DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 102 z 173
  • 1
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 173
 #963490  autor: habish
 29 lis 2017, 16:34
@muchakk, ale takie problemy były, wygląda na to że teraz jest lepiej lub trafiłem na dobry starter bo teraz problemów nie mam.

W moim przypadku wyglądało to tak, że różnica między Plusem a a2mobile nie wynikała z tego że na jednym miałem silniejszy zasięg a na drugim słabszy czy że na jednym miałem znacznie szybszy internet niż na drugim.
Po prostu w Plusie miałem zasięg cały czas a na a2mobile znikał na kilka chwil, pojawiało się wyszukiwanie sieci i po paru chwilach zasięg wracał. To były same początki a2mobile, starter poleciał do kosza.

Jakiś czas temu zamówiłem kolejny. Na tym już nie ma problemów. Nie wiem czy coś poprawili czy może akurat mój starter działa poprawnie. Dziwne jest również to że u części osób sieć działa jako roaming krajowy, u mnie na szczęście nie.
 #963494  autor: muchakk
 29 lis 2017, 16:48
@Patryk7588 jak kartę wywalało to faktycznie to już może być podejrzane. Ja jednak z swojej strony powiem, że od kiedy mam numer w a2mobile nigdy nie miałem podobnej sytuacji. Może to kwestia niesprawnej karty sim? Ciężko mi powiedzieć.

Co do roamingu krajowego to pewnie dużo zależy od telefonu i softu w nim. U mnie karta a2mobile wyświetla się jako PLUS. Jedyna różnica między nią a oryginalna kartą plusa jest wielkość liter:

a2mobile - Wyswietla napis "PLUS"
Oryginalna karta plusa wyświetla napis "Plus".
 #963496  autor: Gregrin
 29 lis 2017, 16:51
muchakk pisze:Gregrin większość osób tutaj zgłasza problemy związane z działaniem usługi nie mając porównania z siecią macierzystą PLUS'a
Nie zgodzę się z tego prostego powodu ze większość narzeka ze jest gorzej niż w plusie mając po prostu realne porównanie właśnie bezpośrednio u obu operatorów zamieniając tylko ich karty w słuchawce. Nie odnoszę się do porównań z innym operatorem bo to już całkiem abstrakcja.
muchakk pisze:Wtedy nie można powiedzieć, że to wina a2mobile bo jest tanie tylko jest to zasługa obciążenia w danej lokalizacji. Nie twierdzę też, że ktoś problemu mieć nie może.
Skąd możesz wiedzieć co jest powodem ?? Ja jeszcze raz powtórzę ze większość narzekających podaje dane UP/DOWN i pingi na obu kartach w jednej lokalizacji i po prostu jest gorzej (kropka).
A dlaczego, to już inna bajka ale przy wyborze sieci, użytkownika końcowego mało interesuje powód.
muchakk pisze: Nie wiem czy zauważyłeś, ale ja odniosłem się do tego jak REALNIE wygląda różnica między PLUSem, a A2mobile a raczej, że różnicy w transmisji danych nie ma.
U ciebie. Ja jeszcze raz napisze ze to nie wyklucza problemu i różnic u innych.
muchakk pisze:Większość osób która tutaj pisze testuje samo a2mobile (nie patrząc nie to jak działa ogólnie PLUS)
Którzy ? Bo ja odnoszę się do tych co podają jakieś dane testowe i widać różnice. Np:
jovi123 pisze:miejsce karta a2 LTE ping 70ms prędkość 20mb/s przełożona karta na plusa ten sam telefon to samo miejsce LTE ping 20ms prędkość 85mb/s
Tak jak pisze Remington, może to dla tego (a prawie na pewno) ze a2 łączy się z innym nadajnikiem, ale co z tego skoro użytkownik nie ma na to wpływu i w efekcie jest gorzej...
 #963519  autor: Gregrin
 29 lis 2017, 18:48
Remington pisze:Chyba szasnę się na te 9,90 zł
Przenieś do nich jakiś wolny starter to sami ci dają na ten pakiet za 10zl ;)
PS:Masz w pobliżu nadajniki a2??
 #963521  autor: muchakk
 29 lis 2017, 18:53
Dokładnie. Wszystkie nadajniki w eterze widoczne są jako "Plus". Tak samo nie ma czegoś takiego jak blokada pasma b20 dla klientów a2mobile co też sprawdziłem i zdementowałem - ktoś tu własnie takie bzdury wypisywał.
Tak jak pisze Remington, może to dla tego (a prawie na pewno) ze a2 łączy się z innym nadajnikiem, ale co z tego skoro użytkownik nie ma na to wpływu i w efekcie jest gorzej...
Tak, specjalnie dla garstki użytkowników zrobili w sieci wyjątki gdzie a2mobile się może logować, a gdzie nie.
 #963523  autor: gerwazy19
 29 lis 2017, 18:59
Dziewczyna przenosiła numer do a2 i kurier zostawił jej tylko kopertę z kartą sim. Nie dostała kopii dokumentów.. Coś chyba nie tak czy też tak mieliście?
 #963525  autor: muchakk
 29 lis 2017, 19:03
Tak jest zawsze w przypadku a2mobile. Zostaje tylko koperta powitalna zawierająca kartę SIM.
 #963531  autor: Remington
 29 lis 2017, 19:36
muchakk pisze:
Tak jak pisze Remington, może to dla tego (a prawie na pewno) ze a2 łączy się z innym nadajnikiem, ale co z tego skoro użytkownik nie ma na to wpływu i w efekcie jest gorzej...
Tak, specjalnie dla garstki użytkowników zrobili w sieci wyjątki gdzie a2mobile się może logować, a gdzie nie.
Przypuszczam, że Aero2 priorytetami na karcie SIM wymusza trzymanie się przede wszystkim ich własnych częstotliwości. Wątpliwe jest, by robili wyjątki w sieci, choć kiedyś dla BDI potrafili.

Różnice a2m vs. Plus są, sam miałem gorsze działanie netu gdy kiedyś kartę a2m trzymałem w routerze, w którym na co dzień jest karta Plusa. Mam tę kartę i chyba na niej potestuję, w kolejne przenosiny już mi się nie chce bawić. Podobnie moja karta BDI (z wykupionym pakietem komercyjnym) wolniej załapywała net w telefonie, w którym zazwyczaj jest karta Plusa.
 #963536  autor: Gregrin
 29 lis 2017, 19:50
Patryk7588 pisze:Gregrin, nie ma czegoś takiego jak nadajnik Plusa czy Aero2, chyba że chodzi Ci o właściciela masztu w sensie żelastwa.
Chodzi raczej o komórki (sektory?). Generalnie w mojej okolicy a2 łączy się z czymś innym niż karta plusa i jakoś dziwnie zawsze jest gorzej. Co więcej jak a2 straciło mi zasięg to leżało tylko z alarmowymi mimo ze na karcie plusa dało rade ta jedna kreskę złapać.
Poniżej parę fotek (mniej więcej tej samej trasy po domu z położeniem telefonu na parę sekund w tym samym miejscu, starałem się żeby te pomiary były jak najbardziej do siebie zbliżone i powtarzalne).
Przeprowadziłem 3 takie same rundy dla a2 i dwie dla plusa https://imgur.com/a/qyiFN

W innym rejonie mojej miejscowości pokrycie plusa i a2 już się tak nie różniło i było bardzo zbliżone (czyi bardzo słabe) ale była tam dziura zasięgowa a2 po wpadnięciu do której komórka już pozostawała tylko na alarmowych a przełożenie karty na plusową pozwalało złapać jedna kreskę.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2017, 20:00 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #963537  autor: jovi123
 29 lis 2017, 19:51
[quote="muchakk"]Dokładnie. Wszystkie nadajniki w eterze widoczne są jako "Plus". Tak samo nie ma czegoś takiego jak blokada pasma b20 dla klientów a2mobile co też sprawdziłem i zdementowałem - ktoś tu własnie takie bzdury wypisywał.

co ty opowiadasz człowieku , testowałem tą sieć w iphone 8 który posiada wszystkie możliwe technologie i pasma, przez kilka dni testowania w różnych lokalizacjach , A2 w LTE miał ping na poziomie 70ms i wczytywanie stron na poziomie EDGE , za chwilę przełożony PLUS i testowany na tej samej trasie pingi 20ms i jakość LTE , Orange pingi 25ms strony wczytywane jak w LTE , jeśli nie ma ograniczeń to sobie nazwij to jak chcesz , a fakt jest taki że A2 to nie plus tylko sieć pracująca w paśmie operatora co za sobą niesie szereg ograniczeń o czym nie będziesz wiedział i nikt nie musi cię o tym informować , fakt ten uwierzytelnia niska cena usług jak i testy wykonywane przez użytkowników , jak by było inaczej to Play był by samym dobrem z sieci plus tmobile i orange a jest jedynie zlepcem okrojonych usług wszystkich sieci.

oglądanie TVP stream i Ipla w A2 nie ma sensu bo rzekomo działająca na prawach sieci Plus zrywa ciągłość transmisji co dwie minuty jadąc autem , dzisiaj miałem włączoną Iplę w NJU przez godzinę i ani razu nie przerwało transmisji w trasie więc o jakości internetu w sieci A2 zakończmy te żenujące dywagacje
 #963546  autor: Gregrin
 29 lis 2017, 20:36
No to muszę sprawdzić skąd ta różnica. Może ta karta z plusa nie ma wejścia do LTE (jest to jakaś służbówka (jedna z kilkuset) ze śmieszną ilością netu 150MB) bo teraz patrze i na żadnym pomiarze nie była zalogowana do LTE i rzeczywiście pomiary można olać :/
 #963583  autor: macc
 30 lis 2017, 08:21
Znów dzisiaj w UKE jest problem z przenoszeniem numerów.
 #963615  autor: dusk
 30 lis 2017, 12:20
mam a2mobile, ustawiłem apn ale telefon w ogóle nie łączy się przez 4g, dual sim, na drugiej karcie sim jest 4g z playa
niby jakiś tam internet jest, ale działa strasznie wolno :x
  • Strona 102 z 173
  • 1
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 173
  • 1
  • 100
  • 101
  • 102
  • 103
  • 104
  • 173