DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
 #910274  autor: Gregrin
 09 lut 2017, 13:06
marektomek pisze:edit: sam sobie odpowiem. przed chwilą zmienili taryfę, trwało to 8 godzin :o bonus za rejestracje przyznany.
Strona orange.pl czy apka jest z bardzo dużym opóźnieniem aktualizowana wiec warto sprawdzać krótkimi kodami (chyba *124*#) bo pewnie szybciej zmieniło.
 #910276  autor: marektomek
 09 lut 2017, 13:24
Nie, nie. W aplikacji i na stronie dalej mam pop. Po 8 godzinach przysłali sms, że taryfa została zmieniona i faktycznie dopiero po tym smsie na *124*# wyrzucalo że taryfa to orange free. Może w dzień to szybciej idzie. Ja wysłałem dyspozycje zmiany taryfy o 1 w nocy...
 #910617  autor: manyaky
 11 lut 2017, 21:25
marektomek pisze:Przeniosłem nr z Play do Orange.
Trzeba na to uważać i odczekać 24h, bo czasami włączając pakiet no-limit z 8GB bez pełnej aktywacji OFnK może zaskutkować nieprzyznaniem nam rabatu i naliczeniu 35zł.

A przy okazji, czy da się jakimś pakietem przedłużyć pakiet 8(+)GB? Bo chyba się nie kumuluje.
 #910869  autor: xander21
 13 lut 2017, 20:02
Koledzy czy dobrze to rozumiem: Jesli uruchomie powyższą promocje za 28zł no limit z netem 8GB, to nie ruszy mi bonusu za doładowania, tylko wykorzysta 8GB i uruchomi lejek do końca okresu waznośći no limita? a jeśli nie ruszy bonusu to co zrobić, żeby ruszyło? wyłączyć lejek?
 #910877  autor: chrisek
 13 lut 2017, 20:45
kolejność jest następująca: net z pakietu > net z bonusu za doładowanie > lejek
jeśli nie masz wykupionego pakietu z netem: net z bonusu za doładowanie > zł z konta po stawce cennikowej (i tak do wyczyszczenia konta)
 #910914  autor: xander21
 14 lut 2017, 00:08
Myślałem, że po 8GB lejek się włacza a jak go wyłączymy to bierze z bonusu za doładowania :D
Jeśli go nie wyłączymy to dalej lejek. A bonus sumuje się swoją drogą za doładowania. Jak kiedyś nie włączymy no limitu to bonus z doładowań bierze.

edit: miałem racje. Po wyczerpaniu 8GB, włącza się lejek, a jak go wyłączymy to zje bonus z doładowań. Pytałem się konsultantów. :-)
 #911103  autor: marektomek
 15 lut 2017, 07:17
xander21 pisze:Myślałem, że po 8GB lejek się włacza a jak go wyłączymy to bierze z bonusu za doładowania :D
Jeśli go nie wyłączymy to dalej lejek. A bonus sumuje się swoją drogą za doładowania. Jak kiedyś nie włączymy no limitu to bonus z doładowań bierze.

edit: miałem racje. Po wyczerpaniu 8GB, włącza się lejek, a jak go wyłączymy to zje bonus z doładowań. Pytałem się konsultantów. :-)
Otóż nie.
Cytat z regulaminu:
17 Zasady działania funkcjonalności ograniczenia prędkości transferu danych po wykorzystaniu środków z pakietu internetowego (dalej: Lejek) w okresie trwania Usługi: Jeżeli w trakcie transferu danych w okresie ważności Usługi nastąpi wykorzystanie środków z pakietu internetowego 8GB oraz jednocześnie Abonent nie będzie posiadał środków z
żadnego innego pakietu internetowego
, to dalsza część transferu będzie realizowana bezpłatnie z prędkością do 64 kb/s do końca okresu ważności Usługi z zastrzeżeniem punktów 17
.3

Wg regulaminu lejek włącza sie ę po wykorzystaniu GB z doładowań. Ale przyznaje, że osobiście tego nie sprawdziłem jeszcze.
 #911134  autor: Gregrin
 15 lut 2017, 10:06
Placeks pisze:Czyli mamy 8GB potem lejek i jak go wylaczymy to odpala to co mamy w puli bonusowej.
Rozumiem ze przy nowym doladowaniu 8GB automatycznie znow wraca na pakiet?
Nie. Lejek jest po to aby po skończeniu internetu (z wszystkich pakietów !) nie zabierało kasy z konta. W tym przypadku tak właśnie jest czyli lejek włączy się w momencie wyczerpania wszystkich pakietów czy to kupionych czy z doładowania (jeśli oczywiście będzie obowiązywał czyli będziemy mieli jakiś ważny pakiet w którym był internet).

Różnica jest taka ze jeżeli nie mamy pakietu to po wykorzystaniu netu będzie nam pobierać kasę z konta za internet (bo nie ma lejka).

W skrócie: mamy ważny pakiet z netem = jest lejek
Jest lejek = jest ochrona ze nie zapłacimy za internet gdy go całkowicie wykorzystamy bo nam zwolni do 64Kbps zamiast pobierać kasę z konta.
Lejek włączy się tylko jeśli nie będzie żadnego internetu na naszym koncie.
xander21 pisze:edit: miałem racje. Po wyczerpaniu 8GB, włącza się lejek, a jak go wyłączymy to zje bonus z doładowań. Pytałem się konsultantów. :-)
Opieram się na tym jak użytkownicy opisują działanie w praktyce i im właśnie wierze ;)
chrisek pisze:u mnie na początku listopada 2016 działało to tak jak napisałem, tzn. po zużyciu netu z pakietu automatycznie zaczął schodzić net z bonusu za doładowanie
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, 10:30 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #911140  autor: matteo
 15 lut 2017, 10:26
Gregrin pisze:
Placeks pisze:Czyli mamy 8GB potem lejek i jak go wylaczymy to odpala to co mamy w puli bonusowej.
Rozumiem ze przy nowym doladowaniu 8GB automatycznie znow wraca na pakiet?
Nie. Lejek jest po to aby po skończeniu internetu (z wszystkich pakietów !) nie zabierało kasy z konta. W tym przypadku tak właśnie jest czyli lejek włączy się w momencie wyczerpania wszystkich pakietów czy to kupionych czy z doładowania (jeśli oczywiście będzie obowiązywał czyli będziemy mieli jakiś ważny pakiet w którym był internet).

Różnica jest taka ze jeżeli nie mamy pakietu to po wykorzystaniu netu będzie nam pobierać kasę z konta za internet (bo nie ma lejka).

W skrócie: mamy ważny pakiet z netem = jest lejek
Jest lejek = jest ochrona ze nie zapłacimy za internet gdy go całkowicie wykorzystamy bo nam zwolni do 64Kbps zamiast pobierać kasę z konta.
Lejek włączy się tylko jeśli nie będzie żadnego internetu na naszym koncie.

Szkoda że lejek nie działa przy EU pakiecie netowym 15 zł / 300 MB :(
 #911143  autor: Gregrin
 15 lut 2017, 10:36
matteo pisze:Szkoda że lejek nie działa przy EU pakiecie netowym 15 zł / 300 MB :(
Za granica działa chyba "połowicznie", bo mimo ograniczenia szybkości, pobierana jest oplata po stawkach za internet w roamingu ale nie jestem pewien czy odnosi się to do tego pakietu (czy jest w nim lejek czy leci bez).
To jednak temat do wątku o stawkach/pakietach w roamingu ;)
 #911176  autor: Placeks
 15 lut 2017, 12:19
Dzwoniłem własnie do mojego opa czyt Plus i zapodałem im temat np z Lajtem (że prepaid jest dożo korzystniejszy) i uprzejmy pan powiedział że CI z Lajta i innych wirtualnych są traktowani w ogonie w stosunku do tych co w polkomtelu (dostają ochłapy z łącza stąd takie niskie ceny)...

Rozumiem że w OnK nie ma to miejsca bo jest to macierzysty prepaid orange i wszyscy z OFK są traktowani tak samo jak CI z abo (chodzi mi o transfery i prędkość LTE)
 #911180  autor: Gregrin
 15 lut 2017, 12:33
Placeks pisze:Rozumiem że w OnK nie ma to miejsca bo jest to macierzysty prepaid orange i wszyscy z OFK są traktowani tak samo jak CI z abo (chodzi mi o transfery i prędkość LTE)
Zawsze jest jakaś priorytetyzacja (w plusie chyba jest najbardziej widoczna w submarce a2mobile) ale w dużej mierze jest to albo mało odczuwalne albo wcale (najczęściej chyba przy bardzo dużych przeciążeniach na nadajnikach takich ze nie da się praktycznie korzystać).Teoretycznie prepaidy orange i nju są chyba tak samo traktowane.
Na forum tez kontrolują takie rzeczy i oprócz narzekań na wykastrowanego prepaida plus i właśnie bardzo niski priorytet w biednym a2mobile (brak nawet MMS) nie czytałem żeby były jakieś istotne odchylenia.

W prepaidach póki co stosuje się ograniczenia szybkości. Np. play i t-mob maja w niektórych swoich regulaminach ograniczenie do 15Mbps up/down a u operatorów MVNO są raczej wysokie (chyba 70Mbit w lajt).
Troche o priorytetach jest tu http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=87714
Na końcu jest link do obszernego artykułu http://jdtech.pl/2015/09/aero2-uzytkown ... orzej.html
 #911258  autor: Placeks
 15 lut 2017, 19:27
Gregrin
Jak wiesz ja czaje sie na Orange i nim zmienie siec to chce wiedziec czy te cale GB danych nie pojda na marne gdy jako 'karciarz' z gory bede obcinany na predkosciach.
 #911262  autor: matteo
 15 lut 2017, 19:38
Placeks pisze:Gregrin
Jak wiesz ja czaje sie na Orange i nim zmienie siec to chce wiedziec czy te cale GB danych nie pojda na marne gdy jako 'karciarz' z gory bede obcinany na predkosciach.

Przejmujesz się co najmniej, jakbyś podpisywał umowę na 24 miesiące.

Nie będziesz obcinany na prędkościach, nie ma kompresji, prędkości takie, jak na abo.
 #911270  autor: asdaf
 15 lut 2017, 20:06
Placeks pisze:uprzejmy pan powiedział że CI z Lajta i innych wirtualnych są traktowani w ogonie w stosunku
Każdy dudek chwali swój czubek. Mam porównanie Plusa i a2mobile - prędkości były takie same czyli średnie i to na 3G bo na 4G to tragedia (oczywiście u mnie).
Placeks pisze:Jak wiesz ja czaje sie na Orange i nim zmienie siec to chce wiedziec czy te cale GB danych nie pojda na marne
Jak tak się "boisz" to kup starter Nju za 4 zł, zarejestruj, włącz bonus 100 GB i wypróbuj czy będziesz zadowolony z prędkości, zasięgu itd...
  • Strona 3 z 33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33