DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #886322  autor: odkrywca1
 07 wrz 2016, 10:18
Faktycznie na Alle jest mnóstwo ofert i kupujących nie brakuje
Jednak lepiej już znaleźć swojego słupa co jest bezpieczniejsze bo na alle to na bank rejestracja jest na jedną osobę a ilość kart w setkach.
 #886406  autor: Dorotea
 07 wrz 2016, 19:23
serek5555 pisze:Handelek zarejestrowanymi kartami na Alle, dobrze widzę kwitnie. :-D
Niesamowite z czego to wynika że jest tylu kupujących.
Rejestracja na siebie nie trwa przecież długo.
Wcale nie trzeba mieć niecnych zamiarów, żeby używać takiej karty z Allegro. Niektórzy po prostu pragną zwykłego prawa do anonimowości (o ile takie coś jeszcze istnieje), również w Internecie.
 #886461  autor: DanielR
 08 wrz 2016, 01:31
Wytłumaczcie mi wreszcie proszę, na czym ma polegać te mityczne "prawo do anonimowości"? W czym konkretnie ma się przejawiać i jakie korzyści nieść ze sobą?
Bo odnoszę wrażenie, że to jedynie jakieś niewiele znaczące hasło, używane nagminnie przez przeciwników rejestracji, jako swego rodzaju "wytrych".
"Nie chcę rejestracji, bo chce być anonimowy." Ale W JAKIM CELU, PO CO?!

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #886462  autor: ManiacGSM
 08 wrz 2016, 01:40
No może bardziej ludziom zależy na intymności i ukrywaniu skrawka swojej prywatności , choć dzisiaj w dobie internetu , a w szczególności fejsbuka -prywatność to jakiś mityczny twór.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #886464  autor: DanielR
 08 wrz 2016, 02:15
Więc właśnie o to mi chodzi. Rozumiałbym, gdyby ludzie ci byli natarczywie nękani. Stali się nagle celem notorycznych "ataków" jakiejś firmy, czy osób prywatnych.
Na czym wiec ma polegać ta ochrona intymności/skrawka własnej prywatności? Mówimy o zwyczajnym "standardowym" użytkowniku komórki, jego numerze głównym, używanym na co dzień. A wiec z reguły podawanym tylko tym osobom, którym świadomie chcemy go podać. Z jakiego rodzaju intymności "obedrze" nas ewentualny kontakt z takimi osobami i świadomość tego, że wiedzą z kim rozmawiają?

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #886506  autor: rudymax
 08 wrz 2016, 11:20
DanielR pisze: Mówimy o zwyczajnym "standardowym" użytkowniku komórki, jego numerze głównym, używanym na co dzień. A wiec z reguły podawanym tylko tym osobom, którym świadomie chcemy go podać.
Mam od bardzo dawna dwa numery główne. Jeden w Orange, ale kupiony jeszcze w początkach działania sieci Idea i drugi kupiony w początkach działania sieci Play. Oba numery od początku zarejestrowane. Jednocześnie przez ten czas przewinęło się przez moje ręce kilkanaście numerów, które kupowałem tylko po to, aby z nich korzystać przez określony, najczęściej krótki czas. Dotyczyło to np wyjazdów zagranicznych, albo fajnych promocji po których wykorzystaniu utrzymanie karty było już nieopłacalne. Ostatni przykład z sierpnia, wyjazd syna do USA i dwie darmowe karty Lycamobile, doładowane w sumie za 10 zł i miesiąc praktycznie nielimitowanych rozmów (3000 min) między nami. Karty odpaliłem jeszcze przed obowiązkiem rejestracji. Wiadomo, że nie będę tych numerów trzymał, bo były kupione tylko w tym celu. Żeby nie było wątpliwości nigdy nie kupię karty rejestrowanej na słupa i przy okazji następnego wyjazdu w przyszłym roku kupię kolejne karty na dany moment najkorzystniejsze, ale niestety będę je musiał zarejestrować i tak zaczną się gromadzić niepotrzebnie. A kto będzie chciał kupić kartę do nieuczciwych celów i tak kupi, albo użyje zagranicznej.
 #886518  autor: DanielR
 08 wrz 2016, 12:28
No ok. To Ty mówisz o karcie wykorzystywanej w konkretnym celu, np. zagraniczny wypad. Bo wiadomo, że w niektórych ofertach połączenia międzynarodowe, czy roaming mogą być bardzo atrakcyjne. To pal licho! Można to zrozumieć. Raz kiedyś można się wysilić kupić i zarejestrować taką jednorazówkę. Po wycieczce wracamy do naszego głównego "codziennego" numeru.
Ale to raczej nie ma nic wspólnego z anonimowością na co dzień o której tak trąbią przeciwnicy rejestracji. :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #886523  autor: Przemix
 08 wrz 2016, 13:19
Rejestracja na pewno utrudni życie, wielu ludzi się obudzi w lutym z niedziałającymi centralkami alarmowymi, yanosikami, alarmami w samochodach. A i nam utrudni kupienie 4 kart by przetestować zasięg. No i wielu ludzi mających mixy, czy prepaidy po wymianie karty sim nadal się będą upierać przy anonimowości bo nawet nie wiedzą że mają zarejestrowane numery, a jakikolwiek państwowy obowiązek działa na nich jak płachta na byka
 #887168  autor: Dorotea
 13 wrz 2016, 18:26
Prawo do prywatności, to jedno z podstawowych praw człowieka. Rozumiem, że nie każdemu ono potrzebne i w porządku byle był wybór. Tyle, że został on ograniczony.

Ustawa dla niepoznaki zwana antyterrorystyczną uderza właśnie w miliony zwykłych ludzi, a nie w ten promil, czyli terrorystów. We Francji od dawna jest rejestracja prepaid, ale jakoś nie zapobiegło to zamachom.

Dalej nie zamierzam brnąć w dyskusje filozoficzno-moralno-polityczne, bo to nie ma sensu na tym forum.
 #887184  autor: DanielR
 13 wrz 2016, 21:08
Dorotea pisze:Prawo do prywatności, to jedno z podstawowych praw człowieka. Rozumiem, że nie każdemu ono potrzebne i w porządku byle był wybór. Tyle, że został on ograniczony.
Zgadzam się! Ja jedynie zadaję proste pytanie. W jaki KONKRETNIE sposób ograniczono np. twoje "prawo do prywatności"?
Dorotea pisze:We Francji od dawna jest rejestracja prepaid, ale jakoś nie zapobiegło to zamachom.
Argument nietrafiony, a zarazem dość infantylny. W Wielkiej Brytanii od lat funkcjonuje Policja, a mimo to w ostatnich kilkunastu dniach doszło do brutalnych pobić Polaków (w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym). Policja w tym wypadku okazała się nieskuteczna. Czy to znaczy, że należy ją całkowicie zlikwidować?

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #887604  autor: zbyszek80
 16 wrz 2016, 17:08
Ja kupiłem kartę na Allegro u sprzedawcy którego aukcje cieszą się dużą popularnością, więc widać dochodzą i działają, a jak by nie działała po 02.02 no to trudno będę 20zł w plecy. Anonimowość pozorna bo i tak będę korzystał z rejestrowanego tel, czy doładowywał z konta bankowego. Ale nie chcę aby przypadkowe osoby, poznawały moje dane.
Przyszła, zarejestrowana, Działa :)
 #888028  autor: Zacksu22
 20 wrz 2016, 11:45
Ja oferuję karty z Play,Plus,Orange.
Z od razu aktywowanym odpowiednim bonusem.
10GB internetu w Play,100gb internetu w Play,50gb w Plus,10GB w Orange.
Wysyłka na dowolny adres paczką poleconą prioryretową,z zadeklarowaną wartoscią ubezpieczoną.
Wysyłam numer do śledzenia paczki. Żeby nie było że kogoś chcę oszukać itp.
Wszystko oczywiscie po wcześniejszej przedpłacie na moje konto bankowe.
Cena za sztukę to 160 zł z od razu opłaconą przesyłką do kupującego.
Taka karta jest zarejestrowana na moje prywatne dane.
I nie interesuje mnie co się z nią potem stanie.
I tak z Polski wyjeżdzam niedługo to mi to lotto.
Jeżeli ktoś by był zainteresowany to zapraszam na priv.
I od razu piszę proszę sobie darować zbędne i trywialne komentarze.
Moje dane zrobię z nimi co ędzie mi się żywnie podobać.
Pozdrawiam
 #888051  autor: xander21
 20 wrz 2016, 14:01
Mi się wydaje, że karta na słupa to tylko dla przestepstw. Uczciwy człowiek nie ma się czego bać. A poza tym jaki w tym sens, jeśli logujesz się do kont bankowych. poczty czy fb? wszędzie podałeś dane a tu nagle wypinasz się z prepaidem? :)
 #888121  autor: jutek
 20 wrz 2016, 21:20
Uczciwy człowiek to może sobie dać zainstalować w domu, w każdym pokoju kamery z podglądem online dla policji, straży miejskiej, prokuratury i odpowiednich służb, bo przecież uczciwy człowiek niczego złego nie robi, więc nie ma się czego bać. Aż dziwne, że jeszcze nie uchwalili stosownej ustawy chroniącej w ten sposób uczciwego człowieka przed groźnymi przestępcami, którzy mogą przecież wtargnąć do mieszkania i zrobić mu krzywdę, akwizytorami chodzącymi po domach oszukującymi starszych ludzi itp. Takie przymusowe kamery w mieszkaniach przyniosłyby same zalety uczciwym ludziom wydatnie poprawiając ich bezpieczeństwo.
 #888133  autor: zbyszek80
 20 wrz 2016, 22:03
Zacksu22 pisze:Wysyłam numer do śledzenia paczki. Żeby nie było że kogoś chcę oszukać itp.
Wszystko oczywiscie po wcześniejszej przedpłacie na moje konto bankowe.
Zacksu22 absolutnie nie twierdzę, że mógłbyś chcieć kogokolwiek oszukać, ale jaką gwarancją czy potwierdzeniem uczciwości sprzedającego jest to, że poda mi nr trackingowy po tym jak mu przeleje pieniądze ?
Przemix pisze:Czyli w przelewie daję moje dane bankowe, w adresie do wysyłki daję moje dane adresowe, i za to dostanę wreszcie anonimową kartę?
Ja akurat zamówiłem na adres urlopowy, ale to i tak bez znaczenia. Nie sądzę taż aby tacy sprzedawcy robili rejestr kart którą komu sprzedają. Choć tego nie wykluczam. Karty na Allegro idą w setkach.
xander21 pisze:Mi się wydaje, że karta na słupa to tylko dla przestepstw.
Żeby używać karty do przestępstw to trzeba by mieć jeszcze jakiś czysty nierejestrowany telefon i wypieprzyć cały komplet po użyciu w niemonitorowanym miejscu.
Takie nierejestrowane karty często potrzebne są ludziom do zwykłych towarzyskich kontaktów. Bez żadnych znamion przestępstwa.
 #888140  autor: Przemix
 20 wrz 2016, 22:50
takiej karty trzba strzec jak oka w głowie, bo duplikatu się nie wyrobi bez właściciela, jest się skazanym na macierzystą siec bo nie przeniesie się numeru bez właściciela, i zawsze prawowity właściciel może sobie sam wyrobić duplikat a nam karta przestanie działac.
 #888156  autor: zbyszek80
 21 wrz 2016, 01:38
Jakbym kartę zgubił to nie wiele płacząc pewnie kupiłbym nową, akurat jak ktoś używa takiej karty to pewnie wcale nie zależałoby mu na jakimś duplikacie. Czy przenoszeniu numeru, ale to już zależy od człowieka. A jak ktoś sprzedaje w setkach karty to też będzie duplikaty wyrabiał, pewnie nie.
Zresztą jak kiedyś przestanie działać to pomyśle o kupnie nowej albo będę używał rejestrowanej na siebie, przecież to nie żaden mus, że muszę mieć nierejestrowaną lub na słupa. To tylko ok 20 zł.
 #888158  autor: Zacksu22
 21 wrz 2016, 03:06
zbyszek80 pisze:
Zacksu22 pisze:Wysyłam numer do śledzenia paczki. Żeby nie było że kogoś chcę oszukać itp.
Wszystko oczywiscie po wcześniejszej przedpłacie na moje konto bankowe.
Zacksu22 absolutnie nie twierdzę, że mógłbyś chcieć kogokolwiek oszukać, ale jaką gwarancją czy potwierdzeniem uczciwości sprzedającego jest to, że poda mi nr trackingowy po tym jak mu przeleje pieniądze ?


Przelew na konto bankowe i potwierdzenie tego przelewu są dowodem w przypadku oszustwa nawet przez internet.
Raz mnie ktoś oszukał na dawnej tablca.pl
Zniknął na jakiś czas jak wpłaciłem pieniądze za telefon (700zł co drogą nie chodzi).
Wkurzyłem się niemiłosiernie.
Wydrukowałem potwierdzenie przelweu.
Dane goscia do przelewu oraz wiadomosci z tablicy.
Gosc konto skasował z tablicy.
Policja i tak go dojechała.
Teraz pacjent ma wyrok w zawiasach na koncie.
Pieniądze mi zwrócił po ponad roku.
Ale liczy się że oddał.
Jaki cel jest kogoś oszukiwać na tak drobne kwoty jeszcze przez internet?
Nie wiem.
Jeżeli takie coś nie jest dla ciebie dowodem to nie wiem co może nim być.
Zresztą co ja się będę.
Piszcie sobie co chcecie.
Moja oferta jest dalej aktualna jeżeli ktoś byłby zainteresowany.
Cena adekwatna do towaru.
A jak ktoś sprzedaje swoje dane za bezcen (20\30 zł) to moim zdaniem ma coś lekko z głową.
Na olx i innych portalach widziałem oferty sprzedaży takich kart sim i ceny zaczynają się od 150 zł w zwyż.
 #888163  autor: Kryniczanin
 21 wrz 2016, 08:37
Uczciwy człowiek to może sobie dać zainstalować w domu, w każdym pokoju kamery z podglądem online dla policji, straży miejskiej, prokuratury i odpowiednich służb, bo przecież uczciwy człowiek niczego złego nie robi, więc nie ma się czego bać.
Gdzie Ty żyjesz? Nie ma takich ludzi. Ilość absurdów prawnych jak i liczba durnych zakazów jest tak porażająca, że ludzie zwyczajnie łamią to chore prawo nieświadomie.

Tutaj moim zdaniem hit:
Na zaszczytnym trzecim miejscu wylądował przepis dotyczący rejestracji strony internetowej. Jak powiedział poseł PSL Wiesław Woda, prawo stanowi, iż każda strona internetowa aktualizowana częściej niż raz w roku powinna być zarejestrowana w sądzie. "Jest to martwy przepis, który utrudnia wolność obywatela" - dodał.
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... olsce.html