DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 125 z 125
  • 1
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
 #1169994  autor: IC_Current
 20 kwie 2024, 20:39
@Karlos
Flex jako łącze nolimit jest świetne, ale jednak nie zawsze zastąpi optyka. Przykładowo ja potrzebuję publiczny IP - bez tego dostęp do Internetu jest niepełny i nie jest narzędziem do pracy. Potrzebuję też wysoki upload, a ten w sieciach komórkowych poza N78 nie jest jakoś wybitny. Z nadajnikami i ich obciążeniem też różnie bywa.
Natomiast jeśli ktoś ma dostęp do wyposażonego i nieprzeciążonego nadajnika a z sieci korzysta głównie do konsumpcji treści, czy tylko łączenia ze zdalnymi serwerami to rzeczywiście Flex jest absolutnie bezkonkurencyjny.

@surface123
Esli tak jest faktycznie, to tym bardziej nie ma powodu do likwidacji usługi, która w broszurach marketingowych świetnie wygląda.
 #1169997  autor: KC-KARLOS
 20 kwie 2024, 20:56
surface123: chodziło mi, że odpływ klientów niższych planów będzie większy od tych, co zostaną na wyższych planach (bo są zadowoleni, że dobrze działa). Większość pozostanie w Orange, ale w ramach nju, więc dużych strat finansowych operator nie poniesie, problemem jest zbyt szybko zmieniająca się oferta podstawowa, na pewno przestała to być opcja dla chcących płacić mało i dużo mieć. Problemem Flexa jest też nieduża część klientów, która nabyła stare passy, to oni w ofercie zostaną najdłużej - czyli chyba ja :D

IC_Current: pamiętaj też o tych, co nie chcą / nie mogą mieć światełka, nadal jest duża rzesza takich osób - albo poza miastami, gdzie internet mobilny jest szybszy niż kable miedziane do kilkunastu mbps - sam pochodzę z takiej wioski i pamiętam jak 15-20 lat temu kładła w gminie Telekomunikacja Polska (a raczej ich podwykonawca) kable miedziane, co wówczas było skokiem technologicznym jak na te czasy. Pojedyncze osoby nadal korzystają z Neostrady 10 mega (wzmacniając się łączem mobilnym LTE Orange, bo na takich terenach chętnie sprzedają internet LTE ze strefą domową [obecnie nawet bez limitu GB i bez zwalniania transferu]), czy Neo do 80 mega 3,5km dalej.
Zresztą przyjeżdżając na wieś zawsze jestem pozytywnie zszokowany, jak ładne osiągi dostaje w swojej miejscowości, a internet działa cały czas dobrze, nawet z nadajnika o 5km w linii prostej (odpowiednie ustawienie routera, WiFi 5 GHz, itd), oczywiście NetWorks, podczas gdy w mieście czekam na upragnione n78, bo LTE/n1 nie wyrabia w centrum miasta. Musimy podchodzić do tematu w wielu kierunkach. Mam nadzieje, że ostatnio ogłoszony plan na budowę fiberka np. ze środków europejskich troszeczkę zmieni te biedniejsze regiony, ale to już zahacza też o kwestie społeczne czy polityczne, których tutaj nie będę poruszał. Płacąc za nju czy Flexa też się do tego choć odrobinę przyczyniamy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170000  autor: IC_Current
 20 kwie 2024, 21:22
@Karlos20
No ja akurat mieszkam na wsi, więc wiem jak to wygląda. Jak się wprowadzałem do obecnego domu, to miałem wybór- albo ADSL do 6Mbps albo mobilnie. Akurat NetWorks wtedy powstał i w pobliżu domu postawił nowy nadajnik HSDPA. Po kilku latach zrobili DS-Lite w całej sieci i trzeba było uciekać do operatora po WiFi, bo w O i TM wtedy nie było publicznego IP dla klienta indywidualnego. Potem długi czas stara oferta 999GB dla firm. Od roku mam fiberka, ale tylko dlatego, że tak jak u Ciebie, kiedy Tepsa budowała linie miedziane w 1997 roku, zapobiegawczo obecny teściu wymógł na ekipie postawienie słupa obok działki. Teraz mój dom jest ostatni na siedlisku, który ma połączenie ze światełkiem i tylko dlatego, że ten słup już stał. Natomiast ile się uchodziłem po różnych instytucjach z pismami i prośbami od mieszkańców i ile flaszek z decyzyjnymi osobami wypiłem to już moje, bo oczywiście projekt POPC2 był, ale ktoś "zapomniał" o 30 domach w mojej okolicy i trzeba było się doprosic o dogęszczenie, ale już w ramach inwestycji własnej operatora.
Jednak są w okolicy domy, gdzie światełko jest, a mobilnego brak, albo mobilny jest a fiberka brak, albo co najgorzej brak obu. No i osiągi na mobilnym - większość czasu bardzo przyzwoite, ale kiedy w sezonie na Podhale zjadą się turyści, to w weekend lub wieczorami mooooocno wszystko spada.
 #1170065  autor: KC-KARLOS
 22 kwie 2024, 08:42
Można już przechodzić na plan roczny! Zaktualizujcie aplikacje! Jeśli nie widzicie nowej wersji, uzbrójcie się w cierpliwość. Wersja aplikacji: 62.0.0 (67213.1) iOS / (67213.0) dla Androida / 62.0.0h (67213.0) dla telefonów Huawei z HMS (bez usług Google).

Obrazek

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170070  autor: iphoneski
 22 kwie 2024, 09:37
Karlos20 pisze:
20 kwie 2024, 19:54
Flex ma nielimitowany internet w planie za 80 zł - dzielimy to na 4 karty SIM i mamy od 20 zł za kartę - bez stref domowych, w całym kraju. W połączeniu z dostępem do n78 - może być "bajecznie". Bez podpisywania pakietu Love, zasypywania propozycji, aby kupić ofertę abonamentową.
Tylko zapomniałeś o tym, że w takim rozwiązaniu musisz sam sobie kupić router. A porządny sprzęt 5G kosztuje dziś ok 1000 zł, więc przy dwudziestu ratach 0% przez okres ich spłaty płacisz 70 zł miesięcznie. I to tylko pod warunkiem, że trzy pozostałe karty sprzedasz jakimś innym ludziom. Za 70 zł to ja mam niemal 2 miesiące opłaconego światła kupionego w promocji, no i jak już napisałem wyżej, to jest radykalnie najtańsza opcja. Bo np ja nie mam ochoty oddawać kart podpisanych na mnie, więc musiałbym dopłacić 45 zł do planu 80. Czyli liczymy dalej: 45 za neta +50 rata =95 zł miesięcznie za niepewny internet komórkowy. Dodatkowo moje mieszkanie jest usytuowane tak, że jeśli ustawię router w miejscu z najlepszymi prędkościami 5G 3500, to w drugiej części lokalu miałbym znikomy zasięg WiFi. A to rodzi kolejne koszta - musiałbym kupić wzmacniacz WiFi, ewentualnie drugi router pod kartę klona. Reasumując, nie dość że opłata znacznie wyższa, to jeszcze prędkości dziś takie a jutro inne, koszty zakupu i ewentualnej wymiany sprzętu przechodzą na mnie, a do tego nie mogę dobrać sobie telewizji. Opcja atrakcyjna wyłącznie gdy w miejscu zamieszkania nie ma kabla, ale gdy kabel jest, kupno no limit z Flexa to typowe „zamienił stryjek, siekierkę na kijek”.
 #1170071  autor: KC-KARLOS
 22 kwie 2024, 09:53
iphoneski: nie zapominaj o terenach wiejskich, gdzie zamówienie fiberka będzie graniczyć z cudem, wówczas router domowo-mobilny ma sens - czytałeś uważnie? Orange do słabszych łącz miedzianych np. do 10 mbps oferuje neta LTE domowego (strefa 500m), który jest zdecydowanie szybszy, nie musisz nawet inwestować od razu tysiaka w router 5G (też rozbijają zakup na raty, doliczane do fakturki), skoro odpowiednie ustawienie urządzenia z LTE z agregacją 3 czy 4 pasm LTE itd da ładne zadawalające osiągi - niedawno byłem na wsi i na karcie Flex czy OFNK w routerku LTE kat 6 miałem stabilne 40-50 mbps z nadajnika 5km w linii prostej (agregacja 2 pasm), a w routerze B818 - ładnie agreguje 3 pasma i z 50 mega robi się od 100 do 150 mega (w nocy możliwe 180) z tego samego nadajnika. Oczywiście nie wszędzie może tak być, ale takie osiągi można mieć nie wydając majątku. Gdy pojawi się opcja ze światłowodem (liczę na wydawanie kasy unijnej w tych rejonach) to wiadomo, że fiberek będzie lepszy, a łatwo można we Flexie zejść na niższy plan czy przejść do nju subskrypcji. Masz wybór, masz możliwości, krytykujesz te UNLMTD i ogólnie ofertę trochę na siłę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170072  autor: IC_Current
 22 kwie 2024, 09:55
@iphoneski
No i tu znowu jest "co komu potrzeba". Sprzęt 5G w rozsądnej cenie od operatora to zazwyczaj szmelc, którego się chcą pozbyć. Jakieś klamoty bez agregacji/ QAM256/ złącz anten zewnętrznych lub czegoś innego brakującego. Dobre urządzenia są w cenach prawie takich samych jak na wolnym rynku, więc argument "taniego routera" odpada. Przy łączach poza miastami jesteś jeszcze bardziej stratny, bo za ODU zazwyczaj płacisz dzierżawę klub wyższy abonament) a i tak potem musisz go oddać a swój sprzęt sobie odsprzedasz.
W kwestii łącza domowego stacjonarnego też nie jest zero-jedynkowo. Dostajesz router od operatora, który jest maksymalnie wykastrowany i nadaj się tylko do fesjbuczka (np T-Mobile światłowód), czy mocno wykastrowany a do tego płatny (np Orange). Tak czy siak w obu przypadkach musisz kupić swój sprzęt żeby mieć sensowną funkcjonalność lub nie płacić haraczu za dzierżawę.
 #1170074  autor: iphoneski
 22 kwie 2024, 10:17
@ IC_Current
Ja chyba od zawsze używam routerów stacjonarnych od operatorów i nie odczuwam mitycznego wykastrowania. Ale ja też się tym nie bawię - ustawiłem swoją nazwę, swoje hasło, podłączyłem wszystkie urządzenia i zapomniałem o temacie. Oczywiście kilka z nich już zdążyło się popsuć, ale wówczas zadzwoniłem se do techniki i za kilka godzin przywieźli mi nowy. A gdybym miał swój i np wysiadłby zasilacz, to musiałbym kupić zamiennik i znowu kolejna kasa wydana po nic. Problem miałbym gdybym chciał zrobić SmartHome na WiFi, ale to jest akurat głupota - takie rzeczy stawia się na dedykowanych bramkach.
@Karlos20
Przecież napisałem wyraźnie - dobra opcja dla tych, którzy nie mają dostępu do światła. A co do prędkości na tańszych sprzętach, to bym się do nich zbytnio nie przywiązywał. Ktoś załatwi odrolnienie nieużytków dziesiątej klasy, przerobi to na działki budowlane, nowi mieszkańcy kupią internet mobilny i prędkości zaraz spadną. Zresztą nie muszą nawet nic odralniać - wystarczy że mieszkańcy wymienią telewizory na 4K i z dotychczasowych 5 mega na Netflixa, będą wieczorami wysysać 25 mega przepustowości na Netflixa.
 #1170075  autor: IC_Current
 22 kwie 2024, 10:48
@iphoneski
Tu znowu "co komu potrzeba". Na żadnym urządzeniu od operatora od zestawię sobie VPN do domu i nie skorzystam (wydajnie) z własnego NAS a bez tego zapłaciłbym minimum kilkaset złotych rocznie za dzierżawę pamięci w chmurze, nad którą jeszcze nie mam kontroli. Do tego podział na podsieci domową, sprzęt security, dla gości, dla IoT. Tego też żade urządzenie od operatora nie umożliwia. Choć rozumiem, że w tych przypadkach nie jestem reprezentatywny.

Natomiast zabawki operatorów kompletnie nie nadają się do domów jednorodzinnych. Dostajesz zabawkę, która nie zapewni pokrycia siecią bezprzewodową jakiegokolwiek nowoczesnego domu. Do tego technicy zazwyczaj zamontują router gdzie im wygodnie a nie gdzie jest taka potrzeba (najpewniej będzie to narożnik domu na poddaszu). Potem możesz co najwyżej dziadowa z repeaterami. Na obecną chwilę tylko Orange daje access point wspierający roaming 802.11k,v,r we współpracy z ichnim Funboxem. Ale ... zdzierają za niego 20zł za miesiąc a w większym domu potrzebujesz zazwyczaj 3 punkty dostępowe (FB + 2x AP). Znowu wolę tutaj dla klienta raz kupić 3x Deco X50 za 1000zł niż ma płacić rocznie (20+20+5)zł x 12=540zł.
Te zabawki od operatorów sprawdzają się tylko w mieszkaniach i tylko u mniej wymagających klientów.
 #1170201  autor: Remington
 24 kwie 2024, 13:17
Ile dodatkowych SIM-ów jest w ofercie rocznej?

Są dwa ryzyka rocznej oferty:
1. wykupiona opcja w wersji miesięcznej stanie się lepsza (np. zyska więcej GB lub jakąś usługę dodatkową), a my jesteśmy uwiązani rocznym cyrografem do dotychczasowych warunków
2. będziemy chcieć lub potrzebować innego wariantu, lecz tu też nawet z własnej woli nie możemy dokonać zmiany przed końcem rocznego cyrografu

No i trzeba pamiętać o tym, że zakupu dokonujemy od razu, więc nie ma mowy o zwrocie kasy w razie przeniesienia się gdzie indziej.
 #1170202  autor: KC-KARLOS
 24 kwie 2024, 13:23
Remington: warunki są te same, co dla opcji miesięcznej - czyli 1 SIM główny + 1 SIM-klon.
Jeśli chodzi o ryzyka:
1. gdy zmienią ilość GB w wariancie miesięcznym, z automatu zmienią GB w opcji rocznej. Tutaj my opłacamy z góry 12 okresów rozliczeniowych, więc kupujemy taniej wybrany plan. Nadal mamy co miesiąc odnawianie planu 45 GB podstawy.
2. tutaj akurat prawda. Kontrowersyjne jest to, że nie przewidują zwrotu kasy za niewykorzystany okres (tutaj może się wykazać "Urząd Ochrony Kolesi i Koryta" aby te środki były zwracane, brakuje jednak 100% dokumentu prawnego, który zobliguje operatora do zwrotu środków, parafrazując do zwrotu kasy z kont prepaid z prowizją 20-złotową, które jest dobrowolną inicjatywą W4).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170285  autor: Remington
 26 kwie 2024, 12:46
Od kilku dni zastanawiam się nad cechami tego pakietu rocznego.

Po pierwsze, w czym on lepszy od rocznego NL w OFnK? 10 zł taniej i dodatkowy SIM to jego zalety, także RLAH bez FUP, ale za to znacznie mniej danych i w dodatku przyznawane w odcinkach.

Po drugie, niejasny sposób przyznawania pakietu GB w euroroamingu. Z jednej strony płacimy od razu 350 zł i to one powinno być przeliczone, rozbicie tego na 12 się broni, choć… wówczas do przelicznika powinno być wzięte 29 zł, a pewnie będzie standardowe 35 zł (choć to akurat na korzyść klientów).
 #1170288  autor: KC-KARLOS
 26 kwie 2024, 13:14
Remington: OFNK daje 1 lub 2 TB od razu i masz to zużyć w ciągu roku, zużyjesz wcześniej (a to coraz łatwiejsze zadanie dzięki 5G w paśmie C) to Twój problem. We Flexie dostajemy standardowy pakiet 45 GB z Social Mediami bez limitu GB + dostęp do innych promocji, gdzie możesz mieć tak naprawdę nieskończoną ilość danych, bez ekstra kosztów.
Przypomnę - my tylko płacimy z góry za 12 okresów rozliczeniowych po niższej stawce - a sposób działania i korzystania z Flexa jest totalnie bez zmian, również przy otrzymywanym limicie danych w UE, który jest liczony jak przy stawce standardowej za 35/mc.

Szczerze? Jest tylko jedna rzecz, która pozwala ostro skrytykować tą roczną subskrypcję - braku zwrotu kasy za niewykorzystaną opłaconą część, gdy chcemy zrezygnować (jest tak tylko w ciągu pierwszych 14 dni od aktywacji numeru telefonu). Wiele osób od razu złożyłoby skargę do UOKiK, który zająłby się sprawą dość długo, a w tym czasie operator dokona zmian w ofercie (przykład Vectry to pokazuje).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170289  autor: IC_Current
 26 kwie 2024, 13:22
@Remington
Ten pakiet roczny wg mnie ma tylko (jak sam piszesz) dwie zalety:
- dodatkowa karta SIM (głównie to mnie teraz jeszcze trzyma we Flex)
- IMS i VoWiFi za granicą
Mniejszą zaletą jest:
- pakiet 15zł z dodatkowym SIM (używa jedno z dzieci)
- pewnie dla niektórych ten brak FUP w RLAH

Co do ilości danych względem OFnK - chyba i tak dla większości osób korzystających z SIM w telefonie nie robi to znaczącej różnicy.

Natomiast minus ogromy to pakiet danych w EU. Przedtem na krótki wyjazd wystarczyło wykorzystać pakiet zawarty w planie, podnieść plan o 5zł i był kolejny "darmowy" pakiet w EU. Teraz już to nie przejdzie.
 #1170290  autor: KC-KARLOS
 26 kwie 2024, 13:31
Trzeba też dodać, że zjadanie GB krajowych z planu zjada też ten limit w UE, szczególnie gdy limit w PL zrówna się z limitem w UE (kilka miesięcy temu tak nie było). Dobrze to przemyśleli, aby zarobić na paczkach "antyFUP", które są droższe i ważne maksymalnie 15 dób od ostatnio aktywowanego pakietu - szczególnie bolesne będzie to w rozliczeniu rocznym.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170550  autor: KC-KARLOS
 30 kwie 2024, 21:38
Kto ma aplikację Żappka - ten zyskuje we Flexie! Nowe 2 promocje: Orange Flex X Żappka!

Obecni klienci mogą za 300 żappsów (punktów) w aplikacji Żappka (gromadzimy je za zakupy w sklepach Żabka / Żabka Nano i skanowaniu aplikacji) mogą otrzymać promocyjny kod, dający 3 transze po 25 GB/mc dodatkowego neta. Promocja trwa do 31.05.2024 - regulamin: https://flex.orange.pl/dokumenty/Regula ... b0cb63.pdf

Z kolei nowi, którzy nigdy jeszcze nie byli we Flexie za 500 zappsów mogą dostać kod obniżający O POŁOWĘ 6 pierwszych miesięcy korzystania z Flexa (czyli UNLMTD za 40 zł/mc bez kombinacji!!!) Kod promocyjny wpisujemy przed pierwszą płatnością za plan - inaczej promocja przepada! Regulamin akcji: https://flex.orange.pl/dokumenty/Regula ... eb9802.pdf

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 125 z 125
  • 1
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125
  • 1
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • 125