DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 24 z 91
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 91
 #945277  autor: jarekt
 15 sie 2017, 18:33
@asdaf, można, ale zmiana jest bezpowrotna (nie powrócisz już nigdy do PInK).
Ważność wydłuży Ci się (lub skróci) do 30 dni. Najlepiej zrób to przez Play24.

@24bis24, ale Ty tam pisałeś o zachowaniu RWK przy migracji, więc Ci tam napisałem, że to nie zadziała obecnie, no chyba, że jeszcze o coś innego Ci chodzi (teraz i wtedy tam).
 #945280  autor: Tymotek
 15 sie 2017, 18:53
Witam, ja też jestem posiadaczem 2 kart, które cały roczek przetrwały na pakiecie 250 GB bez dokładania do interesu :) Piękny czas, ale wszystko co dobre....

Mam pytanie: Czy jak Pakiet 250 GB/12 mcy był odpalony od dnia 20.09.2016 roku to ostatnie włączenie będzie 20.08 i przedłuży pakiet do 20.09.2017????
 #945285  autor: jarekt
 15 sie 2017, 19:23
Od momentu aktywacji Usługi/Pakietu "250MB co miesiąc" (zapala się na zielono w Play24 w momencie aktywacji startera) do ostatniego dnia ważności ostatniego pakietu jest dokładnie 13 miesięcy.

Jeśli więc Usługa aktywowała Ci się 20.09.2016 (bo tego dnia aktywował się starter), to ostatni pakiet otrzymasz 20.09.2017 i będzie ważny (i reszta GB) do 19.10.2017 roku do godziny 23:59.

Około 1:30 rano 20 października GB przepadną jeśli ich nie przedłużysz.
 #945293  autor: Tymotek
 15 sie 2017, 20:04
@jarekt, nie dopisalem, że simka o którą pytam to nie nowa tylko zmigrowany POnK do PiNk9 ważny do 24.09.2017. Zmiana taryfy do PiNK9 nastąpiła na początku września 2016, a pakiet 250MB/mc po walce z technicznymi Play napisali, że "Pakiet będzie ważny od dnia 20.09.2016 roku." ... i każdego 20-tego się przedłuża.
 #945295  autor: jarekt
 15 sie 2017, 20:11
To masz niestety zagmatwaną sytuację i pewności nie mam jak to u Ciebie będzie.
W każdym razie pakiet 250MB może zostać przyznany normalnie tylko 12 razy.
I 12 razy może przedłużyć GB, więc kluczowe dla Ciebie jest ustalenie kiedy otrzymałeś pierwszy pakiet 250MB (jeśli więc tego nie zanotowałeś to będzie ciężko to teraz ustalić).

Pierwszy raz pakiet przyznawany jest miesiąc po aktywacji tej usługi (tak nietypowo, bo nie od razu - stąd się bierze te łączne 13 miesięcy właśnie).

Pakiet 250MB przyzna się również na konto i wydłuży MB nawet wtedy gdy ważność KG już minęła (inaczej niż w niektórych innych pakietach cyklicznych w Play np. "1GB za darmo przez 12 miesięcy" w głosowych).
 #947522  autor: adacomp
 27 sie 2017, 17:04
RWK jest tylko razem z BzP ale tylko w 2 taryfach głosowych - PnkS/RBM7MNP

Nie wiem czy można się przenieść z innej sieci do Play internetowego.

Wiem na pewno że nie można migrować miedzy taryfami internetowymi Play a głosowymi Play/RBM/Fakt.
 #953485  autor: rudymax
 30 wrz 2017, 13:11
Kończy mi się ważność numeru w PInK9. Nie będę utrzymywał tego numeru, ale zanim się z nim rozstanę, chciałbym go przenieść do InK. Czy ktoś mógłby doradzić do której taryfy przenieść, żeby coś jeszcze z niego wycisnąć? Pomijam tydzień bez limitu, o którym wiem, a który można włączyć do dzisiaj. Na koncie jest poniżej 10 zł i nie zamierzam już ładować.

Edit
Zmieniłem na InK50. Przy okazji chciałem sprawdzić jak szybko przebiegnie zmiana taryfy. Taryfę zmieniłem 22:20 i już się nie mogłem wylogować, bo rozłączyło sesję (ta karta była w modemie) Zmieniłem źródło internetu, zalogowałem się ponownie ok 22:30 i już była nowa taryfa, a opcja zmiany taryfy pozwalała na kolejną zmianę. Nigdy wcześniej zmiana taryfy w Play nie poszła mi tak szybko. W tym InK nie ma nic ciekawego. Mogę włączyć pakiet 5 GB za 5 zł, ale z opisu wynika, że zdejmuje lejek i nie ma wzmianki jak długo jest ważny.
 #957834  autor: ign123
 26 paź 2017, 11:16
jarekt pisze:W zależności kiedy kończy Ci się ważność konta i ważność GB (czy to ten sam dzień) [...] możesz sobie doładowaniem 5zł przedłużyć ważność karty o 97dni+1dzień [...] i dopiero w najbardziej odpowiednim dla Ciebie momencie skorzystać z [...] reszty GB [...]
@jarekt: Czy system nadal działa w ten sposób, czy Play w międzyczasie coś popsuł? Mam do "zahibernowania" ponad 70GB, więc wolę mieć pewność, że metoda wciąż działa. BTW czy wynika ona wprost z jakiegoś regulaminu, czy bazuje tylko na ważności konta MB i braku zapisu, że koniec wychodzących zeruje konto MB?
 #957877  autor: jarekt
 26 paź 2017, 13:44
@ign123, jeśli masz GB do zachomikowania, to musisz ładować:
- albo 50zł co 60 dni (najwygodniej);
- albo 5zł co 7 dni (najtaniej);
- albo 5zł co 8 dni tuż po północy koniecznie przez godziną 0:30 (jeszcze taniej ale ryzykowne - tylko dla hardkorów).

5zł co 90 czy 97 dni (czy nawet 98 dni) ładujesz jeśli chcesz zachować numer i złotówki na koncie.
 #957889  autor: jarekt
 26 paź 2017, 14:25
Przy czym mając PInKa i ładując go regularnie aby zachować GB pomyślałbym nad włączeniem 1 lub 2 poniższych usług (w zależności od Twoich potrzeb):
- "Weekendy bez Limitu" przez miesiąc za 10zł (absolutnie żadnych limitów przez całe soboty i niedziele) - 1 miesiąc gratis;
- "Nocny Transfer" przez miesiąc za 10zł (absolutnie żadnych limitów w godzinach 0:00-9:00) - 1 miesiąc gratis.

Ewentualnie jeszcze "Formuła WWW" (stronki bez limitu) przez miesiąc za 5zł - 1 miesiąc gratis.

Wszystkie występują również w wariantach cyklicznych.

Jest też oczywiście "Internet bez Limitu" ale to 45zł i "Dzień bez limitu" za 4zł - ale wydaje mi się, że najlepsze są pierwsze 2 usługi (lub jedna z nich w zależności od Twojego profilu korzystania z neta) plus ewentualnie dodatkowo ta "Formuła WWW" (ale bez stron szyfrowanych, filmów, ściągania poprzez www).

Chyba, że kasę będziesz zbierał (i nie wydawał) np. na "Internet bez limitu" aby go włączyć na cały miesiąc gdy będzie potrzeba (np. w grudniu, w wakacje).
 #957893  autor: ign123
 26 paź 2017, 14:50
Dzięki Jarek, usługi "na próbę" mam już zużyte, cel mam dawno zdefiniowany (InK50 24GB/365dni: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 75#p928152), chodziło mi o to, jak najlepiej wykorzystać pakiet GB ważny prawie do końca listopada przy ważności wychodzących kończących się dzisiaj i wykorzystywaniu w tej chwili innej karty - wiem, trochę to skomplikowane ;)
 #957895  autor: jarekt
 26 paź 2017, 15:01
@ign123, to dopiero w listopadzie przedłuż te GB - teraz nie musisz jeśli z karty nie chcesz korzystać.

Ważność konta (złotówek) na wychodzące jest niezależna od ważności GB.


Wychodzące musisz mieć ważne dopiero, gdy chcesz z neta czy rozmów skorzystać. To jest podstawowa zasada we wszystkich taryfach w Play i u innych opów. Jedynie tylko cennik/regulamin PInKa jest trochę zagmatwany w tym temacie i w kilku miejscach źle napisany i można odnieść trochę inne wrażenie (co do ważności konta i GB).

Reasumując: patrz tylko na datę ważności GB jeśli na nich Ci zależy. Jeśli daty nie będzie w Play24 (już tak bywało), to sprawdzisz ją w PInKach pod kodem *101# i pod *107#.

Jeśli masz GB ważne np. do 25 listopada do 23:59, to jeszcze 26 listopada do około 0:30 GB nie przepadną, także możesz to wykorzystać aby zdobyć ten jeden dodatkowy dzień ważności GB ale jak pewnie rozumiesz to ryzykowna operacja i całkowicie odradzam doładowanie tuż po północy poprzez płatność kartą (jest za dużo pośredników i opóźnień - zwłaszcza tuż po północy - podczas takiej operacji, a jest to istotne w tym przypadku, bo masz kilkadziesiąt minut na doładowanie, choć czasami GB są i do 2:30 ale na to nie ma co liczyć).
 #957899  autor: ign123
 26 paź 2017, 15:15
jarekt pisze:@ign123, to dopiero w listopadzie przedłuż te GB - teraz nie musisz jeśli z karty nie chcesz korzystać.
Tego właśnie dotyczyło moje pytanie: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 65#p957834

Podsumowując - w PInK (być może w innych/wszystkich taryfach też, ale mnie interesuje w tej chwili ta konkretna):
1. Wygaśnięcie połączeń wychodzących nie kasuje pakietu MB (oczywiście pod warunkiem, że pakiet MB ma dłuższy termin ważności).
2. Karta może być "zahibernowana" z ważnymi MB bez ważności połączeń wychodzących - nie można wtedy korzystać z MB (trzeba pilnować ważności połączeń przychodzących).
3. Pod koniec ważności konta MB można zrobić doładowanie i w ten sposób "odzyskać" ważność poł. wychodzących, przedłużyć ważność MB i przywrócić możliwość korzystania z pakietu MB.
Amen.

Szkoda, że doładowałem kilka min. przed Twoim postem. Dobrze, że tylko za piątaka ;)
 #957901  autor: jarekt
 26 paź 2017, 15:24
@ign123, w tamtym Twoim pytaniu nie napisałeś/przypomniałeś, że masz ważność GB dłuższą od WK.

1. Nie kasuje w takim przypadku.
2. Tak.
3. Tak.

To już pewnie zauważyłeś, że data ważności GB się nie zmieniła, bo 5zł daje za mało dni, bo +7 ale licząc od dnia doładowania a nie od obecnej daty ważności GB. Jedynie WK Ci się wydłużyła i teraz możesz przez 8 dni (łącznie z dzisiejszym) korzystać (ewentualnie) :)
 #957904  autor: ign123
 26 paź 2017, 15:43
Masz Kolego rację, pytanie było nieprecyzyjne, mea culpa.

Ważność konta i konta MB po doładowaniu - bez żadnej niespodzianki, wiem, jak działa wydłużanie obu. Niewiadomą dla mnie było tylko wyzerowanie lub nie ważnego pakietu MB przy wygaśnięciu połączeń wychodzących. Temat wyjaśniony, dzięki :)
 #958299  autor: ign123
 29 paź 2017, 00:54
Koledzy, mam kila kart PInK1 zmienionych swego czasu na PInK9 z pakietem cyklicznym 250MB uruchomionym ręcznie przez konsula. Za kilka dni kończy się im RWK i zastanawiam się, co z nimi począć. Doładowywać nie chcę. Wiem, że PInK to gatunek wymarły (a jednocześnie bardzo cenny), ale - w razie czego - mam w szufladzie jeszcze pewnie ze 2-3 świeżutkie startery. Nie chcę tych używanych wyrzucać do kosza, skłaniam się do tego, żeby przenieść je do innej sieci, gdzie dają RWK (a2m) i tam je "leżakować".

Pytanie do Was: czy takie karty PInK1->PInK9 z ręcznie uruchomionymi pakietami cyklicznymi dają jakiś tajemny "bonus" (wiadomo, jak to jest z systemami Playa :D ), który przekona mnie, że jednak warto je doładowywać (choćby pilnując terminu połączeń przychodzących)?
  • Strona 24 z 91
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 91
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 91