DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1169714  autor: stan789
 15 kwie 2024, 22:45
Dziś sprawdziłem tę taryfę. Jednak roaming krajowy jest możliwy ale chyba tylko w 3g i bez transmisji danych. W tej chwili testuję odNowę i wydaje mi się że jest tak samo, ale może potrzebne jest więcej czasu na pełną zmianę taryfy.
 #1169715  autor: babciagienia1p
 16 kwie 2024, 00:27
@stan789
Czyżbym niepotrzebnie skreślała swój pierwszy post, że roaming krajowy jest w PnK PL 2.1? W każdym razie stara RBM Siema PL nie miała roamingu krajowego. W cenniku też też jest zapis o braku RK.
OdNOWA ma RK na pewno. Oczywiście tylko w Orange. "Tak samo" może wynikać z tego, że są obszary gdzie RK w Orange faktycznie wpuszcza tylko do 3G.
 #1169716  autor: stan789
 16 kwie 2024, 00:52
Sprawdziłem jeszcze raz w taryfie odNowa. Roaming działa tylko w 3g i tylko do Voice i sms. Być może dlatego że u mnie jest dobry zasięg Play. Do niedawna było tak że ciężko było się wbić w roaming nawet w miejscach oddalonych o parę kilometrów gdzie nie ma zasięgu Play, a telefon kurczowo trzymał się szczątkowego zasięgu macierzystej sieci.
Jeżeli chodzi o PL 2.1 to jednak jest możliwość korzystania z roamingu.
 #1169717  autor: babciagienia1p
 16 kwie 2024, 01:05
@stan789
Może masz tylko wrażenie, że nie ma transmisji danych, bo w dawnych wersjach RK był lejek 3 mbps? Sprawdź czy masz nominalnie oznaczenia o transmisji (piktogramy).
Ja, z kolei, mam - w niektórych miejscach - inny problem z RK. Mimo potencjalnego zasięgu Playa, bardzo często niepotrzebnie przeskakuje na BTS-y Orange, co powoduje zerwanie rozmowy i/lub zerwanie transmisji danych.
 #1169718  autor: stan789
 16 kwie 2024, 01:37
Chyba wiem o co chodzi. Nie mam na tej karcie płatnego pakietu internetu. Mam tylko 200 GB na start. Może to dlatego. Przepraszam za błędne wnioski. Na drugiej karcie Fakt wszystko działa.
babciagienia1p w mojej okolicy jest to samo. Włącza się roaming ale tylko jeżeli telefon nie ma zasięgu LTE mimo bardzo dobrego 3g i dużo słabszego Orange. Potem trzeba ręcznie wybrać sieć P4 i wszystko już działa jak nalezy
 #1169773  autor: Pawrzes
 16 kwie 2024, 22:17
Odkąd pamiętam w Siema PL był dostęp do RK ale tylko dla połączeń głosowych i SMS w GSM / UMTS. Po prostu od zawsze nie działała w tej taryfie transmisja danych w innych sieciach czyli obecnie w Orange.
Uwaga: po zmianie na inną taryfę automatycznie nie wraca dostęp do internetu i pełnego RK z VoLTE w Orange.

Dostęp do RK i 2G Play jest blokowany po zmianie na jedną z taryf internetowych, po powrocie do jednej z taryf głosowych powraca dostęp do GSM ale RK pozostaje wyłączony.

Pozdrawiam
 #1169790  autor: KC-KARLOS
 17 kwie 2024, 02:13
stan789: to skomplikowane. W tej kwestii może pomóc doradca na infolinii lub na czacie w aplikacji Play24 - kumaty zresetuje ustawienia sieciowe i może ustawić piorytet zasięgowy - w razie potrzeby będzie można skorzystać z RK Orange również w VoLTE. Uwaga: ze względu na ogromny rozwój zasięgu własnego P4, niestety dostęp do RK Orange będzie wygaszany. Już teraz w wielu największych i średniej wielkości miast nie ma możliwości korzystania z zasięgu pomarańczowych na taryfach głosowych.
Dodatkowo powszechnym zjawiskiem jest samoistne wywalanie z zasięgu Orange na macierzystego Play nawet po kilku-kilkunastu sekundach od wykonania akcji na telefonie (ten proces "wywalania" opóźni się przy aktywnej transmisji danych).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1169832  autor: stan789
 17 kwie 2024, 19:07
Karlos20 pisze:
17 kwie 2024, 02:13
stan789: to skomplikowane. W tej kwestii może pomóc doradca na infolinii lub na czacie w aplikacji Play24 - kumaty zresetuje ustawienia sieciowe i może ustawić piorytet zasięgowy - w razie potrzeby będzie można skorzystać z RK Orange również w VoLTE. Uwaga: ze względu na ogromny rozwój zasięgu własnego P4, niestety dostęp do RK Orange będzie wygaszany. Już teraz w wielu największych i średniej wielkości miast nie ma możliwości korzystania z zasięgu pomarańczowych na taryfach głosowych.
Dodatkowo powszechnym zjawiskiem jest samoistne wywalanie z zasięgu Orange na macierzystego Play nawet po kilku-kilkunastu sekundach od wykonania akcji na telefonie (ten proces "wywalania" opóźni się przy aktywnej transmisji danych).
Ciekawe co zrobią w rejonach gdzie nie ma zasięgu P4.
 #1169833  autor: KC-KARLOS
 17 kwie 2024, 19:09
stan789: nic. A sytuacje wzmacnia wyłączenie 3G Orange, po jego wyłączeniu cały RK zostanie wyłączony.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥