DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 104 z 193
  • 1
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 193
 #971139  autor: neotele
 10 sty 2018, 13:27
kovalskyPL pisze:babka z Play powiedziała mi że nie przeniesie mi nr bo nie mają starterow z RBM dlatego zadałem to pytanie tutaj
Poproś w Salonie, aby zamówili startery RBM. Powinny dotrzeć do Salonu w ciągu kilku dni.
 #971185  autor: adacomp
 10 sty 2018, 17:36
DIL działa tylko w macierzystej sieci LTE PLAY.

Nie działa w roamingu Orange, Plus czy T-Mobile a także zasięgu 2G i 3G Play.
 #971189  autor: jarekt
 10 sty 2018, 18:35
Nie każdy rozumie wszystko doskonale więc napiszę:

Gdy włączysz DILa i zaczniesz korzystać z tego darmowego dobrodziejstwa (internet jest szybki, bez limitów ilościowych, limitów prędkości*1 i za darmo), to mogą się obecnie wydarzyć czasami trzy rzeczy:


1. Gubisz zasięg LTE Play i urządzenie przełącza się (jeśli nie zablokowałeś tej funkcjonalności) na 3G Play.

Internet dalej będzie działał (z nawet dużą prędkością*2 jaką zapewnia 3G), a usługa DIL dalej będzie włączona.

Jednakże transmisja nie będzie "darmowa" - będzie Ci się pomniejszał pakiet danych (MB/GB), który masz na koncie (bo "darmowa" jest tylko transmisja w LTE Play).

W pewnym momencie (po kolejnym zaniku LTE) gdy pakiet całkiem się zużyje, transmisja będzie dalej możliwa ale już z prędkością 0,032Mbit/s (czyli 32kbit/s) - jest to tak mała prędkość, że plik o wielkości 100MB zostanie przesłany najwcześniej po... 7 godzinach.
Korzystanie z neta jest praktycznie niemożliwe (choć specjalista da sobie radę pocztę odebrać).

Ale transmisja za to jest zawsze darmowa w RBM (nigdy nie schodzą złotówki z konta za internet - to się dzieje tylko gdy kupisz pakiet).

Ale co gorsza, gdy wróci Ci zasięg LTE Play, a pakiet będzie całkiem zużyty, prędkość dalej będzie 0,032Mbit/s zamiast np. 50Mbit/s - warunkiem bowiem działania DILa z pełną prędkością jest posiadanie jakichś Bajtów na koncie (wystarczą 2 :)). Kupujesz wtedy jakiś pakiet (albo robisz doładowanie i otrzymujesz bonusowe GB).


2. Gubisz zasięg LTE Play i urządzenie przełącza się na LTE Orange - jest to obecnie możliwe.

Internet dalej będzie działał w technologii LTE (ale z małą prędkością 1,5-3,0Mbit/s), a usługa DIL dalej będzie włączona.

Jednakże transmisja nie będzie "darmowa" - będzie Ci się pomniejszał pakiet danych (MB/GB), który masz na koncie (z powodu transmisji danych w roamingu krajowym, a nie na zasięgu LTE Play).

Reszta uwag taka sama jak w p.1.


3. Gubisz zasięg LTE Play, ale urządzenie zablokowałeś na transmisję tylko LTE ("LTE*3 only").

Jeśli urządzenie nie przełączy się na LTE Orange (to też można zablokować/wymusić), to internetu nie będziesz mieć absolutnie żadnego - do momentu powrotu zasięgu LTE Play.

Jeśli przełączy się na LTE Orange, to patrz p.2.


---
*1 możliwy limit prędkości 2Mbit/s po przekroczeniu 100GB i przy jednoczesnym obciążaniu nadajnika.
*2 chyba że włączy się Roaming Krajowy, bo całkowicie stracisz zasięg Play - wtedy prędkość spadnie do 3Mbit/s.
*3 LTE nazywane jest też 4G :)
Ostatnio zmieniony 11 sty 2018, 00:26 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #971308  autor: Marek_G
 11 sty 2018, 12:39
Mam pytanie odnośnie tych 30 dni na które aktywuje się LTE.
Miałem zapisane w kalendarzu powiadomienie co 30 dni żeby nie zapomnieć aktywować LTE. Dzisiaj wyskoczyło mi powiadomienie a następne wyświetli się 10 lutego itd. Wcześniej DIL aktywowałem 12 grudnia.
Problem w tym, że ostatnio już drugi raz mi się zdarza, że DIL jest jeszcze aktywny w dniu w którym wyskoczyło powiadomienie chociaż aktywny być nie powinien. Dopiero jutro wyłączy mi się i będę mógł go ponownie aktywować.
Mógłby ktoś powiedzieć czy ostatnio Play nie zmienił jakoś sposobu naliczania tych 30 dni (np. zamiast 30 dni jest miesiąc albo godzina wyłączenia DILu przesunęła się z 5-7 rano na późniejszą)?
 #971565  autor: paolo
 12 sty 2018, 18:09
Tak ma szybko abym nie musiak przekopywac sie przez caly tema: ile musze co miesiąc inwestowac aby miec ten inernet? Czy musze doladowywac co 100dni za 50zl?
 #971573  autor: paolo
 12 sty 2018, 18:24
Johnny pisze:Tak na szybko TAK
50zl na 100 dni czyli ok 15zl/mc a pakiet kosztuje 5zl/mc czyli robie skarbonke.
To chyba jednak 100gb w nju za 29zl i zasieg lte Orange bedzie lepszejszy?
 #971583  autor: jarekt
 12 sty 2018, 18:43
@paolo, gdy doładujesz 50zł w RBM5, to nie tylko ważność konta masz na 100 dni ale dostajesz również pakiet 2GB ważny 100 dni i żadnego dodatkowego pakietu nie kupujesz przez te 100 dni.
Więc skarbonka robi Ci się jeszcze większa niż myślałeś, bo całe 50zł jest NIE NARUSZONE!

Jak sobie z tym "problemem" (nadmiarem kasy :)) poradzić?
"Transferujesz" kasę na inny numer i kupujesz sobie np. na kolejne 100 dni nolimit rozmów i SMSów do wszystkich sieci za 25zł miesięcznie :)

W efekcie za łącznie 25zł miesięcznie (dwadzieścia pięć złotych) otrzymujesz 2 numery i:
- nolimit internetu (minimum 700GB miesięcznie - minimum 100GB z pełną prędkością i 600GB z ewentualnie obniżoną prędkością do 2Mbit/s);
- nolimit rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;
- nolimit SMSów do wszystkich sieci.

I żadnej skarbonki wtedy nie ma.

Jak to zrobić? Nie pamiętam ;) ale jak znajdę czas i sobie przypomnę, to o tym napiszę.

Dodam jeszcze, że 25zł to jest - jak napisałem - łącznie za 2 numery, więc na jeden numer wychodzi 12,5zł, a ponieważ to jest prepaid, to gdy doładowanie kupimy sobie np. 10% taniej (albo ze zwrotem 5% za zakupy np. w TMUB), to wyjdzie nam nawet 11,25zł za 1 numer z takim nolimitem czyli 22,5zł za 2 numery (miesięcznie).

Mówię na tą "ofertę" czasami NiNoN (Najlepsza i Najtańsza oferta Nolimitu) :)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2018, 19:00 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #971588  autor: paolo
 12 sty 2018, 18:55
jarekt pisze:@paolo, gdy doładujesz 50zł w RBM5.
Dzieki za ten opis ale nie szukam 2 numeru z nolimit bo taki mam ale NAJTAŃSZEGO rozwiazania na internet mobilny. Karte uzywam w routerze mobilnym lte. W styczniu testuje nju mobile i 100gb za 29zl ale szukam te 100gb za jak najnizsza kwote. Nadajniki wszystkich opow mam 300-400m od domu wiec nie mam problemow z zasiegiem
 #971593  autor: 24bis24
 12 sty 2018, 19:09
jarekt pisze:"Transferujesz" kasę na inny numer
Jak to zrobić? Nie pamiętam ale jak znajdę czas i sobie przypomnę, to o tym napiszę.
nic nie napiszesz nawet jak sobie przypomnisz bo to jest nie ten operator co by się tak dało. :mrgreen:

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
  • Strona 104 z 193
  • 1
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 193
  • 1
  • 102
  • 103
  • 104
  • 105
  • 106
  • 193