DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 82 z 193
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 193
 #950456  autor: Andrzej311
 13 wrz 2017, 12:49
kolor100 pisze:
mateo1995 pisze:Korzystam z DIL + RWK i jak na razie jest w miarę ok. Mam zawieszony internet(radiówka) 10zł/mc ale chcę wypowiedzieć umowę. Jak to jest, mam prawie rok ważności konta na obecnej karcie, czy Play może w każdej chwili wyłączyć na tej karcie DIL czy raczej wyłączą RWK jako bonus? Zastanawiam się czy jest sens wypowiadać umowę z obecnym operatorem bo ponowne założenie anteny to 100 zł i znów wiązanie się umową na rok czy dalej jechać na zawieszeniu. Jakie są obecnie alternatywy dla RBM około 100 GB/mc z lejkiem minimum 1Mb/s do 50zł. Najlepiej tylko sim no chyba że router za 1zł. Mam LTE wszystkich sieci i wszystkie działają w miarę ok.
Od dzisiaj masz dobrą alternatywę:
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa ... 39942.html

:D
Autor powinien dokładnie sprecyzować czy chodzi mu tylko o oferte na kartę tak jak rbm, czy też może być abonament. Bo w t-mobile jest to tylko abonament. Nie wiadomo czy będzie oferta na kartę.
 #950534  autor: mateo1995
 13 wrz 2017, 21:07
Chodziło mi o sensowną alternatywę w razie likwidacji DIL. Oczywiście najlepiej na kartę bo można przejść szybko na inną ofertę gdy się pojawi coś lepszego no i jak najtaniej. O taryfie domowej T-Mobile w czasie pisania postu nie wiedziałem a ta wydaje się sensowna i dla takiej oferty warto związać się umową, szczególnie że u mnie raczej światłowodu długo nie zobaczę a radiówki nie mają startu do LTE T-Mobile. Miałem zamówić sobie nju internetowy żeby starter sobie dojrzewał ale dla tych 15zł różnicy to już nie ma sensu. Jedynie jakbyście mogli nakierować jak zdobyć ten starter Play za 45 zł i czy on mógłby sobie leżeć w razie czego i czekać na doładowanie. No chyba, że jest jeszcze coś lepszego bez umowy. Tak czy inaczej ta oferta domowa T-Mobile zdecydowała o likwidacji radiówki.
 #950542  autor: mateo1995
 13 wrz 2017, 21:48
Tak z DIL nie rezygnuję, chciałem się tylko zorientować jaka jest alternatywa w razie likwidacji oferty bo nie chcę już płacić dodatkowo 10zł/mc za utrzymanie radiówki, ale ok oferta T-Mobile zdecydowała. Jedynie jest jeszcze aktualne pytanie skąd wziąć starter z Play 45zł.
 #950697  autor: mykowhai
 15 wrz 2017, 00:37
Witam, dorwałem dzisiaj starter RBM z puszką w salonie Play, Pan mi znalazł jakąś pozostałość na zapleczu ale okazało się że numer jest jeszcze aktywny i ma taryfę Red Bull Mobile 5zł.

Teraz takie moje pytanie, aktywowałem numer, doładowałem za 30zł i aktywowałem pakiet Darmowy internet LTE, z opisu na Play24 wynika że to pakiet tylko na 30 dni. To oznacza że po tych 30 dniach przepada, czy muszę znowu doładować konto i jeszcze raz aktywować? Jak to wygląda?
 #950699  autor: jarekt
 15 wrz 2017, 00:41
DIL jest darmowy. Nie pobiera żadnych złotówek z konta, ani podczas aktywacji ani podczas działania.
Po prostu warunkiem jego uruchomienia jest saldo na karcie minimum 30zł.
Ale tylko w momencie uruchamiania usługi co 30 dni.
Gdy DIL się uruchomi konto możesz wyczyścić do zera :)
Ale wtedy oczywiście po 30 dniach będziesz musiał doładować minimum 30zł aby usługa mogła się aktywować, bo po 30 dniach DIL się wyłącza i musisz go ponownie włączyć na kolejne 30 dni.

Także włączasz DILa co 30 dni (nie myl z miesiącem!) i w momencie włączania musisz mieć minimum 30zł na karcie. Niezależnie od tego co 100 dni ładujesz 50zł aby wydłużyć ważność konta - jednorazowe doładowanie za 30zł jest nieekonomiczne bo daje tylko 30 dni ważności (sprawdzi się tylko wtedy gdy masz RWK w RBM5).
 #951115  autor: Wosiu96
 18 wrz 2017, 09:47
Cześć Panowie ;) Znalazłem swoją kartę z DIL od RMB i mam na niej ofertę RBM 5. Z tego co się orientuje nic się nie zmieniło od roku? Doładowanie 50zł- ważność konta na rok? Jest jeszcze jakaś możliwość by mieć rok ważności konta?
 #951391  autor: TomLee
 19 wrz 2017, 18:47
Widzę tu objawy czarnowidztwa. To pewnie po tym, jak Orange skasowało RWK w OFnK. Natomiast Play dba o klientów, szczególnie w ofertach na kartę. Powrót do 3 Mb w roamingu krajowym, darmowy internet na wakacje, kody z napojów, DIL. Nie sądzę, żeby myśleli o wyłączeniu DILa, w salonach są cały czas dostępne startery z taryfą RBM 5.
 #951570  autor: rudymax
 20 wrz 2017, 11:58
Patryk7588 pisze:Czy karty SIM RBM na którym aktywny jest DIL mają dostęp do roamingu krajowego?
Warunkiem korzystania z DIL jest zalogowanie do własnej sieci Play. Korzystając z roamingu krajowego transmisja będzie rozliczana z pakietu lub konta głównego. Kiedyś korzystałem z DIL w RBM5, wszystko działało bez problemu, ale musiałem w routerze zablokowć roaming i wymusić LTE.
 #951805  autor: 3G
 21 wrz 2017, 09:58
Patryk7588 pisze:Czy karty SIM RBM na którym aktywny jest DIL mają dostęp do roamingu krajowego?
Oczywiście, tylko wtedy DIL nie działa. Wspominałem kiedyś, że na swojej karcie wyłączyłem roaming. To była właśnie karta z DIL i dopóki miałem roaming karta normalnie logowala się do sieci partnerów roamingowych. Na drugiej karcie tak samo. To nie jest tak jak w taryfach typowo internetowych, które nie mają wstępu do roamingu.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #953455  autor: michal198
 30 wrz 2017, 07:14
Mam problem z DIL taryfa RBM 5, korzystam z DIL na tej karcie ponad rok, dwa dni temu reaktywowalem usługę prędkość wróciła do normalne(nie lejkowej 2 mb)po dwoch dniach znowu predkosc spadla do 2 Mb. Pakiet neta aktywny 3 Gb Na koncie 92 Złote usluga DIL aktywna od dwoch dni. Dodam zepredkosc z DIL mam 80 MB. Ruoter rrstartowany kilkanascie razy. Jaka może byc przyczyna?
 #953465  autor: jarekt
 30 wrz 2017, 09:07
Problem jest taki, że aktywowałeś DILa nie 1. dnia miesiąca oraz że w minionych 30 dniach pobrałeś więcej (lub znacznie więcej) niż 100GB w godzinach szczytu.

W momencie kiedy system chce Ci włączyć lejek, to nie zwraca uwagi na to ile razy aktywowałeś DILa w miesiącu. Czyli jeśli włączył Ci lejek 26.09 o 10:00 to po 2 czy 4 kolejnych dniach znowu Ci go włączy jeśli jakimś cudem lejek się wyłączy (bo wyłączył się bieżący DIL i włączyłeś go kolejny raz) jeśli wciąż nie skończył się miesiąc - bo lejek jest generalnie przyznawany wielokrotnie w ciągu miesiąca aż do ostatniego dnia.

W najgorszym razie, przez aktywację DILa np. 28.09 będziesz miał teraz lejek do 27.10.

Dlatego zawsze aktywuj DILa 1. dnia miesiąca. Ewentualny lejek będziesz miał zawsze do końca miesiąca i do końca DILa, bo te terminy będą się mniej więcej pokrywać bo będą w bieżącym miesiącu.

W miesiącach 31-dniowych nie aktywuj DILa ponownie 31. dnia tylko robisz 1 dzień przerwy i aktywujesz znowu 1. dnia.

Pewnym problemem jest luty ale jak się chwilę zastanowisz to będziesz wiedział jak temat rozegrać, a jak nie, to odszukaj moje wcześniejsze wpisy gdzie kilka razy zrobiłem rozpiskę jak ten "problem" rozwiązać.
 #953480  autor: gelox2017
 30 wrz 2017, 12:58
Witam. Mam takie prozaiczne pytanie - mam RBM5 (Virgin->RBM7 MNP->RBM5). Ważność konta 01.12.2017. Czy, jeśli na tej karcie dalej chcę mieć DiL, to muszę 30.11.2017 doładować konto za 50zł i wtedy ważność konta przedłuży się o 3 miesiące, włączam sobie DiL, pakiet za 5zł itd., czy taki nr tu nie przejdzie i od nowa przeprowadzać akcję z inną kartą z Virgin?
 #953481  autor: bolek2004
 30 wrz 2017, 13:02
Ładujesz 01.12 za 50zł, ważność wydłuża się o 100 dni, do tego dostajesz pakiet netu 2gb ważny tyle samo. Dil aktywujesz na takiej samej zasadzie jak dotychczas tyle że nie musisz już wykupować dodatkowego pakietu netu bo masz za doładowanie te 2gb.
Oczywiście przy założeniu że dil będzie nadal działał w grudniu bo różnie może być, jeszcze jest chwilę czasu.
  • Strona 82 z 193
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 193
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 193