t-mobile - rejestracja numeru

PostNapisane: 16 lip 2012, o 18:36
przez jason22
jak wyzej, moje pytanie czy mozna wypelnic karte rejestracyjna i wyslac im mejlem czy takie rzeczy tylko w salonie? :P

PostNapisane: 16 lip 2012, o 19:04
przez Karlos20
jason22, możesz e-mailem jak i w salonie, lecz w salonie nie musisz czekać na przyjęcie rejestracji, gdyż numer będzie zarejestrowany z automatu w jednej wizycie w punkcie T-Mobile. Wystarczy ok. 10 minut.

PostNapisane: 17 lip 2012, o 07:45
przez bledos

PostNapisane: 17 lip 2012, o 08:01
przez zygikuleczka
Fajnie, że można mailem. Ja się ostatnio wyczekałem z 40 min:D no ale dostałem piłkę:P

PostNapisane: 17 lip 2012, o 13:18
przez Horacy
Piłka fajna sprawa ale czy nie prościej było przez @ ? :) ostatnio też rejestrowałem kartę Heyah bo się wyrobiła i po 24 h już był SMS że karta zarejestrowana :)

PostNapisane: 18 lip 2012, o 22:55
przez Wulo
Jeśli zależy komuś na czasie to polecam rejestrację w salonie. Wpisywanie danych przez konsultanta to około 5min, numer jest zarejestrowany od razu po wizycie.

PostNapisane: 18 lip 2012, o 23:03
przez Wiola_K
Wulo napisał(a):Jeśli zależy komuś na czasie to polecam rejestrację w salonie. Wpisywanie danych przez konsultanta to około 5min, numer jest zarejestrowany od razu po wizycie.
No chya, że się zapomni numeru Puk, to wtedy Pan/Pani pyta o 3 czasami 5 numerów do których się dzwoniło z tego numeru. Biada jeśli się nie pamięta ;)

PostNapisane: 23 lip 2012, o 12:04
przez artix
A czy da się sprawdzić na swoim koncie w internecie, czy numer został zarejestrowany?

PostNapisane: 23 lip 2012, o 13:10
przez Horacy
SMS-em przychodzi info, co do jakiś info na stronie raczej niema że karta zarejestrowana. Przynajmniej na Heyahu nie było.

PostNapisane: 23 lip 2012, o 13:45
przez artix
Pytam, bo zostawiłem kiedyś parę formularzy rejestracyjnych w salonie, babka miała to wklepać i zarejestrować, ale coś mi się wydaje, że jej się nie chciało. A z tego co widzę, to chyba nie można poznać na stronie, czy nr zarejestrowany. Jakbym maila podał w formularzu lub wyraził zgodę na spam to pewnie wtedy by był ślad na koncie.

PostNapisane: 23 lip 2012, o 22:44
przez sa
Atrix ,jeżeli nie dostałeś smsa jest tylko jedna opcja zadzwonić do Boku,tam mają podane wszystkie dane..i mogą udzielić ci niezbędnego info ,a jak chcesz zaoszczędzić(choć nie wiem czy warto) dzwoń z numeru z innej sieci a zapłacisz jak za zwykłą rozmowę..liczoną co minute..przez stronę tego nie sprawdzisz..

PostNapisane: 24 lip 2012, o 12:35
przez artix
Skoro twierdzicie, że można w taktaku zarejestrować nr mailem to wysłałem w niedzielę, na razie cisza. W Heyah rejestrowałem już mailem bez problemu.

PostNapisane: 24 lip 2012, o 13:41
przez Horacy
Mają do 72 H czas więc 3 dni robocze, może to być dziś, może jutro, a może w momencie jak napisałem tego posta to już masz kartę zarejestrowaną.

PostNapisane: 25 lip 2012, o 14:00
przez artix
"T-Mobile: Twoje dane nie zostały zarejestrowane. Prosimy o przesłanie oryginału karty z naklejką na adres: PTC S.A. [...]"
Więc raczej nie rejestrują mailem w taktaku :P

PostNapisane: 25 lip 2012, o 14:11
przez DanielR
artix napisał(a):Więc raczej nie rejestrują mailem w taktaku :P

Nie jestem pewien w 100% jak jest obecnie (swoją drogą wystarczyło zapytać o to w mailu do T-Mobile), ale np. ja parokrotnie rejestrowałem numery pre-paid w tej sieci, właśnie przy pomocy e-maila. Nie było z tym żadnych problemów. :wink:

PostNapisane: 25 lip 2012, o 14:17
przez artix
No chyba, że im chodzi o to, że nie ma naklejki? :?

[ Dodano: 2012-07-26, 10:14 ]
Właśnie uzyskałem odpowiedź operatora:
"W celu rejestracji proszę o przysłanie oryginału Karty Rejestracyjnej wraz z kodem kreskowym, listownie na adres:

PTC S.A. Aleje Jerozolimskie 181; 02-222 Warszawa.

Formularz dostępny jest w każdym punkcie sprzedaży sieci T-Mobile oraz na stronie http://www.t-mobile.pl > Klienci indywidualni > Strefa klienta > Obsługa klienta > Pomoc > Cenniki i dokumenty.

Ponadto numer może Pan zarejestrować w Salonie lub Sklepie firmowym T-Mobile (nie w punkcie sprzedaży - APS), również w przypadku braku oryginału naklejki zawierającej kod kreskowy. Adresy naszych placówek zamieszczone są na naszej stronie internetowej > Sieć sprzedaży (zamieszczone u dołu strony)."

Czyli tylko w Heyah da się to załatwić mailowo.

PostNapisane: 31 mar 2014, o 12:30
przez Peter06
Ile się zazwyczaj obecnie czeka na rejestrację numeru, muszę dostać potwierdzenie smsem? Jak można sprawdzić czy numer został zarejestrowany?

Czy by później nie było problemów z przeniesieniem numeru lub samą rejestracją to muszę zaznaczyć któryś z tych podpunktów:

Prosze o dostarczanie proponowanych zmian warunków umowy, okreslonych w szczególnosci w obowiazujacym mnie regulaminie
swiadczenia usług telekomunikacyjnych i cenniku tych usług, wyłacznie droga elektroniczna na podany adres e-mail.

Wyrazam zgode na przetwarzanie i udostepnianie moich danych osobowych obejmujacych imie, nazwisko, numer telefonu oraz pełen
adres zamieszkania, w celu swiadczenia usługi Biura Informacji o Numerach Telefonicznych przez Operatora oraz innych
przedsiebiorców telekomunikacyjnych. Przyjmuje do wiadomosci, ze (a) usługa Biura Informacji o Numerach Telefonicznych moze byc
realizowana jako usługa głosowa oraz w postaci spisu abonentów w formie ksiazkowej lub elektronicznej, (b) informacja o adresie
opublikowana w spisie abonentów bedzie ograniczona do nazwy miejscowosci i ulicy, (c) a w przypadku spisu elektronicznego,
mozliwe jest korzystanie przez jego uzytkowników z wyszukiwarek, które do tego spisu zostały dołaczone. Przyjmuje do wiadomosci, ze
dla powyzszych celów moje dane osobowe zostana przekazane Telekomunikacji Polskiej S.A.

Wyrazam zgode na otrzymywanie tekstowych i głosowych informacji handlowych o promocjach i ofertach specjalnych dotyczacych
mojego numeru telefonu przygotowanych przez Operatora i Partnerów oraz zwiazane z tym przetwarzanie danych transmisyjnych**.

PostNapisane: 31 mar 2014, o 12:44
przez artix
A co Ty chcesz pocztą wysłać kartę rejestracyjną do T-Mobile?
Smsa zwykle wysyłają jak zarejestrują, a i sprawdzić rejestrację możesz na infolinii, a cytowanych podpunktów nie musisz zaznaczać.

PostNapisane: 31 mar 2014, o 12:48
przez mvno-gsm_pl
W Heyah obecnie czeka się do 14 dni. Bez względu na to, czy dokumenty prześle się pocztą, czy złoży w salonie T-Mobile.

Operator potwierdza rejestracje SMS-em. Ok rok temu w salonie T-Mobile można było zarejestrować numer należący do TAK TAK "od ręki". Jak jest teraz - nie wiem. Wówczas wychodziło się w wydrukiem potwierdzającym rejestracje numeru.

PostNapisane: 31 mar 2014, o 12:55
przez Peter06
artix napisał(a):A co Ty chcesz pocztą wysłać kartę rejestracyjną do T-Mobile?
Smsa zwykle wysyłają jak zarejestrują, a i sprawdzić rejestrację możesz na infolinii, a cytowanych podpunktów nie musisz zaznaczać.

Nie, mailowo. Chodziło mi głównie o drugi podpunkt, gdyż nie wiem na jakiej zasadzie jest później przenoszony numer i czy później inny operator miałby do niej dostęp przy przenoszeniu numeru, z drugiej strony pisze tam o tpsa, więc raczej nie.

mvno-gsm_pl napisał(a):W Heyah obecnie czeka się do 14 dni. Bez względu na to, czy dokumenty prześle się pocztą, czy złoży w salonie T-Mobile.

Operator potwierdza rejestracje SMS-em. Ok rok temu w salonie T-Mobile można było zarejestrować numer należący do TAK TAK "od ręki". Jak jest teraz - nie wiem. Wówczas wychodziło się w wydrukiem potwierdzającym rejestracje numeru.

W tym roku zostałem pogoniony z salonu i kazano mi zarejestrować mailowo, no chyba, że akurat trafiłem na niezbyt uprzejmy personel. Właśnie doszedł do mnie sms z potwierdzeniem rejestracji, maila wysłałem w czwartek.

PostNapisane: 31 mar 2014, o 13:32
przez artix
Ale mówisz o rejestracji numeru w Heyah czy Tak Tak?

PostNapisane: 31 mar 2014, o 16:33
przez ciekawy
artix napisał(a):"T-Mobile: Twoje dane nie zostały zarejestrowane. Prosimy o przesłanie oryginału karty z naklejką na adres: PTC S.A. [...]"
Więc raczej nie rejestrują mailem w taktaku :P

a jak nie ma naklejki to nie da się zarejestrować numeru ?

PostNapisane: 31 mar 2014, o 17:19
przez artix
W salonie się da. Mailowo ściemniają, że nie mogą odczytać kodu kreskowego a zwykłe listy z kartami rejestracyjnymi wyrzucają (nie wiem jak z poleconymi).

PostNapisane: 31 mar 2014, o 17:51
przez mvno-gsm_pl
Trzeba przyznać, że standardowa procedura, jaką jest przeniesienie numeru nie należy w T-Mobile Polska do najłatwiejszych.

PostNapisane: 31 mar 2014, o 20:09
przez ciekawy
artix napisał(a):W salonie się da. Mailowo ściemniają, że nie mogą odczytać kodu kreskowego a zwykłe listy z kartami rejestracyjnymi wyrzucają (nie wiem jak z poleconymi).

jaki mają w tym interes,żeby utrudniać rejestracje numeru ?

PostNapisane: 31 mar 2014, o 21:56
przez Przemix
Bo jest tylko jeden powód dla którego w t-mobile rejestruje się numer. Swoją drogą jeszcze w styczniu zarejestrowałem w 5 minut w salonie, i był zarejestrowany, bo poszedłem zaraz do playa i nazajutrz karta się zalogowała u nowego operatora.

PostNapisane: 1 kwi 2014, o 07:59
przez Sahim
Przemix napisał(a):Swoją drogą jeszcze w styczniu zarejestrowałem w 5 minut w salonie, i był zarejestrowany,

A mnie "ściemniają" w TM że muszę czekać 2 tygodnie od zarejestrowania numeru aż "system przetworzy" dane dopiero będę widoczny w systemie. :D

PostNapisane: 1 kwi 2014, o 08:13
przez usiu128
Teraz, żeby zarejestrować numer w T-Mobile trzeba czekać do 14 dni. Konsultant w sklepie nie może wprowadzić karty rejestracyjnej (tak jak to było dawniej) - tylko wysyła jej skan do Centrali (jak już się ktoś uprze, żeby zostawić ją w punkcie). Ma to na celu zmniejszenie ilości właśnie takich klientów którzy zaraz po wyjściu z T idą do innego opa i przenoszą chwilę wcześniej zarejestrowany numer.

PostNapisane: 1 kwi 2014, o 08:39
przez artix
Z pół roku nie rejestrowałem już Tak Taka, aż mnie zachęciliście przetestować te nowe porządki :d

PostNapisane: 1 kwi 2014, o 17:05
przez Sahim
Potwierdzam informacje usiu128. Dodam tylko, że dziś w salonie TM zażądano ode mnie własnoręcznie pisanej informacji rejestracyjnej (bo nie ma już formularzy do wypełniania) + ksero dowodu osobistego. Można powiedzieć: "wymagania rosną".

PostNapisane: 1 kwi 2014, o 17:11
przez ciekawy
to tak się traktuje klienta który chce zarejestrować numer ?

a jakby ktoś chciał zarejestrować numer żeby go przenieść do abonamentu to też każą czekać 2 tygodnie ?

PostNapisane: 1 kwi 2014, o 20:31
przez DanielR
Ja kto czytam, to mnie śmiech ogrania. Jak to dobrze, że już dawno temu ewakuowałem się z tego niemieckiego obozu. :wink:

PostNapisane: 3 kwi 2014, o 22:31
przez ciekawy
ja na szczęście trzymam się z dala od T już od czasów Ery i dobrze na tym wychodze :)

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 20:20
przez Emsi
Chcę zabrać mamę z tego dziadostwa, ale w salonie koleś nie chciał mi zarejestrować numeru bez numeru z karty SIM. Numer chcę zarejestrować na siebie, żeby mamy nie fatygować, a jednocześnie nie chcę jej zabierać tej SIM-ki. Nie wystarczy zanieść wydrukowanego już formularza?

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 08:09
przez artix
To pewnie zależy od gościa. Ja ostatnim razem przyniosłem tylko wydrukowane formularze i zarejestrowali. A ramki z karty też nie masz?

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 08:28
przez Emsi
Ramkę z karty? Chłopie, to jest jeszcze karta z logiem Ery :) Kilkanaście lat minęło, skąd ja teraz ramkę wezmę? :mrgreen:

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 17:51
przez Kryniczanin
Emsi, Wyślij pocztą.

PostNapisane: 11 wrz 2014, o 13:16
przez Horacy
A formularz rejestracyjny via mail? Tak zawsze Heyah rejestrowałem.

PostNapisane: 11 wrz 2014, o 13:27
przez bolek2004
Jak masz telefon z androidem to można odczytać numer karty sim programem rawphone.
Kiedyś zepsuła mi się karta sim i nie była zarejestrowana, poszedłem do salonu i chciałem ją wymienić, wystarczyło że podałem stan konta, i 3 ostatnie rozmowy wychodzące i numer zarejestrowano od ręki bez problemu, może tak spróbuj, albo idź do salonu firmowego bo może byłeś tylko u jakiegoś partnera i dlatego tak wydziwiali.

PostNapisane: 11 wrz 2014, o 18:38
przez bobiwr
W kwietniu tego roku, chcąc zarejestrować kartę zadałem w salonie t-mob. pytanie: Czy to że znam i mogę podać PUK karty jest wystarczającym dowodem iż to moja karta? Odpowiedziano mi że tak. (Na SMS potwierdzający rejestrację czekałem ok 10 dni.)

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 14:45
przez delKichote
Kryniczanin napisał(a):Emsi, Wyślij pocztą.
Tzw. "punkt sprzedaży" (wg nazewnictwa z mapki "kontakt" na stronie dojcze-mobila) ma "psi" obowiązek rejestracji na miejscu, czyli "od ręki". Jeśli nie chcą - lepiej iść do "sklepu t-mobile" (także wg. nazewnictwa w/w mapki)...

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 15:04
przez Emsi
Na dobrą sprawę każdą skradzioną kartę możesz zarejestrować jak znasz PUK. W T-mobile dodatkowo na karcie rejestracyjnej musisz umieścić takie dane jak nr seryjny z karty SIM. Więc i tak mają podwójne zabezpieczenie w stosunku do innych operatorów.

PostNapisane: 16 wrz 2014, o 16:25
przez bobiwr
Emsi napisał(a):musisz umieścić takie dane jak nr seryjny z karty SIM. Więc i tak mają podwójne zabezpieczenie
Rózie to działa. Bo ja miałem nr tel. i PUK, a nr karty pododyktował mi pan przyjmujący wniosek rejestracyjny w salonie T-m.

PostNapisane: 17 wrz 2014, o 08:42
przez Horacy
Jak był poprzedni panel Itaktak, to można było "wyciągnąć" nr PUK znając numer telefonu :) A poza tym, nr puk jest widoczny jak się zaloguje na panel klienta.