DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #665712  autor: Emsi
 03 paź 2013, 18:52
Wook, na fanpage na fejsie napisali takie info:
KLUCZ MOBILE pisze:Witamy serdecznie!
Planowaliśmy obniżkę cen do Chin, USA oraz kilku innych krajów. W związku ze zmianami technicznymi w POLKOMTEL o których pisaliśmy - przeniesienie PLUS a potem i KLUCZ na nową platforme techniczną, obniżka nastąpi do końca tego roku (nie wykluczamy, że jeszcze w tym miesiącu, ale nie ma pewnośći). Pierwsza obniżka cen w KLUCZ nastąpila tak jak zapowiadaliśmy - 5 lipca (2,5 mies. po starcie) ale potem zaczeły się zmiany techniczne, które narazie nas ograniczają. Z nową platformą będzie ulatwienie w kwestji roamingu.
KLUCZ Kolejna promocja dla tych, którzy odwiedzą punkt Klucza w W-wie.

 #665718  autor: SomalijskiWluczega
 03 paź 2013, 19:13
Emsi pisze:Wook, na fanpage na fejsie napisali takie info:
KLUCZ MOBILE pisze:Witamy serdecznie!
Planowaliśmy obniżkę cen do Chin, USA oraz kilku innych krajów. W związku ze zmianami technicznymi w POLKOMTEL o których pisaliśmy - przeniesienie PLUS a potem i KLUCZ na nową platforme techniczną, obniżka nastąpi do końca tego roku (nie wykluczamy, że jeszcze w tym miesiącu, ale nie ma pewnośći). Pierwsza obniżka cen w KLUCZ nastąpila tak jak zapowiadaliśmy - 5 lipca (2,5 mies. po starcie) ale potem zaczeły się zmiany techniczne, które narazie nas ograniczają. Z nową platformą będzie ulatwienie w kwestji roamingu.
KLUCZ Kolejna promocja dla tych, którzy odwiedzą punkt Klucza w W-wie.
No mam nadzieję że te doładowania 30zł dotyczą wszystkich, którzy doładują konto a nie tylko ze starterów warszawskich??
Swoją drogą zastanawiam się czy jak doładuje 50zł też dostanę 20zł gratis czy też już nie??
Wie ktoś?

 #665744  autor: wook
 03 paź 2013, 21:04
Emsi pisze:Wook, na fanpage na fejsie napisali takie info:
KLUCZ MOBILE pisze:Witamy serdecznie!
Planowaliśmy obniżkę cen do Chin, USA oraz kilku innych krajów. W związku ze zmianami technicznymi w POLKOMTEL o których pisaliśmy - przeniesienie PLUS a potem i KLUCZ na nową platforme techniczną, obniżka nastąpi do końca tego roku (nie wykluczamy, że jeszcze w tym miesiącu, ale nie ma pewnośći). Pierwsza obniżka cen w KLUCZ nastąpila tak jak zapowiadaliśmy - 5 lipca (2,5 mies. po starcie) ale potem zaczeły się zmiany techniczne, które narazie nas ograniczają. Z nową platformą będzie ulatwienie w kwestji roamingu.
nie mam ich w fejsie, sprawdzam ichnią strone, poczekam i tak mam jeszcze troche kasy na Lyce.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #666869  autor: german
 10 paź 2013, 00:16
Ricki1980 pisze:Nic nie daje, telefon ustawia dane APN z Plusa. Na stronie Klucz jest konfigurator, ale tylko przychodzą ustawienia mms. Może trzeba czekać ileś czasu, aż załączenie transmisji danych po kodach zacznie działać?
APN klucza jest: www.klucz.net

 #667563  autor: goral2099
 13 paź 2013, 18:39
Witam. Po pogorszeniu oferty Lycamobile zastanawiam się nad Kluczem. Mam pytanie dot doładowań konta w Kluczu. Z tego co czytam to można doładowywać doładowaniami Plusa, ale czy jeżeli się zdecyduję na tą kartę to będę skazany tylko na karty-zdrapki/wydruki z terminala w sklepie, czy będę mógł doładować przez stronę swojego banku czy bankomat np wybierając doładowanie Plusa? Chciałbym się też dowiedzieć czy ładując za 100/150PLN dostanę 15/30PLN gratis. Bo pewnie na weekendowy bonus 30% przez stronkę Plusa nie ma co liczyć. Z góry dzięki za odp.

 #667569  autor: Emsi
 13 paź 2013, 19:08
Możesz doładowywać z banku jako Plus.

 #667573  autor: goral2099
 13 paź 2013, 19:17
Ok, dzięki. No to super. A jak z bonusami za doładowanie?

 #671460  autor: auvi
 30 paź 2013, 12:15
Na stronie klucza nie ma informacji o ważności konta. O co chodzi?

 #671466  autor: patrix-83
 30 paź 2013, 12:26
auvi pisze:Na stronie klucza nie ma informacji o ważności konta. O co chodzi?
Konto na wychodzące w KLUCZ MOBILE jest ważne 12 miesięcy po każdym doładowaniu poczynając od kwoty za 5zł :D Wiem bo korzystam z KLUCZA a reszta forumowiczów Ci to także potwierdzi z tą ważnością konta :D

 #671482  autor: auvi
 30 paź 2013, 13:03
Ale przyznasz, że brak oficjalnej informacji o tym jest podejrzany? Jeśli jednak jest inaczej niż myślę to prosiłbym linka, bo nie mogę znaleźć regulaminu.

A co do oferty, pakiet topup50 dający 12000 minut - to jest do wszystkich sieci?

 #671493  autor: Ruben
 30 paź 2013, 13:52
auvi, informacja jak najbardziej jest. Górna belka z przewijaną ofertą.
Odnośnie 12 tys. minut, to oczywiście dotyczy połączeń w sieci Klucz, czyli takie nielimitowane połączenia w sieci.

 #671525  autor: auvi
 30 paź 2013, 16:53
W takim razie strona jest zrąbana, bo u mnie nic się nie przewija i nie widzę nigdzie tej informacji, nawet po wyłączeniu Noscriptu i Adblocka (wciąż proszę o link regulaminu, by móc się odnieść).
Ponadto 12000 za niecałe 9 zł/mc to faktycznie konkurencyjna cena, ale nie są to jednak darmowe połączenia w sieci, więc strona dezinformuje.

 #672042  autor: telemaniak1984
 02 lis 2013, 09:29
Jak 12 000 minut za 9 zł??? Czy cos źle rozumiem?

darmowe minuty są przyznawane po doładowaniu za darmo, nie trzeba nic kupować itp.

doładowujesz konto i masz. 5 zł - 1 dzień, 10 zł - 7 dni, 30 zł - 30 dni, 50 zł - 120 dni.

Z RWM też nie ma żadnego haczyka (opłaty, itp).

Przykład:

Ładujesz za 50 zł i automatycznie włacza się pakiet 12 000 minut w sieci ważny 120 dni. 50 zł masz nadal do wykorzystania na połaczenia krajowe, zagraniczne, internet, SMSy (SMSy w sieci są za darmo).

Przecież to proste jak budowa cepa :-)

Skoro użytkownicy nie rozumieją tak prostej oferty, to jak radzą sobie z LycaMobile czy T-Mobile, gdzie zrozumienie zasad regulaminów graniczy z cudem.

 #672045  autor: auvi
 02 lis 2013, 10:14
topup50 za 50 zł przedłuża konto o 180 dni, czyli 6 m-cy, tak? Daje to 50/6=8,33 zł na miesiąc. Ja wiem, że to jest rozumowanie trochę oderwane od rzeczywistości, ale rozpatrywałem Klucz pod kątem kosztu samych rozmów wewnątrz sieci. Poza tym to żadna rewelacja, bo gadając 300 minut miesięcznie do innych sieci kosztuje to 57 zł, a w nju czy Mini Max 29 zł...

 #672079  autor: telemaniak1984
 02 lis 2013, 12:30
Po pierwsze to nie TOPUP przedłuża waąność konta o 6 miesięcy tylko doładowanie konta i nie o 6 a o 12 miesięcy (każdy nominał)

TOPUP to pakiet, który aktywuje się automatycznie po doładowaniu konta i jest ważny 6 miesięcy. Jak minie 6-miesięczny okres pakietu nadal masz aktywne konto na połaczenia wychodzące przez jeszcze 6 miesięcy i jeśli wcześniej nie wydzwoniłeś całej kasy możesz nadal normalnie korzystać z telefonu.

Matko Boska :-)

Dlatego Klucz jest alternatywą.

Tu po prottu kupujesz starter, doładowanie i masz.

Natomiast w usługach jakie podajesz za przykład trzeba pamiętać o kodach, pakietach, usługach obniżających koszty, etc.

Jeśli ktoś rozmawia bardzo dużo to dla niego najlepszym rozwiązaniem jest NJU Mobile. Natomiast dla kogoś kto rozmawia mało VM lub KLUCZ. Proste.

Ponadto Klucz daje jeszcze swobodę dzwonienia za granicę. Też nie trzeba tam patrzeć na sieć, jaką ma nasz znajomy za granicą, pilnować ważności usług, pakietów, pamiętać kodów, etc.

Wkurza mnie tzw. wyznawanie opetatorów. Coś w stylu ja mam NJU Mobile albo Play i jestem the best a ktoś kto ma inna taryfę to baran.

Czy ja, jeśli rozmawiam przykładowo 40 minut miesięcznie muszę mieć NJU? Płacę 7,60 zł. Po jaką cholerę mi więc NJU Mobile? :-)

NJU Mobile jest jak dla mnie usługą dla użytkowników intensywnie używających swoją komórkę. Jeśli ktoś wydaje miesięcznie nie więcej niż 30 zł ta usługa mu się zwyczajnie nie opłaca (wg mnie).

[ Dodano: 2013-11-02, 12:39 ]
Pza tym co do zainteresowania samymi rozmowami wewnątrz sieci Klucz odstawia NJU daleko w tyle.

Dlaczego?

Kupuję doładowanie za 50 zł i mogę rozmawiać godzinę dziennie i pisać SMSy bez limitu.

50 zł / (6miesięcy * 30 dni) = wychodzi 0,28 zł dziennie. Lepsze od Heyah dniówki, bo tam trzeba za usługę zapłacić.

Pozostałe 50 zł mogę np. wygadać lub kupić pakiet internetowy za np 19 zł i resztę wygadać.

W NJU Mobile żeby wygadać godzinę dziennie muszę zapłacić 2 zł dziennie (nie licząc tej złodziejskiej opłaty cyklicznej za usługę).

2 zł dziennie * 180 dni = 360 zł (+ opłata cykliczna).

Więc jak ktoś chce dzwonić do laski tanio, to kupuje 2 startery Klucz i rozmawia dość swobodnie i SMSuje za darmo bez limitów. Jak komuś zależy tylko na tym, to korzystanie z NJU to głupota no chyba, że ktoś potrzebuje dzwonić 3 godziny dziennie.

Widać różnicę? To się właśnie nazywa ALTERNATYWA.

Poza tym piszesz tak, że jak się czyta Twoje posty to można wywnioskować że te 12 000 minut w sieci kosztuje 50 zł, co jest oczywistą nieprawdą.

 #672104  autor: auvi
 02 lis 2013, 15:47
Mnie natomiast wkurza jak z postów takich jak Twój odnoszę wrażenie, że ktoś ma nerwową misję uświadamiania innych, a nie po prostu wyjaśnienia tego co jest niejasne. Każdy ma prawo mieć wątpliwość, zwłaszcza, że strona Klucza jest bardzo mętna, a Regulamin to czysta papka bez faktycznego wyjaśnienia zasad świadczonych usług.

Nie rozumiem też dlaczego dopatrujesz się w moich postach "dezinformacji" a nie widzisz po prostu wątpliwości widzianych z pewnego punktu widzenia. Jeśli nadal jest on niejasny, bo może nie napisany wprost to wyjaśniam: rozglądam się za alternatywą, rozumianą właśnie w Twój sposób. Podstawą moich poszukiwań jest chęć oszczędności przy zachowaniu swobody i funkcjonalności (taki złoty środek), czyli:
- darmowych rozmów w sieci (spokój o poniesione koszta, bo czasem gadam w sieci 50 minut a czasem 500 na miesiąc, to samo z smsami)
- zminimalizowania kosztu rozmów 300-400 minut do innych sieci.
Dlatego w ogóle zainteresowałem się Kluczem, ale widzę, że jednak nie jest dla mnie, bo o ile jest w stanie zapewnić mi spokój sumienia o rachunki za rozmowy wewnątrz sieci, to nie dotyczy to zupełnie rozmów poza sieć - tutaj ma sens tylko nju albo Mini Max (zostaję przy tym drugim). Natomiast rozmowy za granicę mnie zupełnie nie interesują.

Ale dziękuję za wyjaśnienia. Spomiędzy Twojego wkurzania na wyznawców zdołałem wyłowić potrzebne mi informacje :)

 #672147  autor: telemaniak1984
 02 lis 2013, 20:46
Przepraszam (szczerze), może wyglądało to za ostro, jednak pisałem to z uśmiechem na ustach a nie będąc całym znerwicowanym ;)

Co do regulaminu to nie jest on zrozumiały w żadnej sieci a patrząc np. na regulamin TAK TAKa o podwajaniu doładowania konta to można powiedzieć, że regulamin Klucz to błahostka. Ja wymiekłem w połowie czytania i naprawdę do dziś dnia nie wiem, w jaki sposób działa aktualnie podwójne doładowanie w TAK TAK, bo ponownie do tego regulaminu boję się zajrzeć.

Poza tym musisz się zastanowić, czy oby napewno NJU jest korzystniejsza. Zakładając, możesz rozmawiać 300 minut miesięcznie w sieci a 100 minut poza siecią.

W Kluczu płacisz za to wszystko 19 zł. W NJU (Pre-Paid) za dokładnie to samo zapłacisz 60 zł + stała opłata cykliczna.

Nawet, jak w Klucz Mobile wygadasz 300 mint w sieci i 300 minut poza siecią, to zapłacisz i tak mniej niż w NJU, bo tylko 57 zł. No chyba, że dzwonisz raz na tydzień i np. dzwonisz tylko 4 dni po 100 minut dziennie. Wtedy tak. Ale jeś.i w miarę regularnie i codziennie, to uważaj, bo zapłacisz nieświadomie więcej.

Muszisz to sobie dokładnie przeliczyć. Nie mniej przed ofertą NJU Mobile przestrzegam. Lepiej rozejrzeć się za inną, np. LycaMobile i ich No-Limit. W LycaMobile masz za 39 zł miesięcznie fuul wypas (nielimitowane rozmowy do wszystkich + 500 MB internetu, tylko uważaj, bo cena 39 zł nie obejmuje SMSów do innych sieci). Albo za 29 zł nielimitowane rozmowy do wszystkich tylko bez internetu.

Pre-Paid NJU nie jest wg mnie korzystną ofertą. Jest zbyt trudna i zawiła. Generalnie prościej zapłacić w Lyca Mobile 39 zł miesięcznie, niż to wszystko przeliczać w NJU (czy dzwonię codziennie, czy raz na tydzień, itp)

 #672836  autor: soyo
 06 lis 2013, 08:56
Czesc, mam 2 pytania odnosnie tej sieci, pierwsze ogolne, drugie szczegolowe:

1) Konczy mi sie umowa abonamentowa z Play 1 lutego. Czy z przeniesieniem numeru, rozpoczeciem procedury, mam poczekac az do 1 lutego i wtedy dopiero moge wypelnic formularz i wyslac dokumenty, czy moge to tak zorganizowac, aby z chwila wygasniecia umowy z play, od razu miec aktywna karte sim z klucz mobile?

2) Pytanie odnosnie waznosci danych internetowych. Czy dane pakietowe sie sumuja pomiedzy doladowaniami? Przykladowo: dokonuje oplaty 9zl za 500MB dnia 1 stycznia; z tych danych wykorzystalem 100MB do 15 stycznia i 15 stycznia kolejny raz dokonuje zakupu 500 MB za 9zl, mam w sumie w tym momencie 900MB; Z tych danych wykorzystuje 200MB do 10 lutego i 10 lutego dokonuje kolejnego zakupu 500MB za 9zl.

Ile w tym momencie mam MB do wykorzystania, oraz do kiedy sa one(wszystkie, nie tylko czesc) wazne?