DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #888133  autor: zbyszek80
 20 wrz 2016, 22:03
Zacksu22 pisze:Wysyłam numer do śledzenia paczki. Żeby nie było że kogoś chcę oszukać itp.
Wszystko oczywiscie po wcześniejszej przedpłacie na moje konto bankowe.
Zacksu22 absolutnie nie twierdzę, że mógłbyś chcieć kogokolwiek oszukać, ale jaką gwarancją czy potwierdzeniem uczciwości sprzedającego jest to, że poda mi nr trackingowy po tym jak mu przeleje pieniądze ?
Przemix pisze:Czyli w przelewie daję moje dane bankowe, w adresie do wysyłki daję moje dane adresowe, i za to dostanę wreszcie anonimową kartę?
Ja akurat zamówiłem na adres urlopowy, ale to i tak bez znaczenia. Nie sądzę taż aby tacy sprzedawcy robili rejestr kart którą komu sprzedają. Choć tego nie wykluczam. Karty na Allegro idą w setkach.
xander21 pisze:Mi się wydaje, że karta na słupa to tylko dla przestepstw.
Żeby używać karty do przestępstw to trzeba by mieć jeszcze jakiś czysty nierejestrowany telefon i wypieprzyć cały komplet po użyciu w niemonitorowanym miejscu.
Takie nierejestrowane karty często potrzebne są ludziom do zwykłych towarzyskich kontaktów. Bez żadnych znamion przestępstwa.
 #888140  autor: Przemix
 20 wrz 2016, 22:50
takiej karty trzba strzec jak oka w głowie, bo duplikatu się nie wyrobi bez właściciela, jest się skazanym na macierzystą siec bo nie przeniesie się numeru bez właściciela, i zawsze prawowity właściciel może sobie sam wyrobić duplikat a nam karta przestanie działac.
 #888156  autor: zbyszek80
 21 wrz 2016, 01:38
Jakbym kartę zgubił to nie wiele płacząc pewnie kupiłbym nową, akurat jak ktoś używa takiej karty to pewnie wcale nie zależałoby mu na jakimś duplikacie. Czy przenoszeniu numeru, ale to już zależy od człowieka. A jak ktoś sprzedaje w setkach karty to też będzie duplikaty wyrabiał, pewnie nie.
Zresztą jak kiedyś przestanie działać to pomyśle o kupnie nowej albo będę używał rejestrowanej na siebie, przecież to nie żaden mus, że muszę mieć nierejestrowaną lub na słupa. To tylko ok 20 zł.
 #888158  autor: Zacksu22
 21 wrz 2016, 03:06
zbyszek80 pisze:
Zacksu22 pisze:Wysyłam numer do śledzenia paczki. Żeby nie było że kogoś chcę oszukać itp.
Wszystko oczywiscie po wcześniejszej przedpłacie na moje konto bankowe.
Zacksu22 absolutnie nie twierdzę, że mógłbyś chcieć kogokolwiek oszukać, ale jaką gwarancją czy potwierdzeniem uczciwości sprzedającego jest to, że poda mi nr trackingowy po tym jak mu przeleje pieniądze ?


Przelew na konto bankowe i potwierdzenie tego przelewu są dowodem w przypadku oszustwa nawet przez internet.
Raz mnie ktoś oszukał na dawnej tablca.pl
Zniknął na jakiś czas jak wpłaciłem pieniądze za telefon (700zł co drogą nie chodzi).
Wkurzyłem się niemiłosiernie.
Wydrukowałem potwierdzenie przelweu.
Dane goscia do przelewu oraz wiadomosci z tablicy.
Gosc konto skasował z tablicy.
Policja i tak go dojechała.
Teraz pacjent ma wyrok w zawiasach na koncie.
Pieniądze mi zwrócił po ponad roku.
Ale liczy się że oddał.
Jaki cel jest kogoś oszukiwać na tak drobne kwoty jeszcze przez internet?
Nie wiem.
Jeżeli takie coś nie jest dla ciebie dowodem to nie wiem co może nim być.
Zresztą co ja się będę.
Piszcie sobie co chcecie.
Moja oferta jest dalej aktualna jeżeli ktoś byłby zainteresowany.
Cena adekwatna do towaru.
A jak ktoś sprzedaje swoje dane za bezcen (20\30 zł) to moim zdaniem ma coś lekko z głową.
Na olx i innych portalach widziałem oferty sprzedaży takich kart sim i ceny zaczynają się od 150 zł w zwyż.
 #888163  autor: Kryniczanin
 21 wrz 2016, 08:37
Uczciwy człowiek to może sobie dać zainstalować w domu, w każdym pokoju kamery z podglądem online dla policji, straży miejskiej, prokuratury i odpowiednich służb, bo przecież uczciwy człowiek niczego złego nie robi, więc nie ma się czego bać.
Gdzie Ty żyjesz? Nie ma takich ludzi. Ilość absurdów prawnych jak i liczba durnych zakazów jest tak porażająca, że ludzie zwyczajnie łamią to chore prawo nieświadomie.

Tutaj moim zdaniem hit:
Na zaszczytnym trzecim miejscu wylądował przepis dotyczący rejestracji strony internetowej. Jak powiedział poseł PSL Wiesław Woda, prawo stanowi, iż każda strona internetowa aktualizowana częściej niż raz w roku powinna być zarejestrowana w sądzie. "Jest to martwy przepis, który utrudnia wolność obywatela" - dodał.
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... olsce.html
 #888192  autor: jutek
 21 wrz 2016, 12:26
Kryniczanin pisze:
Gdzie Ty żyjesz? Nie ma takich ludzi. Ilość absurdów prawnych jak i liczba durnych zakazów jest tak porażająca, że ludzie zwyczajnie łamią to chore prawo nieświadomie.
To oczywiście była ironia. Tym niemniej trochę się dziwię, że miłościwie nam panujący nie wpadli jeszcze na taki pomysł z przymusowymi kamerami.
 #891531  autor: zoltan666
 14 paź 2016, 16:12
Nie warto kupować zarejestrowanych starterów, bo trzeba płacić za wysyłkę. Teraz na Allegro można kupić usługę rejestracji numeru. ;)
 #891957  autor: Gregrin
 18 paź 2016, 09:07
zoltan666 pisze:Teraz na Allegro można kupić usługę rejestracji numeru.
Można prosić o linka ?? Przejrzałem allegro i wiem o co chodzi (podpięcie dowolnej ilości numerów pod już zarejestrowany -nawet kupiony na kogoś innego ;) wiec podejrzewam ze na forum również pojawia się takie oferty bo w końcu co komu zależy jeśli już numer jest na kogoś z allegro ;) ) ale nie umiem znaleźć takiej aukcji. BTW to taki podpięty numer może mieć samodzielne konto na p24 ??

PS myślałem ze te wszystkie niewykorzystane startery pójdą do wyrzucenia a tu po prostu będą przy wysyłce dodatkowo dopinane do zarejestrowanych numerów jeśli oczywiście nie zrobią tego masowo przed lutym. Ustawa w takiej formie jest martwa (w swoim założeniu również bo terroryści używają fałszywych dokumentów). Ilość "prawdziwych" użytkowników również nie zostanie zweryfikowana przy takich praktykach. Jedyne co zostanie po tej ustawie to niesmak...
PS2 pozostaje tylko czekać aż ktoś postawi stronę z automatem dopisującym numery do konta w p24 XD
 #891976  autor: zoltan666
 18 paź 2016, 10:54
Zdrowo myślący głównej karty w ten sposób nie zarejestruje. Ale jak ktoś chcę zarejestrować kartę tylko dla bonusów za rejestrację i operatora u którego nie ma żadnego numeru to czemu nie.
 #893739  autor: odkrywca1
 30 paź 2016, 10:45
Cena rejestracji zdalnej ciągle spada, jest po 6,8 zł ciekawe kiedy będzie po 1 zł ?
teraz dopiero widać bezsens tej ustawy hahahahah :smt005
 #893771  autor: xander21
 30 paź 2016, 13:19
To i tak bez znaczenia na kogo zarejestrowane. I tak służby mogą namierzyć każdego, kogo podsłuchują dosłownie w kilka sekund. Jak ktoś podpadnie.
Rejestracja ma inny cel. Zniewolić nas, metodą małych kroczków. Póżniej bedzie brak fizycznej gotówki na rzecz wirtualnej a na końcu chipowanie każdego. Będziemy jak maszyny działać.
Pracować dla swoich panów i kupować, co nam wmówią w reklamach. :)
 #997339  autor: Remington
 05 cze 2018, 08:40
Wady i luki ustawy antyterrorystycznej już kiedyś zebrałem w komentarzu pod Głuchymi Telefonami 2016, w których chyba przez polityczną poprawność pominięto autentyczne wydarzenie tego roku, czyli wprowadzenie obowiązku rejestracji kart SIM:

Wydarzeniem roku bez wątpienia jest w Polsce wprowadzenie rejestracji numerów, jak wiele ostatnio - bez pomysłu.
1. Dotknęło to wszystkich korzystających z prepaid
2. Zmieniło model sprzedaży i aktywacji funkcjonujący od 18 lat
3. Obowiązek rejestracji bez przepisów wykonawczych
4. Brak "właściciela" tej regulacji prawnej
5. Możliwość legalnego handlu zarejestrowanymi numerami
6. Brak obowiązku zgłaszania faktu zbycia karty SIM
7. Brak przepisów regulujących rejestrację w przypadku cesji
8. Brak prawnego związku rejestracji ustawowej z rejestracją pod MNP
9. Brak regulacji jak wyrejestrować numer i w jakim zakresie to możliwe (możliwe jest, bo wynika z ustawy o ochronie danych osobowych, w której przepisy o rejestracji nie wprowadziły wyjątku)
10. Brak jasnych wytycznych co z niezarejestrowanymi po okresie przejściowym
11. Brak konkretów odnośnie organizacji procesu rejestracji co spowodowało taką nie inną rejestrację w Lyca
12. Totalna dezinformacja w zakresie obowiązku rejestracji numerów VOIP (szkoda, że Telepolis nie zrobił jeszcze o tym artykułu)

źródło: http://www.telepolis.pl/artykuly/gluche ... 3,929.html

-------------------------------

I tyle w kwestii rejestracji kart. Dyskusję jaka toczyła się tutaj ostatnio, wydzieliłem do osobnego wątku i tam proszę o jej kontynuację: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=92923
 #998424  autor: Dorotea
 11 cze 2018, 13:25
Remington pisze: 5. Możliwość legalnego handlu zarejestrowanymi numerami
6. Brak obowiązku zgłaszania faktu zbycia karty SIM
Stawiam na to, że wkrótce to się zmieni, również będą argumentować, że to dla naszego dobra, żeby uszczelnić system, zapobiec nadużyciom itd. itp. Metoda małych kroczków.