DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1157912  autor: DyndaS
 27 wrz 2023, 19:00
Witam,

Czekam na światłowód i pewnie się zejdzie jeszcze z 2 miesiące.
Szukam czegoś przejściowego na kartę co pozwoli mi do tego czasu dotrwać.

Jaki operator teraz ma najlepszą ofertę?

Nie ukrywam, że dobrze by było mieć te 1000GB na miesiąc aby tak w miarę komfortowo było, ale coś czuję, że ciężki temat.

Cena nie ma większego znaczenia, ale raczej więcej niż 150 zł miesięcznie bym nie chciał wydawać na to. Im mniej tym lepiej, wiadomo.

Za router może mi służyć stary telefon 4G lub ewentualnie Huawei E3372 o ile będzie to na nim dobrze działać.
 #1157922  autor: DyndaS
 27 wrz 2023, 22:28
bogna22 pisze:
27 wrz 2023, 20:13
jak na chwilę...

virgin mobile 400GB - 5zł starter, 10zł doładowanie...

plush 400GB za zgody marketingowe... 5zł starter, włącz RWK, doładuj 5zł, włącz zgody marketingowe...

powtórz to co mc....
No właśnie też w innym miejscu mi to polecono. Co śmieszne, to chyba większość sieci to ma z tym 400GB na start właśnie w granicach ~15 zł, bo starter + doładowanie.

Potem jak się wyczerpie lub minie miesiąc to nowy starter.
forum_tg pisze:
27 wrz 2023, 21:16
Ale Kokega potrzebuje duzo wiecej danych.
OFnK 2 TB za 365 zł
Flex no limit za 55 zl jesli dobrze pamiętam Karlis opisal sposób
No 365 zł nie dam, a szczególnie jak jeszcze do tego jest limit. Niby 2TB to limit i nie limit, ale cena absurdalna.

Co do tego flex, to musisz mi to przybliżyć lub coś zalinkować. Rozumiem, że chodzi o ofertę orange?
 #1157927  autor: DyndaS
 27 wrz 2023, 23:31
pingpong123a pisze:
27 wrz 2023, 23:10
Do listy można dodać t-mobile, starter 5 zł i 14 dni nielimitowanego internetu do włączenia w aplikacji. Po 14 dniach włączasz 200 GB za zgody i po zużyciu kupujesz nową kartę.
O to też jest ciekawe. Skoro za 5 zł 14 dni nielimitowanego neta, a potem jeszcze 200GB. To spokojnie za 5 zł na te 20-30 dni starczy.


Jednak co do t-mobile, to jeszcze jest takie coś ciekawe...

https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specja ... -karta-sim

Tylko jak zrobić aby karta sim była główną, a esim kartą do neta? Chodzi oczywiście o podłączenie telefonu jako modem usb do PC.

Można zawsze w razie pobierania czegoś większego czy streama podłączyć telefon i przy okazji go podładować.

Edycja
opcja z esim na moim pixel 4a 5g działa. Normalnie e-sim jest kartą do neta i działa to tak samo przy usb tearing, a więc fon jako modem :mrgreen:

Jak coś trzeba pobrać czy jakiegoś streama obejrzeć, to akurat fona podłączam przy okazji na ładowanie i gitara :D
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2023, 05:21 przez forum_tg, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Połączenie dwóch postów
 #1157955  autor: babciagienia1p
 28 wrz 2023, 18:46
DyndaS pisze:
27 wrz 2023, 23:31
...Tylko jak zrobić aby karta sim była główną, a esim kartą do neta? Chodzi oczywiście o podłączenie telefonu jako modem usb do PC.

Koniecznie chcesz mieć ten sam numer na karcie głównej i e-SIM jako dodatkowej?
W opisywanym przez Ciebie przypadku, nie jest to chyba konieczne. Skoro masz możliwość instalacji e-SIM w telefonie i chcesz go podłączać po USB jako modem, po prostu instalujesz e-SIM z jednym numerem, na którym będzie ponad 3 miesiące internetu NL za 0,- zł, a do rozmów i SMS-ów wkładasz kartę plastikową z innym numerem.
Można zamawiać e-SIM za 0,- zł wielokrotnie na ten sam Pesel.

viewtopic.php?f=76&t=133202&start=60
 #1157962  autor: DyndaS
 28 wrz 2023, 20:25
babciagienia1p pisze:
28 wrz 2023, 18:46
DyndaS pisze:
27 wrz 2023, 23:31
...Tylko jak zrobić aby karta sim była główną, a esim kartą do neta? Chodzi oczywiście o podłączenie telefonu jako modem usb do PC.

Koniecznie chcesz mieć ten sam numer na karcie głównej i e-SIM jako dodatkowej?
W opisywanym przez Ciebie przypadku, nie jest to chyba konieczne. Skoro masz możliwość instalacji e-SIM w telefonie i chcesz go podłączać po USB jako modem, po prostu instalujesz e-SIM z jednym numerem, na którym będzie ponad 3 miesiące internetu NL za 0,- zł, a do rozmów i SMS-ów wkładasz kartę plastikową z innym numerem.
Można zamawiać e-SIM za 0,- zł wielokrotnie na ten sam Pesel.

viewtopic.php?f=76&t=133202&start=60
Temat sobie obczaję, ale chyba się nie zrozumieliśmy.

Chodzi mi o to, aby moja obecna karta play była dalej wszystkiego jak wcześniej poza internetem, a więc aby esim z t-mobile był tylko do internetu. Również jak podłączam telefon po USB.

No i nawet nie musiałem się nakombinować, bo wszystko się pięknie tam ustawiło krok po kroku.

Co do samej tej oferty, to na play mam z 2x lekko lepsze transfery.
 #1157974  autor: bogna22
 28 wrz 2023, 23:06
kombinowanie... podtrzymuję swoje, plush 400GB czy Virgin, najprościej, bez zapisów o braku korzystania w modemie.. i zero problemów... zużyje, wywalę, zapomnę...


choc mam VM z kumulacją neta, ale to jest osoby wątek z poszukiwaniem routera z VoLte...
 #1157978  autor: DyndaS
 29 wrz 2023, 01:16
bogna22 pisze:
28 wrz 2023, 23:06
kombinowanie... podtrzymuję swoje, plush 400GB czy Virgin, najprościej, bez zapisów o braku korzystania w modemie.. i zero problemów... zużyje, wywalę, zapomnę...


choc mam VM z kumulacją neta, ale to jest osoby wątek z poszukiwaniem routera z VoLte...
Ja mam neta play 4G i to w sumie chodzi też dosyć wolno, ale wcale nie jakoś gorzej niż to co teraz t-mobile. Kwestia taka, że tam tylko 100GB.
Co do tej karty, to pewnie spróbuję w przyszłym tygodniu. Aczkolwiek w sumie praktycznie każdy teraz ma te 400GB neta na start po ewentualnych aktywacjach czegoś. Także zanim się to wsadzi do modemu to pewnie i trzeba i tak to włożyć do fona najpierw.
 #1157979  autor: babciagienia1p
 29 wrz 2023, 01:28
DyndaS pisze:
28 wrz 2023, 20:25
...Chodzi mi o to, aby moja obecna karta play była dalej wszystkiego jak wcześniej poza internetem, a więc aby esim z t-mobile był tylko do internetu. Również jak podłączam telefon po USB....
Co do samej tej oferty, to na play mam z 2x lekko lepsze transfery...

Będzie dokładnie tak jak piszesz. E-SIM, z bezpłatnym NL-em na minimum 3 miesiące, z T-Mobile jest tylko do internetu. Nie można z niej rozmawiać i wysyłać SMS-ów. W niektórych urządzeniach można tylko OTRZYMYWAĆ SMS-y.
Co do prędkości w T-Mobile, wszystko zależy od lokalizacji, ale niestety - w większej skali - sieć T-Mobile ostatnio sparszywiała i w moim subiektywnym rankingu W4 stoczyła się na czwartą pozycję w kategorii prędkości transmisji.
 #1158010  autor: babciagienia1p
 29 wrz 2023, 17:31
@DyndaS
Jeśli piszesz o e-SIM za 0,- zł na 3 miesiące, to nic z niej nie wyślesz (również SMS-a) ani nie zainicjujesz i nie odbierzesz rozmowy. To jest karta tylko do transmisji danych. W niektórych urządzeniach jest możliwość odbierania SMS-ów.
Co do prędkości, "nie chwal dnia przed zachodem słońca".
 #1158014  autor: DyndaS
 29 wrz 2023, 18:51
Chodzi mi o to, że mogę wybrać tylko jedną kartę do transmisji danych. Jeśli wybiorę tą t-mobile, to nie mogę wysłać MMS z play, bo play wtedy ma wyłączoną transmisję danych.

Nie chwalę, tylko zauważam fakt, bo ostatnio to mi 15-20 Mbit potrafiło latać. Teraz niby piątek i dalej mam te 60-80 Mbit.
 #1158090  autor: DyndaS
 01 paź 2023, 19:41
kala_fior pisze:
28 wrz 2023, 23:47
Sprawdź sobie Redbulla, Internet bez limitu przez pół roku, nic lepszego nie znajdziesz
Jakoś przegapiłem ten post.
Jednak jak tak sprawdzam, to wychodzi na to, że od drugiego miesiąca muszę płacić 40 zł miesięcznie.

Trochę nie rozumiem jak to działa. Mogę w każdej chwili przestać płacić?

Czytam, że to jest na zasadzie subskrypcji.

Edit.
Wychodzi na to, że to taki abonament, ale w każdej chwili można zrezygnować. Tylko trzeba to zrobić odpowiednio wcześniej.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2023, 02:14 przez DyndaS, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1158101  autor: DyndaS
 02 paź 2023, 02:05
pingpong123a pisze:
27 wrz 2023, 23:10
Do listy można dodać t-mobile, starter 5 zł i 14 dni nielimitowanego internetu do włączenia w aplikacji. Po 14 dniach włączasz 200 GB za zgody i po zużyciu kupujesz nową kartę.
Ten trik nie będzie działał chyba. Jak czytam, konto jest ważne 14 dni, a więc musiałbym doładować 5 zł, aby mieć te 200GB.
To już lepiej nakupić kilka starterów po 5 zł i co 14 dni zmieniać.

Będę jutro/dziś przy salonie t-mobile, to wezmę jeden na próbę.

Na upartego to potem można nawet po 14 dniach ten numer przenieść do redbull mobile i mieć za 1 zł miesiąc nielimitowanego neta. Przed 30 dniami anulować subskrypcję, bo później jest 40 zł za miesiąc. Aczkolwiek jakbym miał się bawić z tymi starterami, a potrzebowałbym dodatkowego miesiąca, to chyba bym po prostu został na tym redbull mobile.

Edit.
Jak się okazuje, to do redbull mobile nie można przenieść numeru t-mobile... dziwne.
 #1158103  autor: babciagienia1p
 02 paź 2023, 03:29
DyndaS pisze:
02 paź 2023, 02:05
...Ten trik nie będzie działał chyba. Jak czytam, konto jest ważne 14 dni, a więc musiałbym doładować 5 zł, aby mieć te 200GB...

Będzie działał bez konieczności doładowania. W dniu upływu ważności startera T-Mobile pobierze karę - 3,00 zł - za wydłużenie ważności konta o 30 dni. Ważność na wychodzące zostanie wydłużona. W dniu kolejnej utraty ważności nastąpi analogiczna sytuacja - T-Mobile pobierze karę 2,01 zł.
 #1158113  autor: DyndaS
 02 paź 2023, 11:36
babciagienia1p pisze:
02 paź 2023, 03:29
DyndaS pisze:
02 paź 2023, 02:05
...Ten trik nie będzie działał chyba. Jak czytam, konto jest ważne 14 dni, a więc musiałbym doładować 5 zł, aby mieć te 200GB...

Będzie działał bez konieczności doładowania. W dniu upływu ważności startera T-Mobile pobierze karę - 3,00 zł - za wydłużenie ważności konta o 30 dni. Ważność na wychodzące zostanie wydłużona. W dniu kolejnej utraty ważności nastąpi analogiczna sytuacja - T-Mobile pobierze karę 2,01 zł.
Dzięki za wyjaśnienie.

Na stronie t-mobile wygląda jakby trzeba było doładować.

O ten kod chodzi czy jakoś inaczej te zgody się włącza?

Obrazek