DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #302817  autor: qba
 10 gru 2008, 01:02
Witam,

Podstawowe pytanie: jak to zrobić? :P
Bardzo zależy mi aby wykonać backupa pamięci telefonu oraz karty którą w nim mam (z kartą wiadomo- mniejszy problem, można wrzucić w czytnik etc)
Fajnie by było gdyby dane zrzucić w formacie "odczytywalnym" dla PC, tak aby później mieć dostęp do smsów etc a nie tak żeby zrzut pamięci był jedną "paczką"
Tak czy siak: jaki kabel kupić i jakim softem najlepiej zgrywać dane?

Mam także drobny problem z MMSami ponieważ za nic nie mogę zapisać zdjęć z nich, mianowicie za każdym razem gdy próbuję pobrać zdjęcie z MMSa i wpisuje nazwę inną niż domyślny znak zapytania dostaję komunikat "odmowa" (przy znaku zapytania telefon zdjęcie niby zapisuje jednak nigdzie w pamięci go później nie widzę :/ )

Ostatnie pytanie to: jak telefon "wyczyścić"?
Chodzi mi o permanentne skasowanie danych tak aby były praktycznie nie do odzyskania (pewnie koniecznie będzie wielokrotne nadpisywanie losowo wygenerowanymi danymi, jednak nie wiem jakiego softu do tego użyć)

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam


EDIT: wyszperałem że zawartość MMSa można zapisać tylko jeżeli w ustawieniach pamięci lokalizacje domyślne mamy ustawione na telefon, NIE kartę pamięci, oraz mamy wystarczającą ilość wolnego miejsca "na telefonie", po spełnieniu tych dwóch warunków można już swobodnie zapisywać zawartość MMSów i dopiero PÓŹNIEJ ewentualnie przerzucać na kartę pamięci :?
reszta pytań pozostaje aktualna :D

 #304471  autor: kamil1221
 17 gru 2008, 19:17
Jeżeli chcesz mieć smsy i kontakty zgrane to użyj najlepiej WellPhone - KLIK

Ty również ściągniesz pliki multimedialne z telefonu na kompa.