DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 81 z 173
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 173
 #942355  autor: zolvio
 30 lip 2017, 23:47
PawlusG pisze:Pakiet odnawia się co miesiąc o 3 GB razem z odnowieniem pakietu w a2 [...]?
Tak mówi regulamin, ja jestem dopiero na pierwszym pakiecie.
Maksymalnie 12 miesięcy od włączenia pierwszego pakietu ma ta promocja działać dla karty BDI - chyba że wcześniej wyłączą.
Aha jak masz kilka kart a2m to możesz włączyć kilka pakietów na miesiąc (mogą być też z tzw "starej oferty": suty i obfity). Będą schodzić w kolejności aktywacji. Kolejkowanie pakietow w aero2 ładnie działa, testowałem na płatnych pakietach i było OK.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #942437  autor: Paxxon
 31 lip 2017, 12:13
Witam.

Jestem w sieci a2mobile od 20 lipca. Pierwsze spostrzeżenie negatywne, niestety, to bardzo słaby zasięg LTE w moim mieście, czyli w Koszalinie. O ile zdarzyło mi się osiągnąć wynik np. UL 44/DL 15 mb, to w większości lokalizacji, które sprawdzałem UL rzadko przekracza 2, a DL potrafi wynosić nawet 0,0 - 0,1 mb, a nawet dochodzi do wyświetlenia komunikatu o braku połączenia z internetem (to ostatnie akurat przez moment i znowu coś tam działa).
Mam pytanie o nadajnik Aero2 LTE na ul. Władysława IV 22 (według mapy BTS Search taki tam jest). Widzę go z okna i jest w odległości ok. 150 m od mojego mieszkania. Według mojej wiedzy powinienem z niego korzystać jeśli chodzi o internet LTE. Niestety w telefonie (Samsung Galaxy NOTE 4) mam zasięg max 1 kreska, a bywa, że 0 kresek (ale sieć nie znika) i osiągam właśnie takie do 2-3 UL i 0,00 do 1 - 1,5 UL. W innym miejscu przy 1 kresce zasięgu było 18 mb UL.
Dodatkowo według tej samej mapy nadajniki PLUS są w odległościach ok. 1 km (po drodze budynki) o drugi ok. 900m i właściwie nie widzę go przez rosnące drzewa.
Dodatkowo jeśli chodzi o internet, to zasięg jest niestabilny, że w danym momencie jest LTE i nagle spada na H+ i 3G, by po chwili powrócić znowu do LTE. To akurat różnie się zdarza i trudno upatrywać się tutaj jakiejkolwiek zależności.

Zwróciłem się z tym problemem do operatora, ale niestety już tydzień czekam na odpowiedź.
 #942441  autor: grzegi
 31 lip 2017, 12:17
Ja według Btsearch.pl nie widzę żadnego nadajnika Plusa na wspomnianej ulicy. Najbliższy jest na budynku polibudy albo na Kwiatkowskiego.


Jak na teren miejski o dużym zagęszczeniu, budynkach i drzewach, kilometr od nadajnika to sporo.
 #942444  autor: Paxxon
 31 lip 2017, 12:40
@grzegi

Jak zaznaczysz na mapie:
- źródło danych: UKE
- sieć: PLUS+Aero2+LTE

to wtedy pokazuje ten nadajnik.

Jestem otoczony 6 nadajnikami PLUSa, każdy w odległości ok. 1 km. Sam mieszkam blisko centrum miasta.
 #942460  autor: DJVahn
 31 lip 2017, 13:50
Zasięg to jest po prostu tragedia w tej sieci.
Jestem spod Krakowa gdzie wszystkie sieci na Playu działały wysmienicie,
tak skuszony opiniami na wykopie czy tutaj ze Plus ma swietny zasieg, i niby swietny internet żałuje ze trace czas na A2.
Ciągle 3G, nagle EDGE, jedziesz samochodem to 4G,3G, nagle Edge, nagle 3g i tak w koło.
W Krakowie rzadko kiedy LTE
A juz też kij z tym ze jest 3G czy Edge... ale jest lag przy przeglądaniu czegokolwiek. 3-5sek to tak standard zanim odpali strone, odświeży media społecznościowe.
Paranoja.
 #942463  autor: Paxxon
 31 lip 2017, 13:58
No właśnie mam podobne odczucia.

Włączam internet, pokazuje się LTE klikam w jakiś tam link, brak połączenia, LTE znika i pojawia się po ok 5 sek. i dopiero wtedy działa. Ale czkawki potrafi dostawać.

Przykro mi jest stwierdzić, że PLAY, gdzie byłem do tej pory, pomimo opinii o słabym zasięgu, działał o wiele lepiej niż PLUS. Gdyby nie to, że PLAY ograniczył tak drastycznie prędkość internetu w roamingu krajowym, zostałbym w Virgin Mobile.

Dodatkowo słaby zasięg przekłada się bezpośrednio na czas pracy baterii. Ja u siebie od razu zauważyłem szybsze rozładowywanie akumulatora.
 #942467  autor: przemekamag
 31 lip 2017, 14:25
Dokładnie takie same odczucia. Trzy podejścia do a2 a każde skończone fiaskiem. Ta sieć jest tylko tania. Jakości ja nie uświadczyłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 #942473  autor: grzegi
 31 lip 2017, 14:59
Paxxon pisze:@grzegi

Jak zaznaczysz na mapie:
- źródło danych: UKE
- sieć: PLUS+Aero2+LTE

to wtedy pokazuje ten nadajnik.

Jestem otoczony 6 nadajnikami PLUSa, każdy w odległości ok. 1 km. Sam mieszkam blisko centrum miasta.
Nie patrz na nadajniki UKE, tylko na bazę Btsearch.pl. Wykaz UKE to pozwolenia, część z nich jest tylko pozwoleniami na papierze.
 #942474  autor: grzegi
 31 lip 2017, 15:03
przemekamag pisze:Dokładnie takie same odczucia. Trzy podejścia do a2 a każde skończone fiaskiem. Ta sieć jest tylko tania. Jakości ja nie uświadczyłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Dla mnie sprawa jest prosta. Zanim przenoszę swój główny numer do konkretnej sieci to sprawdzam, jak się sprawdza a2mobile w moim miejscu zamieszkania, w pracy i miejscach gdzie najczęściej bywam.

Nie rozumiem przenoszenia na pamięć i potem mówienia, że zasięg jest taki i taki. Wiadomo, że u operatorów z zasięgiem jest różnie. Tam, gdzie jeden ma dobry, drugi może mieć mizerny.

Gdybyście najpierw to wszystko sprawdzili na karcie zamówionej z neta to by nie było takich narzekań. Taka prawda.
 #942476  autor: TomLee
 31 lip 2017, 15:42
Jak w każdej sieci. 95% klientów jest zadowolonych, 5% jest niezadowolonych. To, że należysz do tych 5% nie znaczy, że sieć a2m jest zła. Przeważają bardzo pozytywne komentarze, sam mam 5 numerów i wszystko jest ok. Dla mających problem z zasięgiem lte zalecam przełączenie na 3g i powinno być lepiej. Poza tym to typowy prepaid, możesz być kilka dni i jak coś nie pasi to zmiana operatora.
 #942479  autor: grzegi
 31 lip 2017, 15:53
Jeszcze jedna rzecz jest taka, o której sporo osób zapomina. Bardzo często telefony nie obsługują LTE na częstotliwościach 800, szczególnie te z Chin i potem są problemy. Na przykład RN3 kolegi z postu wyżej na pewno nie obsługuje LTE na bandzie 20 (poza edycją special), stąd różnice w zasięgu.

Na prędkość i zasięg mają wplyw nie tylko ilość nadajników ale i odleglość od kolejnego nadajnika i liczba użytkowników. Wiadomo, że przy małej sile sygnalu prędkość i jakość sygnału będzie słaba, ale tak samo prędkość może być słaba przy dużej sile i mocnym obciążeniu nadajnika.
 #942481  autor: przemekamag
 31 lip 2017, 15:59
Mam obsługę 800. Trzy lokalizacje: centrum Warszawy, południe województwa mazowieckiego i centrum województwa lubelskiego. Wszędzie kłopoty z zasięgiem itd. Wiec albo to dziwny przypadek albo coś jest na rzeczy z jakością usługi. Ale to tylko moje osobiste spostrzeżenia. Wszystkim zadowolonym życzę dalszego owocnego korzystania.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 #942482  autor: grzegi
 31 lip 2017, 16:01
W takim razie musisz mieć wersję międzynarodową, bo zwykła nie obsługuje B20.
Poza tym, nie rozumiem tego porównywania. To, że jeden operator radzi sobie dobrze w danym miejscu, czy okolicy, nie znaczy, że u drugiego będzie tak samo.
 #942484  autor: PawlusG
 31 lip 2017, 16:24
Mnie tam trochę rozbawiły opinie użytkowników, którzy dopiero co się zarejestrowali i w krótkim czasie dali negatywne oceny dla a2, ale wychwalają Play :D
przemekamag pisze:Mam obsługę 800. Trzy lokalizacje: centrum Warszawy, południe województwa mazowieckiego i centrum województwa lubelskiego. Wszędzie kłopoty z zasięgiem itd. Wiec albo to dziwny przypadek albo coś jest na rzeczy z jakością usługi. Ale to tylko moje osobiste spostrzeżenia. Wszystkim zadowolonym życzę dalszego owocnego korzystania.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Jeżeli masz Redmi Note 3, to nie możesz mieć obsługi LTE800 (B20), bo te telefony w takiej specyfikacji nie były produkowane (chyba, że XIAOMI nie wie co produkuje). Dopiero Redmi Note 3 Pro w wersji KATE ma obsługę LTE800 (tylko ta wersja).
Ja bym tu obstawiał skopane sterowniki modemu, bo pewnie masz problem ogólnie z LTE, jest o tym spory wątek na miuipolska (dział RN3, temat: Brak 4g (LTE)), podobno pomaga zmiana sterowników modemu na inne.
Do Warszawy nie jeżdżę, ale odniosę się do reszty lokalizacji.
Południe mazowieckiego od Radomia w dół, aż do Skarżyska Kamiennej i Starachowic, wszędzie bardzo dobry zasięg LTE.
Trasa z Radomia na Lublin i Lublin (głównie Wieniawa i Wrotków) zasięg LTE jw. bardzo dobry.
Następnie okolice od Lublina do granicy (Włodawa, Okuninka), zasięg LTE dobry i nie ma problemów z łącznością.
Jeszcze napisz, że w lubelskim Play ma lepszy zasięg, to moja dziewczyna Cię wyśmieje, bo po skończonej umowie uciekła z tej pseudosieci, zasięg miała tylko będąc w roamingu Plusa lub Orange.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2017, 16:35 przez PawlusG, łącznie zmieniany 1 raz.

:)
 #942486  autor: DJVahn
 31 lip 2017, 16:35
Niestety gadanie że świezy użytkownik i niby robi marketing szeptany dla Play jest błędne.
Konto utworzylem żeby ludzie sie po prostu zastanowili zanim się przeniosą.
Zasięg w małopolsce to gówno.
Czy to Libiąż, czy Krakow, czy Chrzanów czy inne podmiejskie terytorium.
Włączanie roamingu nie zmienia nic.
Dodając do tego opóźnienia po 5 sekund na czas reakcji między stronami czy nawet przed chwilą kumpel dwa razy probował do mnie się do dzwonić i usłyszał "niestety taki numer nie istnieje".
Poszło za 3 razem.
 #942489  autor: PawlusG
 31 lip 2017, 16:42
Jak podało, że "numer nie istnieje", to jest to wina w konfiguracji u operatora i trzeba to zgłosić na infolinii. Często są problemy z numerami przeniesionymi z Play i jego MVNO (przetestowane na Virgin Mobile). Po ingerencji BOK wszystko powinno zacząć działać. Możesz też o tym napisać na ich probilu FB.

:)
 #942490  autor: grzegi
 31 lip 2017, 16:42
W takich sytuacjach nie polecasz na innych. Bierzesz starter, uruchamiasz i wszystko wiesz. To, że mi ktoś mówi, że zasięg jest kijowy mi nie mówi kompletnie nic.


I kolega wyżej ma rację. Komunikat 'numer nie istnieje' wskazuje na problem z portowaniem numeru w ramach MNP, w bazie PLI CBD. Zgłoś to do swojego obecnego opa.
 #942528  autor: kaspeed
 31 lip 2017, 18:23
Ja powiem tylko tak w sprawie a2mobile.Karta w modemie/telefonie zasięg 3g lte=przy oknie ale to oczywiste bo mam słaby zasięg.Ale prędkosci czy przy oknie czy pod nadajnikiem 3-5mega w LTE( karta plusha dla porownania te same wyniki w drugim slocie.) karta plus na karte to samo.Widac nadajniki tak mają u mnie.Jade do Wawy /Łodzi czy innego dziadostwa: prędkosci od 3 do 90mega.W zalezności od miejsca. Na moim zadupiu działa najlepiej T/O Potem PLAY 10-12mega i co malo was ucieszy najsłabiej PLUS. Nie zauwazyłem rożnic w glosie itd rozmawiajac w A2 do PLUSa cy innej sieci( nie mowie o PLAU bo tu było tragicznie ale to juz wina zapchanego 2g w play)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #942532  autor: PawlusG
 31 lip 2017, 18:28
Ja zauważyłem, że po wprowadzeniu Grunwaldu, w mojej okolicy bardzo mocno spadły transfery w O. Przed 1410 było do osiągnięcia spokojnie 30-50 mbitów, obecnie 25 jest absolutnym max, w godzinach szczytu nie przekracza 5. Po wprowadzeniu nowych limitów i PLAY na stacje, podejrzewam, że będzie tylko gorzej.
W A2 jest w miarę stabilne 20-30 mbitów.

:)
 #942533  autor: kaspeed
 31 lip 2017, 18:30
Oj moze to chwilowe zmiany dowiedz sie co jest;) ja bym walczył.U mnie stacje nowe dosyły doskonałe więc od 5lat widze po 35mega (nie mam więcej bo odległosci)Nowy nadajnik tez mam blizej i tez zero rożnic wyglada na sztywne 35mega.


A2 i PLUS niestety kulawo od wielu lat.Karte kupiłem bo tez mnie tu zachwalaliscie.( no i do zabawy z roamingiem za granicą.Ale i tak wyszlo ze 2karty wziołem T i O

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
  • Strona 81 z 173
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 173
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 173