DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 106 z 193
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 193
 #972109  autor: atlantydas
 15 sty 2018, 17:40
jak odzyskać kase z RBM5. Do konca miesiaca konczy mi się ważnosc konta, na którym mam 25zł. Pamiętam, że były kiedyś strony z płatnymi smsami, gdzie można było odzyskać 40-50% gotówki z konta, tylko nie mogę teraz znaleźć
 #972113  autor: Johnny
 15 sty 2018, 18:22
atlantydas pisze:jak odzyskać kase z RBM5. Do konca miesiaca konczy mi się ważnosc konta, na którym mam 25zł. Pamiętam, że były kiedyś strony z płatnymi smsami, gdzie można było odzyskać 40-50% gotówki z konta, tylko nie mogę teraz znaleźć
Zmień taryfę np na Fakt Mobile lub dowolną inną Play, RBM i wygadaj lub wykup sobie jakiś pakiet internetu.
 #972115  autor: paolo
 15 sty 2018, 18:27
trochę off-topic ale może komuś ta wiedza się przyda:
na nju mobile testuję 2 routery: Alcatel Link Zone (za 217zł) oraz Huwaei E5577CS (za 349zł). Huwaei poza tym, że ma wyjścia na 2 anteny zewnętrzne i wyświetlacz to w testach wypada mi porównywalnie jak nie gorzej niż Alcatel. Na LTE na obu szarpie i łączą się z nadajnikiem oddalonym o ok 800m (NetWorkS! LTE 1800 oraz Orange LTE 2600 - tylko jedna kreska zasięgu) choć mam bliżej - ok 300m (NetWorkS! LTE 1800).
Przestawienie na 3G i pięknie ciągnie na HSAP+ w okolicach 20Mb/s DL i ok 8-10Mb/s UL (łączy się z bliższym nadajnikiem i full zasięg)
Niestety w obu nie ma możliwości wyboru pasma na którym chcę pracować - jest tylko włącz/wyłącz LTE, apka alcatela pomimo tego, że dość prymitywnie wyglądając to jest funkcjonalniejsza, ma więcej możliwość ustawień i jest bardziej intuicyjna niż z huwaei.
 #972249  autor: patrix-83
 16 sty 2018, 12:05
jarekt pisze:@patrix-83, jeśli masz RBM1, to z tego sposobu możesz skorzystać ale po BEZPOWROTNEJ migracji do RBM5 więc nie wiem czy byś w to "wszedł" (możesz mieć wiele powodów aby RBM1 mimo wszystko zachować).

Jeśli mimo wszystko zmigrujesz kiedyś i opuścisz na zawsze RBM1 (po przeczytaniu mojego ewentualnego opisu), a mój sposób przestanie działać po miesiącu, no to pewnie będziesz się wtedy zastanawiał kogo winić za zaistniałą sytuację: czy siebie czy mnie czy Play :)
Dzięki za info i radę jarekt :)

W takim razie nic nie kombinuje i nic nie zmieniam, taryfa RBM1 jest dla mnie zbyt cenna żeby robić nieodwracalne zmiany :)
 #972447  autor: atlantydas
 17 sty 2018, 12:01
Johnny pisze:
atlantydas pisze:jak odzyskać kase z RBM5. Do konca miesiaca konczy mi się ważnosc konta, na którym mam 25zł. Pamiętam, że były kiedyś strony z płatnymi smsami, gdzie można było odzyskać 40-50% gotówki z konta, tylko nie mogę teraz znaleźć
Zmień taryfę np na Fakt Mobile lub dowolną inną Play, RBM i wygadaj lub wykup sobie jakiś pakiet internetu.
a przy zmianie taryfy pieniądze z konta głównego nie znikną mi?
 #972459  autor: matek451
 17 sty 2018, 13:05
@paolo widać ze ne masz pojęcia o czym piszesz. Po pierwsze to skąd wiesz ze korzystasz z konkretnego BTS-a LTe NetWorks na tych MiFi? Obydwa MiFi na OFW nie podają takich danych. Po drugie to na Alcatelu nigdy ich nie uzyskasz , podobnie jak nie wymusisz konkretnego pasma LTE. A na E5577 zrobisz to i uzyskasz CID, eNB i parametry sygnału na każdym z pasm. Alcatel to największy szajs, wart z 50 zł. Brak złącz antenowych i zero wsparcia ze strony producenta. Co innego E5577, Huawei więc wiele softów, w tym modowanych. Współpraca z LTEWatchH czy Toolbox 0.9 a może i z HManagerem. No i do kupienia za około 100 zł.jeśli ktoś nie korzysta z LTE-A i potrzebuje MIFi to najtańsza opcja to wybór E5577 lub E5573. Wszystko co z Alcatela omijać szerokim łukiem.
 #972617  autor: paolo
 18 sty 2018, 07:40
matek451 pisze:@paolo widać ze ne masz pojęcia o czym piszesz. Po pierwsze to skąd wiesz ze korzystasz z konkretnego BTS-a LTe NetWorks na tych MiFi? Obydwa MiFi na OFW nie podają takich danych. Po drugie to na Alcatelu nigdy ich nie uzyskasz , podobnie jak nie wymusisz konkretnego pasma LTE. A na E5577 zrobisz to i uzyskasz CID, eNB i parametry sygnału na każdym z pasm. Alcatel to największy szajs, wart z 50 zł. Brak złącz antenowych i zero wsparcia ze strony producenta. Co innego E5577, Huawei więc wiele softów, w tym modowanych. Współpraca z LTEWatchH czy Toolbox 0.9 a może i z HManagerem. No i do kupienia za około 100 zł.jeśli ktoś nie korzysta z LTE-A i potrzebuje MIFi to najtańsza opcja to wybór E5577 lub E5573. Wszystko co z Alcatela omijać szerokim łukiem.
oczywiście może masz rację, oczywiście może się nie znam ale:
1. w apkach oby routerów jak i ich obsłudze przez www nigdzie nie było innych opcji niż włącz/wyłącz LTE
2. robiłem wiele powtarzalnych testów DL i UL na obu routerach i ro zarówno na LTE i 3G i wyniki wychodziły zawsze takie same, bardziej na korzyść alcatela
3. może i alcatel to shit ale jeśli ma to samo co huawei to po co przepłacać
4. oczywiście, że może do mojego samochodu zamontować wiatromierz, higrometr, termometr i barometr ale przede wszystkim to ma być auto a nie ruchoma stacja meteo (taka analogia :D ) - generalni fajnie że huawei takie bajery ma ale u mnie router w 99,5% czasu będzie działała jako router stacjonarny - jest po prostu wpięty na stałe do prądu i sobie działać ma, a że działa to chyba potwierdza fakt, że przez 2 tyg zaciągnął ok 80GB danych i żadnego problemu nie ma, żadnej zwiechy czy mulenia a jak wspomniałem na 3G śmiga na DL ok 20Mb/s czyli porównywalnie do tego co mam jeszcze na neo, nie będzie używane w terenie więc sprawdzanie do jakiego nadajnika się łączy i na jakim paśmie to dla mnie informacja zbyteczna
5. skąd wiem z jakim nadajnikiem się łącze? no dedukuję - skoro mieszkam w centrum miasta i router jest tak ustawiony, że w linii prostej mam 2 nadajniki (800 i 300m) i poza tym nic więcej dookoła więc chyba na logikę, że skoro jest 1 kreska to pewnie z tym z 800m a pełny zasięg to ten 300m (położenie mojego bloku i lokalizacja mieszkania w bloku powoduje, że router nie ma prawa połączyć się z innymi nadajnikami niż te 2)

Podsumowując:
oczywiście może masz rację, oczywiście może się nie znam ale chciałem tani router który zastąpi mi neostradę i będzie całkowicie bezobsługowy i alcatel za tą cenę uważam sprawdza się całkiem dobrze, zobaczę jak będzie gdy przejdę na DIL ale o tylye dobrze, że na tym nadajniku 300m są stacje bazowe wszystkich opów i play ma tam LTE na wszystkich pasmach więc pożyjemy-zobaczymy-będziemy testować :D :D :D
 #972632  autor: michal3toja7
 18 sty 2018, 09:11
Cześć Wszystkim!
Od dawna śledzę dyskusję ale dopiero dzisiaj postanowiłem wziąć w niej udział :).
Chciałbym się was zapytać czy ktoś na dniach próbował sposobu na uzyskanie RWK poprzez przeniesienie numeru z innej sieci?
Na stronie Playa jest regulamin ważny od 10 stycznia który mówi, że "Zmiana posiadanej przez Użytkownika oferty na inną powoduje dezaktywację bonusów." Czy ktoś próbował sposobu z przeniesieniem numeru po 10 stycznia?
Pozdrawiam :D
 #972670  autor: Placeks
 18 sty 2018, 13:40
Szanowni

Mam już zarejestrowanego startera orange.

Potwierdźcie czy dobrze opisuję wszystko ad nastepnych krokó:

1. Ide do salonu Play i przenosze numer na karte RBM
2. Kiedy już systemy przemielą nowego abonenta loguje się do systemu play24
3. Odbieram bonus za przeniesienie i odpalam RWK
4. Doładowuje za.... no właśnie 5zł czy 50 zł ?
5.Odpalam DIL
 #972673  autor: Johnny
 18 sty 2018, 13:57
Placeks pisze:Szanowni

Mam już zarejestrowanego startera orange.

Potwierdźcie czy dobrze opisuję wszystko ad nastepnych krokó:

1. Ide do salonu Play i przenosze numer na karte RBM
2. Kiedy już systemy przemielą nowego abonenta loguje się do systemu play24
3. Odbieram bonus za przeniesienie i odpalam RWK
4. Doładowuje za.... no właśnie 5zł czy 50 zł ?
5.Odpalam DIL
Po odpaleniu bonusu i uaktywnieniu RWK przenosisz do RBM5 i następnie ładujesz za 50zł a później odpalasz DIL
 #972728  autor: Placeks
 18 sty 2018, 18:32
Johnny pisze: Po odpaleniu bonusu i uaktywnieniu RWK przenosisz do RBM5 i następnie ładujesz za 50zł a później odpalasz DIL
Johny
I jak to jest z tymi doładowaniami kiedy mam RWK.
Najpierw wpada 50zł i pewnie dostaję jakiś pakiet danych.
Co dalej - jak wyglądają kolejne miesiące jeśli chodzi o płatności (zakładamy że lecę tylko na LTE).
 #972733  autor: Johnny
 18 sty 2018, 19:03
Idziesz do salonu Play i przenosisz numer z innej sieci (nie P4) do RBM7MNP (tutaj nie ma DIL).
Po przeniesieniu aktywujesz kartę i odbierasz bonus za przeniesienie 200/20/RWK
Po uaktywnieniu RWK możesz zmienić na taryfę na RBM5 (RWK zostaje).
Ładujesz na konto 50zł (najopłacalniejsze rozwiązanie), otrzymujesz za to pakiet 2GB który jest niezbędny do bezproblemowej prędkości DIL.
Uruchamiasz DIL i przez 100 dni masz spokój (uruchamiasz tylko DIL co 30 dni)
w 99 dniu kupujesz pakiet 600MB za 5zł na 30 dni (tak przez 4 miesiące)
Po 100diach +120dniach = 240dniach na koncie zostaje ci 30zł niezbędne do dalszej pracy DIL.
Dalej mozesz ładować po 5zł za które będziesz kupował 600MB co miesiąc i tak aż do dokońca 365dnia.
 #972772  autor: Placeks
 18 sty 2018, 22:37
Johny:

1. W momencie przeniesienia do RBM5 zostaje tylko RWK bez 200/20 ? Bo jeżeli się przenosi także kwota i pakiet to nie ma sensu potem doładowywać?
2.Piszesz w dalszej części że 50 zł że 2Gb że co 30 dni itd. Wychodzi na to że mam przez pierwszy rok zabawę z pamiętaniem o ważności konta a przecież cała zabawa z przenosinami RBM7-> miała mi przez pierwszy rok oszczędzić pamiętania o tym fakcie. Czy ja coś mieszam?


Johnny pisze:Idziesz do salonu Play i przenosisz numer z innej sieci (nie P4) do RBM7MNP (tutaj nie ma DIL).
Po przeniesieniu aktywujesz kartę i odbierasz bonus za przeniesienie 200/20/RWK
Po uaktywnieniu RWK możesz zmienić na taryfę na RBM5 (RWK zostaje).
Ładujesz na konto 50zł (najopłacalniejsze rozwiązanie), otrzymujesz za to pakiet 2GB który jest niezbędny do bezproblemowej prędkości DIL.
Uruchamiasz DIL i przez 100 dni masz spokój (uruchamiasz tylko DIL co 30 dni)
w 99 dniu kupujesz pakiet 600MB za 5zł na 30 dni (tak przez 4 miesiące)
Po 100diach +120dniach = 240dniach na koncie zostaje ci 30zł niezbędne do dalszej pracy DIL.
Dalej mozesz ładować po 5zł za które będziesz kupował 600MB co miesiąc i tak aż do dokońca 365dnia.
  • Strona 106 z 193
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 193
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 193