DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 118 z 139
  • 1
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 139
 #932537  autor: aster
 18 cze 2017, 15:28
bobix pisze:???
W pakiecie no limit na 30 dni mamy krajowe rozmowy/smsy/mmsy, tak więc jak jesteś na wakacjach w UE to rozumiem, że masz tak samo wszystko wliczone lokalnie... ale w ramach tego "no limit" za 30zł nie możesz sobie dzwonić za darmo do Polski.
 #932545  autor: bobix
 18 cze 2017, 15:39
Oczywiście że mogę. Po całej UE mogę dzwonić.
 #932650  autor: aster
 18 cze 2017, 22:48
Hmm, czyli teraz mając 30-dniowy no limit w RBME mogę w Polsce za friko dzwonić i wysyłać smsy/mmsy nie tylko na krajowe numery komórkowe i stacjonarne ale i po całej Unii?
 #932655  autor: kaspeed
 18 cze 2017, 22:55
Nie tylko na polskie numery komórkowe zgodnie z regulaminem i jak w kraju.Chociaż wg niektórych po całej UE bedąc w roamingu zagranicznym.Dziwne :mrgreen: najlepiej samemy to sprawdzić

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932663  autor: bobix
 18 cze 2017, 23:32
aster pisze:Hmm, czyli teraz mając 30-dniowy no limit w RBME mogę w Polsce za friko dzwonić i wysyłać smsy/mmsy nie tylko na krajowe numery komórkowe i stacjonarne ale i po całej Unii?
Nie za friko tylko za 30PLN na 30 dni.
Będąc w PL nic się nie zmienia dzwonisz czy to na komórki czy stacjonarne numery w Polsce bez limitu.
Będąc w roamingu bez limitu dzwonisz do całej UE.
 #932667  autor: reboot
 18 cze 2017, 23:37
Ludzie... załamujecie mnie...
aster - od kiedy rozmowa z Polski do UE to roaming? To połączenie międzynarodowe za ok. 2zł.

Sms z terytorium UE (czyli np. Francja, Hiszpania) do Polski oraz do krajow UE (Czyli np. Szwecja, Włochy) jest "ściągany" z posiadanego przez nas pakietu.

Jak masz 30 dniowy pakiet RBME, to możesz w ramach pakietu korzystać z no limit rozmów/sms/mms z PL do PL oraz z terytorium UE (ROAMING!!!) do PL oraz do UE.

NIE MOŻESZ W RAMACH PAKIETU DZWONIĆ ANI PISAĆ SMS/MMS Z PL DO KRAJÓW UE, BO TO NIE ROAMING !!!!!!

WKS
 #932885  autor: aster
 19 cze 2017, 21:30
reboot - nigdzie nie pisałem, że dzwonienie z Polski... to roaming.

Chodziło o coś zupełnie innego. Skoro 30-dniowy no limit w RBME pozwala mi w ramach pakietu dzwonić/sms/mms za darmo TYLKO na krajowe numery to dziwiło mnie to, że przekraczając granicę do innego kraju UE mój pakiet staje się LEPSZY i pozwala raptem za friko dzwonić po CAŁEJ Unii. :)
 #932888  autor: Przemix
 19 cze 2017, 21:39
tak to działało całe życie - kto mieszkał na terenach przygranicznych to taniej było wybrać ręcznie sieć zagraniczną żeby zadzwonić na zagraniczny numer. Rozmowy międzynarodowe to kolejne złodziejstwo za które powinna się wziąć unia.
 #932893  autor: aster
 19 cze 2017, 22:12
Jak dzwonię z Polski do Czech a mieszkam blisko Czech to pewnie taniej było się zalogować do ich sieci. Ale znów chodzi o coś zupełnie innego...

RBME pakiet 30-dniowy no limit:

1. Jestem w Polsce.
Wszystkie krajowe rozmowy za friko. Wszystkie rozmowy do 27 innych państw UE są ODPŁATNE.

2. Jestem w roamingu w innym państwie UE.
WSZYSTKIE rozmowy lokalne i do 27 innych państwa UE są za DARMO.

To mnie akurat dziwi. Bo miało być tak samo poza krajem jak w kraju. A tu wychodzi, że w roamingu jest dużo LEPIEJ niż w kraju. :)
 #932895  autor: kaspeed
 19 cze 2017, 22:24
Mnie też dziwi i wielu innych.Ale widać tak ma być;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932976  autor: reboot
 20 cze 2017, 12:43
aster - jesteś w PL - płacisz za połączenia międzynarodowe np. do Niemiec, Ugandy, Australii i nie ma znaczenia czy kraje należą do UE, Schengen, NATO, ONZ czy WNP, bo są to nieregulowane poł. międzynarodowe.

Wyjeżdżasz z PL do FR i wtedy wszystkie połączenia są połączeniami w roamingu - zarówno z FR do Ugandy, Australii, jak i do Włoch lub Szwecji, jedyna różnica jest taka, że z FR do Ugandy i Australii dzwonisz np. za 5 czy 10 zł za min, a połączenia WEWNĄTRZ UNII czyli do Włoch, Szwecji, Belgii lub POLSKI podlegają regulacjom cenowym, dlatego obecnie wynoszą od 0-0,29zł (zależy czy ktoś ma pakiet czy nie).

Określenie "jak w kraju" nie odnosi się do "skoro w kraju płacę 2zł z PL do DE, to w roamingu też zapłacę tyle", lecz do tego, że krajowy pakiet np. 1500 minut można "zabrać" ze sobą do UE i jest możliwy do wykorzystania w roamingu, a skoro umożliwia on dzwonienie z terenu UE do Polski, to skoro wszystkie państwa unijne są sobie równe i nie można dyskryminować obywateli UE (np. nie można we Włoszech odmówić sprzedaży startera), więc cena do tych krajów jest identyczna jak cena połączenia do Polski.

WKS
 #933106  autor: aster
 20 cze 2017, 22:09
reboot, ja to wszystko wiem, ale to i tak nie tłumaczy czemu:

Będąc w PL mogę w ramach pakietu dzwonić za darmo tylko do 1 z 28 państw.

Natomiast jak jestem gdziekolwiek indziej w UE to mogę za darmo z tego samego pakietu dzwonić do wszystkich 28 państw.

W tym momencie to dyskryminacja jest tutaj skoro mam lokalne rozmowy wliczone a rozmowy do innych krajów UE są traktowane inaczej. :) Czemu więc w roamingu, który ma zapewnić takie same warunki jak w kraju, do WSZYSTKICH 28 państw miałbym dzwonić w ramach tego samego pakietu?

Nie chodzi mi o tę samą cenę rozmów poza pakietem, itd., tylko o sam pakiet. Krajowy pakiet minut. Który raptem nie jest już tylko krajowym pakietem tylko europejskim no-limit w momencie przekroczenia granicy...
 #933109  autor: kaspeed
 20 cze 2017, 22:20
To jest dobry niuans roamingowy.Sam nie kumam ba wielu konsultantów też;) bo rożne zdania o tym juz słyszałe.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #935491  autor: Wiola_K
 30 cze 2017, 07:48
jarekt pisze:>PnKRWK>365dwk>rbmE
Wielkie dzięki za tą ściągawkę. Przeżyłam szok jak doładowałam wujkowi wczoraj telefon za 10 zł.a.tam ważność do 10.07, a jednak red bull ma te 100 minut które w spokojności Wujkowi starczy czego Play nie ma. Teraz doładowując telefon za 10 zł.co miesiąc ważność się nie skróci do tych 10 dni?
 #935968  autor: Wiola_K
 02 lip 2017, 09:17
Jeszcze jedno pytanie. Włączając Stan Darmowy i mając RWK, nie stracę RWK?
Aha i włączając Internet darmowy na lato straci się RWK?
 #935974  autor: jarekt
 02 lip 2017, 10:24
RWK nie można stracić w żaden sposób poza jednym - zmiana taryfy. No, ewentualnie jakiś błąd systemu (ale jeszcze się nie spotkałem z takim przypadkiem w Play/RBM) - wtedy po prostu piszesz reklamację i wnosisz o przywrócenie ważności konta jaką miałaś przed taką awarią.
 #936198  autor: Maciej Loret
 03 lip 2017, 10:39
Witam,

czy w przedmiotowej taryfie po włączeniu letniej promocji 3GB przez Play24, internet nie działa a raczej działa ale na lejku.
Co może być powodem? Błąd systemu? Brak włączonego dowolnego płatnego pakietu? Przejście kiedyś z Fakt Mobile (wciąż tak się przedstawia telefon)?
Na dwóch innych telefonach z tą taryfą nie mam problemu...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
  • Strona 118 z 139
  • 1
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 139
  • 1
  • 116
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 139