DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 79 z 100
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 100
 #870958  autor: arat99
 10 cze 2016, 13:03
Tak, u mnie po włączeniu telefonu w USA przyszedł SMS z lokalnym numerem telefonu, na który mógł ktoś do ciebie dzwonić. Minuta połączenia po stanach kosztuje około 10 centów.
 #870963  autor: rudymax
 10 cze 2016, 13:25
Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli dobrze zrozumiałem mam na karcie dwa numery: z Polski dzwonimy na ten podstawowy numer, a ten otrzymany SMS-em służy do odbierania połączeń z USA i nie da się z niego wykonywać połączeń.
 #878546  autor: bolek2004
 23 lip 2016, 20:14
Kupiłem sobie kartę lyca jeszcze żeby zdążyć przed tą całą ustawą, aktywowałem ją, na razie jednak nie chce z niej korzystać. Wiem że jeśli nie będzie żadnej aktywności na numerze w ciągu 90 dni to wyłączą kartę. Czy przysyłają jakiś sms w związku z tym? Czyli że za x dni wyłączą kartę jeśli się nie będzie korzystało?
 #879308  autor: tuxdell
 27 lip 2016, 23:50
Szukam odpowiedzi na dwa pytania i nadal nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Może ktoś tutaj będzie wiedział.
1. Czy kupiona karta w np. Irlandii może być aktywowana u Nas czy musi być aktywowana w Irlandii;
2. Czy taka karta z Irlandii będzie miała stawki z Irlandii pomiędzy dwoma takimi numerami w Polsce czy też policzą jak za rozmowę w Lycamobile PL?
 #879318  autor: rudymax
 28 lip 2016, 00:47
Niedawno aktywowałem w Polsce nową kartę brytyjską. Karta się aktywowała, dostałem smsa z numerem i jakieś inne informacyjne, że mogę korzystać jak w domu (znaczy w UK). Niestety jeszcze nie doładowałem karty i nie mogę wykonać połączenia. Natomiast można odbierać smsy i prawdopodobnie połączenia. I tu dwie uwagi. Smsy dochodzą i można je odbierać od razu po aktywacji karty, ale próba zadzwonienia na ten numer z polskiej sieci skutkowała komunikatem, że numer jest niedostępny. Było tak kilka dni i myślałem, że to z powodu braku doładowania, ale po kilku dniach pojawił się sygnał przychodzącego połączenia. Nie odbierałem, bo koszt połączenia z polskiej sieci jest spory, ale telefon normalnie dzwoni, więc sądzę że można normalnie odbierać. Przed zabawą wyłączyłem pocztę głosową, nie było problemów. Działa też kod na sprawdzenie stanu i numeru telefonu. Założyłem również konto tyle, że trzeba podać brytyjski adres. Co do stawek to nie wiem, ale myślę że brytyjskie.
 #879319  autor: tuxdell
 28 lip 2016, 01:30
To w sumie dobra wiadomość.
Ja potrzebuję tylko jakiegoś dostępu do netu. Obecnie starczało mi 600MB to tutaj też źle nie będzie.
Ci co używają aplikacji Signal wiedzą o czym piszę.
Jako ciekawostkę napiszę, że zarejestrowany numer w Signal dostaje kod aktywacji SMSem i można go używać dożywotnio znając ten kod. Karta SIM od tego numeru nie jest potrzebna. Jednak całość działa via NET i szukam alternatywy by nie rejestrować nic u NAS.
Dane osobowe dla mnie są cenniejsze od mojej wypłaty :)
 #880863  autor: Kompan
 04 sie 2016, 11:40
tuxdell pisze:Szukam odpowiedzi na dwa pytania i nadal nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Może ktoś tutaj będzie wiedział.
1. Czy kupiona karta w np. Irlandii może być aktywowana u Nas czy musi być aktywowana w Irlandii;
2. Czy taka karta z Irlandii będzie miała stawki z Irlandii pomiędzy dwoma takimi numerami w Polsce czy też policzą jak za rozmowę w Lycamobile PL?
Ad 1: Można aktywować w Polsce.Ad 2:Jeżeli otrzymasz sms "FEEL LIKE HOME service is now active" stawki są irlandzkie,nie płacisz za odebranie połączenia,po doładowaniu za minimum 5 euro otrzymasz darmowe rozmowy na irlandzkie numery Lycamobile przez 30 dni(5000 min),w innym razie standardowa taryfa roamingowa.Wysyłając smsa SAVE pod numer 2525 otrzymujesz obniżone stawki na połączenia,nie wiem czy w Polsce da radę wysłać...próbuj.Sieć partnerska w Polsce to Polkomtel.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2016, 12:29 przez Kompan, łącznie zmieniany 1 raz.
 #880866  autor: Kompan
 04 sie 2016, 11:49
rudymax pisze:"... Nie odbierałem, bo koszt połączenia z polskiej sieci jest spory, ale telefon normalnie dzwoni..."
Możesz sprawdzić 'jakość rozmów' aktywując polski numer *140*48# Otrzymasz info/sms zwrotny z polskim numerem telefonu,zapamiętaj go...i dzwoń na ten numer.
 #880905  autor: rudymax
 04 sie 2016, 12:42
Kompan pisze:
rudymax pisze:"... Nie odbierałem, bo koszt połączenia z polskiej sieci jest spory, ale telefon normalnie dzwoni..."
Możesz sprawdzić 'jakość rozmów' aktywując polski numer *140*48# Otrzymasz info/sms zwrotny z polskim numerem telefonu,zapamiętaj go...i dzwoń na ten numer.
Dziękuję za informacje.
 #890307  autor: Mario80
 06 paź 2016, 10:44
Przeprowadzilem sie do strefy przygranicznej w niemczech.
Aktualnie z zona mamy tandem w nju, z ktorego nie jestesmy zadowoleni przez marne dzialanie roamingu. W okolicy mam vodafone - sredni sygnal, E-plusa slaby sygnal, t-mobile.de - najslabszy sygnal.

Orange przelacza mi sie tylko na E-plusa, ktory zasieg mam tylko na zewnatrz domu. Vodafone 1-2 kreski badz w ogole. T-mobile w domu nie dziala.
Sprawdzilem na razie starter play i bez prblemu sie przelaczyl na vodafone.

Z czyjej sieci korzysta lycamobile w niemczech, czy korzysta rowniez z innych sieci (jakich?) i czy sie opalaca go tutaj wziac jako dodatkowy awaryjny numer - nie wiem czym polski czy niemiecki? Na niemieckie numery dzwonic bedziemy bardzo rzadko - tylko sprawy urzadowe.
 #895376  autor: Uzytkowniczka51
 14 lis 2016, 00:38
Witam serdecznie.
Kieruję się z prośbą o poradę.
Wyjeżdżam na rok do Australii. Obecnie w Polsce mam telefon na kartę w sieci Lyca Mobile.
Zależy mi na tym abym miała również ten polski numer cały czas aktywny w Australii.
Potrzebne jest mi to, ponieważ przy robieniu przelewów internetowych przychodzi mi sms z kodem aktywacji danego przelewu.
Jak zrobić abym odbierała normalnie sms z polskich banków w Australii?

1.Czy włączenie roamingu wystarczy i sms na 100% będą przychodziły do mnie w Australii?
2. Jak aktywować roaming i czy go aktywować trzeba w PL przed wylotem do AU?
3. Czy będą w AU normalnie zaloguję się do sieci LycaMobile czy loguje się do jakiejś lokalnej tam ?

Ciekawy wydaje się też pakiet DOM np. za 39 zł, w którym jest 300 minut do wykorzystania z Australii. Niestety z tego co doczytałam to ważny jest tylko przez 59dni.
4. Czy po skończeniu się pakietu Dom, np. po kupnie go przez 2 miesiące, będą dalej w już normalnym roamingu w Australii i będą do mnie przychodziły normalnie sms-y?

Bardzo proszę o podpowiedzi, jak to wszystko ogarnąć i zrobić tak aby dobrze to funkcjonowało.
Bardzo się boję, tego, że jak pojadę do AU to nie będą mi działał polski numer LycaMobile i nie będę mogła odbierać sms z Polski i nie zrobię np. przelewu sobie na konto w AU.

Z góry bardzo dziękuję za przekazane informacje.
Pozdrawiam serdecznie.
 #897607  autor: Konoko
 28 lis 2016, 12:27
Po takiej cenie tylko do końca dnia. Pakiet na 30 dni, dokładniej to 3000minut a nie no limit, do wykorzystania tylko na terenie Polski, rozliczanie minutowe, niewykorzystane minuty przepadają, następny taki pakiet można kupić dopiero po 30 dniach.(już za 29zł)
 #897635  autor: 111
 28 lis 2016, 14:02
@ Konoko różnie z tą ilością minut bywa, niektórzy mają 3000 , a inni 5000 lub nawet więcej.
Co nie zmienia faktu że dla normalnego użytkownika nawet 3000 jest nie do wykorzystania przez miesiąc,czyli praktycznie jest to no limit.
 #897804  autor: 111
 29 lis 2016, 12:27
@Konoko zgadza się,w regulaminie jest mowa o 3000,ale w praktyce często jest więcej i to dużo więcej.
Czemu tak jest nie wiem,system Lajki często żyje własnym życiem i na jednym numerze ustawi regulaminowe 3000 minut na innym 5000 albo jeszcze inną liczbę.
Na szczęście błędy zazwyczaj są na korzyść klienta.
  • Strona 79 z 100
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 100
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 100