Co lepsze ; orange freedom + telefon czy neostrada z livebox

PostNapisane: 5 sie 2012, o 10:16
przez wlodarek1
W tej chwili mam neta orange freedom 6Mbit i telefon stacjonarny orange , razem za 98 zł/mc .
D tego prosty router TP LINK za 100 zł z podstawowymi funkcjami .
Umowa kończy mi się w październiku .
Na stronie orange widzę ofertę ; neostrada 10MB + livebox 2 za darmo + telefon VOIP za 99 zł
I teraz proszę o porady ; co z tych 2 rzeczy jest lepsze ;prosty ale własny router i telefon podłączony do gniazdka telefonicznego czy router z portami USB umożliwiającymi podłączenie zewnętrznego dysku lub drukarki i podłączonym do niego non stop telefonem VOIP :|
Z góry dzięki za wszelkie porady .

PostNapisane: 5 sie 2012, o 11:03
przez maniek
Dużo ze stacjonarnego korzystasz albo inni domownicy? Moja znajoma zmieniła telefon analogowy na voip i nie słyszy różnicy w jakości. Jedyny mankament jaki miała to wymiana aparatu na swój koszt(miała analogowy telefon). Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na paczkę funpack orange(tpsa) to linia analogowa będzie martwa i telefon będziesz musiał podłączyć do liveboxa(zyskasz jednak nielimitowane rozmowy na stacjonarne). Pytanie podstawowe to czy 10 Mb/s będzie u ciebie działać :D

PostNapisane: 5 sie 2012, o 15:17
przez wlodarek1
Telefon stacjonarny mam od 1998 r i od początku miałem polski telefon ATLANTEL 4808
Od połowy 2004 mam stałego neta , na początku była to neostrada i livebox 1 .
Ponieważ jednak przy neo trzeba było płacić standardowy abonament za telefon - 42 zł , który nie zawierał w sobie ani 1 minuty na rozmowy , a orange freedom działał po zapłaceniu "pakietu socjalnego " [28 zł] - przeszłem na internet a potem również na telefon z orange.
Wtedy korzystałem też z VOIP i ten aparat telefoniczny prawidłowo współpracował połączony ze starym liveboxem jako telefon VOIP . Więc chyba i teraz do współpracy z liveboxem 2 będzie się nadawał :?: 10 Mb/s chyba będzie chodzić , tak porzynajmniej pokazuje symulacja na stronie orange.pl , gdzie po wpisaniu swego numeru telefonu wyskakuje że mogę mieć neta do 20 Mb/s
A jak jest z jakością programów tv odbieranych poprzez livebox-a 2 :?:
Czy jest ona gorsza od przekazu satelitarnego :?:
Z tego co wiem to jeśli korzysta się z telefonu VOIP to router musi być cały czas podłączony .
A ile prądu ciągnie nowy livebox na "biegu jałowym" :roll:

PostNapisane: 5 sie 2012, o 18:18
przez Vieslav
wlodarek1 napisał(a): przeszłem na internet a potem również na telefon z orange.

Jeżeli masz telefon w Orange (nie w dawnym TP ale w Orange, przeniesiony jeszcze gdy istniały dwie firmy) to jest wielce prawdopodobne, że nie przeniesiesz swojego numeru do VoIPa. Musisz się dowiedzieć co i jak, jesteś pierwszym znanym mi przypadkiem chcącym migrować WLR->VoIP Orange więc na tym moja wiedza się kończy.
Z internetem również będzie problem. Będzie to migracja z BSA więc możesz zostać nawet miesiąc offline. Orange musi wysłać do Orange (sic!) wszystkie potrzebne dokumenty. Ustawowo każda strona ma 14 dni roboczych na odpowiedź. Masz dwie strony w teorii, więc maksimum 28 dni roboczych czekania.
wlodarek1 napisał(a):A jak jest z jakością programów tv odbieranych poprzez livebox-a 2

Zależy w jakiej technologii. Porównujesz do satelity więc pewnie o iptv chodzi. Chyba dla HD jest zarezerwowane 6mb/s. Dla porównania na satelicie masz od 3 (niektóre kanały z transponderów cyfrowego polsatu typu fox hd, foxlife hd, axn hd, któreś z hbo itd) do 10-12 mb/s. Da się to oglądać. Wiele zależy skąd Orange pobiera sobie kanały. Miałem iptv sd na zwykłym kineskopowym tv. Jakość bardzo dobra.
wlodarek1 napisał(a):A ile prądu ciągnie nowy livebox na "biegu jałowym"

Kilka watów.
Jeśli chodzi o sam aparat telefoniczny - jeśli masz wybieranie tonowe to na pewno zadziała z voipem.

PostNapisane: 7 sie 2012, o 11:26
przez wlodarek1
Tak przed chwilą przejrzałem jakie programy tv oferowane są wraz z neostradą i porównałem to z tym co teraz mam w cyfrze+ w pakiecie c+optimum za 65 zł/mc , to widzę że to co mam teraz jest ciekawsze niż to co bym miał po zamianie . Tak że raczej zostanę przy tv od "cecylii" i zmiana technologii z BSA na VDSL nie będzie potrzebna :?:
Czy jeśli moja umowa na telefon w orange kończy się o 1 miesiąc wcześniej niż umowa o internet ,
to mogę coś wykombinować tak by obie umowy skończyły się równocześnie i bym nową umowę mógł podpisać za 1 zamachem na oba elementy ; neta i telefon . Tym bardziej że chcę to wziąć w pakiecie .

PostNapisane: 7 sie 2012, o 12:00
przez kamil1221
Vieslav napisał(a):Jeżeli masz telefon w Orange (nie w dawnym TP ale w Orange, przeniesiony jeszcze gdy istniały dwie firmy)


I nadal istnieją ! Jest tylko wspólna marka. Usługi świadczy albo PTK Centertel lub TP S.A.

Jeśli masz telefon stacjonarny w Orange (WLR) musisz z nim powrócić do TP (jeśli chcesz zachować numer). Dopiero po powrocie na klasyczny telefon stacjonarny z Orange do TP będziesz mógł w ramach ofert pakietowych zmigrować z klasycznego telefonu stacjonarnego na VoIP.