DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

 #386585  autor: hettman
 09 lut 2010, 21:35
darmowe smsy,darmowe rozmowy,tanio do wszystkich,1 minuta za 2 odebrane i 5gr na stacjonarne.... ciekawe jak na tym wychodza na zysk :?: :shock:

 #386587  autor: MSQ
 09 lut 2010, 21:40
Mają m.in. ogromne przebicie na MTR. Dzięki takim promocjom tylko powiększają sobie bazę klientów, co przebija się także na większa liczbę dzwoniących z poza Play ;)

 #386613  autor: Varssaux
 09 lut 2010, 22:47
I nie zapominajmy o rzeczywistych kosztach obslugi sms-a ktore sa dla operatora praktycznie zerowe... a jedank 9 gr czy oferta darmowych sms-ow po doladowaniu to juz kasa dla operatora bo jak nie doladujesz to placisz a zeby placic trzeba doladowac :P

 #386770  autor: kowcio
 10 lut 2010, 17:04
W W3 nie będzie takiej usługi. Dlaczego? Bo żaden normalny technik odpowiedzialny za utrzymanie sieci-infrastruktury nie zgodziłby się, żeby taka usługa mogłaby wejść w życie. W Play nie wiem kto jest odpowiedzialny za takie rzeczy, ale pogratulować.

Oni mają nadal problemy z 2G- ile razy sieć zajęta jest, ile razy rwie lub przerywa- a tu takie coś.

Ludzie zaczną uciekać od Play. Zobaczycie. Zostaną tylko dzieciaki z podstawówki, którym nie zalezy na jakości i niezawodności sieci (tu takowej nie będzie) i za niewielki koszt mogą dzwonić, pisać i ch... wie co jeszcze ;)

Pytanie, czy to idzie w dobrym kierunku? Powiem tak- pod względem oferty- świetnie. Pod wzgledem przemyślenia tego, jakie skutki będą z takiego obciążenia sieci którą ma Play (bez wątpienia bardzoooo słabą!)- tragicznie. Ogółem to jestem przeciwny temu.


Co z tego, skoro będę mógł dzwonić za darmo, ale tylko czasami jak sieć wpuści telefon i w sumie nic więcej?

W ogóle to teraz współczuję osobom, które mają umowę w tej sieci. Oni najbardziej będą cierpieć na tym.

 #386772  autor: kerim36
 10 lut 2010, 17:18
a ja mam konkretne pytanie:
cytat z regulaminu:
Niniejsza Oferta Promocyjna umoŜliwia Bezpłatne wykonywanie z Sieci Telekomunikacyjnej P4, krajowych
połączeń głosowych i wideo („połączenia”) na dowolnie wybrane numery z Sieci Telekomunikacyjnej P4 z
wyłączeniem numerów stacjonarnych.
czy zatem dziala to na roamingu plusa oraz czy mozna dzwonic na play zalogowany w roamingu plusa??

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #386780  autor: user_delete19
 10 lut 2010, 17:36
Tak, rzecznik potwierdził że działa też na roamingu plusa... Nie rozumiem w takim razie lamentów kowcio. Biznesowi już od dawana mają masę minut, innych sieciach są podobne promocje i działają...

 #386781  autor: osachorzow
 10 lut 2010, 17:37
kerim36, niedorzecznik chyba pisał na blogu że w roamingu plusa też działa... więc przy okazji zapchają plusowi sieć :D

 #386782  autor: kowcio
 10 lut 2010, 17:42
lwiczek pisze:Tak, rzecznik potwierdził że działa też na roamingu plusa...
Kurczę to chcą dopłacać do interesu?
lwiczek pisze:Nie rozumiem w takim razie lamentów kowcio. Biznesowi już od dawana mają masę minut, innych sieciach są podobne promocje i działają...
Gdzie? Ja pierwsze słyszę. Inną rzeczą jest jakiś limit- nawet spory, w szczególności z wybraną osobą, a co innego dzwonić za darmo bez limitów po całej sieci... Poza tym inni operatorzy mają sieć rozwiniętą na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do Play. W 2G Play ma tylko 25 kanałów- przypominam. To też jest różnica.
osachorzow pisze:więc przy okazji zapchają plusowi sieć :D
Dla mnie to jest chore. Będą płacić Plusowi za rozmowy, za które ich klienci będą mieli za free...

Co to będzie, co to będzie...

 #386784  autor: Pawrzes
 10 lut 2010, 17:48
Kowcio, nie martw się... ;) Nie wszyscy będą z tej promocji korzystać, nie każdy klient Play ma Fresha, większość nie będzie dzwonić przecież na siłę i godzinami rozmawiać, sieć w większości kraju ma dużo wolnych zasobów, nie każdy jest w zasięgu własnym Play, oprócz GSM jest też pojemniejszy UMTS.

Play sobie przekalkulował, pamiętaj że ta promocja może przynieść więcej zysku bo więcej osób będzie częściej ładować konto i zyskać kolejnych nowych klientów.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2010, 17:51 przez Pawrzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Pozdrawiam

 #386785  autor: mariusz9a
 10 lut 2010, 17:48
kowcio pisze:osachorzow napisał/a:
więc przy okazji zapchają plusowi sieć


Dla mnie to jest chore. Będą płacić Plusowi za rozmowy, za które ich klienci będą mieli za free...
W końcu akcjonariat wyłożył grubą kasę niedawno dla Play, także jest co wydawać :-D trzeba zainwestować żeby sprzedać ;-) Podnieść ARPU (nawet kosztem dofinansowania przez akcjonariuszy) i sprzedać ze zwrotką ;-) Czysty biznes :-) Nawet jeśli zapłaci się trochę Polkomtelowi ;-)

Samego Plusa to nie zatka - Plus ma priorytet nad Play więc bez obaw - gorzej z transmisja na 2G Plusa :-/

 #386786  autor: osachorzow
 10 lut 2010, 17:48
kowcio pisze:Co to będzie, co to będzie...
wielkie BUM :) i w efekcie jednego operatora infrastrukturalnego mniej... i jeden okaleczony przez ś.p. partnera roamingowego :)

 #386787  autor: kerim36
 10 lut 2010, 17:50
kowcio pisze:Oni mają nadal problemy z 2G- ile razy sieć zajęta jest, ile razy rwie lub przerywa- a tu takie coś.
wlasnie dlatego dalem zapytanie o roaming plusa, a skoro dziala to fajnie dla klientow.

play widocznie marketingowo to dobrze policzyl, zeby odpalac za kazda minute :)

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #386788  autor: kowcio
 10 lut 2010, 17:52
osachorzow pisze:kowcio napisał/a:
Co to będzie, co to będzie...
wielkie BUM :) i w efekcie jednego operatora infrastrukturalnego mniej... i jeden okaleczony przez ś.p. partnera roamingowego :)
Będzie tak. Na pewno. Założyć się mogę. Doszły do mnie słuchy, że już wczoraj były bardzo poważne problemy z 2G Play ;) A telefony z softem od Play wiecie jak się zachowują...
Kowcio, nie martw się... ;) Nie wszyscy będą z tej promocji korzystać, nie każdy klient Play ma Fresha, większość nie będzie dzwonić przecież na siłę i godzinami rozmawiać, sieć w większości kraju ma dużo wolnych zasobów, nie każdy jest w zasięgu własnym Play, oprócz GSM jest też pojemniejszy UMTS.
Ale jednak sporo osób korzysta z 2G i jednak sporo osób ma tego Fresza, a teraz nowi kliencie którzy pojawią się w tej sieci to będą właśnie klienci Fresza ze względu na tę promocję.

Czarno to widzę. Juz wszystko napisałem co o tym sądzę. Teraz trzeba poczekac na weryfikację tego. Obym się mylił.

 #386789  autor: Pawrzes
 10 lut 2010, 17:55
Przypominam że P4 podpisało nową umowę z Polkomtelem i stawki mogą mieć już znacznie niższe opłaty za roaming w którym ruch maleje w każdym miesiącu.

Pozdrawiam

 #386791  autor: kerim36
 10 lut 2010, 17:59
kowcio pisze:Czarno to widzę. Juz wszystko napisałem co o tym sądzę. Teraz trzeba poczekac na weryfikację tego.
osobiscie tez to marnie widze. czas pokaze. na pewno dobrze to skalkulowali.

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #386792  autor: kowcio
 10 lut 2010, 18:02
kerim36 pisze:na pewno dobrze to skalkulowali.
Tak jak wszystko inne. A jakoś Play nadal jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej i jakoś nic nie robią w kierunku, żeby to miało się poprawić ;)

 #386794  autor: Matyk
 10 lut 2010, 18:11
hettman pisze:darmowe smsy,darmowe rozmowy,tanio do wszystkich,1 minuta za 2 odebrane i 5gr na stacjonarne.... ciekawe jak na tym wychodza na zysk :?: :shock:
Jest drogo, źle
jest tanio też źle

nie wiadomo jak Wam dogodzić
Play robi wszystko żeby zyskać jak najwięcej klientów, dzięki temu ich zyski będą większe / straty mniejsze

 #386797  autor: kerim36
 10 lut 2010, 18:17
kowcio pisze:Tak jak wszystko inne. A jakoś Play nadal jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej i jakoś nic nie robią w kierunku, żeby to miało się poprawić
byc moze to jest wlasnie krok w strone polepszenia wynikow finansowych - na pewno troche klientow im przybedzie

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #386808  autor: user_delete19
 10 lut 2010, 19:00
kowcio pisze:Kurczę to chcą dopłacać do interesu?
Ale czemu Ty się tym przejmujesz? :P
kowcio pisze:Gdzie? Ja pierwsze słyszę. Inną rzeczą jest jakiś limit- nawet spory, w szczególności z wybraną osobą, a co innego dzwonić za darmo bez limitów po całej sieci... Poza tym inni operatorzy mają sieć rozwiniętą na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do Play. W 2G Play ma tylko 25 kanałów- przypominam. To też jest różnica.
Po pierwsze - duży limit ~ darmowe (wykorzystanie tysięcy minut onnet w miesiącu to jednak jest "wyczyn"). Dodatkowo zakładasz że nagle wszyscy jak jeden mąż zaczną trajkotać przez telefon dla samego trajkotania.
Druga rzecz - jest to też na roamingu plusa (ja się nie przejmuję kosztami, Play się to może jakoś kalkuluje - nie moja brożka)
Trzecie - inni operatorzy też mają "darmowe" onnnet (simplus z jednym numerem), orange srodki promocyjne i pogadaj sobie z numerem, taktaki - godziny za grosze, etc). To, czy to jest z jednym numerem czy z wszystkimi sieci wcale nie powoduje większej zajętości sieci bo tak czy siak w jednej chwili prowadzona jest tylko jedna rozmowa ;)
różnica co najwyżej jest taka, że przy wszystkich w sieci po jednej długiej, męczącej rozmowie można zadzwonić do kolejnej osoby, ale wątpie żeby komuś się aż tyle chciało gadać przez telefon.
A oferta po prostu super wygląda w portfolio i tyle :)

 #386813  autor: kerim36
 10 lut 2010, 19:12
lwiczek pisze:Trzecie - inni operatorzy też mają "darmowe" onnnet
tylko nalezy wskazac roznice w ilosci abonentow w W3, wiec odpalenie takowej promocji w play, niekoniecznie tak samo bedzie ingerowac w stabilnosc sieci, jak u W3

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl
  • Strona 4 z 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9