DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 29 z 33
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33
 #967550  autor: biala1991
 21 gru 2017, 08:08
rudymax pisze:
Gregrin pisze:Ja ponawiam pytanie. Jak jest w orange ?? Pakiet się wyłączy (jednostki znikają) czy pakiet jest aktywny do końca swojej ważności i tylko się nie odnowi ??
O ile dobrze pamiętam, to pakiet znika w momencie wyłączenia.
Moim zdaniem to jest logiczne, bo jak by to wyglądało w praktyce? Załóżmy, że po wyłączeniu pakietu cyklicznego na koncie do końca okresu zostają niewykorzystane GB. Ponieważ pakiet cykliczny został zdezaktywowany mam prawo włączyć ten sam pakiet w wersji jednorazowej i wtedy GB z obu pakietów (które są chyba na tym samym subkoncie) zsumowałyby się. To zbyt piękne, żeby mogło tak działać :)
 #967568  autor: Gregrin
 21 gru 2017, 09:50
biala1991 pisze:bo jak by to wyglądało w praktyce?
Wyłączając, pakiet po prostu by się nie odnowił a trwał do końca swojej ważności. Pakiet jest ale nie musisz się bać (czekać z wyłączeniem do ostatniej chwili) ze się odnowi i zabierze ci kasę. W ten sposób pakiet wyłączasz ale nie zabierają ci nic z niego bo jakby wyłącza się jedynie samo jego odnowienie.
Jeśli tak nie jest to jest problem wstrzelić się z momentem wyłączenia. Chcąc wykorzystać pakiet do końca, trzeba go dezaktywować jak najpóźniej co niesie ryzyko ze wyłączy się go już po odnowieniu i straci cały....
Innymi słowy, czy jest możliwość wyłączenia odnowienia ?


Przykład z Faktmobile:
5. Dezaktywacja Usługi następuje w ciągu 24 godzin od chwili wykonania jednej z czynności opisanej powyżej.
8. Po dezaktywacji Usługi i po upłynięciu okresu rozliczeniowego za Usługę opłaty za połączenia naliczane są zgodnie z Cennikiem Fakt Mobile.
I jest tam gdzieś punkt ze można włączyć tez inne pakiety. Cały regulamin https://www.faktmobile.pl/download/regu ... .2017..pdf
biala1991 pisze:To zbyt piękne, żeby mogło tak działać :)
Net w pakietach Orange i tak nieregulaminowo się sumuje. Gdyby ktoś chciał zapłacić 25zl żeby odnowić sobie tylko pakiet netu to nie uważam tego za eldorado. Orange za 25zl/30dni wycenił nolimit rozmów, sms i paczkę netu. Gdyby ktoś chciał im zapłacić 50zl za 40dni takiego samego tylko z podwojonym netem to raczej oni stratni by nie byli bo normalnie za 50zl dostaje się to na 60dni.
 #967644  autor: biala1991
 21 gru 2017, 15:12
Gregrin pisze:8. Po dezaktywacji Usługi i po upłynięciu okresu rozliczeniowego za Usługę opłaty za połączenia naliczane są zgodnie z Cennikiem Fakt Mobile.

Może tak jest u wirtualnych ale w W4 nie wydaje mi się (to oczywiście moje przypuszczenie :) ).
Gregrin pisze: Chcąc wykorzystać pakiet do końca, trzeba go dezaktywować jak najpóźniej co niesie ryzyko ze wyłączy się go już po odnowieniu i straci cały...
To że z wyłączaniem cyklicznych wiąże się ryzyko jest właśnie na rękę operatorowi, bo to klient będzie ponosił straty a strata klienta=zysk firmy.

I tu dochodzimy do kwestii dla kogo to jest eldorado :)
Gregrin pisze:Gdyby ktoś chciał im zapłacić 50zl za 40dni takiego samego tylko z podwojonym netem to raczej oni stratni by nie byli bo normalnie za 50zl dostaje się to na 60dni.

Trzeba pamiętać, że uzyskanie bonusa za doładowanie wymaga.. doładowania, (np 50zł) a to nie to samo co wykupienie dwóch pakietów za 25zł ze środków, które posiadamy zamrożone na koncie. Pewnie jest spora grupa użytkowników, którzy zasilali i korzystali tylko z bonusa, bo do lipca dawał się wygodnie przedłużać. Teraz na koncie mają skarbonki a bonus z ograniczonym terminem ważności nie jest już tak opłacalny. Dla nich dalsze topienie kasy w doładowania nie ma sensu, rozwiązaniem są pakiety. Przyznaje, że to może nie jest jakaś uniwersalna opcja ale w tej sytuacji korzystna, np dla mnie :)

Upieram się jednak przy tym o czym pisałam na początku :) Dlaczego operator miałby robić dobrze klientowi ułatwiając mu wyłączanie cyklicznego pakietu, który jest dla niego źródłem dochodu? To nie leży w interesie opa :)
 #967650  autor: rudymax
 21 gru 2017, 15:39
biala1991 pisze:Może tak jest u wirtualnych ale w W4 nie wydaje mi się (to oczywiście moje przypuszczenie ).
W Play wyłączenie pakietu cyklicznego powoduje, że pakiet się nie odnowi. Natomiast środki pozostają do wykorzystania, do końca ważności "wyłączonego" pakietu
 #967657  autor: 24bis24
 21 gru 2017, 16:15
rudymax pisze:W Play wyłączenie pakietu cyklicznego powoduje, że pakiet się nie odnowi. Natomiast środki pozostają do wykorzystania, do końca ważności "wyłączonego" pakietu
do końca nie jest to prawda :D
Jest choć nie dostępna już taka taryfa Play karta w której włączenie pakietu cyklicznego oznacza wyczyszczenie konta głównego do zera pomimo wyłączenia pakietu.
W następnym miesiącu cykliczny pakiet sam się aktywuje jest wyłączony przyznaje pakiet.
Nawet BOK nie pomoże ponieważ regulamin tak stanowi.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #967667  autor: biala1991
 21 gru 2017, 17:06
rudymax pisze:W Play wyłączenie pakietu cyklicznego powoduje, że pakiet się nie odnowi. Natomiast środki pozostają do wykorzystania, do końca ważności "wyłączonego" pakietu
No to jestem pozytywnie zaskoczona. Nie spodziewałam się, że klient, który dezaktywuje pakiet może być nagrodzony możliwością dalszego korzystania z tego pakietu :)
24bis24 pisze:Jest choć nie dostępna już taka taryfa Play karta w której włączenie pakietu cyklicznego oznacza wyczyszczenie konta głównego do zera pomimo wyłączenia pakietu.
Niewyłączalny pakiet :) Aż dziwne, że Play wycofało go z oferty, przecież to żyła złota :)
 #967809  autor: tele2017
 22 gru 2017, 18:39
Orange potrafi zaskoczyć. Kiedyś człowiek (klient tej firmy) obudzi się poprostu z ręką w nocniku.
O tu szczegóły: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/plat ... 40895.html
Nie będziemy już mieli możliwości łatwego składania reklamacji, bo zlikwidowali te usługe poprzez strone WWW mój orange.
Na FB w komentarzach mają grad skarg i pretensji. Widać że dobrze w tej firmie nie jest. Zlikwidowali więc kanały łatwego i darmowego dostępu do teleoperatorów. Niektórym sie zapewne odechce wydzwaniać ze skargami z błahego powodu.
 #967833  autor: tele2017
 22 gru 2017, 19:35
No to może z tym być tak jak ze stroną www mój orange. Jeśli masz zupełnie puste konto zero GB, to jedyną stroną na którą możesz wejść w Necie to ta z mój orange. A jak wchodzisz na nią mając jakiś pakiet Neta to oczywiście transfer odliczy.
 #967898  autor: tele2017
 23 gru 2017, 09:50
Jeśli to numer specjalny to policzy. Ja się złapałem tak na darmowych rozmowach na stacjonarnym telefonie domowym w orange. Do banku dzwoniłem wielokrotnie pod 801 xxx xxx i naliczali za połączenie mimo że pakiet 200 minut do wszystkich mieliśmy. Potem zacząłem dzwonić do banku na alternatywny numer obsługi z normalnym kierunkowym międzymiastowym i już nie naliczali opłat.
Numer 801 to numer specjalny, a darmowe rozmowy są tylko na numery zwykłe cywilne.
 #967921  autor: kaspeed
 23 gru 2017, 11:23
W nju tez dopłacasz do BOK. Dlatego ja dzwonie zawsze z innej sieci z no limitem.Jak musze

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #968007  autor: Patrax
 23 gru 2017, 21:17
wszystko fajnie że obniżyli cenę do 25 zł ale do regulaminu dodali zapis że już GB nie będą się kumulowały i nie będą przechodziły na kolejny miesiąc 24.12 odnawia mi się pakiet więc wtedy zobaczę czy faktycznie tak jest bo jak pisałem do nich na facebooku to potwierdzili że już GB nie będą przechodziły na kolejny miesiąc
 #968020  autor: Gregrin
 23 gru 2017, 22:03
Patrax pisze:wszystko fajnie że obniżyli cenę do 25 zł ale do regulaminu dodali zapis że już GB nie będą się kumulowały i nie będą przechodziły na kolejny miesiąc
Zapis ten jest tam chyba od zawsze.
 #968042  autor: kaspeed
 24 gru 2017, 00:50
OD 2 regulaminów.Od czasu usunięcia RWK z taryf( tzn przedłużania do Roku gb) Ale oby przedłużało bo to jest jedyna zaleta jeszcze posiadania Orange! 25.12 żony 120gb które zachomikowała się przedłuży lub nie dam znac.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #968052  autor: habish
 24 gru 2017, 10:12
24bis24 pisze:Niby specjalny ale np.w Plusie majac darmowe rozmowy w sieci za rozmowy do BOK nie policzy stad pomyslalem ze analogi cznie jest w Orange.
Nie policzy pod warunkiem że zadzwonisz pod numer 601 10 2601, jeśli zadzwonisz pod 2601 to jak najbardziej policzy.
  • Strona 29 z 33
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 33