DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 8
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 #796304  autor: jogus48
 14 kwie 2015, 22:09
jaki polecilibyście starter tylko do internetu? szukam takiego, który służyłby mi wtedy, gdy skończy mi się pakiet w abonamencie. Oczekuję, aby miał dobry ilości danych do ceny w pakietach, był do kupienia gdziekolwiek, mile widziany brak okresu ważności takich pakietów (choć niekoniecznie) i darmowy FB. Ilość minut jest nieistotna. Dobre by było dla mnie jeszcze doładowanie konta dowolną kwotą, taką jaka byłaby mi potrzebna do doładowania konta.
 #796306  autor: Gregrin
 14 kwie 2015, 22:20
Orange free na kartę włączasz rok ważności konta i po doładowaniu np za 50zl masz 14,27GB http://www.orange.pl/kid,4002009309,id, ... ticle.html a na koncie zostaje ci 50zl którego ważność jak i ważność bonusowego neta możesz przedłużać w nieskończoność. Potem możesz zmienić taryfę i te środki wykorzystać na pakiety neta jak dokładnie opisuje sebusy na wcześniejszej stronie 200MB jest po 5zl.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2015, 22:37 przez Gregrin, łącznie zmieniany 2 razy.
 #796312  autor: Gregrin
 14 kwie 2015, 22:43
To jest pełno sieci w których za ok 9zl masz 1GB neta albo egzotycznych http://www.lycamobile.pl/po/bundle?id=1 gdzie za 10zl masz 3GB ale wszędzie ważne na 30dni. W orange free za 10z będziesz miał 652MB ale przy włączonym roku ważności konta (który na nowych kartach -młodszych niż 93dni- jednorazowo kosztuje 3zl) net ten masz ważny praktycznie bezterminowo. Doładowując kwota 25zl tego neta będzie już 6GB (wychodzi 2,4GB za 10zl) za co jest sensownym zapasem.
 #796321  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 00:03
jeśli chodzi o Lycamobile, to przykładowo mamy za 5zł pakiet 200MB, ale ostatecznie jest tam napisane coś o 1GB. Ile ostatecznie dostaję za tę kwotę? czy te 1GB jest jakos ograniczone czasowo? ogólnie to wszędzie stawki za pakiety są bardzo zbliżone. Mi jest to tylko potrzebne jak skończy mi się pakiet na głównym numerze, bo jak mi się skończy to po prostu kupię doładowanie :) najbardziej przemawia za mną Virgin ze względu na darmowy FB, choć jestem ciekaw jak to jest z Lyca.
 #796323  autor: Gregrin
 15 kwie 2015, 00:16
Za 5zl masz 1GB (wartość 200MB pewnie została im na grafice, takie "niedbalstwo" chyba dobrze charakteryzuje tego operatora -z tego co można przeczytać na forum-) ważne 30 dni (pisze po prawej). Jak skończy ci się net to dopiero chcesz zacząć załatwiać doładowanie zamiast mieć zawsze gotowa kartę z przygotowanymi GB i środkami które można wydać na coś lub (jeśli się pokombinuje) cześć z tych środków odzyskać ??
 #796331  autor: bazooka
 15 kwie 2015, 06:41
jogus48 pisze:jednym z głównych kryteriów są koszta, więc Orange free odpada. chce na to przeznaczyć ok. 10zł
Kompletnie nie rozumiesz idei działania, a piszesz: odpada...
...a tak przerzucić jedną stronę wstecz w tym temacie - masz opisane czarno na białym - chcesz wydawać co miesiąc dodatkowo 10zł dla bezpieczeństwa - kiedy możesz wydać 25/30zł być może na 1 rok (jeden ROK !), który da Ci 5GB - bez załączania/doładowania co miesiąc.
Czy mógłbyś wyjaśnić tok swojego rozumowania :?: ...tak by wszyscy zrozumieli, bo te szukanie czegoś za 10zł/mc to tak jakbyś dostawał kieszonkowego 10zł i tylko tyle - i musiał to spożytkować :)
Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać od takiego komentarza.
 #796350  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 09:05
potrzebuję taniego wyjścia awaryjnego, gdy skończy mi się pakiet w abonamencie. a gdy będę wchodził w nowy okres rozliczeniowy, będę z powrotem korzystał z internetu na moim głównym numerze. umowa kończy mi się w październiku. jestem studentem i robi mi różnicę gdy jednorazowo wydam 50zl czy 5zl raz na jakiś czas, bo tę kasę wolę wydać na coś innego :) miesięcznie wykorzystuję 1,5GB. dlatego też nie potrzebuję Orange free, bo nie korzystam nie wiadomo ile z tego internetu. poza tym zakupu i tak nie dokonam w tym miesiącu, bo wejdę w nowy okres, więc będę korzystał z tego jeszcze krócej. a w mojej taryfie ceny za pakiety są tragiczne, 100MB za 5zl, za 15 dostaję chyba 500...
 #796356  autor: mi80
 15 kwie 2015, 09:44
Skoro uważasz, że racjonalniej jest bulić każdorazowo po 7-10 zł (to taki rynkowy benchmark) za 1 GB danych niż jednorazowo 25 zł i mieć spokój na rok albo i dłużej, to dziw bierze jak w ogóle maturę zdałeś...
 #796367  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 10:49
ciekawe czy w rzeczywistości jesteś taki mądry :)

powoli mnie przekonuje to rozwiązanie, mając dual sim mógłbym pomyśleć o jakimś starterze który byłby skupiony tylko na rozmowach. ale o to spytam gdzie indziej
 #796404  autor: Gregrin
 15 kwie 2015, 13:22
Ile netu masz w abonamencie ??
Wez pod uwagę ze doładowując za 25zl masz 6GB i 25zl na koncie. Możesz cześć z tych pieniędzy odzyskać. Np na allegro oferują doładowania do chomika za 5zl o wartości 8.61zl. Jak doładujesz sobie konto za 26zl (dostaniesz 6GB bonusu) i sprzedasz 3 takie doładowania na chomikuj to odzyskasz 15zl a tym samym 6GB wyniesie cie 11zl a będzie ważne w nieskończoność...

PS: jest gdzieś temat w którym porównywano by najlepsze opcje odzyskiwania kasy ze skarbonek ?? Bo myślę ze takowy by się przydał.
 #796413  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 13:57
chwileczkę, czyli to jest jak u Vikingów, że doładowuję przykładowo za 25zl i dostaję gratis pakiet danych? początkowo nie zwróciłem uwagi na nią, ponieważ na stronie Orange w tabelce są okresy ważności doładowań i bonusów max do 30 dni. A wy coś napisaliście o uruchomieniu roku ważności konta :) i do czego wtedy się wykorzystuje te środki?

obecnie mam Smart Plan multi za 69zl, gdzie mam 600min i 1GB internetu
 #796416  autor: Gregrin
 15 kwie 2015, 14:13
6GB dostajesz jako bonus za doładowanie. Doładowanie w całości jest na koncie głównym i możesz wykorzystywać (jak to konto główne) do wszystkiego.
Okresy ważności są ale jak włączysz sobie konto ważne rok to one tez będą tyle ważne (na kartach aktywnych krócej niż 93zl kosztuje to 3zl, później można przedłużać za darmo i w nieskończoność).

Skoro dodatkowo potrzebujesz 500MB miesięcznie to 6GB z orange za doładowanie 25zl starczy ci na 12m-cy (czyli 2zl na m-c...) a 25zl zostaje do wykorzystania na co chcesz...
 #796476  autor: bazooka
 15 kwie 2015, 20:20
jogus48 pisze:A wy coś napisaliście o uruchomieniu roku ważności konta :) i do czego wtedy się wykorzystuje te środki?
sebusy pisze:..a tak przerzucić jedną stronę wstecz w tym temacie - masz opisane czarno na białym
 #796478  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 20:30
Możesz cześć z tych pieniędzy odzyskać. Np na allegro oferują doładowania do chomika za 5zl o wartości 8.61zl. Jak doładujesz sobie konto za 26zl (dostaniesz 6GB bonusu) i sprzedasz 3 takie doładowania na chomikuj to odzyskasz 15zl a tym samym 6GB wyniesie cie 11zl a będzie ważne w nieskończoność.
przeczytałem już zanim napisałem poprzedniego posta, ale nikt nic nie napisał dokładnie jak można odzyskać te pieniądze. Tworzę nowe konto i sprzedaję na allegro? są jakieś inne opcje?
 #796483  autor: Gregrin
 15 kwie 2015, 21:11
Włączasz sobie rwk (koszt 3zl), ładujesz sobie za 25zl czy 26zl (przeczytaj za które doładowania jest bonus GB http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html) i za środki na koncie głównym oferuj na allegro kupowanie czegoś przez wysalanie sms w niższej cenie (przykładem są ludzie którzy na allegro oferują wysłanie sms za 8.61zl w cenie 5zl na doładowanie w serwisie chomikuj.pl)
 #796485  autor: jogus48
 15 kwie 2015, 21:23
w porządku, a czy jest (z tego co czytam to już chyba nie, ale się upewnię), czy mogę sobie przekazać te środki co mam na koncie na inny nr na kartę w Orange? Ewentualnie, czy jeśli będę miał nr w Orange i zdecyduję się przenieść gdzie indziej na kartę, to co ze środkami na koncie? czy jest inna możliwość oprócz wydzwonienia?
  • Strona 5 z 8
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8