DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 112 z 202
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 202
 #969850  autor: babcia77
 03 sty 2018, 20:37
Jeszcze jedna ciekawostka: ograniczenie niby po 100 MB włączyło się po 51504,55 MB. Wcześniej sądziłem że po ~30 GB ale teraz sprawdziłem ile tego szło. Było sporo dużych plików do wypchnięcia na FTP. Wychodzi jakby mniej więcej pakiet 50 GB się wyczerpał i zamiast zacząć kolejny odpaliła się blokada z "Bezpiecznego Internetu".

Co do UKE - to była pierwsza myśl. ;-)
 #969852  autor: darekka
 03 sty 2018, 20:57
Następny pakiet dostajemy dopiero po 24godzinach od poprzedniego-najpierw kosi zyla i dopiero 2x doładowanie da(minuty i GB). Jeśli pierwszego dnia zużyłeś 50GB i był to dzień po reaktywacji usługi to system tak zrobił słusznie(nie masz GB to chciał cię ochronić przed kosztami)-inna sprawa, że mamy mieć net BEZ LIMITU zgodnie z warunkami oferty ale system jest zbyt tempy.

Dziś telefonicznie podpytałem jak im idzie naprawa braku dodawania GB od 8 listopada przy, którym to "asystuje" im UKE. W efekcie konsul po poczytaniu zgł.technicznych, przeterminowanej Reklamacjo-skargi, poprzejżeniu Regulaminu, skonsultowaniu się z Kierownikiem i po pogadaniu o fakcie "pomocy" w tej sprawie od strony UKE(Skarga) ni z tego ni z owego dołożył 25zł. i 10GB-za długość problemu. Aby mnie nie wyrąbali przy wypłacie "uznanej" przez przeterminowanie Reklam-skargi jednoznacznie zażądałem deklaracji z jakiego tutuły ten hajs-potwierdził, że od firmy za cuda ale bez związku z roszczeniami w reklamacji. Ot tak dodatkowy hajs w takiej kwocie, bo jak powiedział konsul więcej nie może sam dać.
Aby było ciekawiej sam z siebie podlinkował technicznym Regulamin aby doszlifowali system do nolimitu neta, który nie został wedle konsula wogóle dopasowany do tej usługi-podkreślił, że ktoś kto wymyślił naszą usługę nie wymusił na technicznych stworzenia odpowiedniego zaplecza informatycznego (systemu specjalnie dla naszej usługi) i mają się tym zająć.

Widać UKE ich mocno męczy po mojej Skardze...oby skutecznie i długoterminowo.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #969858  autor: kaspeed
 03 sty 2018, 21:34
Przydało by sie wiedzieć ile w tym prawdy. U mnie dziś ponownie sms z zaproszeniem do zabawy.Jutro dam znac czy gb przyzna

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #969861  autor: darekka
 03 sty 2018, 21:55
1 stycznia 2018 dosłownie 2 minuty po północy wysłałem SMS aktywacyjny, po 4-5minutach SMS z potw.aktywacji, szybka kontrola stanu GB kodem USSD potwierdzającego 50GB i do używania.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #969862  autor: babcia77
 03 sty 2018, 22:10
darekka pisze:Następny pakiet dostajemy dopiero po 24godzinach od poprzedniego-najpierw kosi zyla i dopiero 2x doładowanie da(minuty i GB). Jeśli pierwszego dnia zużyłeś 50GB i był to dzień po reaktywacji usługi to system tak zrobił słusznie(nie masz GB to chciał cię ochronić przed kosztami)-inna sprawa, że mamy mieć net BEZ LIMITU zgodnie z warunkami oferty ale system jest zbyt tempy.
Usługa bez limitu włączona. Pierwszy dzień czy ostatni od włączenia usługi i nie powinno być problemu. Aktywna - to no limit. Tak być powinno. A nie jest. Zacząłem intensywnie wysyłać dane minutę po potwierdzeniu że pakiet jest włączony. Akurat tak dziś potrzebowałem. Sprawdziłem w aplikacji - pakiet 50GB i te parę tysięcy minut było przyznane. Po zadziałaniu limitu 100 MB pakiet minut jest cały czas aktywny.

Niuanse techniczne nie powinny mnie obchodzić. Piszę to świadomie jakem informatyk. ;-)
 #969894  autor: babcia77
 04 sty 2018, 07:18
Dziś kolejna ciekawostka. Dodane wczoraj pakiety 2 x 6 GB zsumowały się z pakietem 50 GB przyznanym dziś po pobraniu 1 PLN. Do tej pory były to zawsze oddzielne pakiety z oddzielnym terminem ważności. Dziś chyba wykonam kolejny test: znów mam kilkadziesiąt GB danych do wypchnięcia. Zobaczymy jak ich system zachowa się po wyczerpaniu 50 GB plus 12 GB z doładowania. Doda kolejny pakiet 50 GB czy będą jakieś cyrki?
 #969897  autor: darekka
 04 sty 2018, 07:29
Ile można wałkować-nie doda następnych 50GB, bo dostaniesz je dopiero 24godziny po otrzymaniu poprzedniego pakietu-to jest zgodne z warunkami oferty. Niezgodne z jej warunkami jest wysokość pakietu GB-ma być NOLIMIT, a te "łaskawe" 50GB, które dostajemy łamie warunki tej oferty. Inna sprawa jesli nazbierasz np. 550GB i dopiero zaczniesz zasysać- w takim przypadku możesz całość zużyć w 1 dzień ale jak się pakiet tych 550GB skończy będzie Bezpieczny Internet ponieważ nowa paczka 50GB pojawi się dopiero w 24 godziny po ostatnio dodanej poprzedniej.
Aby być dokładnym to i ok.7600zł dziennie otrzymywane na usługi NOLIMIT-rozmowy,sms i mms również nie jest zgodne z warunkami naszej oferty ponieważ "kwota" jest jasno określona i za nią możemy np.wygadać określoną ilość minut-powinno być i tu BEZLIMITU złotówek!

@babcia77 a o czym ja od dawna informuję i z czym walcze=no właśnie wojuję o prawdziwy nolimit, a nie zadowalam się tymi "ochłapami" w postaci ok.50GB. Wielokrotnie operator wypłacał mi rekompensaty za niewłaściwe realizowanie zapisów Regulaminu, bo dawał tylko 50GB. Teraz niejako przy okazji podpierdzieliłem opa do UKE za lecenie w kulki wbrew ofercie jaką nam sprzedaje-mamy mieć całkowity brak limitów na wszystko i do wywalczenia tego dąże-operator wielokrotnie mi wyjaśniał, że daje nam tylko 50GB ponieważ system nie jest w stanie "pojąć" większej paczki danych, że o NOLIMIT nie wspomnę. Dążyłem, dążę i dążyć będę do wymuszenia świadczenia nam usługi w 100% zgodnej z jej warunkami-czytaj FULL NOLIMIT-jeśli z jakichś przyczyn nie ogarną platformy tak abym/abyśmy to mieli w pełni bez limity to będę gnębił operatora Reklamacjami na ten konkretny zapis Regulaminu i oczywiście zawsze żądał będę rekompensaty.
Zresztą widać, że UKE ich pilnuje skoro forumowiczowi 2 problemy naprawili na poczekaniu i jeszcze bonusik GB na wszelki wypadek dodali, a mi z ich inicjatywy również bonusik 25zł+10GB ot tak dali-kto pamięta(ja nie) aby w naszej usłudze ktokolwiek od opa raczył sam z siebie telefonicznie informować o efektach zgłoszenia?

Dodatkowo jak nigdy(wcześniej za bodaj 18 listopad z łaską oddali 1zł.-jak i wielu innym) na felernym numerze(od 8listopada bez paczek GB) na reklamację za problemy 6 grudnia(HTTPS i problemy z połączeniami w całym kraju) bez marudzenia dołożyli zgodnie z żądaniem 25zł. rekompensaty-wszystkie pozytywne ruchy opa "przypadkiem" pojawiły się po mojej skardze do UKE.
Może przedwcześnie to mówię ale idzie ku lepszemu z naszą usługą.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2018, 09:05 przez darekka, łącznie zmieniany 3 razy.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #969899  autor: babcia77
 04 sty 2018, 07:45
Do tej pory po przekroczeniu 50GB dostawałem z automatu kolejny pakiet 50 GB. Zdarzało mi się przesyłać dziennie po 200-300 GB. Tylko że te pakiety 50 GB nie sumowały się z innymi dodanymi. Dziś się zsumowały - o tym piszę.
 #969903  autor: darekka
 04 sty 2018, 08:35
Masz pewność, że dodawało po zużyciu PIERWSZEGO pakietu 50GB otrzymanego pierwszego dnia nowego cyklu po reaktywacji?
Jeszcze jedno czy pomiędzy otrzymaniem zaproszenia, a wysłaniem SMSa robiłeś darmowy dzień przerwy(usługa działa do końca doby w, której otrzymujemy zaproszenie mimo, że kasę pobrało w dniu poprzednim np. o 9ej i powinno działać tylko do 9ej ale w praktyce działa do 24ej)-czy od razy reaktywowałeś usługę w dniu zaproszenia? Jeśli reaktywowałeś usługę w dniu zaproszenia to net miałeś skumulowany ze starego miesiąca np.reszta 325GB plus nowe 50GB i w takim przypadku do zużycia byłoby nie 50GB ale suma obu czyli 375GB, które to można by zużyć w jeden dzień i taki przypadek obstawiam u Ciebie.

Co do kumulacji pakietów GB z Usługi z "bonusami" od konsuli to ja już dawno temu miałem takie kumulacje co powodowało np.sytuację kiedy posiadane z usługi GB nie miały ważności 1 dzień tylko tyle co dodany pakiet przez konsula-bywało, że i 30dni.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #969905  autor: kaspeed
 04 sty 2018, 08:42
Obstawiam to samo.U mnie jedynie sumowalo net od.konsultanta z naprawiona usługa.Pisalem o tym nawet.Zależało jak dodano pakiet.Nigdy nie dodawalo dodatkowo 52gb po wykorzystaniu szybciej paczki

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #969912  autor: babcia77
 04 sty 2018, 09:17
Tak - w wakacje aktywowałem nieaktywną usługę i tego samego dnia robiłem ruch większy niż 50 GB od zera przyznane na ten dzień nie mając wcześniej skumulowanych pakietów. Natomiast nigdy net od konsultanta nie był doliczany do pakietów 50 GB tylko występował oddzielnie i miał oddzielną ważność. Wczoraj zadziałało mi to inaczej niż dotychczas i stąd moje posty.
 #969917  autor: darekka
 04 sty 2018, 09:33
Jeśli jednorazowo przekroczyłeś posiadany pakiet 50GB to mógł być to przypadek spowodowany obsuwą w podliczaniu zużycia przez system bilingowy(z tego powodu koszą po 3zł. za Bezpieczny Internet zaraz po wygaśnięciu darmowego dnia-jesli tuż po północy reaktywujesz usługę system nie zdąży skosić 3zł. W innym przypadku skosi ale konsule oddadzą, bonas nie interesują ich poóźnienia w podliczaniu zużycia) ewentualnie miałeś fart i trafiłeś na usterkę tego systemu.

Tak czy owak normą jest blokada i Bezpieczy Internet po zużyciu posiadanego pakietu neta ale wartości GB są niezgodne z warunkami i z tym trzeba walczyć.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #970110  autor: babcia77
 05 sty 2018, 07:31
Ja w końcu nie sprawdziłem bo zużyłem jakieś ~40 GB ale dziś znów robota to sprawdzę jak się zachowa po wykorzystaniu "kumulacji" bo znów mam sporo danych do wypchnięcia.

BTW: Jakiej wielkości realnie były te pakiety 50 GB? Bo wydaję mi się że u mnie do tej pory były po 50.000 MB a obecnie jest to ~51,200 MB?
 #970128  autor: babcia77
 05 sty 2018, 09:49
Taki_tam pisze:51200 MB / 1024 -> 50GB
Nieśmiało napiszę że jako czynny zawodowo informatyk wiem o różnicy 1000/1024. ;-)
Mi aplikacja komórkowa pokazywała po przyznaniu 50.000 MB. W tym miesiącu pokazała 51.200 MB. W MiBOA pokazywało do grudnia 50 GB a teraz pokazuje 51.2 GB.
  • Strona 112 z 202
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 202
  • 1
  • 110
  • 111
  • 112
  • 113
  • 114
  • 202