DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 25 z 26
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
 #778572  autor: Blank
 17 sty 2015, 11:19
Rozmowy są bez ograniczeń, aż do momentu, gdy system, zakwalifikuje twoje rozmowy jako generowanie sztucznego ruchu, bądź wykorzystywanie do niewłaściwych celów.

To trochę podobne do zapisów dotyczących nieograniczonego internetu w Plusie, czy Orange (zwłaszcza w tym drugim), gdy blokada może zostać nałożona w dowolnym momencie (i wielokrotnie była, szczególnie w tym pierwszym nakładana po kilkudziesięciu GB).

Tutaj warto wiedzieć, że najmniej restrykcyjny był dawniej Play. Jak jest teraz, szczerze mówiąc nie wiem.
Ja wykorzystuje w Red Bull No limits II ok. 1,5 tysiecy minut i nigdy nie miałem blokady. Mój kolega korzystał z nju (na kartę) i zablokowali mu numer po ok. 500 minutach. Nie ma zatem jakiejś reguły. Być może jest to zależne od "losowości", czy też tzw. "szczęścia"

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #778573  autor: anu
 17 sty 2015, 11:35
A wyłaczenie numeru jest ostateczne, czy można to reklamować, łacznie z domaganiem się przywrócenia minut. Rozumiem, że wyłączy automat, ale z konsultantem można wyjaśnić. Numer byłby używany przez matkę na emeryturze - wieczorne telefony do koleżanek, ciotek itp. Nie jest to sztuczny ruch, nie jest to działalmość gospodarcza, ale te 60 godzin się uzbiera. Dotychczasowy operator upc nie robił problemów, konsultanci wręcz z uśmiechem gratulowali rekordów sieci. No ale myślę o komórce, która i tak była ładowana i koszty się dublowały niepotrzebni,e a która zapewnia większą swobodę.
 #778582  autor: bolek2004
 17 sty 2015, 12:04
Reklamować zawsze można, ale co z tego wyjdzie to nigdy nie wiadomo, zależy na kogo się trafi przy rozpatrzeniu reklamacji, choć pewnie jakieś procedury są w takim przypadku. Generalnie to loteria jest.
Proponowałbym najpierw kupić sobie kartę play, doładować za 30zł i poużywać mini maxa przez miesiąc i zobaczyć czy będą blokować czy nie.
Bo jeśli tak ma to wyglądać to trochę bez sensu, trzeba tracić czas na pisanie reklamacji, zanim rozpatrzą to trochę może minąć, a numer i tak będzie zablokowany do tego czasu. I wcale nie jest powiedziane że rozpatrzą pozytywnie.
 #778588  autor: TomekO
 17 sty 2015, 12:21
Na jednym numerze Mini Maxa mam około 4000 minut każdego miesiąca więc nie powinno być problemu. Za te 50 zł. najlepiej ładować jak dają bonus np. +60% który wliczany jest do nolimitu. Tańsze opcje to RBM Energy z pakietem 20 zł. To właściwie też Play. Chyba NJU same stacjonarne ma za 10 zł. ale jak blokują to trzebaby samemu przetestować.
 #778661  autor: Blank
 17 sty 2015, 18:35
Nju odpada. Nie ma szansy tam dobić do 2000 nawet minut. Tak jakpisał ktoś wyżej, przetestuj Minimaxa. Ewentualnie oferty Plusa/T-mobile (gorsze). Orange nawet nie rozważaj. Oni najszybciej blokują.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #778669  autor: Emsi
 17 sty 2015, 19:07
W Nju nie tylko blokują za sporą ilość minut, ale nawet za kilka krótkich połączeń w niewielkim odstępie czasowym. Sąsiad stracił numer, bo w Nowy Rok zadzwonił z życzeniami do kilku osób. :)
 #778689  autor: anu
 17 sty 2015, 20:39
Na tym tle red bull wygląda ok - teoretycznie - bo ma jasno określoną lość minut. 44 460, czyli 31 dni, 24 godziny na dobę. Tylko czy to działa - przecież to o 9 zł tańszy od mini maxa play. No i przy likwidacji stacjonarnego liczy się stabilność, a red bull, taki jakoś wirtualny.
 #778697  autor: Emsi
 17 sty 2015, 20:57
anu, RBM tak samo wirtualny jak Heyah i Nju mobile. Jeżeli będą chcieli zakończyć działalność tej marki, to z automatu przeniosą wszystkich do Play. Nie wypuszczą klientów do konkurencji, nie bój się. Póki co zadają w ankietach pytanie o swobodną migrację Play > RBM, także nie zanosi się.
 #778718  autor: anu
 17 sty 2015, 22:34
Pytanie o swobodę migracji play redbull? O co chodzi z tą ankietą? Bo chyba nie można przejść po prostu, choć to jeden operator. Trzeba robić podchody ze zmianą operatora, a potem są zdaje się kłopoty z rejestracją numeru w redbull. Niby można, a w praktyce odsyłają od punktu do punktu.

Generalnie całe te no limit zaczyna mi się jawić jako loteria. Owszem operator może się bronić przed nieuczciwym używaniem, ale niech ma do tego podstawy, dowody. Nie możma z góry zakładać, że kilka godzin rozmów dziennie, to oszustwo. Podejrzenia można snuć przy kikunastu godzinach dzień, w dzień - bo trzeba spać, jeść itd. Niech sobie te algorytmy ustawiają, ale jak na razie są ustawione tak : nie ważne, że kosimy uczciwych, ważne, że przy okazji skosimy kilku cwaniaków.
 #778739  autor: yacan
 17 sty 2015, 23:37
Tak czytam i ... i ręce mi opadają - co to za histeria z tym blokowaniem numeru???

Używam "Mini Maxa" już od dłuższego czasu i do tej pory nie miałem żadnego problemu.

Bywały miesiące, że zużywałem tylko ok. 1000-1200 minut, ale i bywały też takie miesiące, że zużywałem po ok. 4000-5000 minut - i nigdy mi nic nie wyłączyli ani nie zablokowali.

Oczywiście nie twierdzę, że innym nie zdarzały się wyłączenia czy blokady - ale zapewne były to przypadki incydentalne i sporadyczne.
Tam gdzie działa jakiś system czy algorytm nadzorujący, tam mogą zdarzyć się i "nieszczęśliwe" przypadki - ale one mogą zdarzyć się wszędzie.
Najlepiej więc kupić starter na próbę i przetestować, bo inaczej tworzą się właśnie histeryczne mity i legendy o wyłączeniach, itp. itd.
 #778907  autor: martin76
 18 sty 2015, 17:58
Emsi pisze:Ja tylko pisałem o przypadku Nju, na Mini Maxa nikt się wśród znajomych nie skarżył. :)
od ponad roku wydzwaniam na MMaxie od 1000 do 3500min miesiecznie i dziala. oczywiscie to prawdziwe rozmowy a nie nabijanie minut czy dzwonienie na jakies biedanumery co oddaja 3grosze za wydzwonione 100 min ;)
 #778918  autor: Ruben
 18 sty 2015, 18:41
Emsi pisze:Sąsiad stracił numer, bo w Nowy Rok zadzwonił z życzeniami do kilku osób.
Od kilu miesięcy na karcie nju wydzwaniane jest około 2-2,5tys. minut poza sieć i żadnej blokady nie ma.
Dlatego nie generalizowałbym tak, że w nju każdemu blokują po kilkuset minutach.
Jest pewien algorytm, który czuwa nad wyłapywaniem sztucznego ruchu ( i to nie jest wyłacznie liczba minut czy połączeń) i może jest on bardziej rygorystyczny niż w Play ale trudno jest mi uwierzyć, że po telefonach do kilku osób zablokowali kartę.
W RBM także zdarzają się blokady. Całkiem niedawno ktoś tutaj spamował linkami do jakiejś oferty, gdzie dzwoniąc na stacjonarne otrzymywało się jakieś złotówki. Byli chętni co to sprawdzili także na kartach RBM bez limitu i okazało się, że najpóźniej drugiego dnia była blokada.

Autor tematu niech wybierze MiniMax skoro zapewniacie, że nie ma blokad - dla mnie to nie ma znaczenia- ale nie demonizowałbym problemu blokowania kart przy normalnym użytkowaniu.
 #778964  autor: adik
 18 sty 2015, 21:48
moja matka wydzwania 3500-4500 minut miesięczne od 4 miesięcy(gadanie o niczym ale co to mnie obchodzi) w nju i jeszcze jej nie zablokowali numeru,może to że dzwoni ciągle na te same numery sprawia że nie dostała blokady.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #778974  autor: Emsi
 18 sty 2015, 22:13
Co do Nju, to nie mówię, że tak będzie na pewno, ale ostrzegam. Jeżeli ktoś nabija minuty, to jestem zwolennikiem blokowania dziada. Ale na litość boską, w Nowy Rok pięć telefonów pod rząd (po ok. 1,5 minuty każdy) to przecież wiadomo, że życzenia. W RBM blokowali typowy sztuczny ruch i autor sam się przyznawał, że w/w generował. Problem gdy blokowany jest numer przy normalnym użytkowaniu. Z tego co wiem w Play też bywały takie przypadki, ale dało się odzyskać numer, natomiast w Nju numer trafia z powrotem do puli Orange lub operatora od którego został przeniesiony. A tak poza tym to adik , Ruben piszecie o Nju prepaid czy abonament?
 #778983  autor: adik
 18 sty 2015, 22:31
nju abonament oczywiście u mnie.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #779002  autor: anu
 18 sty 2015, 23:37
Jeszcze jedno pytanie. A dzwonienie głównie na stacjonarne, nie będzie dodatkowym czynnikiem ryzyka? Liczba numerów nieduża i powtarzalna - ciotki, koleżanki, rodzina.
 #779004  autor: Emsi
 18 sty 2015, 23:41
adik, to zmienia postać rzeczy. Abonament działa i nie ma tam mowy o blokadzie, tylko z tego co się orientuję kara pieniężna. Ale na abonament nikt się nie skarży, blokują prepaid.
 #779958  autor: mkkot
 22 sty 2015, 22:40
anu pisze:Jeszcze jedno pytanie. A dzwonienie głównie na stacjonarne, nie będzie dodatkowym czynnikiem ryzyka? Liczba numerów nieduża i powtarzalna - ciotki, koleżanki, rodzina.
Raczej właśnie na odwrót -- stacjonarne są tańsze hurtowo dla operatora, a dzwonienie na te same numery to oznaka normalnego użytkowania telefonu. Ja bym jednak zaryzykował nju na abonament albo white mobile na abonament - 9 lub 10zł/mc (Orange lub Plus). Ewentualnie RBM Energy pakiet za 20zł, jeśli chcesz mieć Play.

Mogę też potwierdzić (w tym wątku znajduje się screen), że na niezarejestrowanym minimaksie można nabić 3500 minut przy normalnym użytkowaniu (większość poza sieć) i nic nie blokują.
 #779965  autor: Blank
 22 sty 2015, 22:57
W Playu, moja sąsiadka, w promocji świątecznej wykorzystała w grudniu ok. 6000 minut [nie pytajcie jak to zrobiła, nie mam bladego pojęcia]. Numer był niezarejestrowany, później został zarejestrowany, obecnie został przeniesiony do Plusa (przy czym mimo "powodzenia", numer jest "nieosiągalny") i będzie, w miarę możliwości przenoszony do Red Bulla Energy.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
  • Strona 25 z 26
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26