. Zarówno na LTE jak i na 3G strony wczytują się momentalnie- nie ma momentu w którym musiałbym czekać aż coś się odwiesi tak jak u was na 3G. Ten internet z lejkiem działa bardzo dobrze w telefonie. Nie wpływa to na wczytywanie się stron internetowych, a nawet i YT działa. Pewnie lada chwila dobije do ostatniego lejka, jestem ciekawy jak to wtedy będzie śmigać, ale penwie też dobrze. Kuzynka ma kartę od nich i miesięcznie robi około 30GB transferu. Nie widzi nawet momentu w którym internet by jej zwalniał - jest normalnym użytkownikiem, a nie jakimś zaawansowanym.

W marcu zapewne przeniose numer z Orange do A2mobile bo jak dla mnie działa o wiele lepiej na moim rejonie pomimo stosunkowo mocno obciążonej sieci PLUSa.
 #958656  autor: macc
 31 paź 2017, 07:32
W większości postów porównujecie internet a jak jest z jakością rozmów 2g i 3g a do tego dochodzi jeszcze brak hd voice i rozmów oczekujących.
 #958658  autor: aeroxd
 31 paź 2017, 07:59
U mnie na wsi centrum Polski na telefonach z 2G/3G działa 5 numerów i jest dobra normalna jakość rozmów nie potrzeba żadnego HD Voice.
 #958662  autor: zolvio
 31 paź 2017, 08:59
Rozmowy działają przyzwoicie. Pamiętajmy, że jakość połączenia zależy od obydwu uczestników: ich telefonów, sieci, zasięgu etc.
Mój telefon czasami gubi na chwilę zasięg - ale może to mieć związek z technologią budynku (masywny żelbet) albo z samym telefonem (już wiekowa Nokia).
Jedyne, co mi się niezbyt podoba, to sposób działania usługi "kto dzwonił" - poszukaj w tym wątku. Potwierdzam że ta usługa tak działa.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #958699  autor: trecik
 31 paź 2017, 13:37
trecik pisze:...W sierpniu pisałem (cytat), że chyba mi znika kasa z konta, no i właśnie potwierdzam. Co jakiś czas pobierana jest opłata za transmisję danych, mimo że od samego początku mam włączony Pakiet Internet...
Remington pisze:Złóż reklamację, ciekawe co odpowiedzą.
Zajęło im to ponad tydzień, ale podliczyli mi, jak mniemam, wszystkie obciążenia i zwrócono ponad 2 razy tyle ile miałem udokumentowane:
W nawiązaniu do złożonej przez Pana reklamacji XXX dotyczącej rozliczenia usług telekomunikacyjnych dotyczących karty SIM o numerze XXX informujemy, iż pomimo cyklicznie aktywowanego Pakietu Niewyczerpalny Internet stwierdzono obciążenie środków z konta głównego za niektóre sesje transmisji danych w łącznej kwocie XXX PLN.

Wyżej opisany błąd dotyczący numeru będącego przedmiotem reklamacji jest weryfikowany przez dział techniczny.

Jednocześnie informuję, że w dniu XXX dokonaliśmy zwrotu na konto karty SIM...

Edit:
Co do jakości połączeń - jak dzwoni do mnie siostra (smartfon - smartfon tej samej firmy), to pewnie w zależności od zasięgu, jakość jest bardzo dobra albo wręcz wyśmienita. Jak gadam ze stryjem, który dzwoni z kartofla, to nie mogę go zrozumieć.
 #958750  autor: obru
 31 paź 2017, 18:03
Korzystam naprzemiennie z a2 mobile i lajtmobile i niestety a2 ma zauważalnie gorszą jakość rozmów. Internet jest identyczny.
 #958776  autor: Gregrin
 31 paź 2017, 21:46
Burito pisze:Ciekawe jaki priorytet dostępu do sieci nadajników Plusa mają karty sim oferty A2M.
Ja osobiście zaobserwowałem ze jeśli są nadajniki a2 to trzyma się ich kurczowo mimo ze bliżej są nadajniki z plusa. Prawdopodobnie (tego nie sprawdzałem na jednym urządzeniu) gdy karta a2 zgubiła zasięg a2 całkowicie (w depresji topograficznej) to nie zalogowała się do plusa (mimo dostępnego zasięgu) tylko miała jedynie połączenia alarmowe. Podejrzewam ze jeśli w okolicy są nadajniki a2 i plusa to karta a2 nie jest wpuszczana do plusa żeby korzystała ze swoich nadajników. Oczywiście jest to silnie uzależnione od miejsca (i chyba nie jest takich miejsc zbyt dużo bo tylko jeszcze 2 albo 3 osoby zgłaszały gorszy zasięg niż w plus) i są to tylko moje spostrzeżenia.
 #958777  autor: adacomp
 31 paź 2017, 21:56
Mam Plusha i a2mobile.
Nie zauważyłem różnic w działaniu zarówno rozmów jak i netu, a często jestem w terenie w tym na zalesionych terenach poligonu drawskiego gdzie są miejsca gdzie żadna sieć nie działa nawet w 2G.
  • Strona 96 z 173
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 173
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 173