DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #616206  autor: Niezgodna7
 23 lut 2013, 23:57
No tak, jeśli Orange, to tylko ONE, 29gr, 65gr, i esy 15gr.
Gorzej z netem, 10zł miesięcznie, dla samego email, to drogo.
Ewentualnie FREE, wtedy net za frajer, 29gr, 75gr i esy 20gr.

 #616207  autor: UndiscloseD
 24 lut 2013, 00:02
Calm7,
Ja dzisiaj przegladalem strone Orange i zauwazylem, ze oni pogorszyli FnK, bo dawniej za doladowanie 5 zl bylo bodajze 250MB, teraz 100 cos. Za 25 zl bylo 1,25 GB a teraz jest 1GB.

 #616209  autor: Niezgodna7
 24 lut 2013, 00:10
Undisc, a może ktoś namieszał, bo podają łącznie i nie łącznie z 5zł. Zapewne jest bez zmian.
*
A przy korzystaniu tylko z email, to nie ma znaczenia.. Nawet 50 Mb styknie.

 #616210  autor: UndiscloseD
 24 lut 2013, 00:14
Jasne masz racje. Do maila to pewnie i 25 wystarczy. Ale sluchajcie, nikt tu nie podal mBank mobile! 19 gr za minute i co miesiac 50 MB za darmo. Po doladowaniu konto wazne 2 miesiace. Moze ciut krotko, ale wychodzi najtaniej, a do tego darmowy pakiet.

 #616211  autor: Niezgodna7
 24 lut 2013, 00:19
Undisc, ale do nich po ile się drynda..?
Poza tym - ten op jest, a drugiego dnia może go już nie być..
Zostańmy w obrębie W3.
A tera pora lulać
:-D

 #616225  autor: Vieslav
 24 lut 2013, 09:44
pakierhakierxd pisze:Wziąłbym Plusa chyba,ma stawkę do Play również 29gr
I to mi się podoba, obecnie w Heyah płacę 80gr za połączenia do Play a nie zwracam uwagi gdzie dzwonie.
UndiscloseD pisze:Ale sluchajcie, nikt tu nie podal mBank mobile!
No właśnie miałem pytać :-) .
UndiscloseD pisze:Po doladowaniu konto wazne 2 miesiace
Jakim doładowaniu? Za 5zł czy więcej?
Oczywiście MVNO również wchodzi w grę.

 #616253  autor: UndiscloseD
 24 lut 2013, 12:51
Calm7 pisze:Undisc, ale do nich po ile się drynda..?
Oni działają na zasięgu Plusa, więc podejrzewam, że płacisz wg takiej samej stawki jakbyś dzwonił do Plusa. Wyższe stawki to były/są do np. Cyfrowego Polsatu i bodajże wRodzinie.
Także ja myślę, że tutaj standardowo 29 gr.
Calm7 pisze:Poza tym - ten op jest, a drugiego dnia może go już nie być..
Virgin to też wirtualny operator, z którym do końca też nie wiadomo jak będzie, ale mimo to nie przejmuję się tym i korzystam. Zresztą nawet gdyby mBank miał upaść to przecież nie zrobią tego z dnia na dzień tylko wszystko byłoby wcześniej podane. Tak jak było w przypadku freem. ;)
Vieslav pisze:80gr za połączenia do Play a nie zwracam uwagi gdzie dzwonie.
Teraz zresztą jest bardzo ciężko ustalić do jakiego numeru się dzwoni, bo ktoś może mieć prefiks 696 czyli teoretycznie T, a należy do Play, a potem niespodzianka po sprawdzeniu stanu konta.
Vieslav pisze:Jakim doładowaniu? Za 5zł czy więcej?
Doładowanie za 5 zł wystarczy, żeby przedłużyło połączenia wychodzące o 60 dni.

Taryfa płaski starter:
- 19 gr
- sms 10 gr
- 31 gr do Play!

Warunki gwarantowane do 2 marca 2013, ale oni co chwilę przedłużają tą promocję.
Ale oprócz tego jest jeszcze atrakcyjny "starter szeroki"

- starter szeroki
*taka sama stawka do wszystkich sieci razem z Play 27 gr,
*darmowe rozmowy do 5 numerów w sieci,
*darmowe 20 MB co miesiąc

Tutaj masz więcej szczegółów:

http://mbankmobile.pl/karta/#tabs=1
Ostatnio zmieniony 24 lut 2013, 12:57 przez UndiscloseD, łącznie zmieniany 1 raz.

 #616254  autor: słoneczny
 24 lut 2013, 12:51
UndiscloseD pisze:Jasne masz racje. Do maila to pewnie i 25 wystarczy. Ale sluchajcie, nikt tu nie podal mBank mobile! 19 gr za minute i co miesiac 50 MB za darmo. Po doladowaniu konto wazne 2 miesiace. Moze ciut krotko, ale wychodzi najtaniej, a do tego darmowy pakiet.
Promocja z darmowym pakietem kończy się na początku marca.
Nie brałbym pod uwagę sieci, w której za chwilę kończą się promocje.
Będzie coś konkretnie wiadomo w marcu, to będzie się pisać.
Póki co, było info, że mBank wyłączył sms-y premium i zmienia platformę bilingową.
Sieć przechodzi jakiś mały remont, tym bardziej nie brałbym jej teraz pod uwagę.

 #616255  autor: UndiscloseD
 24 lut 2013, 13:00
słoneczny,
Oj. Fakt, teraz coś mi świta w głowie. No nic, to w takim razie pozostaje chyba Plus, bo mają 29 gr za minute nawet do Play.
Tylko roczną ważność trzeba będzie sobie samemu włączyć kodem, ale to nie problem.

 #616273  autor: ManiacGSM
 24 lut 2013, 14:11
Jako użytkownik Orange polecałbym Orange :-D . Ale przy tak żadkich doładowaniach to Play. Te sieci duchy typu virdżiny i inne to nawet bym sobie tym nie zawracał głowy. Ale wybór zostaje w Twojej kwestii.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.

 #616292  autor: UndiscloseD
 24 lut 2013, 15:29
ManiacGSM pisze:przy tak żadkich doładowaniach to Play
Ale kolega nie chce Play, bo inni mieliby drożej. Można wybierać między Orange i Plusem z tym, że w Orange jest droższy koszt smsa i zaporowa stawka do Play. Póki co, Plus wygrywa.

 #616303  autor: DanielR
 24 lut 2013, 16:19
Orange tylko pod warunkiem wykupienia promocyjnego pakietu minut Wygadany Pakiet - minimum 9 zł na 30 dni, 50 minut w pakiecie. Minuty także do P4 i sieci opartych o infrastrukturę tego operatora. Z tym, że pisałeś o rzadkim i nieregularnym doładowywaniu raz na jakiś czas. Sam pakiet też jak na razie, ważny jest do końca marca - nie wiadomo co dalej. Ale zaproponować warto. :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #616324  autor: Vieslav
 24 lut 2013, 17:47
Nie chce Orange - próbowałem ich prepaida i w żaden sposób się nie sprawdza. Jak kupie minuty to zaraz muszę doładowywać żeby móc wysyłać smsy. Jakakolwiek pakietologia odpada.
Play odpada - nie mogę pozwolić aby inni mieli do mnie drogo, a muszę się liczyć z tym, że są jeszcze osoby używające taryf z poprzednich epok.
T-Mobile odpada z wiadomych względów.
Pozostają wirtualni.

 #616334  autor: UndiscloseD
 24 lut 2013, 18:39
Vieslav pisze:Pozostają wirtualni.
No to tutaj tylko ten mBank mobile, tylko nie wiadomo jak teraz będzie, tak jak pisał słoneczny.
Bo z tego co kojarzę nie ma już innego MVNO.

Jest jeszcze ten nieszczęsny MTV Mobile:
- 0.09 zł za sms, chyba, że doładujesz za 25 zł to masz na miesiąc nielimitowane do wszystkich sieci
- 0.39 zł do wszystkich, oprócz Aero2
- roczna ważność konta, która jest darmowa (póki co) i przedłuża się po wykonaniu/odebraniu połączenia/smsa, a także po połączeniu z internetem.
- najtańszy pakiet internetowy to 350 MB za 12 zł
- brak opłaty za sprawdzanie stanu konta
- stawka, gdy ktoś do Ciebie dzwoni jest taka sama jak do T-Mobile

 #616343  autor: ManiacGSM
 24 lut 2013, 19:12
http://pl.wikipedia.org/wiki/MVNO


w linku zjedź do połowy strony tam masz te wszystkie wynalazki działające lub i też nie w naszym kraju.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.

 #616347  autor: UndiscloseD
 24 lut 2013, 19:28
No to z tych wszystkich wymienionych tam, można by się przyglądnąć ofercie "W Naszej Rodzinie"(działają w oparciu o Plusa):

- minuta w sieci WNR 0,17 zł
- minuta do Plus, TM, Orange, CP 0,27 zł
- minuta do Play 0,37 zł
- sms w sieci WNR 0,10 zł
- sms do innych sieci 0,20 zł
- doładowanie konta za 5 zł wydłuża ważność połączeń wychodzących o 3 miesiące. (Doładowanie kodami Plusa)
- 50 kb 0,06 zł- tutaj z tego co widzę to nie ma pakietów internetowych.

A tak, to reszta operatorów ma albo bardzo mało korzystne oferty, albo działają w oparciu o sieć, do której jest drożej.

 #616348  autor: mth90
 24 lut 2013, 19:33
Na dobrą sprawę pojawiły się już wszystkie oferty pre-paid operatorów infrastrukturalnych i wirtualnych... Zabawne jak wszystkie można podciągnąć pod takie wymagania, a jednocześnie trudno się na którąś zdecydować.

Ja również podpisuję się pod Plusem na kartę- 29 gr do wszystkich i na stacjonarne, 5 zł za SMS-y po 3 gr (już wysyłając ponad 30 SMS-ów miesięcznie usługa jest opłacalna) oraz pakiety internetowe z lejkiem za 7 lub 9 zł (100-150 MB).
Zaletą jest również to, że Plus, jak dotąd, był stały w ofertach, likwidacja oferty zmuszająca do migracji występuje bardzo rzadko.

 #616358  autor: Vieslav
 24 lut 2013, 21:11
Ja wiem, że Play jest tutaj idealny, ale nie mogę pozwolić, aby za 40-minutową rozmowę ktoś zapłacił prawie 40zł. To nie te czasy. Już prawie przekonałem się do Plusa, ale za te smsy dostane po kieszeni i to bardzo. Sprawdzałem taryfę "Plus na kartę", gdzie smsy są po 19gr w standardzie (w Heyah miałem chyba po 9gr), nie będę bawił się w żadne pakiety, bo i tak ich nie wykorzystam a 5zł to mi na dwa, trzy miesiące wystarcza. Czy nie ma innych taryf? Pamiętam, że kiedyś jakaś była, jakieś profile się po doładowaniu wybierało.

 #616365  autor: motov3
 24 lut 2013, 21:44
Czytam tutaj i nie wierze...ludzie :-) Viesiu mowi prosto - 5zl na 2-3 miesiace, a wy dajecie kurde pakiety znacznie wychodzace poza ta kwote.

Viesiu PLUS bez oferty przeniesienia nr do nich i otrzymania bonusu, ma slaba oferte na niskie zasilenia. Watpie zeby ci sie tu oplacilo.

Plus ma 29gr za polaczenie do Play, smsy o 18groszy (jedne z drozszych na rynku), co do netu to mieli do starterow dawane cos takiego jak 20MB na probe - ale nie umiem teraz tego znalezc :? Czyli ten Net to jest albo nie ma (z naciskiem na to drugie) :-)

Szczerze mowiac - watpie zebys znalazl cos lepszego od Heyah. Ewentualnie PLAY ktory odrzucasz no :-)

Wpadl mi jeszcze na mysl teraz Mobilking (tak tak on wciaz istnieje)
29 gr do wszystkich sieci (w tym Play)
12 gr za SMS
10gr za 100kb Internet (do sprawdzania maila starczy spokojnie mysle ta stawka)

Przypał jest niestety na doladowaniach.

Doładowania za 50, 100 i 150 zł przedłużają czas realizacji połączeń odbieranych o 4 miesiące, a połączeń wykonywanych o 3 miesiące. Przy doładowaniu za 25 zł czas realizacji połączeń odbieranych to 60 dni a przychodzących 30 dni. Doładowanie za 10 zł przedłuża ważność połączeń wychodzących i przychodzących o 7 dni, a za 5 zł o 2 dni.

A moze VIRGIN MOBILE ? Ale niech sie tu lepiej odezwie ktos bardziej kompetentny w informacjach o tej sieci :P

Obrazek

 #616372  autor: Vieslav
 24 lut 2013, 22:25
Dziewica wypada bardzo fajnie. Do końca kwietnia można za darmo aktywować 2013 smsów ważne do końca roku i to zdecydowanie mnie urządza. A za rok znowu będę się martwił :-).