DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 114 z 173
  • 1
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 173
 #975745  autor: green90000
 03 lut 2018, 09:10
Klienci Plusa korzystają z nadajników Plusa i Aero2. Identycznie mają klienci a2mobile.

W eterze jest widoczna tylko jedna sieć - Plus, 260-01, a że składa się na nią kilka innych spółek (Aero2, Sferia, Mobyland, Nordisk i inne wynalazki) - to już wynik "optymalizacji podatkowych" w grupie Solorza.
 #975757  autor: barney89
 03 lut 2018, 10:41
A czy jest różnica pomiędzy nadajnikami a2 a Lajt Mobile, czy to jeden Plus? Bo nie wiem czy warto się przenosić. Jeżeli chodzi o zasięg często mam, że w trakcie rozmowy przestaje słyszeć drugą osobę i muszę się rozłączyć, a ona słyszy mnie dobrze.
 #975765  autor: Remington
 03 lut 2018, 11:01
a2 i Lajt korzystają z tych samych nadajników sieci Plusa. Ale w różnej kolejności, bo karta a2 ma ustawione priorytety na karcie SIM tak, aby w pierwszej kolejności łączyć się z nadajnikami własnymi Aero2 (one też chodzą jako Plus, ale rozpoznają je chyba po częstotliwości).
 #975836  autor: macc
 03 lut 2018, 16:13
Ja mam w a2 taki problem, że jak wysylam sms na jeden numer w t-mobile to dochodzi on z opóźnieniem nawet kilka minut i to nie każdy powiedzmy co 3 wysyłany jeden po drugim, reszta dochodzi normalnie.Zgłaszałem już sprawę do BOK, niby naprawili i dalej to samo. W poniedziałek kolejna reklamacja.
 #976078  autor: kristronik
 05 lut 2018, 12:59
W sobotę zakupiłem starter a2mobile do testów w żabce ale niestety panie tłumaczyły, że mają zablokowaną opcję rejestracji. Poczta w sobotę była już zamknięta więc udałem się do Inmedio oraz TXM-u ale niestety nie mają opcji zarejestrować w a2mobile (brak takiego operatora w ich systemie). Postanowiłem spróbować online przez bank Millenium wybierając Plusa jako operatora ale niestety nie zadziałało. Infolinia w weeknedy też nie działa aby pomóc więc pozostała opcja czekać do poniedziałku. Po 10 min oczekiwania na infolinii dzisiaj rano dowiedziałem się, że opcja rejestracji tylko w żabkach lub na poczcie. Udałem się na pocztę i od ręki karta zarejestrowana. Właśnie testuję w routerze.
Piszę informacyjnie dla potomnych jakby ktoś chciał kupić w weekend i szybko uruchomić to niestety...
 #976087  autor: kristronik
 05 lut 2018, 13:53
Po pierwszych testach Łomża LTE w zależności od nadajnika (zasięg -70 do -83dbm) DL od 8 do 15 Mbps Up ok 10-15 Mbps
Słabo wypadają pingi 50-60ms. Jak na LTE to dobrze nie jest. Testowałem wcześniej Orange/Play/T-mobile i tam wyglądało to o wiele lepiej. Nie mam dla porównania karty plusa więc nie chcę się wypowiadać czy to jest kwestia priorytetów na btsach czy Plus tak ma. Z ciekawostek karta a2mobile nie wpuszcza do sieci na APN-ie plusa oraz aero2 - musi być a2mobile.
 #976092  autor: kaspeed
 05 lut 2018, 14:56
To masz ja u mnie z PLUSem i Plejozą;) norma

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #976112  autor: adacomp
 05 lut 2018, 17:04
kristronik pisze: Z ciekawostek karta a2mobile nie wpuszcza do sieci na APN-ie plusa oraz aero2 - musi być a2mobile.pl
Za to karta BDI Aero2 działa na APN a2mobile.pl a nie tylko na darmowy :)
Sprawdzone w praktyce.
 #976144  autor: adacomp
 05 lut 2018, 19:37
Remington pisze:Też rozłącza co godzinę?
Tak bo to karta BDI i jest także co godzinę kapeć.
 #976176  autor: BlueBlazer
 05 lut 2018, 23:18
Jakis czas temu pisalem o problemie z a2, ktore nie chcialo mi polaczyc sie z niemiecka siecia w telefonie (Note8), podczas gdy w tablecie hulalo jak nalezy. Po przywroceniu ustawien fabrycznych, wszytsko wrocilo do normy - tzn zaczelo dzialac jak nalezy. Po paru dniach jednak, karta sim ulegla zniszczeniu i zamowilem duplikat. Duplikat po wlozeniu do telefonu zostal aktywowany przez BOK i rozmowe z nimi. Jednak niestety znowu karta nie lapie sieci. I tak samo w tablecie i jeszcze innym telefonie. Mozna wykonywac tylko polaczenia alarmowe, jest zasieg, ale z zadna sivia nie moge sie polaczyc, mimo, ze na ich spisie, widnieje, ze sa dostepne (poprzednim razem, wszytskie byly zabronione). Dzwonilem na BOK, i probowalem wszystkich ustawiem, restartow itd, i bez rezultatu. Jedyne co mi zostaje to fakt, ze karta musi byc aktywowana w Polsce a nie za granica, ale BOK nic o tym nie wspomnial, wiec nie wiem. MAcie jakies pomysly?
 #976357  autor: PawlusG
 06 lut 2018, 23:36
BlueBlazer pisze:Jedyne co mi zostaje to fakt, ze karta musi byc aktywowana w Polsce a nie za granica, ale BOK nic o tym nie wspomnial, wiec nie wiem. MAcie jakies pomysly?
Jest dokładnie tak jak piszesz, karta musi się zalogować do polskiego BTSa, wtedy zasysa konfigurację z sieci.

:)
 #976389  autor: BlueBlazer
 07 lut 2018, 10:47
PawlusG pisze:
BlueBlazer pisze:Jedyne co mi zostaje to fakt, ze karta musi byc aktywowana w Polsce a nie za granica, ale BOK nic o tym nie wspomnial, wiec nie wiem. MAcie jakies pomysly?
Jest dokładnie tak jak piszesz, karta musi się zalogować do polskiego BTSa, wtedy zasysa konfigurację z sieci.
To pewne czy raczej pewne? Jeśli teraz podeślę kartę sim komuś z rodziny do PL, i aktywuje ale na innym telefonie (nie moim czyli) to po powrocie karty do mnie za granicę, w moim telefonie od razu będzie działać?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 #976579  autor: negra
 08 lut 2018, 15:23
Proszę o pomoc w moim problemie konfiguracji Internetu , MMS w telefonie Huawei P Smart w sieci Aero2. Karta w porządku , konto ważne , pakiet bez limitu , środki na koncie , próba konfiguracji ze strony a2mobile nic w tym telefonie nie daje. Karta przełożona do Xiaomi Mi A1 działa z netem bezproblemowo a z tym P Smart nie chce , dodam że jest to dual sim a ja mam włożoną jedną kartę sim ktorą mi pokazuje i z której połączenia głosowe sa bezproblemowe. Transmisja danych włączona ikonka podświetlona a net nie działa , nie wiem czy jest jeszcze gdzieś ukryta jakaś funkcja którą należy wlączyć a której nie znajduję . Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i ewentualną konfigurację neta w telefonie Huawei .
 #976644  autor: negra
 09 lut 2018, 06:54
Problem w tym że właśnie takie ustawienia mam wpisane zresztą dla pewności zadzwoniłem na infolinię i miła Pani podawała mi ustawienia które sprawdzałem na swoim telefonie. Trochę mnie zdziwiło menu dotyczące ustawień sieci w P Smart który jest bardzo podobny do Honor 9 Lite w którym są dwie dodatkowe opcje dające jakby lepszą konfigurację sieci w telefonie.
  • Strona 114 z 173
  • 1
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 173
  • 1
  • 112
  • 113
  • 114
  • 115
  • 116
  • 173