DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 25 z 26
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
 #887765  autor: ManiacGSM
 18 wrz 2016, 01:44
Taki mały ''apdejt'' dwa dni temu wyłączyli mój numer angielski został wyłączony ,więc sprawa się rozwiązała o którą pytałem we wcześniejszych postach.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #890304  autor: Mario80
 06 paź 2016, 10:31
PawlusG pisze:Może ktoś doradzić jakieś oferty dostępne w Niemczech?
Interesują mnie jak najtańsze usługi z zakresu:
- jak najtańsze/nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci
- pakiet ok. 30-50 SMSów
- internet ok. 0,5 GB
- tanie połączenia do Polski.
Do tego jeszcze osobny starter tylko do internetu.
I jaka ciekawa oferte znalazles?
 #936224  autor: JagodaWarszawa
 03 lip 2017, 12:47
Witam,

Czy mamy tu emigrantów?

Interesują mnie 2 sprawy:

1) Najlepsze oferta na same rozmowy z Niemiec do Niemiec, ewentualnie tani roaming z Niemiec do Polski.

Coś ala odpowiednik a2 mobile (teraz dali za 10 zł rozmowy no limit na komórki i stacjonarne na Polskę - o taką ofertę chodzi).

NIE interesuje mnie internet, SMS, MMS.

2) Oferta jak najlepszego internetu w Niemczech. Liczy się dla mnie w sumie jak najlepsza kombinacja dostępności-ceny-transferu.

Takie niemieckie aero2 by mi styknęło Wink.

Opcję 1 i 2 można połączyć w jednej ofercie, ale nie jest to potrzebne.


3) Bezpieczny VPN, taki który ,,działałby" w Niemczech.


Z góry dzięki za informacje.
 #936253  autor: reboot
 03 lip 2017, 14:41
JagodaWarszawa - 1) na tę chwilę a2mobile za same rozmowy ma najlepszą cenę tj. 10 zł.
Kolejne jest nju za 19 zł i Fakt Mobile za 19,95.

2) popatrz sobie na http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Germany ale jednak polskie oferty w roamingu wyglądają atrakcyjniej niż niemieckie ceny.
Wszystkie oferty przeliczaj na zasadzie - wydane 5 zł na polski pakiet odpowiada przyznaniu Tobie ~250 MB w roamingu UE

3) nie wiem :)
JagodaWarszawa pisze:z Niemiec do Niemiec
Niemiecka karta = rozmowa krajowa, polska karta = rozmowa w roamingu wewnątrz strefy UE.
JagodaWarszawa pisze:ewentualnie tani roaming z Niemiec do Polski.
To w takim razie szukasz polskiej karty, a nie niemieckiej, bo połączenie z DE do PL z niemieckiej karty to poł. międzynarodowe.

WKS
 #936405  autor: JagodaWarszawa
 04 lip 2017, 00:07
reboot pisze:JagodaWarszawa - 1) na tę chwilę a2mobile za same rozmowy ma najlepszą cenę tj. 10 zł.
Kolejne jest nju za 19 zł i Fakt Mobile za 19,95.

2) popatrz sobie na http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Germany ale jednak polskie oferty w roamingu wyglądają atrakcyjniej niż niemieckie ceny.
Wszystkie oferty przeliczaj na zasadzie - wydane 5 zł na polski pakiet odpowiada przyznaniu Tobie ~250 MB w roamingu UE

3) nie wiem :)
JagodaWarszawa pisze:z Niemiec do Niemiec
Niemiecka karta = rozmowa krajowa, polska karta = rozmowa w roamingu wewnątrz strefy UE.
JagodaWarszawa pisze:ewentualnie tani roaming z Niemiec do Polski.
To w takim razie szukasz polskiej karty, a nie niemieckiej, bo połączenie z DE do PL z niemieckiej karty to poł. międzynarodowe.
Nie wiem, czy się rozumiemy :D
Mi po prostu nie robi, czy będę miała polski, czy niemiecki nr.
Ja po prostu chcę mieć tanie rozmowy w Niemczech (bo będę tam dłużej siedziała), a czasami trzeba będzie zadzwonić do Polski.
 #936455  autor: reboot
 04 lip 2017, 10:31
JagodaWarszawa - masz jak na tacy podany link do ofert niemieckich operatorów - przejrzyj sobie to i będziesz wiedziała jaka oferta jest dla Ciebie najlepsza.

WKS
 #947297  autor: Arturro_
 25 sie 2017, 21:11
Nie długo jade na dwa tygodnie do włoch.
Jakiego polecacie operatora z duzym pakietem internetu? Tanio musi byc. Czy lepiej zabrac z soba karte sim tmobile bo w pakiecie mam 1.29gb w euro strefie
 #947321  autor: adacomp
 26 sie 2017, 06:07
Arturro_ pisze:Nie długo jade na dwa tygodnie do włoch.
Jakiego polecacie operatora z duzym pakietem internetu? Tanio musi byc. Czy lepiej zabrac z soba karte sim tmobile bo w pakiecie mam 1.29gb w euro strefie

In Italy you cannot buy any prepaid mobile sim-card without having a "codice fiscale". What's that? In English it sounds like "fiscal code", it's a unique code for each person in Italy (and in theory in the World), which identifies that person for the Italian Fiscal department. You need the CF for any registration in Italy, and it's the same for sim-cards, both pre and postpaid. How can a foreign person buy a sim-card, so? There are 2 way a "perfectly legal one" (and I'm not sure it works) and a "fast one". If you speak Italian and are ready for some bureocracy go here and look for the closest "Agenzia delle entrate" in Italy, then go there with your passport and you should (not sure about it) get a "legal" Codice Fiscale.
http://www.prepaidgsm.net/en/italy.php

Lepiej weź swoją kartę z PL bo z tego co widać to trzeba tam mieć jakiś "codice fiscale" aby zakupić i używać karty SIM we Włoszech.
 #947374  autor: SzalonyMjut
 26 sie 2017, 13:47
adacomp pisze:
Arturro_ pisze:Nie długo jade na dwa tygodnie do włoch.
Jakiego polecacie operatora z duzym pakietem internetu? Tanio musi byc. Czy lepiej zabrac z soba karte sim tmobile bo w pakiecie mam 1.29gb w euro strefie

In Italy you cannot buy any prepaid mobile sim-card without having a "codice fiscale". What's that? In English it sounds like "fiscal code", it's a unique code for each person in Italy (and in theory in the World), which identifies that person for the Italian Fiscal department. You need the CF for any registration in Italy, and it's the same for sim-cards, both pre and postpaid. How can a foreign person buy a sim-card, so? There are 2 way a "perfectly legal one" (and I'm not sure it works) and a "fast one". If you speak Italian and are ready for some bureocracy go here and look for the closest "Agenzia delle entrate" in Italy, then go there with your passport and you should (not sure about it) get a "legal" Codice Fiscale.
http://www.prepaidgsm.net/en/italy.php

Lepiej weź swoją kartę z PL bo z tego co widać to trzeba tam mieć jakiś "codice fiscale" aby zakupić i używać karty SIM we Włoszech.
Codisce fiscale generują na miejscu jeżeli go nie masz. Z kupnem karty sim największy problem to porozumieć się po angielsku, wiem bo sam kupowałem.
 #947375  autor: adacomp
 26 sie 2017, 13:57
Po 15.06 byłem w Grecji,Niemczech,Włoszech,Malcie i Francji.
Nie opłaca się kupować ich starterów jeśli na tablecie zużyję do 2GB ale i tak 0.02 z MB w mojej taryfie to nie majątek.
Zapodałem sobie po prostu pakiet nolimit za 30zł i jak coś to mogę zawsze kodem włączyć nastepny.
przy cenie euro=4,4zł ich startery i pakiety to zdzierstwo jak dla Polaka i ceny w PL
 #947566  autor: Arturro_
 27 sie 2017, 21:31
Tak wiem o tym codice fiscali.
Ale Włoskie sieci bez tego wydadzą kartę sim, jest specjalna dla turystów.
Ale znowu tam sobie wołają dodatkową kasę za aktywację...

Przykład TIM, zdzierstwo 30Euro za 4gb neta i 100minut...
Wind z kolei 5eur za aktywacje i pakiet 10eur za 2gb i 100minut...

Tu jest fajna opcja tylko co i jak katywować
 #947577  autor: adacomp
 27 sie 2017, 22:41
Przy dzisiejszych cenach nolimit w PL opłaca się po prostu wziąć kartę T-M, Plusa i Orange z kupionym pakietem nolimit i sprawa załatwiona.

Sieci międzynarodowe tutaj ale i tak sieci w PL są najtańsze chyba.
http://www.prepaidgsm.net/en/international.php
 #948093  autor: warczanek
 30 sie 2017, 12:59
Panowie mam kolegę w Szwecji co mu się najbardziej opłaca kupić na katę żeby sobie same duże paczki netu wykupywał bez minut i sms , kolega coś mi wspomniał że Lycamobile ma słaby zasięg
 #952703  autor: lord_kr
 25 wrz 2017, 15:28
W krótkim czasie planuję zmienić Krainę Miodem i Mlekiem płynącą czyli UK na Krainę Wiecznej Szczęśliwości czyli Niemcy. Ze względu na poszukiwanie pracy oraz ogólne "urządzanie" się już teraz planuję zaopatrzyć się w Niemiecki numer który ktoś mi zakupi i aktywuje po czym wyśle do UK.

Interesują mnie oferty wyłącznie dużych operatorów infrastrukturalnych jako że wirtualni - być może tańsi nie są dla mnie wystarczająco pewni (np Lyca co chwilę zmieniająca cenniki czy bankrutujące Vectone). Oczekuję dostępu do LTE, paczki kilkuset bezpłatnych minut i SMSów.

Czy ktoś z forumowiczów orientuje się w tym temacie ? Języka dopiero się uczę i nie chciałbym dać się nabrać na jakiś "haczyk" wynikający z nieznajomości słownictwa. Która sieć ma najlepszy zasięg, jakie oferty polecacie ? Bardzo praktyczna była by możliwość doładowywania paypalem lub kartą kredytową

Z góry dziękuję.
 #952937  autor: PawlusG
 26 wrz 2017, 21:48
W mojej firmie często są wyjazdy do Niemiec i najlepiej w kategorii cena/jakość sprawdza się chyba ALDI Talk i Lidl Connect. W Aldi za 8€ miesięcznie masz 300 min wymiennych na SMSy i trochę ponad 1 GB internetu. Pakiet nielimitowanych minut, smsów i 3 GB internetu to już wydatek 20€. W Lidlu stawki są praktycznie takie same. Zresztą większość niemieckich telekomów stawki ma do siebie bardzo zbliżone i różnią się one dość kosmetycznie. Najdroższe są usługi u operatorów infrastrukturalnych, ale naprawdę nie ma się co bać telekomów, za którymi stoją wielkie przedsiębiorstwa (jak np. Aldi i Lidl). Ewentualnie w o2 masz w pakiecie za 20€ to samo co wyżej wymieniłem, ale mniej internetu, bo 2 zamiast 3 GB. W Vodafone koszty podobne tylko jak są promocje (obecnie za 9€ mają 200 minut lub SMSów i do tego pakiet 2,5 GB netu), inaczej drożej. T-Mobile można sobie od razu darować, bo ma to samo co u innych, ale prawie zawsze o 5€ drożej.
Jeżeli chodzi o zasięg, to kiedyś najlepszy był T-Mobile, ale wydaje mi się, że obecnie już nie ma dużych różnic pomiędzy nimi.
Generalnie w Niemczech usługi telekomunikacyjne nie należą do najtańszych. Paczki internetowe są małe, drogie, a sam internet nawet w LTE szybkością i jakością nie powala. Mam wrażenie, że pod względem transmisji danych niemieccy operatorzy są w tym samym miejscu, w którym polscy byli jakieś 2-3 lata temu. Zresztą niemieccy serwisanci, którzy do nas przyjechali na remont byli w szoku jak u nas jest rozpowszechniony internet w komórce i praktycznie każdy korzysta kiedy chce bez martwienia się o limit.

:)
 #1063584  autor: Kamil7878
 27 sty 2019, 14:32
Napiszą ofertę czy w Uk czy w Niemczech ma lycamobile, sam korzystam w Belgii, ważne jest to że wszystko jest rozliczane według aktywnego pakietu w całej Eu, brak jakichkolwiek dopłat, czy problemów z zasięgiem.
  • Strona 25 z 26
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26