DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #701162  autor: a_lex
 25 lut 2014, 21:25
Odpaliłem starą Motorolkę a tu przychodzi SMS że za 10 dni kończą się wychodzące. Siedział w niej starter T-Mobile. Stąd moje pytanie - jakie są sposoby na rok ważności konta na tym starym starterze? Prawdopodobnie była na nim roczna ważność, ale teraz w tym SMSie każą mi zasilić. Ponieważ ogarnięcie tego wszystkiego w necie zajmie mi kupę czasu, a są tu pewnie tacy co są w tym na bieżąco, więc proszę o pomoc i z góry dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 02 mar 2014, 15:17 przez a_lex, łącznie zmieniany 1 raz.

 #701169  autor: Emsi
 25 lut 2014, 21:34
Jeżeli zależy Ci na numerze to go zarejestruj i przenieś do innej sieci. :D

 #701182  autor: mungo
 25 lut 2014, 22:00
Wszystko jest w tych dwóch regulaminach.
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 005887.pdf
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 006721.pdf
Pierwszy dotyczy starszych taryf, drugi dotyczy taryfy Frii. Skoro jest to długo nie używana karta to masz tam zapewne jakąś starą taryfę, to nawet lepiej. Roczna ważność będzie Cię kosztowała 5zł. Aktywujesz usługę kodem jak podali w regulaminie (płacisz za to 5zł), wykonujesz jakieś połączenie lub wysyłasz SMSa (może być też odebranie połączenia lub SMSa), ważność konta zostanie ustawiona na rok, deaktywujesz usługę by później nie pobierało miesięcznego abonamentu za nią i zgodnie z regulaminem
Kod: Zaznacz cały
Dezaktywacja Oferty nie powoduje zwrotu opłaty aktywacyjnej, opłaty cyklicznej, ani zmiany ustawienia daty ważności konta
- czyli masz konto ważne do lutego 2015.
i to jest plus usługi roczna ważność konta w starych taryfach.

 #701184  autor: usiu128
 25 lut 2014, 22:06
mungo pisze:Wszystko jest w tych dwóch regulaminach.
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 005887.pdf
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 006721.pdf
Pierwszy dotyczy starszych taryf, drugi dotyczy taryfy Frii. Skoro jest to długo nie używana karta to masz tam zapewne jakąś starą taryfę, to nawet lepiej. Roczna ważność będzie Cię kosztowała 5zł. Aktywujesz usługę kodem jak podali w regulaminie (płacisz za to 5zł), wykonujesz jakieś połączenie lub wysyłasz SMSa (może być też odebranie połączenia lub SMSa), ważność konta zostanie ustawiona na rok, deaktywujesz usługę by później nie pobierało miesięcznego abonamentu za nią i zgodnie z regulaminem
Kod: Zaznacz cały
Dezaktywacja Oferty nie powoduje zwrotu opłaty aktywacyjnej, opłaty cyklicznej, ani zmiany ustawienia daty ważności konta
- czyli masz konto ważne do lutego 2015.
i to jest plus usługi roczna ważność konta w starych taryfach.
dokładnie tak. Dodam, że dotyczy to wszystkich taryf oprócz Frii - gdzie rok ważności konta kosztuje 3zł/mc i nie da się tego obejść.
 #701190  autor: JacekK
 25 lut 2014, 22:18
a_lex pisze:Ponieważ ogarnięcie tego wszystkiego w necie zajmie mi kupę czasu, a są tu pewnie tacy co są w tym na bieżąco, więc proszę o pomoc i z góry dziękuję :)
Nie dziwię się, jeśli wymiękłeś przy czytaniu regulaminów tego operatora:)

Ja również zastanowiłbym się nad zmianą operatora:) Są sieci, które RWK mają w standardzie i bezpłatnie. Nie trzeba nic robić. W niektórych nawet nie trzeba doładowywać konta - wystarczy mieć cokolwiek na koncie i skorzystać z jakiejkolwiek usługi (np. wysłać SMS-a) np. raz na 90 dni.

W T-Mobile pewnie niedługo zaczną pobierać opłaty nawet za każdorazowe zalogowanie się do sieci :) Tak żartując troszkę to tak może być ;)

 #701194  autor: usiu128
 25 lut 2014, 22:35
mvno-gsm_pl pisze:Nie dziwię się, jeśli wymiękłeś przy czytaniu regulaminów tego operatora:)
a którego operatora regulamin jest przyjemny w czytaniu i nie wymięka się przy tej czynności?

 #701242  autor: JacekK
 26 lut 2014, 08:56
usiu128 pisze:
mvno-gsm_pl pisze:Nie dziwię się, jeśli wymiękłeś przy czytaniu regulaminów tego operatora:)
a którego operatora regulamin jest przyjemny w czytaniu i nie wymięka się przy tej czynności?
Np. Virgin Mobile. Masz prostą zasadę na otrzymanie bonusu 50%. Wystarczy raz za darmo zarejestrować się w klubie, a potem - tylko doładować konto. Nic więcej.

Albo promocja na 2014 minut do Virgin i Play. wystarczy bezpłatnie właczyć przez SMS. I już. Nic się nie płaci, nic się cyklicznie nie odnawia, pieniądze nie znikają.

A ostatnie podwójne doładowanie w T-Mobile na walentynki? To kabaret już jest. Aktywacja 5 zł, dodatkowo włączenie niechcianego pakietu i kolejne 5-10 zł. Ktoś, kto się słabo orientuje może się pogubić (mało powiedziane). W dodatku pakiet jest na amen, trzeba wyłączyć jak się nie chce, w przeciwnym razie co miesiąc będzie znikała kasa.

Mogę śmiało powiedzieć, że T-Mobile to jedni z największych (jeśli nie najwięksi) okradacze klientów Pre-Paid w Polsce:)

Przykład: babcia żony. Biedna ma jeszcze niestety T-Mobile. Po zakupie startera oczywiście automatycznie włączyli muzyczkę (2zł), została chyba RWK (kolejne 3 zł). Obniżenie stawek do Play? Trzeba wysłać SMS-a, inaczej dzwoniła po ponad 70 groszy minuta. Jakiś pakiet miała cyklicznie odnawiany, kolejne kilka złotych.

Efekt? Karta za 25 zł przepadała w kilka dni. Jak to zobaczyłem to się za głowę złapałem. Ja rozumiem, że niewiedza kosztuje, ale starsi ludzie nie mają z tym szans.

Już przenosimy jej numer - do sieci wRodzinie. Jak usłyszała warunki myślała, że sobie jaja robimy. Myślała, że tak drogo musi być.

 #701350  autor: a_lex
 26 lut 2014, 18:35
Dziękuję wszystkim za pomoc i informacje :)

 #703191  autor: treeev
 09 mar 2014, 10:49
Niedługo kończą mi się połączenia wychodzące na karcie w tmobile.Moja taryfa to Hot.Rok ważności konta po każdej rozmowie mam wyłączony(specjalnie żeby nie pobierało 3zł/m-ąc).Na koncie mam 2 zł.Wiec łopatologicznie :) :

1/ Doładowuje tel. za 5zł
2/ Wysyłam kod: *100*68#
3/ Wykonuję jakieś połączenie
4/ Wyłączam usługę Rok ważności konta po każdej rozmowie (robię to przez itak tak, w zarządzaniu kontem).
5/ Thats all
?
Kod: Zaznacz cały
Warunkiem korzystania z promocji jest aktywacja Oferty, posiadanie stanu konta umożliwiającego pobranie opłaty aktywacyjnej oraz utrzymanie stanu konta umożliwiającego pobieranie opłaty cyklicznej.
Zasiliłem konto, mam teraz 6,7.
WYsłałem sms z Tak pod nr 668.Dostałem komunikat, przepraszamy-wystąpił błąd.
Po wysłaniu kodu *100*68#, jest komunikat przepraszamy usługa jest niedostępna.
OCB ?CZy powodem jest , ze nie mam tych 3 zł ?
Rok temu zrobiłem taki myk , widać nie da się tego zrobić po raz drugi.
Nr mam zarejestrowany, mozna go przeniesc bez zadnych kosztow (tez do prepaida) i w jakim czasie.Bo na przychodzace mam ok. miesiąc.

 #703290  autor: wasylek
 09 mar 2014, 18:56
treeev pisze:Niedługo kończą mi się połączenia wychodzące na karcie w tmobile.Moja taryfa to Hot.Rok ważności konta po każdej rozmowie mam wyłączony(specjalnie żeby nie pobierało 3zł/m-ąc).Na koncie mam 2 zł.Wiec łopatologicznie :) :

1/ Doładowuje tel. za 5zł
2/ Wysyłam kod: *100*68#
3/ Wykonuję jakieś połączenie
4/ Wyłączam usługę Rok ważności konta po każdej rozmowie (robię to przez itak tak, w zarządzaniu kontem).
5/ Thats all
?
Kod: Zaznacz cały
Warunkiem korzystania z promocji jest aktywacja Oferty, posiadanie stanu konta umożliwiającego pobranie opłaty aktywacyjnej oraz utrzymanie stanu konta umożliwiającego pobieranie opłaty cyklicznej.
Zasiliłem konto, mam teraz 6,7.
WYsłałem sms z Tak pod nr 668.Dostałem komunikat, przepraszamy-wystąpił błąd.
Po wysłaniu kodu *100*68#, jest komunikat przepraszamy usługa jest niedostępna.
OCB ?CZy powodem jest , ze nie mam tych 3 zł ?
Rok temu zrobiłem taki myk , widać nie da się tego zrobić po raz drugi.
Nr mam zarejestrowany, mozna go przeniesc bez zadnych kosztow (tez do prepaida) i w jakim czasie.Bo na przychodzace mam ok. miesiąc.
oni mają często awarie usług. Możliwe że jutro bez problemu wejdą te kody albo sms. Więc jutro spróbuj albo wejdź na stronie t-mobile i ustaw rwk.

 #703291  autor: DanielR
 09 mar 2014, 19:01
treeev pisze:Nr mam zarejestrowany, mozna go przeniesc bez zadnych kosztow (tez do prepaida) i w jakim czasie.Bo na przychodzace mam ok. miesiąc.
A w każdym czasie... A tak na poważnie, to w większości sieci (głównych operatorów ze stacjonarnymi punktami sprzedaży), w ciągu zaledwie dnia. Przeniesienie w każdej z sieci jest zupełnie darmowe. W niektórych dostaniesz nawet za to bonus na start. A co do ważności na połączenia przychodzące, no z tym to jest już różnie. Ja dla 100% pewności doładowałbym jednak konto kuponem, który zapewni mi choć kilka dni ważności konta na wychodzące. :)

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #703297  autor: wasylek
 09 mar 2014, 19:11
DanielR pisze:
treeev pisze:Nr mam zarejestrowany, mozna go przeniesc bez zadnych kosztow (tez do prepaida) i w jakim czasie.Bo na przychodzace mam ok. miesiąc.
A w każdym czasie... A tak na poważnie, to większości sieci (głównych operatorów ze stacjonarnymi punktami sprzedaży), w ciągu zaledwie dnia. Przeniesienie w każdej z sieci jest zupełnie darmowe. W niektórych dostaniesz nawet za to bonus na start. A co do ważności na połączenia przychodzące, no z tym to jest już różnie. Ja dla 100% pewności doładowałbym jednak konto kuponem, który zapewni mi choć kilka dni ważności konta na wychodzące. :)
Z t-mobile ostatnio dwa numery przeniosłem i oba były po zakończeniu ważności wychodzące jeden numer 3 miesiące po ważności stanu konta i bez problemu przenieśli numer, a drugi 3 dni po ważności na wychodzące i także bez problemu.

 #703313  autor: Sahim
 09 mar 2014, 20:48
wasylek pisze:Z t-mobile ostatnio dwa numery przeniosłem
Do którego opa je przeniosłeś?

 #703332  autor: wasylek
 09 mar 2014, 22:45
Sahim pisze:
wasylek pisze:Z t-mobile ostatnio dwa numery przeniosłem
Do którego opa je przeniosłeś?
play

 #703359  autor: telemaniak1984
 10 mar 2014, 10:26
Z tego, co wiem to w Plusie są problemy z przeniesieniem numeru, jeśli konto nie jest aktywne na połączenia wychodzące.

Teściowa chciała przenieść numer z Plusa do innej sieci, to w Plusie (aby mogła zarejestrować numer) kazali doładować za minimum 5 zł (!). Dodam, że numer był dość regularnie doładowywany, z racji zamiaru przeniesienia przestał być i kilka dni wcześniej połączenia wychodzące zostały zablokowane (nie korzystała z żadnego RWK).

Ale jak to powiedział Pan od Plusa i CP "Każdy klient jest dobry i trzeba go wykorzystać do końca".

 #703398  autor: Horacy
 10 mar 2014, 14:38
U każdego jest tak, że aby przenieść numer konto musi być ważne...

 #703416  autor: DanielR
 10 mar 2014, 15:48
Tak - tylko, że niektórzy operatorzy wyraźnie zastrzegają w regulaminach, że konto musi być ważne koniecznie na połączenia wychodzące. A nawet w przypadku sieci, które nie mają takiego wymogu, ja bym się wahał.

Chociaż, gdy sam przenosiłem numer w 2010 (daaawwno temu) z ówczesnej Ery do Play, zdaje się, że też miałem konto ważne jedynie właśnie na połączenia przychodzące. I również nie miałem problemu z MNP.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #703528  autor: Horacy
 11 mar 2014, 08:34
Obecnie chcąc przenieść numer Play > T-Mobile, Orange > Play, Orange > T-Mobile, zawsze potrzebowałem mieć ważne konto na połączenia WYCHODZĄCE, no i stan konta na te "większe" 0.

 #703555  autor: artix
 11 mar 2014, 13:44
telemaniak1984 pisze:Z tego, co wiem to w Plusie są problemy z przeniesieniem numeru, jeśli konto nie jest aktywne na połączenia wychodzące.

Teściowa chciała przenieść numer z Plusa do innej sieci, to w Plusie (aby mogła zarejestrować numer) kazali doładować za minimum 5 zł (!).
Z tego co napisałeś, nie wynika, że są problemy z przeniesieniem numeru w Plusie, tylko problemy z zarejestrowaniem numerów z nieaktywnymi połączeniami wychodzącymi. Co potwierdzam, kiedyś się zdziwiłem w salonie, że nie mogę zarejestrować numeru.
Horacy pisze:Obecnie chcąc przenieść numer Play > T-Mobile, Orange > Play, Orange > T-Mobile, zawsze potrzebowałem mieć ważne konto na połączenia WYCHODZĄCE, no i stan konta na te "większe" 0.
Coś się zmieniło, czy jak? Nie raz przenosiłem numery z Play z dawno nieaktywnymi połączeniami i nie było problemu. Dotąd jedynie Virgin odmówił oddania numeru z powodu zablokowanych połączeń wychodzących.
Horacy pisze:U każdego jest tak, że aby przenieść numer konto musi być ważne...
To zależy, co rozumiesz pod pojęciem "konto ważne". Ważne na połączenia wychodzące? Czy że w ogóle się karta loguje do sieci?

 #703596  autor: treeev
 11 mar 2014, 18:46
Udalo sie przedłużyć ważność konta o rok za 5zł.Problem był taki, że mimo iż wyświetlało na koncie po doładowaniu 6,7 to jeszcze nie była ta kwota od razu widoczna w ichniejszym systemie.Po paru godz. od doładowania udało się kodem włączyć usługę.