DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 51 z 193
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 193
 #909442  autor: jarekt
 05 lut 2017, 12:37
W RBM7MNP nie ma DILa (skasowano) czyli źle rozumiesz ale dobrze pamiętałeś :)
Musisz po prostu przejść potem (po przeniesieniu) z RBM7MNP do RBM5 czyli tam gdzie jest DIL.
 #909555  autor: niumen
 06 lut 2017, 00:25
ricki123 pisze:Intrygujący jest punkt III tego regulaminu o bonusie (w tym rwk) wspominają przy taryfie rbm Energy a sam regulamin jest o rbm7mnp. Jak zwykle nic nie wiadomo :)
wg forum Play bonus działa tylko w rbmEnergy. A jaka jest prawda faktycznie? ktoś coś:)?
 #909583  autor: Gregrin
 06 lut 2017, 10:51
niumen pisze:wg forum Play bonus działa tylko w rbmEnergy. A jaka jest prawda faktycznie? ktoś coś:)?
Nie słuchaj ich :P Bonus za rejestracje jest we wszystkich taryfach i submarkach play (Fakt,RBM) bez chyba 2 bardzo starych taryf w play. Tu temat o bonusie [PLAY] 100 zł, 10 GB i RWK - (w 1. Poście INFO zbiorcze)
Najnowsze regulaminy dla RBM:
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 022017.pdf
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 022017.pdf
 #909597  autor: niumen
 06 lut 2017, 11:36
Gregrin pisze:
niumen pisze:wg forum Play bonus działa tylko w rbmEnergy. A jaka jest prawda faktycznie? ktoś coś:)?
Nie słuchaj ich :P Bonus za rejestracje jest we wszystkich taryfach i submarkach play (Fakt,RBM) bez chyba 2 bardzo starych taryf w play. Tu temat o bonusie [PLAY] 100 zł, 10 GB i RWK - (w 1. Poście INFO zbiorcze)
Najnowsze regulaminy dla RBM:
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 022017.pdf
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 022017.pdf
Chodzi o bonus za przeniesienie a nie za rejestracje https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 2.2017.pdf a bardziej szczegółowo, czy jeszcze da rade zrobić DIL na rok w rmb5, tak jak mozna bylo zrobić wykorzystujac bonus za rejestracje
 #909608  autor: 3G
 06 lut 2017, 12:56
Ile czasu jest na odpalenie bonusu za przenosiny?

Ok, widzę - 3 lata na aktywację startera, 30 dni od wykonania pierwszego połączenia na aktywację bonusów (trzeba wysłać kod).

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #909611  autor: Gregrin
 06 lut 2017, 13:01
Skoro sprawa rozbija się o przejście ważności konta z taryfy RBM7MNP do RBM5 to jakie ma znaczenie którym bonusem jest zrobiona roczna ważność konta ?? Pytanie czy dalej ja przenosi. Parę dni temu przenosiło (1.02). Aktualnie na p24 (od paru dni) nie ma możliwości zmiany taryfy wiec coś w systemie "grzebano" ale nie wydaje mi się żeby miało to wpływ na przechodzenie ważności konta.

PS. Skoro przenieść z innej sieci można tylko do 7MNP (tez ujęte w tym regulaminie), to jak niby bonus za przeniesienie miałby być w Energy skoro jest przyznawany po przeniesieniu (30dni na włączenie od aktywacji) a zmiana taryfy (czyli opuszczenie taryfy 7MNP) wyklucza aktywacje bonusu ??
PS2. Słowo energy pojawia się w regulaminie tylko raz i uważam ze jest to błąd (a błędów w regulaminach z nazewnictwa taryf w RBM nie brakuje)
 #909615  autor: niumen
 06 lut 2017, 13:35
Gregrin pisze:Skoro sprawa rozbija się o przejście ważności konta z taryfy RBM7MNP do RBM5 to jakie ma znaczenie którym bonusem jest zrobiona roczna ważność konta ??
??
PS2. Słowo energy pojawia się w regulaminie tylko raz i uważam ze jest to błąd (a błędów w regulaminach z nazewnictwa taryf w RBM nie brakuje)
ad1. zasadnicze, nie mam juz możliwosci otrzymania bonusu za rejestracje

ad2. właśnie dlatego, że regulamin jest niezrozumiały staram sie uzyskać jednoznaczą odpowiedz.
wg. Play po przeniesieniu do rbm7mnp należy zmienic taryfe na energy i tam odebrac bonu za przeniesienie.
wg. użytkowników tego forum, regulaminy mozna sobie..z czym sie zgadzam.
Chyba pozostaje spróbowac takiego przeniesienia, jak poszło poinformuje szanownych forumowiczów
 #909618  autor: kruczek68
 06 lut 2017, 13:46
niumen pisze:Chodzi o bonus za przeniesienie a nie za rejestracje
Myśle, że najwiekszy problem jest w tej chwili gdzie indziej:
Trzeba wziąć pod uwagę, czy te bonusy są traktowane rozdzielnie w kwestii limitów na pesel.
Co prawda w regulaminie przeniesienia do RBM nie jest napisane w sposób jawny o limicie, ale w rozdziale IV pkt. 2. jest napisane:
"Skorzystanie z niniejszej Oferty Promocyjnej nie wyklucza korzystania z innych Ofert Promocyjnych dostępnych łącznie z ofertą, z której korzysta Użytkownik, chyba że warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej.

Jak już po przeniesieniu sprawdzisz i upewnisz się, że jesteś w RBM7MNP, to aktywujesz bonusy, i dla pewności, następnego dnia przechodzisz od razu do RBM5.

Zapisem z rozdz. V pkt. 1. w/w regulaminu nie przejmujesz się, bo taki sam zapis był w poprzednim regulaminie, a RWK przechodziło. No chyba, że w ostatnich kilku dniach zrobili jakąś zmianę w tej kwestii w systemie.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2017, 15:22 przez kruczek68, łącznie zmieniany 1 raz.
 #909621  autor: KrP
 06 lut 2017, 13:56
Czyli w skrócie, jeśli dobrze was rozumiem to teoretycznie: przenoszę numer do RBM7, aktywuję bonusy za przeniesienie (w tym RWK), migruję do RBM5 i tam włączam DIL, który mam na rok?

I przy okazji pytanie - czy w starej taryfie RBM (tej, w której doładowanie 50zł przedłuża ważność o 150 dni) prędkość LTE jest ograniczona do 15Mbps?
 #909624  autor: Gregrin
 06 lut 2017, 14:04
niumen pisze:ad1. zasadnicze, nie mam juz możliwosci otrzymania bonusu za rejestracje
I powtórzę to co pisałem wcześniej, nie ma to znaczenia.
niumen pisze:wg. Play po przeniesieniu do rbm7mnp należy zmienic taryfe na energy i tam odebrac bonu za przeniesienie.
A według regulaminie po zmianie taryfy nie można aktywować bonusu pkt. III.2. Tak tez zawsze było gdy bonus by jeszcze 60zl.
kruczek68 pisze:Trzeba wziąć pod uwagę, czy te bonusy są traktowane rozdzielnie w kwestii limitów na pesel.
Sa bo to całkiem inny bonus, osobny regulamin i nie ma w nim mowy o limitach na pesel bo jest on aktywowany tylko na tym jednym przeniesionym numerze i nie da się z tego zrobić masówki na 10 numerów (a w zasadzie się da ale to będą ograniczali w salonie) tak jak było to w przypadku bonusów za rejestracje.
kruczek68 pisze:Zapisem z rozdz. V pkt. 1. w/w regulaminu nie przejmujesz się, bo taki sam zapis był w poprzednim regulaminie, a RWK przechodziło. No chyba, że w ostatnich kilku dniach zrobili jakąś zmianę w tej kwestii w systemie.
Co do przejścia RWK to obowiązuje regulamin zmiany taryfy gdzie (jeśli dobrze pamiętam) powinny przechodzić bonusowe złotówki a ważność konta ustawiać się na 14dni. W praktyce przechodzi ważność konta a bonusowe złotówki nie wiec na regulamin nie ma co patrzeć (można w teorii się na niego powołać i domagać straconych złotówek).

Musimy wiec bazować na "doświadczeniach" i dopóki ktoś nie napisze ze ważność środków przy tej zmianie (7MNP->RBM5) przestała przechodzić, możemy domniemywać ze dalej tak to działa.
KrP pisze:Czyli w skrócie, jeśli dobrze was rozumiem to teoretycznie: przenoszę numer do RBM7, aktywuję bonusy za przeniesienie (w tym RWK), migruję do RBM5 i tam włączam DIL, który mam na rok?

I przy okazji pytanie - czy w starej taryfie RBM (tej, w której doładowanie 50zł przedłuża ważność o 150 dni) prędkość LTE jest ograniczona do 15Mbps?
Tak ale do dil'a potrzebne są 3 rzeczy. Więcej info na końcu postu [Play<-->Fakt<-->RBM i Play<-->RBME] Zmiana ofert
Podobno w żadnej nie limitują prędkości do 15Mbps ale ostatnio ktoś mówił ze przycinali mu w taryfie (chyba play) do 7/1Mbps ale nie wiem na ile to sprawdzone info.
 #909629  autor: kruczek68
 06 lut 2017, 14:15
KrP pisze:Czyli w skrócie, jeśli dobrze was rozumiem to teoretycznie: przenoszę numer do RBM7, aktywuję bonusy za przeniesienie (w tym RWK), migruję do RBM5 i tam włączam DIL, który mam na rok?
Tak. Z tym, że przechodzisz do RBM7MNP.
KrP pisze:I przy okazji pytanie - czy w starej taryfie RBM (tej, w której doładowanie 50zł przedłuża ważność o 150 dni) prędkość LTE jest ograniczona do 15Mbps?
Wg regulaminu tak właśnie powinno być. Jeżeli więcej, to tylko się z tego cieszyć. Jeżeli mniej, (a mógłbyś udowodnić, że transfer jest przycięty do mniejszego) to reklamować, powołując się na zapis w regulaminie:
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 7_2016.pdf
Ostatnio zmieniony 06 lut 2017, 14:45 przez kruczek68, łącznie zmieniany 1 raz.
 #909643  autor: kruczek68
 06 lut 2017, 14:44
Gregrin pisze:
kruczek68 pisze:Trzeba wziąć pod uwagę, czy te bonusy są traktowane rozdzielnie w kwestii limitów na pesel.
Sa bo to całkiem inny bonus, osobny regulamin i nie ma w nim mowy o limitach na pesel bo jest on aktywowany tylko na tym jednym przeniesionym numerze i nie da się z tego zrobić masówki na 10 numerów (a w zasadzie się da ale to będą ograniczali w salonie) tak jak było to w przypadku bonusów za rejestracje.
Obawiam się, że jeżeli ktoś będzie miał już aktywowane 3 bonusy za rejestrację i przeniesienie z poprzednich miesięcy, (nieważne, wg których regulaminów) to i tak system potraktuje, że sumarycznie ma już aktywowane 3 bonusy i na tym koniec. A przy reklamacji, jako podstawę prawną do takiego działania, konsultant poda właśnie pkt. 2 z IV rozdziału.
Gregrin pisze:Musimy wiec bazować na "doświadczeniach" i dopóki ktoś nie napisze ze ważność środków przy tej zmianie (7MNP->RBM5) przestała przechodzić, możemy domniemywać ze dalej tak to działa.
Przy przejściu z RBM7MNP-->RBM5 przechodzą tylko złotówki z głównego konta i RWK. Złotówki z promocyjnego konta i GB przepadają.
 #909744  autor: gudcezar
 06 lut 2017, 18:52
hejka, ja tylko chce wam powiedzieć że wczoraj zleciłem przeniesienie kilku numerów do rbm 7 nmp, dziś mi przeniosło w dzień rano jeszcze miałęm u starego operatora. Generalnie włączyłem jeden z tych numerów, aktywowałem bonusy chwile później dostałem te bonusy za przeniesienie i zmieniłem na rbm 5 kodem *163# i jak na razie rok ważności konta się utrzymał a reszta z bonusów przepadła, także spoko koko luz balbina xD
 #909789  autor: Gregrin
 06 lut 2017, 21:24
kruczek68 pisze:Obawiam się, że jeżeli ktoś będzie miał już aktywowane 3 bonusy za rejestrację i przeniesienie z poprzednich miesięcy, (nieważne, wg których regulaminów) to i tak system potraktuje, że sumarycznie ma już aktywowane 3 bonusy i na tym koniec. A przy reklamacji, jako podstawę prawną do takiego działania, konsultant poda właśnie pkt. 2 z IV rozdziału.
Czyli punkt z regulaminu bonusu za rejestracje:
"Skorzystanie z niniejszej Oferty Promocyjnej nie wyklucza korzystania z innych Ofert Promocyjnych dostępnych łącznie z ofertą, z której korzysta Użytkownik, chyba że warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej."
To standardowy zapis. Ty myślisz ze skoro w regulaminie jakiejś usługi (w tym przypadku bonusu za przeniesienie ale przecież jest masa innych) nie ma zapisu ze wyklucza się z rejestracja to nie da się jej uruchomić bo "połączyła się" (nie wykluczyła) z bonusem za rejestracje którego nota bene nie można aktywować ?? Nie wiem co mam powiedzieć. Musiałem to sobie rozpisać i zabrakło mi slow :D
kruczek68 pisze:Przy przejściu z RBM7MNP-->RBM5 przechodzą tylko złotówki z głównego konta i RWK. Złotówki z promocyjnego konta i GB przepadają.
Gregrin pisze:Co do przejścia RWK to obowiązuje regulamin zmiany taryfy gdzie (jeśli dobrze pamiętam) powinny przechodzić bonusowe złotówki a ważność konta ustawiać się na 14dni. W praktyce przechodzi ważność konta a bonusowe złotówki nie wiec na regulamin nie ma co patrzeć (można w teorii się na niego powołać i domagać straconych złotówek).
No właśnie wcześniej to napisałem. Ciekawe w tym jest to ze według regulaminu powinno być odwrotnie.
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/files/pdf/Regulaminy/Regulaminy_Red_Bull_MOBILE_na_kart%C4%99_II/Regulamin_Oferty_Promocyjnej_Przejdz___na_RBM_na_karte___II.pdf pisze:6.W wyniku zmiany oferty:
a.Użytkownik zachowuje Pakiet Złotówek wynikający z Doładowania oraz promocyjne pakiety złotówek przyznane na podstawie innych Ofert Promocyjnych,
b.okres ważności Pakietu Złotówek wynikającego z Doładowania wynosi 14 dni od momentu migracji, a okres ważności złotówek przyznanych w ramach Ofert Promocyjnych pozostaje niezmieniony
gudcezar pisze:dostałem te bonusy za przeniesienie i zmieniłem na rbm 5 kodem *163#
Jest możliwość żebyś sprawdził czy te bonusy za przeniesienie przepadają po 30dniach ??
 #909810  autor: Gregrin
 06 lut 2017, 22:39
gudcezar pisze:no mi się wydaje że roczna ważność konta nie powinna przepaść po 30 dniach
Nie przepadnie. Pytałem czy byłbyś w stanie odpalić starter, włączyć bonus i przedłużyć go np. doładowaniem za 5zl z fb żeby sprawdzić czy bonus przepadnie jak ten za rejestracje.
 #909819  autor: kruczek68
 06 lut 2017, 23:28
Gregrin pisze:Ty myślisz ze skoro w regulaminie jakiejś usługi (w tym przypadku bonusu za przeniesienie ale przecież jest masa innych) nie ma zapisu ze wyklucza się z rejestracja to nie da się jej uruchomić bo "połączyła się" (nie wykluczyła) z bonusem za rejestracje którego nota bene nie można aktywować ?? Nie wiem co mam powiedzieć. Musiałem to sobie rozpisać i zabrakło mi slow :D
Rozpisywanie (a nawet rozrysowywanie) nie zmieni faktu, że zapisy w regulaminach są jakie są. Jak wiemy z doświadczenia ostatnich miesięcy regulaminy te nie są wzorem precyzyjnych zapisów, wbrew założeniom, że takimi właśnie powinny być. Zapisy te czasami nie przedstawiają faktów rzeczywistych (np. RWK z RBM7NMP wg zapisów powinien przy migracji do RBM5 ulec skróceniu do 14 dni, ale tego nie robi). Jest to przykład "furtki" na naszą korzyść.
Ale są też "furtki" na korzyść Play. Przykładem tego są zapisy dotyczące limitów bonusów za rejestrację, które pomimo takiego samego brzmienia w kolejnych wersjach regulaminów były różnie interpretowane przez Play:
- na początku, że 3 limity na taryfy głosowe i oddzielnie 3 limity na taryfy internetowe,
- później, że po 3 limity na Play, RBM i FM,
- jeszcze później, że 3 na Play i RBM łącznie oraz 3 oddzielnie na FM,
- i ostatecznie, że 3 na wszystko co jest w P4 (oczywiście oprócz wirtualnych operatorów takich jak Virgin czy Vikings).

Jak widać ten sam zapis potrafił szybko ewoluować w zależności od potrzeb Play.

Dlatego napiszę to jeszcze raz, najjaśniej jak się da:
Uważam, że Play będzie utrudniał/uniemożliwiał możliwość włączenia bonusu za przeniesienie powołując się na "furtkę", którą sobie zostawił, a która jest zapisana w rozdziale IV pkt. 2. regulaminu dotyczącego przeniesienia numeru do RBM:
"Skorzystanie z niniejszej Oferty Promocyjnej nie wyklucza korzystania z innych Ofert Promocyjnych dostępnych łącznie z ofertą, z której korzysta Użytkownik, chyba że warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej."
A może do tego dość w sytuacji, kiedy ktoś będzie już miał wykorzystany limit 3 bonusów za rejestrację w P4, a wtedy zapis z regulaminu przyznawania bonusu za rejestrację w Play (pkt. 19. Każdy z Użytkowników może skorzystać z Oferty Promocyjnej dla maksymalnie 3 numerów telefonów) będzie traktowany jako blokujący względem tego dotyczącego przeniesienia, ponieważ właśnie ten zapis będzie tymi "warunkami innych Ofert Promocyjnych stanowiącymi inaczej".

Oczywiście chciałbym się mylić, ale czuję przez skórę, że właśnie tak będzie.
A dlaczego?
Bo te wyżej opisane kolejne poziomy ewolucji interpretacji tego samego zapisu regulaminowego przeszedłem na sobie :D

Ciekawi mnie również, jak na tym tle wypadnie przyznawanie bonusów za rejestrację w RBM (10 szt.) i Play (3 szt.) wg nowych regulaminów, skoro dotyczą przyznawania przez tego samego operatora (dla "uproszczenia" udaję, że nic nie wiem o jakichkolwiek bonusach, które były przyznawane przez ostatnie miesiące :wink: )"
 #909824  autor: Gregrin
 07 lut 2017, 01:03
kruczek68 pisze:Ale są też "furtki" na korzyść Play. Przykładem tego są zapisy dotyczące limitów bonusów za rejestrację, które pomimo takiego samego brzmienia w kolejnych wersjach regulaminów były różnie interpretowane przez Play:
Jakie furtki ?? Jakie takie samo brzmienie ? Oni przecież zmieniali regulaminy właśnie po to żeby ograniczyć ilość...
kruczek68 pisze:- na początku, że 3 limity na taryfy głosowe i oddzielnie 3 limity na taryfy internetowe,
Na początku było 10 bonusów. Gdzie pisało ze są oddzielne ? W regulaminach pisze ze można aktywować na maks X numerach dla jednej osoby która udostępni dane dla P4 (czyli fakt,rbm czy PInK tez się zalicza). Możesz aktywować na X numerach w jednej ofercie jak chcesz i w innej taryfie/submarce już nie skorzystasz bo na twoim peselu jest już X aktywnych.
kruczek68 pisze:- później, że po 3 limity na Play, RBM i FM,
- jeszcze później, że 3 na Play i RBM łącznie oraz 3 oddzielnie na FM,
- i ostatecznie, że 3 na wszystko co jest w P4 (oczywiście oprócz wirtualnych operatorów takich jak Virgin czy Vikings).
Skąd te info (dla każdej zmiany z osobna) ?? I nie chodzi mi tu o np to ze system p24 pozwalał na więcej niż regulaminy bo to dobra wola play. Oczywiście ze virgin i vikings to nie P4.
kruczek68 pisze:Jak widać ten sam zapis potrafił szybko ewoluować w zależności od potrzeb Play.
To zapis się zmieniał czy nie ? Bo skoro nie, i chodzi ci o jego egzekwowanie to system z początku był luźniejszy ale za dużo z tego korzystano wiec dostosowali go do zapisów regulaminów.
kruczek68 pisze:Skorzystanie z niniejszej Oferty Promocyjnej nie wyklucza korzystania z innych Ofert Promocyjnych dostępnych łącznie z ofertą, z której korzysta Użytkownik, chyba że warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej.
Ale tez zapis mówi ze można ze sobą promocje łączyć chyba ze jedna wyklucza druga a nie ze jedna się nie włącza wiec druga tez się nie włączy...
Rozbijmy to sobie. Jesteśmy świeżo po przejściu do RBM i chcemy włączyć bonus wiec czytamy jego regulamin i tam:
"Skorzystanie z niniejszej Oferty Promocyjnej nie wyklucza korzystania z innych Ofert Promocyjnych" ok czyli możemy skorzystać z tej i jakiejś innej
"chyba że warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej." Warunku oferty za rejestracje nie wykluczają skorzystania z niej jeśli skorzystaliśmy z bonusu za przeniesienie wiec możemy skorzystać z bonusu za rejestracje. To ze się nie uruchomi to inna kwestia.
kruczek68 pisze:Bo te wyżej opisane kolejne poziomy ewolucji interpretacji tego samego zapisu regulaminowego przeszedłem na sobie :D
Zauważ ze sam play idzie na rękę i pozwala aktywować 10 bonusów (niestety przez konsultantów którzy -znowu niestety- dobrze interpretują regulamin i po dacie 20.10 nie pozwalają włączać więcej bonusów niż 3 na numer pesel). Sam pisałem reklamacje ale nie ze względu na to ze uważam ze w moim przypadku bonus wynika z regulaminu tylko ze rzecznik obiecywał pozytywne załatwianie takich spraw.

Wydaje mi się ze niektórzy mieszają załatwianie spraw z zapisami w regulaminie. To ze coś inaczej działało nie znaczy ze było to inaczej zapisane w regulaminie bo one tylko w szczegółach ilości się zmieniały a system czy konsultanci rożnie czy tez z opóźnieniem reagowali.

PS. Chętnie poczytałbym jak to u ciebie się zmieniało w tym temacie ilości kart/markę/regulamin oczywiście w odpowiednim temacie http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=88284.

Pozdrawiam :smt006
 #909895  autor: kruczek68
 07 lut 2017, 14:14
Gregrin pisze:Jakie furtki ?? Jakie takie samo brzmienie ?
Przyznaję, nazwanie różnych działań Play dot. tego samego zapisu w regulaminie (w kwestii przyznawania bonusów za rejestrację) „furtką na korzyść Play" jest niewłaściwe.
Bardziej pasuje określenie: „Play pozostawiło sobie możliwość niejednoznacznego działania w zakresie przyznawania bonusów”.
Jak by tego nie nazywać, oznacza to to samo: że regulaminy sobie, a życie sobie.

Do czerwcowego regulaminu, który obowiązywał do 19 października nie mam zastrzeżeń i nigdzie nie odwoływałem się do zapisanego w nim limitu 10 bonusów – po prostu w tym czasie nie było słychać o problemach - ani Play nie widział jeszcze problemu, (który, tak naprawdę, narobiły PInK-i) a i użytkownicy jeszcze cieszyli się wakacjami i mieli na głowie inne problemy niż rejestrowanie kart.

W tym okresie aktywowałem bonusy na kilku kartach, generalnie poniżej limitu 10 szt.

20 października zmienił się regulamin – Play zaczął dostrzegać problem hurtowej aktywacji bonusów dla pojedynczych peseli – i limit został zredukowany do 3 bonusów. Ale zapis dotyczący limitu bonusów nie był jeszcze egzekwowany literalnie przez Play. Być może (i dużo na to wskazuje), limit wynikający z zapisu w regulaminie, w okresie między 20 październikiem a 17 listopada nie był jeszcze praktycznie zaimplementowany w systemie.

Dlatego pomimo limitu 3 bonusów, po 20 października zarejestrowałem i aktywowałem bonus na 6 kartach. Nie obyło się jednak bez problemów, ale za którymś tam konsultantem udawało mi się przekonać go do moich racji.
Gregrin pisze:Gdzie pisało ze są oddzielne ?
Gregrin pisze:Skąd te info (dla każdej zmiany z osobna) ??
Wtedy też wysłuchałem różnych wariantów interpretacji tego samego zapisu i przytoczyłem je w poprzednim poście. Najciekawsze było jednak to, że w większości przypadków było tak, jak mówili konsultanci w danym okresie, i chociaż nie korelowało to z zapisami w regulaminie, to postępowanie z uwzględnieniem tych informacji przynosiło pozytywny skutek.

Implementacja odpowiednich algorytmów w systemie Play nastąpiła dopiero w listopadzie i w tym samym czasie pojawił się nowy regulamin. Zapis dot. limitu bonusów za rejestrację pozostał bez zmian, ale teraz zaczął być bezwzględnie (literalnie) egzekwowany przez Play.
W tym czasie potrzebowałem jeszcze zarejestrować kilka kart i odebrać na nich bonus – cel (bonusy) osiągnąłem, ale tylko na 3 kartach (musiałem zarejestrować je na inny pesel). Niestety, pomimo kombinowania z brandami Play, na pozostałych kartach nie udało mi się. Dla jasności napiszę, że właściciel tego pesela w RBM i FM miał czyste konto. Reklamacje u konsultantów i powoływanie się na to, że jeszcze w poprzednim miesiącu nie było takich problemów oraz przytaczanie argumentów, dzięki którym udawało się wcześniej aktywować bonusy, teraz już nie działało.
Gregrin pisze:
kruczek68 pisze:Jak widać ten sam zapis potrafił szybko ewoluować w zależności od potrzeb Play.
To zapis się zmieniał czy nie ?
Mój błąd w zapisie – miało być: „Jak widać interpretacja tego samego zapisu potrafiła szybko ewoluować w zależności od potrzeb Play.”

Podsumowując: moja wypowiedź dotyczyła okresów od 20 października do 16 listopada oraz od 17 listopada do końca stycznia i tylko do tych okresów odnosiły się moje spostrzeżenia – zapis w regulaminach z tych okresów jest taki sam, ale działanie Play w kwestii jego realizacji było różne.

Na tym zakończę ten temat z mojej strony - poczekam na informacje od użytkowników, którzy praktycznie przećwiczą na sobie obecne zapisy regulaminów, a wtedy się dowiemy czy miałem rację, czy też nie.

Pozdrawiam :smt006
 #909929  autor: Gregrin
 07 lut 2017, 16:18
W skrócie twoja wypowiedz rozumiem tak: Na początku nie egzekwowali regulaminów a później już egzekwowali i nie dało się aktywować bonusów tak jak wcześniej (np. przekonując konsultantów).
Sytuacja prosta dali luz i tyle. Później krótkie info dla konsultantów ze bezwzględnie maja trzymać się regulaminów.
Nigdzie wiec nie widzę manipulowania i nie trzymania się regulaminu. Chyba ze masz pretensje ze na początku wszystko działało bez kontroli z korzyścią dla użytkowników...
Tym samym nie wiem na jakiej podstawie nie mieli by respektować regulaminu za przeniesienie który nie ma ograniczeń i nie jest w żadnym stopniu powiązany z tym za rejestracje.
kruczek68 pisze:Na tym zakończę ten temat z mojej strony - poczekam na informacje od użytkowników, którzy praktycznie przećwiczą na sobie obecne zapisy regulaminów, a wtedy się dowiemy czy miałem rację, czy też nie.
Zapewne. Jednak już teraz jestem na 99% pewien ze nie będzie żadnych limitów bo w regulaminie za przeniesienie ich po prostu nie ma i nie jest on w żadnym stopniu zależny od tego za rejestracje który nota bene za parę dni będzie nieaktualny/archiwalny.

Pytaniem otwartym jest to czy zastosują bonus ważny 30dni taki jak za rejestracje czy standardowy który da się przedłużać.
Przypomnę ze bonus za przeniesienie był od dłuższego czasu w play i później w fakt (w obu sieciach w kwocie 60zl) a w RBM jest chyba pierwszy raz.
  • Strona 51 z 193
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 193
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 193