DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 52 z 193
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 193
 #909810  autor: Gregrin
 06 lut 2017, 22:39
gudcezar pisze:no mi się wydaje że roczna ważność konta nie powinna przepaść po 30 dniach
Nie przepadnie. Pytałem czy byłbyś w stanie odpalić starter, włączyć bonus i przedłużyć go np. doładowaniem za 5zl z fb żeby sprawdzić czy bonus przepadnie jak ten za rejestracje.
 #909819  autor: kruczek68
 06 lut 2017, 23:28
Gregrin pisze:Ty myślisz ze skoro w regulaminie jakiejś usługi (w tym przypadku bonusu za przeniesienie ale przecież jest masa innych) nie ma zapisu ze wyklucza się z rejestracja to nie da się jej uruchomić bo "połączyła się" (nie wykluczyła) z bonusem za rejestracje którego nota bene nie można aktywować ?? Nie wiem co mam powiedzieć. Musiałem to sobie rozpisać i zabrakło mi slow :D
Rozpisywanie (a nawet rozrysowywanie) nie zmieni faktu, że zapisy w regulaminach są jakie są. Jak wiemy z doświadczenia ostatnich miesięcy regulaminy te nie są wzorem precyzyjnych zapisów, wbrew założeniom, że takimi właśnie powinny być. Zapisy te czasami nie przedstawiają faktów rzeczywistych (np. RWK z RBM7NMP wg zapisów powinien przy migracji do RBM5 ulec skróceniu do 14 dni, ale tego nie robi). Jest to przykład "furtki" na naszą korzyść.
Ale są też "furtki" na korzyść Play. Przykładem tego są zapisy dotyczące limitów bonusów za rejestrację, które pomimo takiego samego brzmienia w kolejnych wersjach regulaminów były różnie interpretowane przez Play:
- na początku, że 3 limity na taryfy głosowe i oddzielnie 3 limity na taryfy internetowe,
- później, że po 3 limity na Play, RBM i FM,
- jeszcze później, że 3 na Play i RBM łącznie oraz 3 oddzielnie na FM,
- i ostatecznie, że 3 na wszystko co jest w P4 (oczywiście oprócz wirtualnych operatorów takich jak Virgin czy Vikings).

Jak widać ten sam zapis potrafił szybko ewoluować w zależności od potrzeb Play.

Dlatego napiszę to jeszcze raz, najjaśniej jak się da:
Uważam, że Play będzie utrudniał/uniemożliwiał możliwość włączenia bonusu za przeniesienie powołując się na "furtkę", którą sobie zostawił, a która jest zapisana w rozdziale IV pkt. 2. regulaminu dotyczącego przeniesienia numeru do RBM:
"Skorzystanie z niniejszej Oferty Promocyjnej nie wyklucza korzystania z innych Ofert Promocyjnych dostępnych łącznie z ofertą, z której korzysta Użytkownik, chyba że warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej."
A może do tego dość w sytuacji, kiedy ktoś będzie już miał wykorzystany limit 3 bonusów za rejestrację w P4, a wtedy zapis z regulaminu przyznawania bonusu za rejestrację w Play (pkt. 19. Każdy z Użytkowników może skorzystać z Oferty Promocyjnej dla maksymalnie 3 numerów telefonów) będzie traktowany jako blokujący względem tego dotyczącego przeniesienia, ponieważ właśnie ten zapis będzie tymi "warunkami innych Ofert Promocyjnych stanowiącymi inaczej".

Oczywiście chciałbym się mylić, ale czuję przez skórę, że właśnie tak będzie.
A dlaczego?
Bo te wyżej opisane kolejne poziomy ewolucji interpretacji tego samego zapisu regulaminowego przeszedłem na sobie :D

Ciekawi mnie również, jak na tym tle wypadnie przyznawanie bonusów za rejestrację w RBM (10 szt.) i Play (3 szt.) wg nowych regulaminów, skoro dotyczą przyznawania przez tego samego operatora (dla "uproszczenia" udaję, że nic nie wiem o jakichkolwiek bonusach, które były przyznawane przez ostatnie miesiące :wink: )"
 #909824  autor: Gregrin
 07 lut 2017, 01:03
kruczek68 pisze:Ale są też "furtki" na korzyść Play. Przykładem tego są zapisy dotyczące limitów bonusów za rejestrację, które pomimo takiego samego brzmienia w kolejnych wersjach regulaminów były różnie interpretowane przez Play:
Jakie furtki ?? Jakie takie samo brzmienie ? Oni przecież zmieniali regulaminy właśnie po to żeby ograniczyć ilość...
kruczek68 pisze:- na początku, że 3 limity na taryfy głosowe i oddzielnie 3 limity na taryfy internetowe,
Na początku było 10 bonusów. Gdzie pisało ze są oddzielne ? W regulaminach pisze ze można aktywować na maks X numerach dla jednej osoby która udostępni dane dla P4 (czyli fakt,rbm czy PInK tez się zalicza). Możesz aktywować na X numerach w jednej ofercie jak chcesz i w innej taryfie/submarce już nie skorzystasz bo na twoim peselu jest już X aktywnych.
kruczek68 pisze:- później, że po 3 limity na Play, RBM i FM,
- jeszcze później, że 3 na Play i RBM łącznie oraz 3 oddzielnie na FM,
- i ostatecznie, że 3 na wszystko co jest w P4 (oczywiście oprócz wirtualnych operatorów takich jak Virgin czy Vikings).
Skąd te info (dla każdej zmiany z osobna) ?? I nie chodzi mi tu o np to ze system p24 pozwalał na więcej niż regulaminy bo to dobra wola play. Oczywiście ze virgin i vikings to nie P4.
kruczek68 pisze:Jak widać ten sam zapis potrafił szybko ewoluować w zależności od potrzeb Play.
To zapis się zmieniał czy nie ? Bo skoro nie, i chodzi ci o jego egzekwowanie to system z początku był luźniejszy ale za dużo z tego korzystano wiec dostosowali go do zapisów regulaminów.
kruczek68 pisze:Skorzystanie z niniejszej Oferty Promocyjnej nie wyklucza korzystania z innych Ofert Promocyjnych dostępnych łącznie z ofertą, z której korzysta Użytkownik, chyba że warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej.
Ale tez zapis mówi ze można ze sobą promocje łączyć chyba ze jedna wyklucza druga a nie ze jedna się nie włącza wiec druga tez się nie włączy...
Rozbijmy to sobie. Jesteśmy świeżo po przejściu do RBM i chcemy włączyć bonus wiec czytamy jego regulamin i tam:
"Skorzystanie z niniejszej Oferty Promocyjnej nie wyklucza korzystania z innych Ofert Promocyjnych" ok czyli możemy skorzystać z tej i jakiejś innej
"chyba że warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej." Warunku oferty za rejestracje nie wykluczają skorzystania z niej jeśli skorzystaliśmy z bonusu za przeniesienie wiec możemy skorzystać z bonusu za rejestracje. To ze się nie uruchomi to inna kwestia.
kruczek68 pisze:Bo te wyżej opisane kolejne poziomy ewolucji interpretacji tego samego zapisu regulaminowego przeszedłem na sobie :D
Zauważ ze sam play idzie na rękę i pozwala aktywować 10 bonusów (niestety przez konsultantów którzy -znowu niestety- dobrze interpretują regulamin i po dacie 20.10 nie pozwalają włączać więcej bonusów niż 3 na numer pesel). Sam pisałem reklamacje ale nie ze względu na to ze uważam ze w moim przypadku bonus wynika z regulaminu tylko ze rzecznik obiecywał pozytywne załatwianie takich spraw.

Wydaje mi się ze niektórzy mieszają załatwianie spraw z zapisami w regulaminie. To ze coś inaczej działało nie znaczy ze było to inaczej zapisane w regulaminie bo one tylko w szczegółach ilości się zmieniały a system czy konsultanci rożnie czy tez z opóźnieniem reagowali.

PS. Chętnie poczytałbym jak to u ciebie się zmieniało w tym temacie ilości kart/markę/regulamin oczywiście w odpowiednim temacie http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=88284.

Pozdrawiam :smt006
 #909895  autor: kruczek68
 07 lut 2017, 14:14
Gregrin pisze:Jakie furtki ?? Jakie takie samo brzmienie ?
Przyznaję, nazwanie różnych działań Play dot. tego samego zapisu w regulaminie (w kwestii przyznawania bonusów za rejestrację) „furtką na korzyść Play" jest niewłaściwe.
Bardziej pasuje określenie: „Play pozostawiło sobie możliwość niejednoznacznego działania w zakresie przyznawania bonusów”.
Jak by tego nie nazywać, oznacza to to samo: że regulaminy sobie, a życie sobie.

Do czerwcowego regulaminu, który obowiązywał do 19 października nie mam zastrzeżeń i nigdzie nie odwoływałem się do zapisanego w nim limitu 10 bonusów – po prostu w tym czasie nie było słychać o problemach - ani Play nie widział jeszcze problemu, (który, tak naprawdę, narobiły PInK-i) a i użytkownicy jeszcze cieszyli się wakacjami i mieli na głowie inne problemy niż rejestrowanie kart.

W tym okresie aktywowałem bonusy na kilku kartach, generalnie poniżej limitu 10 szt.

20 października zmienił się regulamin – Play zaczął dostrzegać problem hurtowej aktywacji bonusów dla pojedynczych peseli – i limit został zredukowany do 3 bonusów. Ale zapis dotyczący limitu bonusów nie był jeszcze egzekwowany literalnie przez Play. Być może (i dużo na to wskazuje), limit wynikający z zapisu w regulaminie, w okresie między 20 październikiem a 17 listopada nie był jeszcze praktycznie zaimplementowany w systemie.

Dlatego pomimo limitu 3 bonusów, po 20 października zarejestrowałem i aktywowałem bonus na 6 kartach. Nie obyło się jednak bez problemów, ale za którymś tam konsultantem udawało mi się przekonać go do moich racji.
Gregrin pisze:Gdzie pisało ze są oddzielne ?
Gregrin pisze:Skąd te info (dla każdej zmiany z osobna) ??
Wtedy też wysłuchałem różnych wariantów interpretacji tego samego zapisu i przytoczyłem je w poprzednim poście. Najciekawsze było jednak to, że w większości przypadków było tak, jak mówili konsultanci w danym okresie, i chociaż nie korelowało to z zapisami w regulaminie, to postępowanie z uwzględnieniem tych informacji przynosiło pozytywny skutek.

Implementacja odpowiednich algorytmów w systemie Play nastąpiła dopiero w listopadzie i w tym samym czasie pojawił się nowy regulamin. Zapis dot. limitu bonusów za rejestrację pozostał bez zmian, ale teraz zaczął być bezwzględnie (literalnie) egzekwowany przez Play.
W tym czasie potrzebowałem jeszcze zarejestrować kilka kart i odebrać na nich bonus – cel (bonusy) osiągnąłem, ale tylko na 3 kartach (musiałem zarejestrować je na inny pesel). Niestety, pomimo kombinowania z brandami Play, na pozostałych kartach nie udało mi się. Dla jasności napiszę, że właściciel tego pesela w RBM i FM miał czyste konto. Reklamacje u konsultantów i powoływanie się na to, że jeszcze w poprzednim miesiącu nie było takich problemów oraz przytaczanie argumentów, dzięki którym udawało się wcześniej aktywować bonusy, teraz już nie działało.
Gregrin pisze:
kruczek68 pisze:Jak widać ten sam zapis potrafił szybko ewoluować w zależności od potrzeb Play.
To zapis się zmieniał czy nie ?
Mój błąd w zapisie – miało być: „Jak widać interpretacja tego samego zapisu potrafiła szybko ewoluować w zależności od potrzeb Play.”

Podsumowując: moja wypowiedź dotyczyła okresów od 20 października do 16 listopada oraz od 17 listopada do końca stycznia i tylko do tych okresów odnosiły się moje spostrzeżenia – zapis w regulaminach z tych okresów jest taki sam, ale działanie Play w kwestii jego realizacji było różne.

Na tym zakończę ten temat z mojej strony - poczekam na informacje od użytkowników, którzy praktycznie przećwiczą na sobie obecne zapisy regulaminów, a wtedy się dowiemy czy miałem rację, czy też nie.

Pozdrawiam :smt006
 #909929  autor: Gregrin
 07 lut 2017, 16:18
W skrócie twoja wypowiedz rozumiem tak: Na początku nie egzekwowali regulaminów a później już egzekwowali i nie dało się aktywować bonusów tak jak wcześniej (np. przekonując konsultantów).
Sytuacja prosta dali luz i tyle. Później krótkie info dla konsultantów ze bezwzględnie maja trzymać się regulaminów.
Nigdzie wiec nie widzę manipulowania i nie trzymania się regulaminu. Chyba ze masz pretensje ze na początku wszystko działało bez kontroli z korzyścią dla użytkowników...
Tym samym nie wiem na jakiej podstawie nie mieli by respektować regulaminu za przeniesienie który nie ma ograniczeń i nie jest w żadnym stopniu powiązany z tym za rejestracje.
kruczek68 pisze:Na tym zakończę ten temat z mojej strony - poczekam na informacje od użytkowników, którzy praktycznie przećwiczą na sobie obecne zapisy regulaminów, a wtedy się dowiemy czy miałem rację, czy też nie.
Zapewne. Jednak już teraz jestem na 99% pewien ze nie będzie żadnych limitów bo w regulaminie za przeniesienie ich po prostu nie ma i nie jest on w żadnym stopniu zależny od tego za rejestracje który nota bene za parę dni będzie nieaktualny/archiwalny.

Pytaniem otwartym jest to czy zastosują bonus ważny 30dni taki jak za rejestracje czy standardowy który da się przedłużać.
Przypomnę ze bonus za przeniesienie był od dłuższego czasu w play i później w fakt (w obu sieciach w kwocie 60zl) a w RBM jest chyba pierwszy raz.
 #909940  autor: mn9
 07 lut 2017, 17:08
Ja mam numer na którym nie mogę aktywować bonusu za rejestrację bo przekroczyłem ten ich śmieszny limit,ale mimo tego bonus za przeniesienie numeru do RBM aktywowałem bez najmniejszego problemu.

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png
 #910017  autor: ign123
 08 lut 2017, 00:23
mn9 pisze:Zmieniłem na RBM5 zaraz po przyznaniu bonusów.
Dziś w nocy mam wyznaczony termin przeniesienia numeru do RBM (właśnie sprawdziłem, że dotychczasowa karta już się nie loguje w sieci). Czy rano, po aktywacji startera i odebrania bonusów od razu przejść do RBM5 (chcę przenieść RWK), czy lepiej poczekać i zrobić to następnego dnia (żeby w nocy aktywacja i bonusy "przemieliły" się w systemie)?
 #910028  autor: sa
 08 lut 2017, 05:39
Wiem że to nie do końca miejsce ale w poniadziałek przenosiłam numer z virgin do playa i nieco po pierwszej w nocy numer na starej simce się wyłączył a nowa simka automatycznie aktywowała około 4-5 uruchomiłam bonus za przeniesienie i dopisałam numer do P24 i ciekawostka postanowiłam testowo uruchomić bonus za rejestrację,bo byłam ciekawa czy go dostanę czy też nie ,bo pierwsze bonusy aktywowałam na numerze w fakcie i w formule jeszcze w czerwcu, a w sierpniu aktywowałam bonus na polnk i byłam ciekawa czy dadzą mi na tym numerze czy tez nie no bo w końcu teraz jest nowy regulamin i jak oni to właściwie liczą :?: i o dziwo najpierw dostałam dodatkową stówke i 10Gb a kilka godzin później dodatkowo kolejna stówkę i kolejne 10gb co łącznie dało mi 404(4zł było ze startera) zł i 40Gb co mnie przyznam zaskoczyło :shock: ale z drugiej strony bonus na numerze z faktu aktywnym w sieci od 2015 dostałam tylko 100 i 10gb czyżby teraz dali mi "rekonpensatę" za tamten "faktowy" numer?I to mimo że nie pisałam żadnych reklamacji?W sumie w tamtym czasie w fakcie ta kasa i tak się zmarnowała bo miał bardzo duży pakiet minut z kodów i multipakietów i nie byłam w stanie tego zużyć.Czy to jakiś inny spotkał mnie cud?Zresztą teraz mam inny problem na co w zasadzie zużyć tą kasę?chyba że najpierw gb w marę szybko a potem czy net by poszedł z bonusowych złotówek?Orientuje się ktoś?Dodam że numer jest w play w taryfie play starter czyli 0zł za rozmowy i smsy w play.
 #910081  autor: honorr
 08 lut 2017, 12:41
ign123 pisze:
mn9 pisze:Zmieniłem na RBM5 zaraz po przyznaniu bonusów.
Dziś w nocy mam wyznaczony termin przeniesienia numeru do RBM (właśnie sprawdziłem, że dotychczasowa karta już się nie loguje w sieci). Czy rano, po aktywacji startera i odebrania bonusów od razu przejść do RBM5 (chcę przenieść RWK), czy lepiej poczekać i zrobić to następnego dnia (żeby w nocy aktywacja i bonusy "przemieliły" się w systemie)?
Od razu może być problem, u mnie był komunikat o oczekujących zleceniach na koncie i nie mogłem zmienić taryfy kodem ani przez play24. Następnego dnia zadziałało.
 #910087  autor: ign123
 08 lut 2017, 12:51
honorr pisze:Od razu może być problem, u mnie był komunikat o oczekujących zleceniach na koncie i nie mogłem zmienić taryfy kodem ani przez play24. Następnego dnia zadziałało.
Przed pojawieniem się tej odpowiedzi aktywowałem starter, odebrałem bonus i zleciłem zmianę taryfy przez *163# - dostałem smsa, że będzie zmieniona w ciągu 24h. Odczekałem trochę, dodałem numer do play24 i zauważyłem, że już wyświetla taryfę RBM5 :D
 #910130  autor: KrP
 08 lut 2017, 16:32
gudcezar pisze:hejka, ja tylko chce wam powiedzieć że wczoraj zleciłem przeniesienie kilku numerów do rbm 7 nmp, dziś mi przeniosło w dzień rano jeszcze miałęm u starego operatora. Generalnie włączyłem jeden z tych numerów, aktywowałem bonusy chwile później dostałem te bonusy za przeniesienie i zmieniłem na rbm 5 kodem *163# i jak na razie rok ważności konta się utrzymał a reszta z bonusów przepadła, także spoko koko luz balbina xD
A czy pakiet internetowy też jest ważny tyle, ile ważne jest konto? Czy ma swoją ważność i co 30 dni trzeba aktywować jakiś nowy pakiet?
 #910136  autor: Gregrin
 08 lut 2017, 17:33
KrP pisze: A czy pakiet internetowy też jest ważny tyle, ile ważne jest konto?
Pakiet ma swoja ważność. Pakiety do kupienia do 30dni a za doładowanie w zależności od kwoty.
 #910139  autor: 3G
 08 lut 2017, 17:42
Jak ktoś pilnuje kiedy DIL mu się skończy to da radę jechać cały czas na pakiecie z doładowania, jedynie jak ma RWK to konto ważne jest dłużej niż pakiet z doładowania.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #910153  autor: KrP
 08 lut 2017, 18:37
Gregrin pisze:
KrP pisze: A czy pakiet internetowy też jest ważny tyle, ile ważne jest konto?
Pakiet ma swoja ważność. Pakiety do kupienia do 30dni a za doładowanie w zależności od kwoty.
Tak, ale np. w zwykłym RBM czy nawet RBM5 pakiet internetowy jest ważny tyle co konto. Więc doładowuję za 50zł, mam konto ważne 150/100 dni i tyle samo ważny jest wynikający z doładowania pakiet internetowy. Jeśli dokupię jakiś dodatkowy, teoretycznie ważny 30 dni, to wliczy się on w tą podstawową ważność konta.

Dlatego skoro po wykonaniu tego myku z przeniesieniem RWK do RBM5 zastanawiam się czy system będzie tak samo traktował ważność pakietów jak w przypadku powyższym, a więc sumował ich ważność z ważnością konta.

Bo jeśli tak jest to wtedy wystarczy przenieść RWK z RB7MNP do RBM5, doładować za 30zł, aktywować DIL i mamy rok internetu za 2,5zł miesięcznie przy comiesięcznym aktywowaniu DIL.
 #910155  autor: ign123
 08 lut 2017, 18:48
KrP pisze:zastanawiam się czy system będzie tak samo traktował ważność pakietów jak w przypadku powyższym, a więc sumował ich ważność z ważnością konta
Nie będzie.
 #910158  autor: 3G
 08 lut 2017, 19:03
Oczywiście, że nie będzie.
Dlatego pisałem, że jak ktoś ma RWK to ważność pakietu jest zawsze mniejsza.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #910166  autor: Gregrin
 08 lut 2017, 20:03
KrP pisze:Tak, ale np. w zwykłym RBM czy nawet RBM5 pakiet internetowy jest ważny tyle co konto.
Nie jest. Ma swoja ważność, która w przypadku doładowania jest przedłużana do określonej ilości dni. Do określonej ilości dni przedłużana jest też ważność konta głównego. To ze te ilości są takie same i wtedy maja "taka sama ważność" nie wynika z jakiejś zależności miedzy tymi ważnościami tylko właśnie tym ze te ilości są takie same.
Opisane to dokładnie w pkt II.2 http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=83390
 #910191  autor: KrP
 08 lut 2017, 22:33
OK, dziękować. Czyli dokładnie tak samo jak było rok temu gdy migrowało się z Faktu do RBM żeby zachować RWK.
  • Strona 52 z 193
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 193
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 193