DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #234887  autor: agnes.sos
 22 lis 2007, 13:11
Witam!
Posiadam sagema my 401X od 1.5 roku. Do tej pory działał bez zastrzeżeń, ale niestety ostatnio pojawił się problem. A mianowicie: NIE MOGĘ WYSYŁAĆ MMSÓW !!!
Zaraz po zakupie telefonu skonfigurowalam WAP, GPRS i MMS zgodnie z instrukcją "Ustaw telefon" ze strony Orange i do tej pory wszystko dzialało. A teraz mogę pobierać tapety i dzwonki np. z Wapstera czy Papli, mogę odbierać mmsy, ale nie moge wysyłać! Przy każdej próbie wysłania pojawia sie komunikat: "Nie można ukryć adresu"
Jeśli ktoś wie jak ten problem naprawić to bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2007, 18:09 przez agnes.sos, łącznie zmieniany 1 raz.

 #234908  autor: kamil1221
 22 lis 2007, 15:00
Może orange zmieniło ustawienia mms. Usuń stary profil mms i wyślij sobie nowy ze strony orange.
Wyłącz i wyjmij baterię na 2 minutki a potem go włącz.
 #235093  autor: agnes.sos
 23 lis 2007, 12:58
Zrobiłam tak jak radziłeś i nic z tego, w dalszym ciągu jak próbuje wysłać MMSa pojawia się ten komunikat, że nie da sie ukryć adresu.
Nie mam zielonego pojęcia o co w tym chodzi; przez półtora roku wszysto było OK, a teraz cos się pokiełbasiło.
Dzięki za pomoc.

 #235656  autor: kamil1221
 26 lis 2007, 18:25
agnes.sos pisze:"Nie można ukryć adresu"
Chyba juz wiem, o co chodzi.
Musiałaś albo ktoś musiał Tobie przestawić coś w opcjach, aby telefon ukrywał twój numer telefonu podczas wysyłania MMSów a że sieć nie udostępnia takiej usługi telefon nie może wysłać wiadomości.
Wejdź w telefonie:
Menu > Wiadomości > Opcje > Pokaż mój numer > ustaw tak.
Powinno pomóc.

 #235673  autor: agnes.sos
 26 lis 2007, 19:52
Było dokładnie tak jak napisałeś. Byłam dziś w salonie Orange i jak wytłumaczyłam pani w czym problem to od razu wiedziala, że chodzi o to ukrycie nr telefonu i mi przestawiła tak jak powinno być poprawnie.
Dzieki za pomoc. :smt006