DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 26 z 91
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 91
 #968285  autor: surface123
 26 gru 2017, 21:39
24bis

Ty tak serio ???

Znajdź mi starter zasięgowy internetowy na stronie Play ...

Kilka miesięcy temu miałem aktywnego linka na taki starter a Play mi przysłał zwykly głosowy starter.

Pytałem też w kilku salonach Play i firmowym i uzyskałem informację iż nie ma już takiego bezpłatnego startera

No ale rozumiem że Ty masz zawsze jakieś wyjątkowe możliwości...
 #968289  autor: 24bis24
 26 gru 2017, 22:13
A w gablotach na salonach nie widziałeś zasięgowych?
Jest nowa edycja z żółtymi przywieszkami od tyłu.
Każdemu mówią to samo nie ma co nie znaczy, że są niedostępne.

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #968310  autor: ign123
 27 gru 2017, 01:30
ign123 pisze:Dzisiaj po południu zleciłem przez Play24 zmianę taryfy z PInK19 na InK50, na koncie zł miałem kilkadziesiąt złotych z doładowań
(...)
konto zł zostało wyczyszczone do zera!
ign123 pisze:Reklamacja rozpatrzona, ale jak przeczytałem odpowiedź to ręce mi opadły:
ign123 pisze:No nic, napiszę "odwołanie" i zobaczę, co tym razem wymyślą. Oczywiście dam znać.
Odwołanie napisałem no i oczywiście... wymyślili:
Utracenie środków z konta wynikają z ust. II p. 5 c Regulaminu Oferty Promocyjnej Zmiana Oferty na Internet na Kartę w Play:
"Jednostki rozliczeniowe z Premii w Ofercie Nowy Play Online na Kartę, Play Online na Kartę 4GLTE, Play Internet na Kartę przepadają".
A ja głupi od początku powoływałem się na punkt 5 a, bo nie wiedziałem, że "Pakiet Złotówek" to to samo co "Premia", ale widać autor Cennika oferty PInK też tego nie wiedział ;)

Kolejne odwołanie, podbita stawka, czekam na ciąg dalszy tej komedii.
 #968311  autor: jarekt
 27 gru 2017, 01:40
Konsultant pracujący w telekomie, w jednym z W4, nie odróżniający złotówek na koncie głównym, od premii lądującej na koncie internetowym i wyrażonej w MB (MB to są te bajty co to je internety pożerają), to chyba jakiś półgłówek.
 #968312  autor: ign123
 27 gru 2017, 02:03
Trudno się z Tobą nie zgodzić. Ale są też inne możliwości, np. odgórne zalecenie dla konsuli: "ograniczamy do minimum wypłacanie rekompensat, jak będziesz je przyznawać to pojedziemy Ci po premii". No i później mogą wypisywać takie cuda...
 #968342  autor: 24bis24
 27 gru 2017, 12:23
Taki ale w nowym ubarwieniu :D
surface123 pisze:Pytałem też w kilku salonach Play i firmowym i uzyskałem informację iż nie ma już takiego bezpłatnego startera
ale ja nie mam już wpływu na to co odpowiadają na salonach

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #968372  autor: ign123
 27 gru 2017, 15:20
ign123 pisze:Kolejne odwołanie, podbita stawka, czekam na ciąg dalszy tej komedii.
Błyskawiczna odpowiedź:
Szanowny Panie,

dziękuję za przesłanie zgłoszenia. Dzwoniłam do Pana w sprawie Pakietu Złotówek, ale niestety nie udało mi się z Panem skontaktować.

Chciałabym Panu przekazać, że podczas zmiany taryfy na Internet na Kartę 50 zł zostały utracone Pana środki promocyjne, co jest niezgodne z Regulaminem Oferty Promocyjnej Zmiana Oferty na Internet na Kartę w Play. Potwierdza to decyzja reklamacyjna XXXXXXXXX, która została uznana za zasadną i zwróciła środki na Pana konto abonenckie XXXXXXXX.

Za zaistniałą sytuację serdecznie Pana przepraszam.

Niestety, rekompensatę w wysokości 30 złotych mogę przyznać na numer karty do telefonu. Jeżeli jest Pan zainteresowany przedstawionym rozwiązaniem, proszę Pana o informację zwrotną, na jaki numer telefonu ma zostać przyznana rekompensata. Środki zostaną przyznane na konto promocyjne z możliwością wykorzystania od 1 do 31 stycznia 2018 r.
Ha, ha, ha, ale się uśmiałem :)
No to pogramy jeszcze w tego ping-ponga.
 #969050  autor: przemo_one
 30 gru 2017, 11:21
Robin560 pisze:bonus 100 gb jest z RWK czy nie bo nie widzę w regulaminie.
Właśnie ja też nie widzę w regulaminie. Tam jest napisane, że musi być utrzymana ważność konta na połączenia wychodzące z saldem minimum 1 grosz. Moim zdaniem trzeba doładować konto.
 #969055  autor: jarekt
 30 gru 2017, 12:01
Nowe bonusy za rejestrację w ofertach internetowych (i głosowych), to nie są klasyczne "Bonusy za Rejestrację" tylko tzw. "Bonusy na Start" (jak je nazywa Play/RBM w regulaminach).

Są one bez RWK (tylko 100GB) w ofertach internetowych (i wg regulaminu tylko w InKach, bez PInKów) lub bez RWK i PromoZŁ (tylko 50GB) w ofertach głosowych Play/RBM.

GB ważne są 30 dni i aby z nich korzystać (używać tych GB po ich otrzymaniu) należy mieć oczywiście ważne konto na wychodzące i minimum 1 grosz na KG (1 grosz nie zawsze jest warunkiem korzystania z innych pakietów GB).
 #969158  autor: przemo_one
 31 gru 2017, 02:11
Piszę o bonusie 100GB. Jest napisane, że bonus jest tylko na startery InK 9, 19 albo 50, więc pewnie na darmowym starterze internetowym (zasięgowym) takiego bonusa nie da się otrzymać. Nie jest to potwierdzone. Można na darmowym starterze zmienić taryfę na dowolną InK, ale po rejestracji. Nie jasne jest, czy starter musi być w wyżej wymienionej ofercie przed rejestracją, czy można sobie zarejestrować z inną taryfą, potem zmienić i odebrać bonus.
 #990944  autor: niekumaty
 27 kwie 2018, 17:58
Witam :smt006 ,
posiadam kartę SIM Play z ofertą "Internet na Kartę 50 zł". Ważność konta na tej karcie kończy się 15 maja.

Czy za pomocą kodów USSD lub play24:
1) mogę przenieś ofertę do RBM5 z RWK i DIL? Jak i jakie koszty?
2) czy mogę wrócić z RBM5(po pomyślnym wykonaniu pkt. 1) do play "Internet na Kartę 50 zł"? Jak i jakie koszty?
3) czy mogę przejść z oferty "Internet na Kartę 50 zł" na wycofaną ofertę "Internet rok ważności konta" - gdzie usługa "Miesiąc bez limitu" kosztowała 45 zł? Jak i jakie koszty?
 #990951  autor: niekumaty
 27 kwie 2018, 18:29
niekumaty pisze:Witam :smt006 ,
posiadam kartę SIM Play z ofertą "Internet na Kartę 50 zł". Ważność konta na tej karcie kończy się 15 maja.

Czy za pomocą kodów USSD lub play24:
1) mogę przenieś ofertę do RBM5 z RWK i DIL? Jak i jakie koszty?
2) czy mogę wrócić z RBM5(po pomyślnym wykonaniu pkt. 1) do play "Internet na Kartę 50 zł"? Jak i jakie koszty?
3) czy mogę przejść z oferty "Internet na Kartę 50 zł" na wycofaną ofertę "Internet rok ważności konta" - gdzie usługa "Miesiąc bez limitu" kosztowała 45 zł? Jak i jakie koszty?
jarekt pisze:3x NIE.
Chodzi mi o to aby utrzymać ważność konta bez ponoszenia kosztów w postaci 50 zł (przedłuża ważność o rok).
Karta byłaby nieużywana przez jakiś czas (pół roku, rok), ale chciałbym mieć możliwość wrócić do możliwości jej użycia.

1) "Internet na Kartę 50 zł" - jeśli nie przedłużę ważności konta, to czy od razu (w tym samym dniu końca ważności) stracę dostęp do możliwości użycia tej karty w przyszłości?
2) czy jest możliwość do przejścia za pomocą kodów USSD z "Internet na Kartę 50 zł" do Fakt Mobile i tam aktywowania RWK za 5 zł?
3) jeśli 2) tak to czy z Fakt Mobile mogę przejść do RBM5?
 #990963  autor: paolo
 27 kwie 2018, 20:30
Trudne pytanie. To loteria. Play dość długo trzyma taki numer. 60dni powinien wytrzymac ale gwarsncji nie ma. Orange po 3 mca wrzuca juz nr do puli. W nju dostalem niby nowy numer po dluzniku ktory 2.5mca wczesniej zaciągnął przy jego pomocy pozyczki internetowe i co chwilę dostawałem smsy i tel z roznej windykacji. Nju potwierdziło ze faktycznie nawet po miesiącu nr wraca do użycia a w moim wypadku pozostalo mi odstąpić od umowy co i tak bez problemow sie nie obylo bo faktury z dociazeniem naliczali. A reklamacje w Orange to koszmar.
 #990973  autor: jarekt
 27 kwie 2018, 22:38
niekumaty pisze:
jarekt pisze:Ad.1 Nie
Ad.2 Nie
ad. 1 To w takim razie ile czasu karta SIM będzie aktywna po dacie końca ważności konta (tak abym mógł doładować kartę)?
Zasada jest następująca (poniższe daty/okresy dotyczą PInK/InK w tym np. InK50 - inne taryfy mają zupełnie inne okresy rozmów wychodzących, przychodzących i tzw. okres karencji - okres w którym karta powinna już być regulaminowo całkowicie wyłączona ale jednak operator tego nie zrobił dając tym samym czas na reaktywację numeru ale środki na konto już nie wrócą):


1. 15 maja to Twój ostatni dzień ważności konta (na połączenia wychodzące i internet) - wynikający z doładowania lub - jak w Twoim przypadku - aktywacji jakiejś usługi/pakietu.
2. 16 maja (sekundy po północy) nie możesz już dzwonić, SMSować i internecić, możesz tylko odbierać rozmowy i SMSy - kasa zostaje na koncie. Nie możesz też zmieniać usług na numerze.
3. 16 maja to pierwszy dzień okresu pasywnego (ważności połączeń przychodzących).
4. Trwa on w PInK/InK 90 dni czyli w Twoim przypadku do 13 sierpnia do 23:59.
5. Przez cały ten czas (90 dni, do 13 sierpnia) możesz odbierać rozmowy i SMSy i kasa pozostaje na koncie.
6. Po tym okresie, 14 sierpnia, najpóźniej kilkadziesiąt minut po północy, powiedzmy o godzinie 0:50 konto zostanie bezpowrotnie wyzerowane.
7. Zgodnie z Cennikiem/Regulaminem (RŚUT) również numer w tym momencie powinien zostać całkowicie wyłączony...


8. ...ale tak się nie dzieje ze względu na wspomniany wcześniej tzw. okres karencji (nieregulaminowy, różny dla różnych taryf i okresu w historii świata - bo system jest ciągle modyfikowany - i czasami ten okres może wynosić 0 dni).
9. Obecnie w PInK/InK przez kolejne 30 dni (do 12 września) możesz wciąż odbierać rozmowy i SMSy, numer działa, wciąż jest podpięty w Play24 i wciąż go możesz doładować aby mu przywrócić normalny bieg terminów.
10. Po tym okresie, 13 września, kilka sekund po północy, numeru nie możesz już doładować i sam już go nie przywrócisz do życia.
11. Przez kolejne 2 dni numer powoli kończy żywota w systemach Play.
12. 15 września około godziny 0:50 dostaniesz ostatni kontakt z Play: maila, że numer odpięto od Twojego konta Play24.
13. Potem numer można jeszcze odzyskać (nie zawsze) składając wniosek o jego przywrócenie.


W Twoim przypadku, aby zachować numer i kasę na koncie, ładujesz 5zł co 95 dni (5 wychodzących i 90 przychodzących).
Jeśli na kasie Ci nie zależy i lubisz ryzyko, to aby zachować (być może :)) numer ładujesz 5zł co 125 dni (uwzględniasz nieregulaminowy dodatkowy 30-dniowy okres karencji w PInK/InK).

Co ciekawe, w niektórych taryfach ten okres karencji wynosi obecnie aż 180 dni, czyli łącznie jest: ileś tam dni wychodzących + np. 90 dni przychodzących + dodatkowe 180 dni karencji.
  • Strona 26 z 91
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 91
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 91