DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 #839421  autor: ManiacGSM
 10 gru 2015, 11:03
Tak taryfę zmieniłem zaraz po założeniu konta na stronie play, zalogowałem się i w którymś dziale kliknąłem RWK. Oczywiście dzisiaj rano wyłączyłem ''nawigację'' również przez stronę internetową.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #839476  autor: bolek2004
 10 gru 2015, 14:33
Tak play zaczyna się bawić w Erę. Nawigacja play włącza się domyślnie jeżeli robimy zmianę taryfy przez play24, jeśli kodem to nawigacja się nie włącza, problem znany od dawna, a play nic z tym nie robi.
Pomijam już notkę sms która też jest domyślnie włączona po każdej zmianie taryfy.
 #839480  autor: KC-KARLOS
 10 gru 2015, 14:43
bolek2004: Notka się odpala, gdy miałeś wyłączoną usługę "Poczta Głosowa" w darmowej wersji lub PRO, niezależnie od posiadanej taryfy.
To bez sensu, gdyby się notka odpalała po każdej zmianie taryfy, gdybyś miał poprawnie skonfigurowane przekierowania do centrali Play, ażeby współgrały z usługą "Już w zasięgu", czy powiadomieniem o nieodebranym połączeniu (SMS).
W moim wypadku przedłużając umowę (zmieniając taryfy abonamentowe) jak i na kartę i poprawnie ustawionych przekierowaniach (+48790998729), nie ma możliwości samoczynnej aktywacji Notki SMS.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #839484  autor: KC-KARLOS
 10 gru 2015, 14:51
Poczta Głosowa jest automatycznie aktywowana przy nowym starterze / numerze. Nie spotkałem się z tym, aby po zmianie oferty taryfowej sama odpalała się Poczta, pomimo, że w regulaminach nowych ofert występuje zapis o jej automatycznym uruchomieniu.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #839526  autor: bolek2004
 10 gru 2015, 18:37
Mnie się to często zdarza przy zmianach taryf, ale czy jest to po aktywacji tylko? Raczej nie, to samo notka sms, po każdej zmianie wysyłam smsa stop notka i usługa jest wyłączana, jak będę zmieniał taryfy to sprawdzę to niedługo dokładniej.
 #854065  autor: ManiacGSM
 02 mar 2016, 18:18
nie chcę zakładać nowego tematu , więc tutaj zapytam .Czy z tych pieniędzy można wykorzystać środki na przekierowanie na inny polski numer komórkowy? (nie PLAY)

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #854114  autor: garfield-
 02 mar 2016, 23:16
ManiacGSM pisze:Czy z tych pieniędzy można wykorzystać środki na przekierowanie na inny polski numer komórkowy? (nie PLAY)
Tak. na SD też działa. piszę na podstawie własnej praktyki.
 #854127  autor: ManiacGSM
 03 mar 2016, 00:03
Dzięki wielkie chłopaki. Nie chce mi się nosić dwóch telefonów na raz , a jeden mam do ogłoszeń , drugi prywatny-więc w razie czego niech połączenia lecą na mój prywatny.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #854128  autor: garfield-
 03 mar 2016, 00:18
Ja mam tak zrobione, że jak mam nieczynny np z powodu padnięcia baterii, to przekierowuje do drugiego, dzięki temu zawsze jestem "pod" telefonem :)
 #857004  autor: jarekt
 18 mar 2016, 20:40
Nie wiem czy ktoś oprócz mnie wie ;) ale w tej ofercie (60zł na 90dni za przeniesienie) nastąpiły w październiku 2015r ważne zmiany (zmienił się regulamin).

Otóż dawniej jeśli zmieniłeś taryfę na np. RWK lub Formułę ZANIM doładowałeś konto to bonus przepadał tzn. nie zostawał Ci przyznany po doładowaniu. Mówił o tym punkt 12 starego regulaminu:

"12. Bonus 60 zł nie zostanie przyznany, jeśli Użytkownik, przed Doładowaniem konta zmieni Ofertę."

W nowym regulaminie (ważnym od 30.10.2015) ten punkt ma numer 11 i brzmi tak:

"11. Bonus 60 zł nie zostanie przyznany, jeśli Użytkownik, przed Doładowaniem konta zmieni Ofertę na Play Fresh lub Play na Kartę Lubię to!"

Nie będę Wam tłumaczył dokładnie co ta zmiana oznacza - podpowiem tylko , że zmiana jest na duży PLUS.

Napiszę za to o ważniejszej sprawie - system bilingowy Play działa dalej wg starego regulaminu czyli niezgodnie z nowym regulaminem.

W efekcie zmiana taryfy startowej Play Na Kartę MNP na Formułę Play Na Kartę Starter i dopiero doładowanie konta np. kwotą 5zł (aby otrzymać 50 dni ważności i nie doładowywać dwa razy po 5zł) NIE daje bonusu 60zł na konto promocyjne - niezgodnie z nowym regulaminem.

Sprawę załatwia napisanie reklamacji - ja dziś po eksperymentach z tą nową ofertą w ramach uznanej reklamacji otrzymałem 20zł na konto główne (żaden konsultant nie miał dość dobrych uprawnień aby dać 60zł jednorazowo na 90dni - tylko np. 20zł co 30 dni z zerowaniem niestety konta promocyjnego od pierwszego dnia kolejnego miesiąca co mnie bardzo nie satysfakcjonowało i wytargowałem inne rozwiązanie czyli wspomniane 20zł na kont główne oczywiście u odpowiedniego konsultanta).
 #857038  autor: Gregrin
 18 mar 2016, 23:07
jarekt pisze:Nie będę Wam tłumaczył dokładnie co ta zmiana oznacza - podpowiem tylko , że zmiana jest na duży PLUS.
Ja tylko napisze ze dużego plusa nie widzę bo bonus i tak przechodzi przy zmianie taryfy. Jedyne co, to trzeba ponownie doładować (czyli pierwsze doładowanie np za 5zl staje się "bezowocne") a bonus internetu za doładowanie (w postaci MB) przepada.
 #857110  autor: motyl27
 19 mar 2016, 12:38
Znajoma osoba twierdzi że bonus 60 złotych za przeniesienie wykorzystała na na rozmowy z angielskim numerem.
Czy to realne, ja nie dowierzałem czy to możliwe.
 #857141  autor: garfield-
 19 mar 2016, 14:11
Niech sprawdzi w bilingu, z założenia nie powinno mieć miejsca.
 #857143  autor: DanielR
 19 mar 2016, 14:20
motyl27, wydaje mi się, że to całkiem realne. Nie mam w tej chwili regulaminu promocji przed sobą, jednak z tego co pamiętam, bonus nie może być wykorzystany na usługi w roamingu. O zastrzeżeniach co do połączeń/SMS-ów międzynarodowych nie ma w nim mowy.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #857146  autor: jarekt
 19 mar 2016, 14:28
Akurat regulamin niby nie pozwala:
"6. Bonus można wykorzystać na połączenia głosowe oraz wideo do wszystkich krajowych sieci komórkowych i połączenia głosowe do krajowych sieci stacjonarnych, SMS i MMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych realizowane z Sieci Telekomunikacyjnej P4 z wyłączeniem numerów zawartych w Tabeli nr 5, 6, 7, 8, 9 Cennika Oferty Play na Kartę, na zasadach opisanych poniżej. Złotówki przyznane Użytkownikowi w ramach bonusu rozliczane są w wraz z Pakietem Złotówek, zgodnie z zasadami określonymi w Tabeli nr 4 Cennika Oferty Play na Kartę."
 #857150  autor: DanielR
 19 mar 2016, 14:47
A no właśnie. Dokładnie tak samo skonstruowano zapis w regulaminie promocji MNP Fakt Mobile, który teraz przeglądam. Pytanie, jak zinterpretować połączanie międzynarodowe w kontekście zapisów z regulaminu. Nie ma wyraźnego ograniczenia. Ostatecznie ono również jest wykonywane z kraju (Polski), na numer znajdujący się w innym kraju. Nie jest to co prawda typowe połączanie (wewnątrz)krajowe, ale... Zresztą, wydaje mi się, że już kiedyś ktoś tu na forum pisał, że też wykonywał połączenie międzynarodowe, a środki schodziły właśnie z bonusu za MNP, ale to było daaawno temu.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #874818  autor: ricki123
 02 lip 2016, 08:37
Czy ta promocja nadal obowiązuje?
Do jakiej oferty najlepiej przenieść numer żeby wykorzystać te 60zł ew. później żeby jakimś pakietem można było przedłużyć ich ważność
  • Strona 3 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7