DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 125 z 193
  • 1
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 193
 #980776  autor: rudymax
 02 mar 2018, 09:58
Lucky610 pisze:Uruchomiłem pakiet 2Gb. Zobaczę czy będzie ciągło z niego czy też z DIL.
Jeżeli będzie schodzić z pakietu, sprawdź, czy jesteś zalogowany do sieci macierzystej. W roamingu będzie Ci brać z pakietu. Może dlatego pakiet się wyczerpał.
 #980785  autor: Lucky610
 02 mar 2018, 10:21
Mam w modemie wybrane połączenie wymuszone LTE i recznie wybraną sieć PLAY. Na razie nie zauważyłem żeby ciąglo z płatnego pakietu zobaczymy jak się rozłączę i połącze ponownie do sieci.
 #980829  autor: adacomp
 02 mar 2018, 14:18
Lucky610 pisze:Mam w modemie wybrane połączenie wymuszone LTE i recznie wybraną sieć PLAY. Na razie nie zauważyłem żeby ciąglo z płatnego pakietu zobaczymy jak się rozłączę i połącze ponownie do sieci.
Mam tak ustawione od bardzo dawna i nigdy mi nic nie ściągnęło z konta nawet 1gr.

Jedynie raz na 30dni przestawiam na chwilę po wcześniejszym rozłączeniu połączenia LTE Only na Auto kiedy wysyłam kod USSD aktywujący ponownie DIL bo kody USSD nie działają w sieci LTE.
 #980861  autor: 3G
 02 mar 2018, 17:53
Zamiast USSD i związanego z tym przełączania LTE/auto polecam wygodniejszy sposób aktywacji: aplikacja Play24 na telefon albo nawet przez Play24 na kompie, na którym ma być DIL - tyle co zje MB na samą aktywację to nie problem.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #980864  autor: Durek
 02 mar 2018, 18:33
A ja z innej beczki. Czy da się z DIL'a przejść na jakąś inną taryfę w Play aby wykorzystać "skarbonkę" np. na pakiety netu (jakie są np. w SieMa PL). Mam na 4 kartach prawie 1,5k PLN no i chyba zamiast dalej ładować kasę to zacząć ją wykorzystywać.
 #980865  autor: jarekt
 02 mar 2018, 18:44
Z RBM5 i RBM1 możesz przejść kiedy chcesz (mając ważne konto na wychodzące), na dowolną taryfę z poniższych (bezpośrednio kodem lub poprzez Play24 lub Menu obsługi taryf, lub pośrednio przez inną taryfę):

- PnK czyli "Play na Kartę" (i pewnie PnKStart czyli PnK po MNP),
- PnKRWK czyli "Play na Kartę Rok Ważności Konta",
- PnKLT czyli "Play na Kartę Lubię to!",
- FPnK czyli "Formuła Play na Kartę" (i FPnK2),
- OdN czyli "OdNowa",
- Fakt czyli "Fakt Mobile",
- rbmE czyli "RBM Energy na Kartę",
oraz na nowe:
- rbmSM czyli "RBM SieMa na Kartę" (jeszcze nie działa w 100%),
- rbmSMpl czyli "RBM SieMa na Kartę PL" (wciąż całkowicie nie działa).

Trzymanie tylu kart z taką kasą jest... nierozsądne :). Ale każdy robi jak chce - w końcu to prepaid.

PS. Mając RBM1 (tam też jest DIL) możesz dodatkowo przejść do... RBM5 :)
 #980879  autor: Durek
 02 mar 2018, 19:33
Ale wszystkie te karty są w użyciu :) i radzą sobie bardzo dobrze :) I tak się odkłada, odkłada ... I nie wiem czy jest sens dalej ładowania czy właśnie zmienić taryfę i zjeżdżać z salda. Dzisiaj do tych 4 kolejne 2 dołączyły w rodzince ... Wcześniej czy później na pewno się wykorzysta.
 #980889  autor: jarekt
 02 mar 2018, 20:09
Aaaa, to jak są cały czas w użyciu, to wszystko jest OK :)

Możesz po prostu jedną (czy dwie) kartę z największą ilością kasy "przerobić" na ofertę głosowo-internetową z np. nolimitem i korzystać np. przez rok bez doładowań wykorzystując tylko skumulowana kasę (ewentualnie doładowanie 5zł co 50dni jeśli by to było np. FPnK, a nie OdN, PnKRWK, Fakt czy rbmSMpl).

A zastąpić ją tamtej "osobie" nową kartą z DILem i czystym (zerowym) saldem (oczywiście potem trzeba zrobić doładowanie minimum 30zł, a najlepiej 50zł ale to wszystko raczej dobrze wiesz jak robić).

No chyba że z telefonu komórkowego (rozmowy, SMSy) też rzadko korzystacie, no to wolniej tę kasę zużyjecie.
W każdym razie mając tyle DILi normalnie ładowanych, możesz tak to wszystko zorganizować aby na rozmowy i SMSy już więcej w rodzinie nie wydawać, a przynajmniej część nie będzie musiała nic dodatkowo wydawać.

Pomocna jest (czasami bardzo) w takich operacjach możliwość darmowego przekierowania rozmów i Stan Darmowy w Play/RBM.
 #980928  autor: mariusz94
 03 mar 2018, 00:22
Przebrnąłem przez ponad 30 ostatnich stron tematu żeby zapoznać się z całą procedurą uruchomienia DILa, ale mimo wszystko byłbym wdzięczny jeśli ktoś zaznajomiony z tematem przejrzałby takie moje małe podsumowanie, bo mętlik w głowie po takiej ilości różnych pytań i odpowiedzi zrobił się spory :D

Chcąc "od zera" aktywować najtańszy obecnie internet mobilny :D powinienem:

1. Kupić starter z jakiejś sieci spoza P4 i zarejestrować go
2. Udać się do salonu w celu przeniesienia numeru do RBM7MNP (z tego co doczytałem, wystarczy że powiem żeby przenieśli mnie do Red Bull Mobile na kartę, innej możliwości i tak nie ma?)
3. Co w przypadku gdy w salonach nie będą mieli starterów RBM? Mają jeszcze możliwość zamówienia takowych czy muszę szukać do skutku?
4. Za przeniesienie dostaję rok ważności konta? Czy muszę to aktywować jakimś kodem?
5. Przechodzę do RBM5
6. Po otrzymaniu SMSa że taryfa została zmieniona, doładowuję konto za 50 zł i przez 100 dni pamiętam jedynie o aktywacji DILa co 30 dni
7. Po tych 100 dniach, przez 4 miesiące kupuję pakiety 600mb za 5 zł, nadal aktywuję DILa co 30 dni.
8. W momencie gdy na koncie zostanie mi mniej niż 30 zł, doładowuję konto za 50 zł i powtarzam procedurę.

A teraz już kilka pytań typowo technicznych:
1. Jaki modem LTE polecacie? Widziałem że w postach przewijał się HUAWEI E3372s-153 HiLink, ale może jest coś lepszego w cenie powiedzmy 120, max 150 zł? Zależy mi na możliwości włączenia opcji łączenia jedynie z LTE i konkretnie z LTE Play (żeby uniknąć połączeń z LTE Orange z nadajnika Play)
2. Sprawdziłem na mapie, do nadajnika Play mam około 1,5 km w linii prostej. Nadajnik ma następujące pasma w standardzie LTE: 800, 2600, 2100, 1800, jednak są one umieszczone w kategorii "Powiązane pozwolenia UKE". W GSM zaś jest: 1800, natomiast w UMTS: 2100 i 900. Czy w takim wypadku mogę liczyć że skorzystam z tej usługi?
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 00:23 przez mariusz94, łącznie zmieniany 1 raz.
 #980929  autor: Gregrin
 03 mar 2018, 00:22
m.mietek pisze:Tzn ze przechodzi sie na RBM na karte 5 ?
W RBM trafia się zawsze do RBM7MNP, tam odbiera bonus za przeniesienie i przechodzi do RBM5. Wszystko opisane tutaj http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=83390 (łącznie z tym jak działa DIL) i aktualne. Gdy coś się zmieni postaram się w miarę szybko uaktualnić post.


2. Tak.
3. Szukać innego salonu albo poprosić żeby zamówili (podobno można zadzwonić na infolinie faktu i tam również poprosić żeby przysłali do konkretnego salonu).
4. RWK jest w pakiecie za przeniesienie. Pakiet aktywujesz kodem lub na p24.
5-8 Tak.
mariusz94 pisze:W GSM zaś jest: 1800, natomiast w UMTS: 2100 i 900. Czy w takim wypadku mogę liczyć że skorzystam z tej usługi?
Z tego nie bo to nie LTE ale z tych wcześniejszych pewnie tak. Mozna zrobić jakiś test telefonem z LTE jak to działa na miejscu,
 #980930  autor: mariusz94
 03 mar 2018, 00:44
Gregrin pisze:
mariusz94 pisze:W GSM zaś jest: 1800, natomiast w UMTS: 2100 i 900. Czy w takim wypadku mogę liczyć że skorzystam z tej usługi?
Z tego nie bo to nie LTE ale z tych wcześniejszych pewnie tak. Mozna zrobić jakiś test telefonem z LTE jak to działa na miejscu,
Chodziło mi właśnie o te zaznaczone jako LTE. Czyli "Powiązane pozwolenia UKE" nie oznacza że na tych pasmach działa np. Orange, tylko jest to normalne LTE Play?
 #980932  autor: Gregrin
 03 mar 2018, 00:59
Jeśli na mapce pisze ze LTE jest play'a to jest ono jego. Kazdy operator ma swoje nadajniki. To ze w play'u można korzystać z LTE orange (z ograniczeniem) znaczy ze orange "wpuszcza do swoich nadajników" użytkowników play'a. To nie znaczy ze play play puszcza ze swoich nadajników "LTE orange".
Samo "Powiązane pozwolenia UKE" znaczy chyba ze informacje pochodzą z pozwoleń UKE i na te częstotliwości są również pozwolenia ale nie wiadomo czy są odpalone (i czy w ogóle będą bo praktyka jest taka ze występuje się o komplet pozwoleń a nie koniecznie z wszystkich korzysta).
Najlepiej zapytać w dziale technikalia o konkretna lokalizacje albo jak play odpala swoje częstotliwości.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 01:05 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #980936  autor: Gregrin
 03 mar 2018, 01:09
Czyli mogą tam dokładać LTE bo obecnie nie wiadomo czy jest (raczej nie ma bo nie jest potwierdzone). Tak jak pisałem, możesz zapytać w technikaliach albo na infolinii play jak jest w twojej okolicy albo spróbować smartfonem z obsługą LTE.
mariusz94 pisze:2. Sprawdziłem na mapie, do nadajnika Play mam około 1,5 km w linii prostej.
Mozna to sprawdzić dokładnie klikając prawym przyciskiem myszy i wtedy od punktu podaje odległość. Jeśli jesteś z Grudzic to orange nie miało tam budować światłowodu ?? Moze warto zapytać i u nich.
 #980937  autor: mariusz94
 03 mar 2018, 01:52
Nie jestem z Grudzic, potrzebuję tam internetu typowo mobilnego :) Dlatego pomysł z RBM i jakimś najprostszym modemem, bo na inne potrzeby mam internet stacjonarny
  • Strona 125 z 193
  • 1
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 193
  • 1
  • 123
  • 124
  • 125
  • 126
  • 127
  • 193