DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #12486  autor: WitekT
 21 sie 2005, 13:12
A co mają te firmy z UE? To nic nie ma do rzeczy - niestety...

 #12488  autor: Przemek
 21 sie 2005, 13:15
No jak to nie ma nic do rzeczy!Wejdą nowi operatorzy zwiększy się konkurencja to powinny pokazać się jakieś nowe ciekawe oferty i nowe lepsze ceny.Oczywiście jeżeli takowe firmy włączą się do walki o polski rynek telefonów komórkowych. :D Jeszcze raz pytam czy to prawda, że firmy z UE wykazały zainteresowanie wejściem na nasz rynek? :lol:

 #12491  autor: WitekT
 21 sie 2005, 13:34
A kto Ci powiedział, że wejdą nowi operatorzy? Spektrum radiowe z gumy nie jest, na nowych graczy miejsca nie ma - co najwyżej na GSM1800, ale to i tak pewnie rozgrabią przy najbliższym przetargu obecni operatorzy do spółki z Netią.

Wirtualni tak szybko nie wejdą - nie ma ciągle skutecznych zapisów prawnych, które zmuszałyby obecnych operatorów do wpuszczenia do siebie MVNO, a oni sami z siebie tego nie zrobią, bo jest jeszcze za małe nasycenie rynku i za dużo klientów do zdobycia.

Więc pytam - co do tego ma UE? :)

 #12493  autor: Przemek
 21 sie 2005, 13:37
Chodzi mi o to, że kiedy Polska weszła do UE to nasz rynek stał się otwarty dla operatorów z innych krajów UE, a co za tym idzie mogliby wejść na nasz rynek i podnieść rywalizację o klientów, a dzięki temu byłoby taniej 8)

 #12494  autor: WitekT
 21 sie 2005, 13:39
Ale pytam - jak wejść, jak nie mają szans? :)
Poza tym pytanie jest zdecydowanie zbyt ogólne...

 #12497  autor: Przemek
 21 sie 2005, 13:46
Dobra proponuję zejść już z tematu, bo i tak nie potrafię odpowiedzieć na postawione przec Ciebie pytanie.W prostych słowach opiszę o co mi chodziło.Czytałem gdzieś (nie pamiętam niestety gdzie), że po wejściu Polski do Unii Europejskiej, rynek w naszym kraju zostanie otwarty dla pozostałych krajów członkowskich (w tym także rynek dla operatorów sieci telefonów komórkowych).I po prostu miałem nadzieję, że w Polsce pojawi się kilka nowych operatorów (no.Vodafone czy T-Mobile) i wtedy nasi polscy operatorzy będą zmuszeni do obniżenia cen gdyż konkurencja będzie znacznie większa i będzie większa walka o klientów (zwłaszcza abonentów).
P.S.Proponuję już nie drążyć dalej tego tematu skoro i tak nie ma szans na pojawienie się nowych operatorów w Polsce.Co Ty na to? :x

 #12502  autor: Klusek
 21 sie 2005, 14:17
I po prostu miałem nadzieję, że w Polsce pojawi się kilka nowych operatorów (no.Vodafone czy T-Mobile)...
Przecież oni już w Polsce dzialają tylko, że jeszcze nie pod swoją nazwą tylko pod szyldem Plusa i Ery.

 #12505  autor: Przemek
 21 sie 2005, 14:21
Hehe widzisz tego akurat nie wiedziałem jak pewnie wielu innych rzeczy, których jeszcze się dowiem z tego forum.Tak czy inaczej dzięki za uzmysłowienie.Pozdro ;-)

 #12580  autor: D@rio
 22 sie 2005, 02:30
A moze kiedys nastanie takich czas ze Heyah (czyt. Hooyah ;) ) zrobi sie jak prawdziwy operator MVNO i zacznie oferowac takze abonamentowe oferty? :-D ...to by bylo ciekawe ;)

A swoja droga podejdzewam, ze jesli wejdzie Orange to sie zrobi prawdziwa wojna cenowa znowu ;) no i bardzo dobrze! :) Oczywiscie jesli Orange nie zawali. Bo mowiac szczerze SMSy po 8 - 9 gr. baardzo mnie ciesza w perspektywie przyszlosciowego myslenia ;)

 #12584  autor: Bartosz
 22 sie 2005, 07:16
wojna cenowa :roll: wystarczy ,że Orange będzie bardziej dofinansowwał telefony i już ma sporo dzięki temu nowych Klientów bo u nas jeszcze to jest w większym stopniu bodźcem do podpisaniu umowy a po co ma rezygnować z większych zysków ?

Fajnie by było gdyby w końcu kontrakty były z telefonem tak jak w większośći krajów na 12 góra na 18 m-cy a nie na 24 :evil:

 #12612  autor: Piotr
 22 sie 2005, 10:21
WitekT pisze:Kto by nie chciał - ale to niestety niemożliwe. Co najwyżej pojawiać się będzie coraz więcej pakietów w stylu "darmowe rozmowy w sieci" za niemałą kasę...
A mówiłeś, że Heyah nie zamierza wrzucać żadnych pakietów do swojej oferty...

 #12613  autor: WitekT
 22 sie 2005, 10:46
No i nie będzie miała. Nic innego nie twierdziłem. :)
To co napisałem, to ogólnie o wszystkich sieciach.

 #12660  autor: Piotr
 22 sie 2005, 15:12
To ja zrobię mały OT. Czy można być pewnym, że SS też nie wprowadzą żadnych idiotycznych pakietów 8)

 #12662  autor: WitekT
 22 sie 2005, 15:26
Niestety, nic nie wiem na ten temat. PR SS działa jakby chciało, a nie mogło. Ciężko się z nimi dogadać...

 #12870  autor: D@rio
 23 sie 2005, 00:23
WitekT: a mozesz moze jakies przecieki co do Heyah? ;) Szykuja oni jakas rewolucyjna oferte na rynku?

 #12915  autor: WitekT
 23 sie 2005, 10:40
Na razie sobie tylko sondują, nic więcej. Nie ma jakiejś gotowej oferty...

 #12932  autor: Piotr
 23 sie 2005, 11:40
Chyba jednak możemy się spodziewać jakiś ruchów czerwonej łapy na przełomie września/października?

 #12938  autor: WitekT
 23 sie 2005, 11:59
Wszystko zależy od tego co pokaże Orange...

 #13440  autor: hot.arti
 24 sie 2005, 20:26
Chyba teraz wszyscy operatorzy na to czekają... :-) Mam nadzieję, że Heyah zdąży wyskoczyć z jakąś ciekawą propozycją cen zanim zerwę umowę z Ideą. ;-) Chociaż może Orange.....

 #14270  autor: Piotr
 27 sie 2005, 20:55
Mnie tylko ciekawi jaki będzie zryw do obniżek innych operatorów po ruchach Orange :wink:

Po za tym czy można się po pojawieniu się na rynku Orange spodziewać systematycznych obniżek czy na kolejne cięcie cen przyjdzie nam poczekać do okresu pojawienia się Netia Mobile?

Pozdrawiam.